RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Blog o květinách

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé
Tajemství modrých květin: Vzácná barva přírody vděčí za svou existenci včelímu zraku

Tajemství modrých květin: Vzácná barva přírody vděčí za svou existenci včelímu zraku

Vzácná modrá barva květin

Na otázku, jakou barvu máte nejraději se často objeví odpověď „modrou“. Čím to je, že lidé mají modrou tak rádi?  Modrá patří mezi jedny ze základních barev, když se teď kolem sebe rozhlédnete, věříme, že něco modrého kolem sebe rozhodně spatříte! A proč je právě modrá barva ve světě rostlin a živočichů tak vzácná? Zkoumali jsme tyto otázky a dospěli jsme k závěru, že modrý pigment je vzácný přinejmenším zčásti proto, že je pro rostliny často obtížné ho vyrobit. Možná se k tomu vyvinuly jen tehdy, když jim přináší skutečný užitek: konkrétně láká včely nebo jiný opylující hmyz. Zjistili jsme také, že vzácnost modrých květů je částečně způsobena omezeními našich vlastních očí. Z pohledu včel jsou atraktivní modravé květy mnohem běžnější.

Číst celé
Ideální doba setí: Kdy začít s výsadbou na vaší zahradě?

Ideální doba setí: Kdy začít s výsadbou na vaší zahradě?

Kdy začíná správná doba pro setí

Jaro pomalu ale jistě přichází a proto je ideální čas se zamyslet nad vaší zahradou, která se zanedlouho začne probouzet ze zimního spánku. Kdy však začít s výsadbou semen? Odpověď závisí na konkrétním podnebném pásmu, což pro nás zahradníky v České republice znamená mírný pás s teplými léty a mírnými, chladnějšími zimami, které však často dokážou překvapit tuhými mrazíky v jarním období. Konkrétní zóny se nejčastěji rozdělují podle průměrných teplot během roku, proto se budou lišit teplotní zóny severních Čech a jižní Moravy.

Vždy je ale důležité znát správnou dobu pro zakládání rostlin ze semen. Zlepšíte tím klíčivost a zajistíte zdravé a vitální rostliny. V dnešním článku jsme si pro vás připravili hned několik tipů pro zakládání semen.

Číst celé
Valentýn 2022 je v pondělí

Valentýn 2022 je v pondělí

Valentýnské pondělí 2022

Valentýn 2022 letos vychází na pondělí 14. února. Valentýn - slova nás přivádějí k myšlence na nejsladší lásku k našemu valentýnovi. Na tento den každoročně netrpělivě čekají všechny páry, které jsou spjaty romantickým vztahem. Kromě oslav projevuje mnoho lidí, zejména mladých, zvědavost, aby se dozvěděli o původu, významu a důvodech, proč se tento den slaví. Abychom se nad tím zamysleli přinášíme vám v dnešním článku všechna vzrušující a neznámá fakta související s tímto zamilovaným dnem. Zatímco tento den je dnes známý díky dárkům, luxusním večeřím a celkové oslavě lásky, původ Valentýna je mnohem méně romantický.

Číst celé
Valentýn 2022 - Jaké jsou letošní květinové trendy?

Valentýn 2022 - Jaké jsou letošní květinové trendy?

Letošní Valentýnské květinové trendy

Valentýn - velkolepá kytice pro velkou lásku nebo jediná růže s výjimečnou dávkou výraznosti a jedinečnosti? Se svátkem svatého Valentýna mají zejména růže svůj pověstný status klasiky. Tato role jim právem náleží, protože kdo by odolal elegantní růži s dlouhými stonky? Pokud dáváte přednost hravějšímu a modernějšímu pojetí, existují i další skvělé způsoby, jak 14. února rozbušit srdce svých blízkých květinami. V dnešním článku vám tedy představíme trendy pro Valentýna 2022

Číst celé
Destilovaná voda pro rostliny - Použití destilované vody na zalévání

Destilovaná voda pro rostliny - Použití destilované vody na zalévání

Lze použít destilovanou vodu na zalévání?

Destilovaná voda je druh čištěné vody, které se dosahuje vařením vody a následnou kondenzací par. Zdá se, že používání destilované vody na rostliny má své výhody, protože zalévání rostlin destilovanou vodou poskytuje zaručený zdroj závlahy bez nečistot, který může pomoci zabránit hromadění toxických látek. Vždy je ale důležité zvážit vaši výchozí situaci a v tomto konkrétním případě tedy hlavně kvalitu vody, kterou vaše rostliny u vás doma zaléváte.  Tím chceme jednoduše říct, že využití destilované vody na jednu stranu není na škodu, na druhou stranu je to věc, která pro většinu z nás nebude nutností. Pojďte se společně s námi podívat v dnešním článku na benefity a úskalí, při používání destilované vody.

Číst celé
Narozeninové květiny pro měsíc leden

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Lednové narozeninové květiny

Charismatický karafiát a křehká sněženka jsou dokonalou dvojicí květin pro měsíc leden. I když jsou oba druhy spojovány s měsícem lednem, to je asi všechno, co mají tyto krásné rostliny společného! V dnešním článku se však na obě z nich podíváme trochu více zblízka. Prozradíme si jejich obecné vlastnosti, symboliku a důvod, proč byste právě některou ze zmíněných květin měli věnovat jako narozeninovou květinu lednovému oslavenci. Tohle a mnohem víc vás čeká právě v dnešním článku.

Číst celé
Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Nejlepší způsob jak poděkovat - květina

 

Děkuji, jednoduché slovo, které však znamená mnoho. Je to slovo, které říkáme, když přijímáme laskavost od lidí, které známe, nebo od cizích lidí; je to slovo, která říkáme, když dostáváme radu; a je to slovo, které vyslovujeme, když chceme někomu projevit uznání. Ačkoli tyto situace tvoří nejčastější důvody, proč říkáme "děkuji", v našem životě existuje mnoho dalších případů, kdy toto jednoduché slovo můžeme vyslovit.

Číst celé
Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Jak si doma vypěstovat svoje bylinky

Bojujte proti zimním nemocem pomocí léčivých bylinek! Mnoho zahrádkářů zařazuje bylinky jako běžné rostliny do své zahrady, kde si pomocí nich vnese alespoň trochu vůně a barev na přilákání opylovačů. Ať už chcete bylinky pěstovat pro kulinářské, léčebné nebo okrasné účely, v žádném z příkladů určitě neuděláte chybu. Pokud už u vás na zahradě pěstujete léčivé bylinky, věděli jste, že si můžete vypěstovat přímo také pokojovou zahrádku s léčivými bylinami? Mnohým rostlinám se bude dařit v interiéru, pokud budou mít dostatek světla a dobře propustnou půdu.  

Číst celé
Květinové trendy 2022

Květinové trendy 2022

Jaké budou květinové trendy v roce 2022

 

Pokud jste rádi v kurzu, milujete nové trendy a chcete i v roce 2022 držet krok, v dnešním článku jsme pro vás připravili skutečně nabitý přehled květinových trendů pro rok 2022. V roce 2021 jsme se opět opatrně vynořili z domova, zařadili svatby zpět do našich kalendářů, zároveň ti uvědomnělejší z nás přijali kritickou potřebu udržitelné budoucnosti. Při pohledu do roku 2022 je nálada i nadále poměrně optimistická a květiny více než kdy jindy poskytují jednoduché spojení mezi rodinou, přáteli a přírodou.

Číst celé
Vánoční růže: bájná květina, která by u vás neměla v zimě chybět

Vánoční růže: bájná květina, která by u vás neměla v zimě chybět

Znáte bájnou vánoční růži? 

Pro mnoho zahradníků, kteří milují okrasné rostliny mohou zimní kvetoucí rostliny nabídnout tolik potřebný výbuch barev v jinak pusté krajině tohoto chladného ročního období. Zimně kvetoucí druhy rostlin jsou často složitěji dostupné, v porovnání například s jarními květinami, které na nás číhají na každém kroku. Zejména pro ty, kteří žijí v oblastech, kde se vyskytují časté mrazy. Ovšem i lidé žijící v nehostinných oblastech si zaslouží udělat radost v podobě krásných, barevných květin.  Dobrou volbou může být právě rostlina čemeřice vánoční (Helleborus). Pokud se se chcete dozvědět o této kouzelné rostlině více, dnešní článek je tu přesně pro vás!

 

Číst celé
Biofilie - proč se cítíme být propojení s přírodou

Biofilie - proč se cítíme být propojení s přírodou

Co znamená pojem biofilie? 

Termín biofilie poprvé použil v roce 1973 německý psychoanalytik Erich Fromm. Označil jím "vášnivou lásku k životu a všemu živému". Tento pojem dále zkoumal americký biolog Edward O. Wilson, který napsal knihu s názvem Biofilie, jež vyšla v roce 1984. Podle Wilsona je biofilie "touha po sounáležitosti s jinými formami života". Jinými slovy, vrozeně milujeme věci, které jsou živé. Hypotéza biofilie dává skutečně velký smysl, vezmeme-li v úvahu naši oddanost a péči, kterou věnujeme domácím mazlíčkům, našim zahradám, záhonům nebo i domácím rostlinám. Celkově naši fascinaci a úctu k přírodě. Ačkoli tento termín poprvé použil Fromm, je tento koncept znám již delší dobu a lze jej vysledovat až k myšlenkám, které o lásce k životu vyslovil Aristoteles.

Číst celé
Květiny jsou krásným vánočním překvapením

Květiny jsou krásným vánočním překvapením

Vánoční květinové překvapení

 

Hledání a nakupování vánočních dárků může být nepříjemným zážitkem, pokud se snažíte najít něco speciálního pro vaše blízké, kteří vám neustále připomínají, že mají všechno co potřebují. Rozhodně nám dáte za pravdu, že jste se s někým takovým už ve vašem životě setkali. Často to bývají starší lidé, kteří za svůj život už většinu potřebných věcí nastřádali. Přijít na Vánoce s prázdnýma rukama však nepřipadá v úvahu a tak začíná boj o dárek, který potěší, neurazí a vykouzlí v konečném výsledku úsměv na tváři. A právě není žádným překvapením, že dárek v podobě květin vás může z této tísně elegantně zachránit.

Číst celé
Hlavní trendy vánoční výzdoby pro rok 2021

Hlavní trendy vánoční výzdoby pro rok 2021

Jaké jsou trendy vánoční výzdoby pro rok 2021

V dnešní nevyzpytatelné době je důležité, aby se společnost stále více sbližovala a byla si oporou. Potýkáme se s globálními, zdravotními problémy, změnou klimatu, ale také digitálním vývojem, který se zaměřuje na rychlý život a neustálou dostupnost. Náš život ale vyžaduje rovnováhu, jinak bychom se z toho všeho zanedlouho skutečně zbláznili, proto je pro nás v tento moment domov důležitější než kdy jindy a toužíme se na Vánoce sejít s rodinou a přáteli. Oslavit tento kouzelný čas společně a raději fyzicky než digitálně.

Číst celé
Nejlepší květinové dárky pro vaše spolupracovníky - 2. díl

Nejlepší květinové dárky pro vaše spolupracovníky - 2. díl

Jaké vybrat květiny pro kolegy - 2. díl

 

V prvním díle jsme si připomněli květinovou etiketu na pracovišti a prozradili, jaké květiny je vhodné věnovat vašim kolegům v práci a kterým je naopak lepší se vyhnout, aby nedošlo k nechtěným nedorozumění. V dnešním článku si ukážeme několik situací, pro které je vhodné věnovat květinové dárky. Navíc jsme pro vás připravili několik konkrétních typů květin, se kterými rozhodně nešlápnete vedle.

 

Číst celé
Nejlepší květinové dárky pro vaše spolupracovníky - 1. díl

Nejlepší květinové dárky pro vaše spolupracovníky - 1. díl

Jaké vybrat květiny pro kolegy - 1. díl

 

Mnoho z nás tráví v práci větší část dne. A to ať už dobrovolně nebo nedobrovolně. Díky tomu je naprosto přirozené, že se stáváme součástí úspěchů, milníků, ale i těžkostí našich kolegů.

Pokud kolega slaví výjimečný den nebo mu prostě chcete vyjádřit svou podporu, můžete mu pořídit dárek! Navzdory nesčetným hodinám, které spolu trávíte, může být nalezení ideálního dárku poněkud náročné. Ať už si váš kolega potrpí na styl a nové módní výstřelky nebo je naopak zdrženlivější, nikdy neuděláte chybu, když vyberete perfektní květiny.

Různé druhy květin mohou však posílat různé zprávy a je důležité si uvědomit, že květiny nejsou jen projevem romantiky a lásky. Znalost stylu, barvy a poselství, které se za každou květinou skrývají, vám pomůže vybrat dokonalý květinový dárek pro vašeho kolegu!

Než se dostaneme k nejlepším nápadům na květinové dárky pro vaše kolegy z práce, připomeneme si etiketu, které je dobré se při obdarování květinami držet a nezapomínat na ni.

Číst celé
Narozeninové květiny pro měsíc prosinec

Narozeninové květiny pro měsíc prosinec

Prosincové narozeninové květiny

 

Vánoce a s nimi nejočekávanější svátky v roce jsou za dveřmi! Prosinec je měsíc plný oslav a příjemné vánoční atmosféry. A co to znamená? Rozhodně víc důvodů k nákupu květin a květinových aranžmá! Co by mohlo být pro prosincové oslavence vhodnějším květinovým dárkem než narcisy, vánoční hvězda a cesmína, tedy oficiální květiny pro měsíc prosinec? V dnešním článku vám prozradíme více o těchto atraktivních květinách, včetně jejich významu a symboliky. Ale hezky popořadě!

Číst celé
Péče o poinsettie: Jak se starat o vánoční hvězdy

Péče o poinsettie: Jak se starat o vánoční hvězdy

Jak se starat o poinsettie

Jak se starat o poinsettii, euphorbia pulcherrimu, neboli vánoční hvězdu? Není to s nimi jako s nenáročnými pokojovkami a je pravda, že trochu speciální péče skutečně potřebují! Tyto vybíravé rostliny vyžadují specifické pěstitelské potřeby, aby si zachovaly své vánoční květy, pro které si je většina z nás pořizuje. Při správné péči by si však vaše sváteční poinsettie měly i nadále držet květy nebo přinejmenším zůstat atraktivní ještě několik týdnů poté.

Číst celé
Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé
Pamětní zahradní rostliny

Pamětní zahradní rostliny

Vše o pamětních rostlinách 

Možná jste už někdy zaslechli o tradici vysazování pamětních květin v moment, kdy nás opustí blízká osoba, která pro nás znamenala něco víc. Tato tradice se mnoha zemích udržuje jako zvyk a to v obou podobách. V podobě kdy se narodí nový přírůstek, tak mu rodiče nechají vysadit strom nebo rostlinu života, který s ním vyrůstá a nebo naopak jako památku na milovaného člověka, který nás navždy opustil. V České republice se můžeme setkat čas od času právě se stromem života, který společně s dítětem roste a vyvíjí se. Ovšem není nutné, aby to byl strom, naopak to mohou být rostliny, které jsou spjaty s konkrétním ročním obdobím, kdy nás milovaný člověk opustil a mohou se tak stát i připomínkou na konkrétní fázi života.

Číst celé
Jak poznat a koupit zdravé orchideje

Jak poznat a koupit zdravé orchideje

Návod na koupi zdravé orchideje

Nákup orchidejí může být stejně snadný jako impulzivní sběr rostlin na louce nebo také komplikovaný jako hledání speciálních odrůd a konkrétního exempláře všude možně na webových stránkách. V obou případech je dobré následovat několik základních kroků, abyste zajistili, že pořídíte co nejzdravější květiny pro váš, domov, které vám budou dělat radost ještě dlouho po jejich nákupu. Prozradíme vám, jak by ideálně měla vypadat orchidej během nákupu, čemu se vyvarovat a na co si dát pozor, to vše a ještě mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Číst celé
Kdy a za jaké příležitosti poslat kytici bílých růží?

Kdy a za jaké příležitosti poslat kytici bílých růží?

Kdy je nejvhodnější kytice bílých růží

Pokud jde o darování květin, růže jsou velmi oblíbenou a často preferovanou volbou pro mnoho příležitostí. Avšak co se týká barvy, bílé růže si lidé zase tak často nevybírají a dají raději přednost barevnějším a zajímavějším kombinacím. Přesto ale existuje spoustu důvodů a událostí, proč poslat právě kytici bílých růží. Ne vždy nutně musí kytice hrát všemi různými barevnými kombinacemi a tóny, naopak někdy je v té největší jednoduchosti ta největší krása.

Číst celé
Devět důvodů, proč dát během podzimu šanci sušeným květinám

Devět důvodů, proč dát během podzimu šanci sušeným květinám

Jak si zkrášlit domov sušenými květinami

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá a sleduje designové trendy v designu a květinách ví, že květiny a květinové dekorace jsou základním prvkem dobře stylizované místnosti. Většina z nás přirozeně dává přednost čerstvých květinám, které nám do našich domovů dokážou přinést alespoň trochu pocitu svěžesti a přírody. V minulých letech jsme ale zaznamenali trend, kdy se do popředí začaly dostávat i sušené květiny, které umí vykouzlit podobně krásné květinové aranžmá jako ty živé nebo je elegantně doplnit. Jejich velkou výhodou je samozřejmě také jejich dostupnost a fakt, že jsou vhodným doplňkem téměř ke každému stylu. Můžete je využít do základní výzdoby, přidat do kytice nebo si jen tak zpestřit koutek trochou sušené trávy. V dnešním článku vám pomůžeme zjistit, zda je to ten správný trend i pro vaši domácnost, pomůžeme vám s procesem sušení a samotným aranžováním sušených květin.

Číst celé
Narozeninové květiny pro měsíc listopad

Narozeninové květiny pro měsíc listopad

Listopadové narozeninové květiny

 

Listopad není jen měsíc mezi Halloweenem a Vánocemi, naopak nabízí mnohem víc a je speciálním zejména pro všechny listopadové oslavence. A právě jim můžete jejich speciální den ozvláštnit nezapomenutelnou kyticí, která se bude skládat z oficiálních květů pro měsíc listopad. Ptáte se které to jsou? Mezi hlavní listopadovou květinu patří nádherná chryzantéma, která k tomuto měsíci bez váhání patří. Za druhou květinu pro tento měsíc je považována pivoňka. V dnešním článku jsme si pro vás připravili rychlého průvodce, abyste se dozvěděli něco nového o těchto poutavých květech. Provedeme vás vším podstatným, co potřebujete vědět o jejich významu a symbolice, ale také trochu historie a původu.

 

Číst celé
Dýňová semínka, jak je sklidit a následně uchovávat

Dýňová semínka, jak je sklidit a následně uchovávat

Sklízení a sušení dýňových semínek

Sklízení dýňových semínek může mít hned několik důvodů, jedna věc ale zůstává vždycky stejná a to, že jejich sklízení je skutečně snadné. Možná jste letos měli perfektní dýni na výrobu dýňových strašáků a při jejich výrobě vám zbyly dýňová semínka. Dalším důvodem může být, že se vám letos podařilo konečně najít dýni, která chutná celé vaší rodině, a vy byste si rádi její semínka zasadili i následující rok, nebo jste zkrátka milovníkem dýňových semínek, které dokážou ozvláštnit každý pokrm a vytvořit z něj nezapomenutelný gurmánský zážitek, který je navíc plný zdravých tuků a vitamínů. Ať už je důvod jakýkoliv, v dnešním článku vám poradíme, jak co nejlépe naložit s dýňovými semínky a užít si tak jejich výhod co nejvíce.

Číst celé
Jak pěstovat mátu

Jak pěstovat mátu

Pěstování máty

Máta patří mezi odolné trvalky, které velmi snadno identifikujeme díky jejich svěží a kořeněné vůni, která je pro ně typickou. Mátu lze rozeznat také díky jejich střídavým lístkům a hranatým stonkům. Stonky máty rostou směrem vzhůru, avšak po čase se začnou prohýbat a zakoření, aby se rozšířily.

Mátu zdobí také drobné bílé nebo purpurové letní květy, které jsou velkým lákadlem pro včely, motýly a další opylovače a zároveň patří mezi rychle rostoucí rostliny, která by měla být zasazena vždy v jarním období poté, co pominou přízemní mrazíky. Pokud byste se rádi o mátě, jejím pěstování, sklizni a dalších zajímavostech spojených s mátou dozvěděli více, dnešní článek bude ideálním čtením pro vás!

 

Číst celé
Devět nápadů jak na unikátní závěsnou zahradu

Devět nápadů jak na unikátní závěsnou zahradu

Jak na závěsnou zahradu

Ať už vlastníte mini byteček, jste rodiči zvědavých batolat nebo vaši čtyřnozí mazlíčky patří mezi vynalézavé tvory, kteří musí všechno očichat, prozkoumat a občas také ochutnat. Ve všech případech nám určitě dáte za pravdu že se z různých důvodů rádi vyvarujete umísťováním květin na zem, do prostoru.

Navíc v dnešní době floristé stále více vytvářejí aranžmá, která se dají použít na méně tradiční místa. Ať už jsou to vzhledově zajímavá terária nebo závěsné květiny, které se stávají stále více oblíbenější. Každého potěší ušetřený metr plochy, která se dá využít i jinak. Navíc závěsné zahrady jsou nejen praktické, ale svým vzhledem dokáží také dokonale okořenit a ozvláštnit každý interiér. Určitě své rostliny můžete jednoduše zavěsit za háčky na strop, ale možností, jak vytvořit závěsnou zahradu je nekonečné množství. Tak proč si s ní neužít o to větší zábavu!

Číst celé
Sukulenty a dešťová voda

Sukulenty a dešťová voda

Nejlepší voda pro vaše sukulenty

Sukulenty a voda, kdo by si vůbec pomyslel, že se jedná o něco, nad čím bychom měli nějak více přemýšlet? Vždyť sukulenty vodu vlastně vůbec nepotřebují, nebo ano? Sukulenty skutečně patří mezi rostliny s velmi jednoduchou péčí v porovnání s ostatními druhy. Možná jste už ale někdy zaslechli, že kohoutková voda není zrovna nejlepší volbou při péči o rostliny. Použití nesprávného druhu vody vám dokáže někdy skutečně zavařit a dokáže vytvořit problémy, kterým bychom se často při použití jiné vody mohli velmi snadno vyhnout. V dnešním článku se dozvíte, jaký druh vody je nejlepší nejen pro vaše sukulenty a kaktusy. Ačkoliv je obecně známo, že právě tyto druhy si na vodu moc nepotrpí. Je vhodné jim při občasném zalévání poskytnout vodu, která jim neuškodí, ale naopak jim pomůže ke správnému a optimálnímu růstu.

Číst celé
Narozeninové květiny pro měsíc říjen

Narozeninové květiny pro měsíc říjen

Říjnové narozeninové květiny

 

Každý měsíc v roce má svoji symolickou, rodnou květinu, která je spojena s významem a osobností lidí, narozených právě v tento měsíc. Ani v říjnu tomu není jinak a dokonce tento konkrétní měsíc má narozeninové květiny hned dvě! Možná se ptáte, k čemu vlastně jsou symbolické květiny měsíce. Věří se, že určité vlastnosti a symboly těchto květů zdědí lidé, kteří se v daný měsíci narodili. Říjnoví oslavenci mají obzvláště štěstí! Jsou s nimi spojeny dva výjimečné květy, kterými jsou krásenka a nádherný zářivý měsíček lékařský. Pojďte se společně s námi podívat na jedinečnou symboliku květů, pro narozeninové květiny měsíce října.

Číst celé
Pohřební květiny, jak vybrat ty správné

Pohřební květiny, jak vybrat ty správné

Jak vybrat ty správné květiny na pohřeb

 

Pohřby a odchod blízkého člověka je vždy náročnou psychickou situací, se kterou není jednoduché se vypořádat. Často nám dojdou slova a máme pocit, že náš knedlík v krku je tak velký, že nedokážeme vyslovit slova lítosti, kterou cítíme. Celou tuhle nepříjemnou situaci ale můžou velmi elegantně zachránit květiny. Zaslání květin je dokonalým projevem ohleduplnosti, která nám pomůže vyjádřit naše city a emoce. I v tomto případě je však velmi důležité vzít v úvahu nejen druh květiny, kterou se rozhodnete poslat jako projev soucitu, ale také barvu a s ní spojený i konkrétní význam.

Číst celé
Nejoblíbenější podzimní barvy

Nejoblíbenější podzimní barvy

Nejkrásnější barvy podzimu

Podzim je ideálním ročním obdobím k celkovému zpomalení a zamyšlení se. Po zážitkovém létě, kdy se krásné počasí snažíme všichni využít na maximum. Kdy máme pocit, že musíme být neustále produktivní, venku, užívat si každou minutu od východu slunce až do jeho západu je podzim obdobím, kdy máme šanci trochu zklidnit, ale zároveň začít s věcmi, které jsme během léta buďto odkládali, nebo zanedbávali. Po letních cestách a krásném počasí, díky kterému máme šanci náš volný čas trávit převážně venku nastává doba, kdy znovu budeme trávit více a více času v našich domovech. Podzim přináší také zcela novou paletu barev ve srovnání s letními odstíny. Podzimní teplé tóny ve slavnostních odstínech sklizně a zároveň inspirované velkou změnou měnícího se venkovního listí přináší do našich domovů pohodovou, teplou a hlavně útulnou atmosféru.

Číst celé
Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (2. díl)

Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (2. díl)

Nejzajímavější květiny podzimu (2. díl)

 

V minulém díle jsme si představili hned několik oblíbených podzimních květin plných barev, tvarů, a hlavně nádechu podzimu. Ačkoliv se s námi léto pomalu začíná loučit, ne všechny radosti odchází společně s ním, naopak ty květinové rozhodně zůstávají! Podzimní období je jako dělané pro teplé tóny květin, které vám dokážou nejen rozzářit váš domov, ale přinést do něj také trochu tepla a slunečních paprsků, které vytvoří nádhernou hřejivou atmosféru. V dnešním díle vás čeká další várka oblíbených podzimních květů, které vám pomohou rozzářit váš domov a možná se díky nim začnete na podzimní období těšit o něco více. Nesmutněte, že léto odchází, naopak se radujte, že jsou tu nové možnosti plné zářivých a jasných květin.

 

Číst celé
Zajímavá fakta o růžích

Zajímavá fakta o růžích

Vše, co potřebujete vědět o růžích

 

Růže je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších květin na světě. Existuje více než 100 různých druhů růží a většina z nich pochází z Asie. Ovšem na světě existují nejen druhy původem z Asie, ale také Evropy, Severní Ameriky nebo Afriky. Růže v dnešní době díky jejich oblíbenosti a komerčnímu pěstování můžete najít po celém světě. V dnešním článku si představíme hned několik zajímavých faktů o růžích. Bude to různorodá jízda zajímavými tématy, spojenými s těmito nádhernými květinami. Růže nám dělají radost již tisíce let, proto se pojďte společně s námi o nich dozvědět něco nového.

 

Číst celé
Proč každá květina voní jinak?

Proč každá květina voní jinak?

Vše o vůních květin

Jaká je vaše oblíbená vůně čerstvých květin? Je to sladká a omamná vůně růží, které vás dostanou svou nezaměnitelnou, jedinečnou sladkou vůní, nebo naopak preferujete výraznější a orientálnější vůni lilií? Či svěží a nezaměnitelné vůně letních květin, které každou místnost naplní tím nejpřírodnějším deodorantem. Ovšem čím to, že karafiáty, růže, tulipány nebo lilie mají tak odlišné, a přitom kouzelné vůně? Věda, která stojí za vůněmi květin zahrnuje přirozenou evoluci, která ovlivňuje nejen opylování. Rozdíly v květinových vůních jsou přirozenou součástí květin a my se v dnešním článku podíváme na tuto zajímavost opravdu z blízka. Tak pojďme společně odhalit záhadu, která stojí za různorodostí květinových vůní.

 

Číst celé
Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (1. díl)

Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (1. díl)

Nejzajímavější květiny podzimu (1. díl)

Pomalu, ale jistě začneme vytahovat zpoza skříně huňaté svetry, které jsme na jaro s koncem zimního období odložili hluboko do skříní. Ovšem letní počasí se s námi pomalu, ale jistě začíná loučit a všechno začíná nasvědčovat tomu, že se podzim neodkladatelně blíží. Milovníci chladnějšího počasí, dýňových pochoutek a vůně skořice se už jistě nemůžou dočkat! Zároveň i květinový milovníci teplých barev, kterými podzim doslova překypuje! Podzim přináší nádhernou barevnou paletu sytě červených barev, připomínající spálené pomeranče nebo nádherné tlumené, ovšem hřejivé, horčicové barvy.

Číst celé
Narozeninová květina pro měsíc září

Narozeninová květina pro měsíc září

Zářiové narozeninové květiny

 

Při pohledu do kalendáře jste zjistili, že v září vás čeká několik oslav narozenin a vy už teď máte stres z toho, co pořídit zářijovým oslavencům? Máme pro vás jednoduché, efektivní a hlavně funkční řešení. Abyste udrželi narozeninové dary stále osobní a zároveň promyšlené, řezané květiny měsíce budou nádherným dárkem s přidanou hodnotou. Pro měsíc září se květinami měsíce staly nádherné a oblíbené astry a povíjnice trojbarvá. Pokud vás zajímá historie a symbolika květin, spojených s měsícem září, dnešní článek pro vás bude ideálním čtením!

Číst celé
Trendy sukulenty do každé domácnosti

Trendy sukulenty do každé domácnosti

Jakou péči potřebují sukulenty

Rok 2021 je rokem sukulentů a není se vůbec čemu divit! Tyto trendy vkusné rostliny zaujmou hned na první pohled a přitom jejich péče není nijak náročná, natož složitá. Můžete je zasadit do květináče, přidat do terária nebo jim vytvořit domov v truhlíku. Sukulenty jsou tedy nejen vhodnou květinovou volbou pro začátečníky, ale také pro ostřílené pěstitele. Zajímalo vás někdy, odkud pochází jejich exotický název? Sukulenty mají odvozený název od latinského slova “succos” což v překladu znamená šťáva. V botanickém světě jsou tedy známé jako rostlina, která je schopná si udržet velké množství vody ve svých listech nebo ostnech. Zároveň v nich uchovávají velké množství šťáv, z nichž některé mají dokonce léčivé vlastnosti

Číst celé
Letní sklizeň, co si užít v létě?

Letní sklizeň, co si užít v létě?

Co můžete v létě sklízet

Ať už je to vaše úplně první sklizeň nebo jste zkusili zasadit a vypěstovat něco nového, méně tradičního, od čeho nevíte co na první dobrou čekat. Každé zasazené semínko, každá minuta strávená péčí o vaši krásnou zahradu, pravidelné zalévání, hnojení, odplevelování nebo kopání zahrady je součást krásné, někdy dlouhé, jindy kratší cesty ke sklizni. K vrcholu, na který se všichni tak dlouho těšíme a kvůli kterému jsme celý tento proces ochotní absolvovat. Veškeré úsilí, které věnujeme do pěstování a do naší zahrady se najednou zhmotní ve sklizeň. Jak z takové sklizně ale vytěžit maximum, aby se skutečně každá minuta vaší tvrdé práce pořádně odrazila na výsledku? Pokud mezi vaše otázky patří, co můžete sklízet v létě a jak nejlépe sklidit vaši úrodu, jste tu správně! V dnešním článku vám ukážeme hned několik tipů pro správnou sklizeň, abyste si vaší zeleniny a ovoce užili co nejvíce.

Číst celé
Dokonalé květiny pro vyjádření vaší lásky a romance

Dokonalé květiny pro vyjádření vaší lásky a romance

Romantické květiny pro zamilované

 

Květiny plné lásky a romance jsou nejen pro svátek svatého Valentýna dlouhodobou stálicí a sázkou na jistotu. Některé květy jsou automaticky a symbolicky považovány za romantičtější než jiné. Z některých doslova sálá romantická jiskra, aniž byste museli něco dodávat, a právě tento druh květin vás určitě zajímá. Mnoho mužů, ale také žen, má s romantikou spojené klasické a tradiční červené růže, které se staly ideálem romantické květiny, ovšem není trochu škoda zůstat pouze u jednoho druhu s tak širokou nabídkou řezaných květin? Pokud se ovšem červených růžích nechcete vzdát, nevadí, i tak je můžete například doplnit některými zajímavými a méně známými druhy, které dokážou ukázat vaši lásku a zamilovanost. Pojďte se společně v dnešním článku podívat na druhy květin, které vám pomohou vytvořit dokonalou romantickou atmosféru bez nutnosti dalších slov. Stačí jedno jediné – kytice složená z následujících druhů a budete mít o romantiku postaráno.

 

Číst celé
Sedm zajímavých faktů o slunečnicích, které byste měli znát

Sedm zajímavých faktů o slunečnicích, které byste měli znát

Co byste měli vědět o slunečnicích 

Slunečnice patří mezi jedny z nejznámějších květin na světě. Konkurovat jim mohou snad jenom známější růže, tulipány nebo lilie. Pravděpodobně nikomu dlouze slunečnice popisovat nemusíme. Ty nádherné žluté, vysoké rostliny přináší svou zářivou barvou energii jak do interiéru, tak i do zahrady. Jsou to všestranné rostliny, které nejsou známé jen pro svou krásu, ale také pro své další využití a zpracování. Semínka slunečnic můžeme najít na svém ranním chlebu, slunečnicový olej naopak v kuchyňské polici, nádherné květy v naší váze. Slunečnice díky svému veselému a radostnému vzhledu dokážou vnést pozitivní energii i do těch nejméně prosvětlených prostor. Základy o slunečnicích víme, pojďte si společně s námi prozradit ještě něco navíc. Přinášíme vám sedm zajímavých faktů o slunečnicích, o kterých jste dodnes možná neměli ani tušení. Tak pojďme rovnou na to!

Číst celé
Narozeninové květy pro měsíc srpen: Mečíky a vlčí mák

Narozeninové květy pro měsíc srpen: Mečíky a vlčí mák

Srpnové narozeninové květiny

Srpen značí jediné, léto je v plném proudu! Louky už dlouho hrají barvami a my máme šanci užívat si květinové krásy, kterou nám letní měsíce přináší. Srpen, stejně jako každý měsíc má své rodné květy, a to hned dva! Květiny pro srpnové oslavence zastupují okázalé mečíky a nápadně červené vlčí máky, které oba kvetou během měsíce srpna. My se v dnešním článku podíváme trochu více zblízka na jejich symboliku a propojení právě s měsícem srpnem.

Číst celé
Průvodce květinami k výročí svatby (2. díl)

Průvodce květinami k výročí svatby (2. díl)

Symbolické květiny výročí svatby 2. díl

 

V minulém díle Průvodce květinami k výročí svatby jsme si prošli první, společné manželské desetiletí, které je plné změn a milníků v životě každého páru. I přesto, že spolu dotyční byli zvyklí trávit většinu svého času, najednou stojí bok po boku v úplně nové roli. Roli manžele a manželky. Každá role v lidském životě sebou nese určité povinnosti, výhody a nevýhodyy. Nicméně právě manželství by mělo patřit do role, kterou je dobré s každým novým rokem oslavovat a připomínat si krásné, společné rozhodnutí, které vás bude doprovázet do konce života. V dnešním článku tedy nahlédneme na další životní milníky v manželství, které je nutné oslavit, jak jinak než květinami. Nahlédneme společně na jednotlivé květiny, které jsou vhodnou volbou k oslavě konkrétních výročí. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Průvodce květinami k výročí svatby (1. díl)

Průvodce květinami k výročí svatby (1. díl)

Symbolické květiny výročí svatby 1. díl

Všichni víme, že každé výročí svatby je spojeno některým ze speciálních symbolů. Některá významnější výročí mají také své speciální názvy jako je zlatá svatba, stříbrná svatba a podobné symbolické názvy v závislosti na společném počtu prožitých let v manželství. Symbolické názvy svateb zná téměř každý, ale tušili jste, že každé výročí má i svou speciální květinu? Tato spojitost konkrétního výročí s květinou vám dokáže velmi usnadnit výběr toho správného dárku ke každému výročí. Ať už oslavujete vaše první, páté nebo dvacáté výročí, květiny by pro tuto speciální událost rozhodně neměly chybět! Jaké květiny zvolit pro oslavu výročí vaší svatby. V dnešním článku se můžete těšit na prvních deset let od svatby, které probereme pěkně postupně, rok po roce.

Číst celé
Průvodce pro zahradničení v bytech

Průvodce pro zahradničení v bytech

Jak zahradničit v bytech

Život v bytě nemusí nutně znamenat život bez rostlin, naopak i zahradničení v malém měřítku může být příjemným oživením klasické bytové rutiny a může mít dostatečné naplňující účinky. Zkušenější zahradníci budou svoji pozornost věnovat exotičtějším druhům a trošku náročnějším druhům na pěstování, které jim v bytě pomůžou vykouzlit městkou džungli. Zatímco začátečníci budou svoji pozornost věnovat spíše méně náročnějším druhům a některým snadno rostoucím, ale přitom velkolepým rostlinám, které vám pomůžou zamilovat se do zahradničení. Pojďte se společně s námi podívat jaké druhy květin jsou vhodné pro pěstování květin v bytě. Bydlení v bytě nemusí nutně znamenat odkázanost na život bez květin.

Číst celé
Nejlepší květiny pro oslavy a svatby

Nejlepší květiny pro oslavy a svatby

Oblíbené květiny pro oslavy a svatby

Rádi pomáháme zákazníkům při výběru květin pro důležité události v jejich životě. Například jaké vybrat sezónní květiny, pro jejich svatbu nebo velkolepou oslavu. V dnešním článku vám představíme 10 nejoblíbenějších a nejpopulárnějších květin, které jsou vhodné zvláště pro tyto události. Svatební květiny a květiny na oslavy patří mezi nejoblíbenější květinová aranžmá, se kterými si floristé dokážou skutečně vyhrát. Proto se pojďme společně podívat, jaké řezané květiny patří mezi ty nejoblíbenější nejen u floristů, ale zejména u zákazníků. S těmito druhy rozhodně neuděláte chybu a můžete si s nimi být stoprocentně jistí, že nebudete zklamaní z finálního výsledku.

Číst celé
Květinová fakta, která vás ohromí

Květinová fakta, která vás ohromí

Zajímavá fakta o květinách

Když se vás někdo zeptá, kolik toho víte o rostlinách nebo květinách obecně, hned vám v hlavě začnou běhat myšlenky o tom jak květiny pěstovat, jak se o ně správně starat, kdy je vysadit nebo naopak kdy zazimovat. Zkrátka všechny potřebné informace k tomu, abychom se o naše květiny dokázali postarat co nejlépe. Květiny si ovšem zaslouží mnohem více, než pouhé rady jak se o ně správně starat.
Ať už se podíváte na jakoukoliv květinu, pravděpodobně za ní bude ještě plno věcí, které neznáte, ale také mnoho zajímavých faktů, kterými například příště můžete někoho omámit. A to i když každá květina má svoji vlastní minulost a svá tajemství, lidé je považují za jeden z nejcennějších všestranných dárků, který můžete darovat k mnoha příležitostem a významným dnům ať už ve vašem životě, nebo v životě vašich blízkých.

Číst celé
Letní květinová aranžmá na léto 2021

Letní květinová aranžmá na léto 2021

Květinové aranžmá pro letošní léto

Po dlouhé, nevypočítatelné zimě, jsme se i my konečně dočkali a léto se vším všudy je konečně tady! Nastala tedy ideální doba zvážit letní květinová aranžmá. Od živých, barevných odstínů až po sezónní květy, které jsou pro léto typické, existují však i další možnosti jak využít léta na maximum, abychom uspokojili požadavky i těm nejnáročnějším.

Číst celé
Orientpety, exotické lilie pro vaši zahradu

Orientpety, exotické lilie pro vaši zahradu

Jak na pěstování lilií orientpetů

Exotické, voňavé a mimořádně houževnaté - přesně takhle by se daly popsat tyto hybridy, které kombinují nejlepší vlastnosti všech orientálních lilií. Lilie jsou oblíbené pro každou letní zahradu. Výsadba několika cibulovin může vaší zahradě přidat velmi nenáročně spoustu barev a elegantních květů. Vypadají dobře nejen na záhonech, ale také ve váze u vás doma! Orientální a trubkovité lilie jsou da populární typy hybridních lilií. Lilie Orientpety vznikly zkřížením orientálních a trumpetových druhů, od kterých si přebraly ty nejlepší vlastnosti. Tyto hybridy dokážou narůst až do výšky 2,5 metru, většinou však dorůstají výšek kolem 1,5 metru! Jejich velké dominantní a exotické květy jsou lákadlem nejen pro opylovače, ale také pro nás lidi. Jejich květy jsou nejčastěji turbankovité, ploché nebo polotrubkovité a ve srovnání s ostatními druhy lilií jsou skutečně odolné! V dnešním článku vám představíme návod, jak si vy sami můžete vypěstovat vlastní lilie a udržet je na vaší zahradě co nejdéle a co nejšťastnější.

Číst celé
Květiny pro muže - jak vybrat tu správnou?

Květiny pro muže - jak vybrat tu správnou?

Jak vybrat tu správnou květinu pro muže

Květiny se staly doslova univerzální dárkem, který dokáže rozjasnit každý den. Studie navíc dokazují, že většina lidí ocení květinu jako dárek. Nejvíce lidé na květinách cení speciální moment při předávání a následné přetrvávající pozitivní emoce, které trvají ještě dlouho po předání. To platí jak pro ženy, tak i muže. Ačkoliv jsou muži často přehlíženi kvůli obavám, že by se květinový dárek mohl zdát příliš ženský, a tím pádem nevhodný. To se nám, květinovým milovníkům v 21. století zdá jako naprosté sci-fi. Věřte nebo ne, s kyticí nikdy nic nezkazíte a to v jak v ženském, tak i mužském případě. Pokud byste ale chtěli posílit maskulinitu vašeho květinového dárku pro muže vašeho života, přinášíme vám čtyři tipy na květiny, se kterými u mužů rozhodně nešlápnete vedle! Pojďme společně rozšířit povědomí o věnování květin mužům, a zničit předsudky, že se jedná pouze o ženský typ dárku.

Číst celé
Nákup květin už jedině online

Nákup květin už jedině online

Jak na nákup květin online

Radost z květin může opravdu jen máloco porazit. Květiny dokážou dokonale rozjasnit váš domov, stejně jako vaši náladu! Můžeme být zároveň vděční za to, v jaké době žijeme a za všechny online společnosti na doručování květin, které nám usnadňují zasílání květin v mnoha směrech! Pomáhají nám tak zajistit a velmi jednoduše zařídit, abychom vždy měli možnost rychle doplnit naše prázdné vázy těmi nejčerstvějšími květinami nebo potěšit a překvapit naše blízké kyticí, která doputuje přímo k nim domů.

Číst celé
Květiny pro babičku

Květiny pro babičku

Jak vybrat květinu pro babičku

Navzdory všem trendům a nápadům k narozeninovým dárkům, které každý rok přicházejí a postupem času zase odcházejí, je kytice čerstvých květin tradičním a jedním z nejoblíbenějších způsobů jak udělat vašim nejbližším hezčí den a to z jednoho prostého důvodu. Darování květin je jednoduchým nenáročným gestem, které dokáže v okamžiku rozjasnit den. U květin navíc můžete vždy vybírat ze široké škály barev, typů, stylů a celkového provedení. Samozřejmě vždy můžete vsadit na jistotu a zvolit tradiční chryzantémy, karafiáty nebo růže. Ovšem pokud chcete vaši babičku překvapit a potěšit něčím novým a nezvyklým měli byste dát šanci právě méně známým a neotřelým druhům. Pokud si tedy přejete ukázat vaši starost, lásku a vděk vaší babičce, v dnešním článku naleznete skvělé tipy na květiny, které jim vykouzlí úsměv na tváři.

Číst celé
Růžové květy plné romantiky

Růžové květy plné romantiky

Romantické růžové květy

 

V dnešním článku si představíme nejoblíbenější růžové květy, které mají svůj jedinečný význam  a krásnou, zamilovanou, jemnou barvu. Od jemných světle růžových tónů až po zářivé odstíny růžové. Stejně jako samotná růžová barva i růžové květy mají svou vlastní historii, kulturní významy a symboliku. Podle floriografie, vědy, která se zabývá jazykem květin, růžové květy symbolizují nejrůznější věci a žádný druh neznamená totéž, co jeho příbuzný. Abychom vám příště usnadnili výběr ideálních růžových květin, připravili jsme si pro vás seznam květů v růžových barvách, které jsou symbolem pro různé věci.

 

Číst celé
Jak se stát ekologičtějším floristou

Jak se stát ekologičtějším floristou

Jak na udržitelnost ve floristice

 

Pojmy jako udržitelnost, ekologie, šetrnost k přírodě a planetě se v poslední době začínají objevovat stále častěji. Tento trend se mimo módu a potraviny začíná promítat také do dalších sfér a jednou z nich je samozřejmě floristika, která má už tak k přírodě opravdu blízko, ovšem i přesto dokáže napáchat spoustu odpadu a produkovat velké množství plastu. Přitom existuje opravdu spousta možností, které jsou biologicky rozložitelné, kompostovatelné, recyklovatelné anebo vyrobené pod domácí střechou. Jaké jsou však rozdíly mezi jednotlivými cestami udržitelnosti a následného opakovaného využití a zpracování? A jaké změny to znamená pro tradiční chod květinářství? Všechny odpovědi naleznete v dnešním článku!

 

Číst celé
Devět vyvolených květin do letní svatební kytice

Devět vyvolených květin do letní svatební kytice

Nejkrásnější květiny do letní svatební kytice

 

Léto je oblíbeným svatebním obdobím mnoha párů. Není se však vůbec čemu divit, jelikož kombinace teplého počasí, slunce, dlouhých teplých večerů je zkrátka ideální kombinací pro velké oslavy, mezi které svatby rozhodně patří. S krásným a teplým počasím zároveň přichází rozkvět nádherných květin, které na svatebních obřadech rozhodně nesmí chybět. Květiny jsou tedy nedílnou součástí tohoto významného dne a zároveň nepostradatelnou ozdobou nevěsty. Svatba je krásnou oslavou dvou milujících lidí, kde každý detail je zásadní a podstatný proto, aby splňoval veškeré představy o jejich dokonalém dni. Pokud plánujete svatbu v letní sezóně, rozhodně byste měli zvážit následujících devět vyvolených květin, které se stanou dokonalou součástí vašeho velkého dne.

Číst celé
Ideální bylinky do květinových aranžmá

Ideální bylinky do květinových aranžmá

Jaké bylinky do vázaných kytic

Bylinky byly dlouhou dobu považovány za skromný doplněk zahrady, který snadno vyroste, snadno se sklízí a je zároveň pastvou pro oči, potěšením pro naše čichové buňky a ještě k tomu ji můžeme využít v kuchyni na zpestření pokrmů. Bylinky jsou zkrátka ideální všestrannou volbou, která se nejen v kuchyni, ale také v kytici rozhodně neztratí. Bylinky si proto zaslouží opravdovou pozornost a my vám v dnešním článku představíme hned několik bylinek, které jsou ideální volbou jak do kuchyně, tak i do květinových aranžmá.

 

Číst celé
Jak vybrat ideální vázu pro vaši kytici

Jak vybrat ideální vázu pro vaši kytici

Ideální váza pro vaše květiny

Ať už kupujete kytici pro vaše blízké, nebo si jenom chcete udělat radost a rozzářit váš domov novou kyticí čerstvě řezaných květin, která vám při každém pohledu vykouzlí úsměv na tváři je vždy dobré se na věci dívat komplexněji a uvědomit si, že výběrem správné kytice vhodné do vašeho interiéru to nekončí, ale naopak začíná. Pokud chcete, aby vaše kytice opravdu vynikla a měla kvalitní zázemí, je vhodné zvážit také výběr kvalitní vázy, která splní všechny vaše představy a hlavně poskytne kvalitní domov pro vaši kytici. Na výběr máte širokou škálu různých sofistikovaných skleněných designů, přes netradiční tvary, styly a barevné kombinace. Výběr váz, které přesně odpovídají vašemu vkusu a stylu je opravdu široký a proto je vhodné vybrat přesně tu, která vašim květinám dodá ideální tečku a pocit, že se jedná o nerozlučnou dvojku. Jak takovou vázu ale vybrat? Přesně na tuto otázku si zodpovíme v dnešním článku.

Číst celé
Jak využít luční kvítí do vázaných kytic

Jak využít luční kvítí do vázaných kytic

Luční kvítí, které lze přidat do kytice

V poslední době se lidé stále více vracejí ke kořenům. Doby, kdy jsme hromadili zbytečnosti jsou minulostí, nyní se naopak trendy zcela otočily. Minimalismus a návrat ke kořenům nabírá stále více na oblibě. S tím souvisí také návrat k přírodě a k lučnímu kvítí, které si pamatujeme z dětství, když jsme jako malí běhali po louce. I nevěsty si našly oblibu v lučním kvítí a není se čemu divit, luční květy se hodí k celé řadě svateb. A to nejen k těm v rustikálním stylu! Naopak květiny z louky můžete využít také pro bohémskou svatbu, neformální nebo romantickou či moderní. S nástupem jara a léta mají luční květiny opravdu široké využití a vy tak můžete tyto nenáročné květy využít ve svůj prospěch. Existují dva hlavní způsoby, jak využít luční květiny do vaší svatební kytice. A my se právě v dnešním článku podíváme na tento druh divokých květů více zblízka.

Číst celé
Tropické rostliny, které rozzáří váš domov - 1. díl

Tropické rostliny, které rozzáří váš domov - 1. díl

Tropické rostliny pro váš domov 1.díl

Tropické květiny jsou ideálním způsobem, jak si přinést domů trochu exotiky a rozzářit váš domov něčím netradičním. V dnešní článku jsme si pro vás připravili hned několik úžasných tropických květů, které potěší vás i vaše návštěvníky. Mnoho tropických květin má odvážné a netradiční barvy, jiné naopak zaujmou svým tvarem, jedno mají ale společné, dokážou zaručeně zaujmout na první pohled. Není na škodu zjistit nějaké zajímavosti, které jsou spojeny právě s těmito tropickými kráskami, se kterými se běžně můžete setkat v obchodech.

Číst celé
Nejzajímavější fakta o pivoňkách

Nejzajímavější fakta o pivoňkách

15 zajímavých faktů o pivoňkách

Stylové, romantické a zároveň i trochu provokativní. Přesně takhle by se daly popsat nádherné květy pivoněk. Jedná se opravdu o oblíbené květy a to na všech frontách. Jak u zahradníků, nevěst, tak i u lidí na sociálních sítí - pivoňky jsou ideální fotogenický doplněk a v každém aranžmá vypadají opravdu nádherně. My jsme si dnes pro vás připravili trochu odlehčený článek, kde vám odhalíme 15 zajímavých faktů o pivoňkách. Zjistili jsme pro vás ty nejzajímavější fakta spojené s touhle nádhernou květinou. Pojďte se tedy společně v dnešním článku ponořit do světa pivoněk. Nádherných květů, které mají opravdové právo být tolik oblíbené!

Číst celé
Šest rostlin do vaší ložnice

Šest rostlin do vaší ložnice

Tipy na rostliny do ložnice

Špatný spánek může být způsoben řadou věcí, mezi ty nejčastější patří vnější vlivy jako je stres, příliš mnoho kofeinu nebo jeho konzumace v pozdějších hodinách. Ale také běžná věc jako jsou například naše telefony a jiné obrazovky, do kterých se díváme více, než by bylo zdrávo. Zároveň světlo z telefonů, které nás oslňuje v nočních hodinách, může výrazně ovlivnit náš spánek. Americká národní výzkumná agentura, zabývající se spánkem zjistila, že nedostatek kvalitního spánku ovlivňuje američany více, než kdykoli jindy. Konkrétně až 130 milionů američanů zaznamenalo v posledních době problémy se spánkem. Spánek je pro lidské tělo ovšem nezbytně důležitý a proto bychom měli dělat co nejvíce pro zajištění kvalitního spánku. A věřte nebo ne, existuje řada rostlin, u kterých byl prokázán pozitivní vliv na náš spánek. A my se na ně dnes podíváme trochu blíž.

Číst celé
Sedm skvělých květin vhodných pro dětské zahradníky

Sedm skvělých květin vhodných pro dětské zahradníky

Nejvhodnější rostliny pro malé zahradníky

Pravděpodobně jste již někdy zaslechli, že jedním z nejlepších způsobů, jak v něčem dosáhnout dobrých výsledků, je začít v mládí. A to stejné platí i u zahradničení. Děti milují nepořádek a jak asi sami tušíte, zahradničení nepatří zrovna mezi nejčistší práce, naopak se u toho můžete pořádně zaneřádit, z čehož budou děti rozhodně nadšené! Naučte své děti už v raném věku, jak se sází nová semínka, pěstuje ovoce a zelenina a jak se pořádně kope do hlíny. Mějte však na paměti, že se způsob zahradničení s dětmi mírně liší od toho, když zahradničíte sami. S dětmi musíte začít pomalu a jednoduše, aby si z toho něco odnesli, proto vám přinášíme seznam nejlepších květin, které můžete hravě zasadit s dětmi a užijete si to jak vy, tak i vaše ratolesti. Jdeme se tedy na tyto květiny společně podívat.

Číst celé
Nejlepší místa kde se pokochat jarními květinami

Nejlepší místa kde se pokochat jarními květinami

Kam vyrazit pokochat se květinami

Podle nás neexistuje lepší způsob, jak strávit krásný jarní den, než vyrazit ven a užít si veškerých benefitů, které jarní příroda a počasí nabízí. To bez váhání zahrnuje ty nejkrásnější květiny celé sezóny! I když se v jarním období budete koupat v kráse květin na vaší zahradě, místních parcích a zahradách, rozhodně není na škodu načerpat trochu inspirace i ze světa a doufat, že jakmile doba dovolí, i vy budete moci všechna tato krásná místa navštívit. Různé evropské destinace mají rozhodně co nabídnou, nahlédneme i za oceán a ukážeme vám místa, které na jaro ožívají zcela novým životem. Pokud někdy v budoucnu budete plánovat jarní dovolenou a jste přitom vášnivým milovníkem květin všeho druhu, tyto destinace by vám rozhodně neměly uniknout.

Číst celé
Tradiční květy na Den Matek

Tradiční květy na Den Matek

Jaké jsou tradiční květiny pro oslavu Dne matek?

Den matek se neúprosně blíží, přičemž jaro je v plném proudu, ideální čas využít tuto příležitost ke koupi kytice čerstvých květin. Den matek znamená v našem podání jediné = květiny! Pro ty z vás, kteří si nejsou jistí, jaký druh květin pro vaši maminku zvolit, jsme se rozhodli nahlédnout na tři tradiční květiny pro Den matek trochu podrobněji. Nejedná se o žádné neznámé druhy květin, naopak představíme si příběhy tradičních karafiátů, růží a tulipánů a jejich spojitost s tímto významným dnem, který je oslavou všech maminek po celém světě!

Číst celé
Výhody dovozu květin kurýrem

Výhody dovozu květin kurýrem

Rozvoz květin kurýrem

Kdykoliv se rozhodujete poslat květiny vašim blízkým, nastává důležité rozhodování, kde si kladete otázku zda si květiny zajistíte a doručíte sami, nebo využijete kurýrních služeb. Ať už vás to překvapí, či nikoliv, doručení skrze kurýra sebou nese hned několik nezaměnitelných benefitů, které nikde jinde nezískáte! Zatímco osobní předání květin je skvělou variantou v případě, kdy se chcete s dotyčným potkat a záleží vám na osobním setkání, kurýr vám zajistí nesrovnatelné pohodlí, rychlost, a také nezaměnitelný pocit překvapení, který nastane kdykoliv po zazvonění na zvonek! Pojďte se společně s námi podívat, jaké výhody sebou nese rozvoz květin.

Číst celé
Druhy žlutých květin

Druhy žlutých květin

Žluté květy plné radosti

Barva slunce a slunečního svitu je rozhodně skvělou volbou jak rozjasnit pochmurné dny a přinést si do domu trochu radosti. Navíc s jarním obdobím se žluté květy začínají objevovat více než kdy jindy. Dobrou zprávou také je, že nám příroda nadělila spoustu žlutých květů v nejrůznějších odstínech od jemných vanilkových tónů až po bohaté a plné citronové barvy, či zlatavé odstíny. Zatímco žluté květy obecně znamenají štěstí a radost, žlutá barva se stala dokonce barvou roku. Možná to není úplnou náhodou, jelikož všichni potřebujeme zlepšit náladu a hlavně získat alespoń trochu pozitivního myšlení v této nemilé době. Ovšem ne každé žluté květy jsou nutně nositelem radosti a veselosti. Pokud tedy chcete odeslat specifickou zprávu pomocí květin, je vždy lepší se ujistit co konkrétní druh v konkrétní barvě znamená. Abychom vám s odpovědí na tyto otázky alespoň trochu pomohli, sestavili jsme pro vás v dnešním článku seznam nejoblíbenějších žlutých květů společně s jejich významy.

Číst celé
Národní květiny a jejich historie

Národní květiny a jejich historie

Příběhy a symbolika šesti národních květin z celého světa

Všechny květiny jsou krásné a každý druh má svoji jedinečnou barvu, tvar a vůni. Květiny jsou krásnou součástí přírody a právě možná z toho důvodu je umělci je odnepaměti využívaly jako vzor pro své obrazy, básně, písně a literaturu. Květiny jsou také oblíbeným darem, který dává zvláštní pocit úcty a ocenění. I přesto, že jsou květiny součástí přírody, jsou také zvláštní součástí lidské kultury. Některé květiny mají dokonce i zvláštní význam. Mohou být například jako růže symbolem lásky, nebo jako sedmikrásky symbolem nevinnosti, tulipány v nás vzbuzují zase nové začátky a jarní náladu. Symbolika některých květin jde však mnohem hlouběji.

Číst celé
Nejoblíbenější květiny pro vaši vyvolenou

Nejoblíbenější květiny pro vaši vyvolenou

Květiny pro vaši vyvolenou

Chtěli byste potěšit vaši milovanou polovičku a potěšit ji kyticí krásných čerstvých květin? Co takhle udělat tento zážitek ještě o kousek zajímavějším a překvapit ji květinovým kurýrem v dobu, kdy to určitě nečeká. V dnešním článku jsme pro vás vybrali hned několik zajímavých čerstvých květin, se kterými zaručeně zabodujete! Všechny budou skvělou volbou, jak překvapit vaši milovanou.

 

Číst celé
Výsadba podle sluneční mapy

Výsadba podle sluneční mapy

Sluneční mapa, jak vystopovat slunce na vaší zahradě

První věc, která by vás měla zajímat, pokud se právě chystáte vysadit si ideální květiny do vaší zahrady je ta, kolik slunečního světla se na konkrétní místa během dne dostává. Tato jednoduchá otázka přitom dokáže překvapit opravdu spoustu lidí. Mnoho rostlin je doslova závislých na tom, kolik slunečního světla se jim během dne dostane a je důležité, aby byly rostliny umístěny na místě, které splňuje jejich specifické požadavky na sluneční světlo. Proto je opravdu užitečné si před samotným velkolepým zahradním projektem, který je spojen s výsadbou jednotlivých rostlin zmapovat vaši zahradu a pochopit tak pohyb světla a stínu u vás na zahradě. Tento průzkum vám následně umožní umístit správné rostliny do ideální expozice, aby je poté slunce zbytečně nespálilo, nebo naopak neměly zakrnělý nebo zrychlený růst.

Číst celé
Jak zachránit ohnuté stonky

Jak zachránit ohnuté stonky

Ohnuté okvětní stonky, jak je zachránit?

Známe to pravděpodobně každý, ať už jsme na zahradě, kde děti běhají a hrají si a občas se jim do cesty připlete květina kterou nechtěně pošlapou, nebo při nesprávné koordinaci s květinami se občas stane nemilá věc, že se stonky květin se ohnou nebo jinak poškodí. I tato nepříjemná zkušenost se dá celkem ladně zachránit, pokud budete postupovat správně. První nejdůležitější věcí je nepanikařit a snažit se je opravit. K opravě ohnutých stonků vám bude stačit pár jednoduchých nástrojů a drobná dávka trpělivosti a zručnosti. S dnešními tipy, které jsme si pro vás připravili si už nikdy nemusíte lámat hlavu a smutnit nad ohnutými stonky.

 

Číst celé
Udržte si valentýnské růže svěží

Udržte si valentýnské růže svěží

Šest jednoduchých kroků, jak udržet valentýnské růže svěží

Pokud se stanete šťastlivci, kteří budou patřit mezi vyvolené příjemce růží na letošního Valentýna, pravděpodobně je budete chtít udržet co nejdéle! Proto je dobré se předem naučit pár základních tipů a triků, které vám pomohou udržet vaše čerstvé krásky co nejdéle. Nejde přitom o žádnou vědu, stačí dodržovat pár základních kroků a vaše růže nebo jakákoliv další květina vám bude dělat radost co nejdéle! V dnešním článku vám představíme několik jednoduchých tipů jak zajistit, aby růže u vás doma vydržely co nejdéle svěží. Pojďte společně s námi nahlédnout pod pokličku uspěsné péče o čerstvě řezané květiny, aby jste jim už jednou provždy byli schopni zajistit tu nejlepší péči, kterou si zaslouží.

Číst celé
Jak a kdy oslavit Ženy

Jak a kdy oslavit Ženy

Oslavte sílu ženství květinami!

Mezinárodní den žen každoročně nabízí ideální příležitost, jak oslavovat ženství a ženskou sílu doslova všude na světě. Je to den, kdy můžete uctít všechny důležité ženy ve vašich životech ať už jde o maminku, babičku sestru kamarádku, přítelkyni nebo třeba i paní prodavačku, která vám v pekáně každé ráno připravuje kafe a loupáček pro lepší den. Protože ruku na srdce, bez ní by vaše ráno nebylo takové, jaké máte rádi. Oceňte ženy, které vás inspirovaly, které jsou pro vás vzorem nebo které obdivujete za jejich činy, chování nebo příspěvek, který přinesly společnosti. Mezinárodní den žen je svátek, který byl vytvořen v důsledku boje za rovnoprávnost. Je to den kdy ženy ukázaly svou sílu a odhodlaly se vzít slovo do svých rukou a doslova vyjít do ulit. Proto bychom si tyto významné okamžiky a momenty měly neustále připomínat a hlavně na ně nezapomínat, protože i nadále v dnešní době ženy čelí neustálým stereotypům a jsou často znevýhodňovány vůči mužů. Proto tato pomyslná bitva za rovnoprávnost stále není vyhrána a je dobré si ji alespoň jednou do roka, 8. března připomenout a podpořit tuto velmi důležitou a transformační myšlenku.

Číst celé
Správná péče o orchideje

Správná péče o orchideje

Naučte se správně starat o vaše orchideje

Pokud hledáte květiny plné elegance, krásy a přitom jednoduchosti, orchidej bude naprosto ideální volbou, která vám splní všechny zmíněné požadavky. Tato tropická kráska se do Evropy dostala v 19. století a způsobila opravdový rozruch! Lidé byli ochotni platit opravdu vysoké částky za to, aby si mohli orchidej pořídit. Pořádaly se dokonce aukce, které často končily opravdu prémiovými cenami, které si neumíme v dnešní době ani představit. Dnes, díky staletým pečlivým šlechtitelským praktikám je orchidej dostupná každému milovníkovi pokojových rostlin. Ať už je orchidej součástí vaší pokojové sbírky, nebo si ji teprve plánujete pořídit, dnešní článek bude přesně pro vás. V dnešním článku se dozvíte všechny důležité věci, které byste o orchidejích měli vědět, pokud si je chcete pořídit.

Číst celé
Velikonoční nápady pro milovníky květin

Velikonoční nápady pro milovníky květin

6 velikonočních nápadů pro milovníky květin

Udělat z našich domovů a co nejkrásnější, ale zároveň i to nejútulnější místo dá občas dost zabrat, zároveň je to ale jedna z nejdůležitějších věcí, abychom se v našem domovu cítili co nejpříjemněji, obzvláště v této době, kdy trávíme doma spoustu času. Spolu s Velikonocemi tak přichází další příležitost, jak si to doma udělat o něco krásnější a tématičtější, jedinečná příležitost si to doma vyzdobit. My pro vás naštěstí máme spoustu nápadů na to, jak si to doma vyzdobit a zároveň si veselou velikonočními barvami a výzdobou zlepšit náladu. Díky zapojení vaší kreativity a ruční práce si přinesete alespoň trochu rozptýlení do dnešních dnů, které jsou stále více stejné a stereotypní. Matka příroda nám navíc v tomto ročním období podá pomocnou ruku díky své široké nabídce krásných jarních květin, které se objevují téměř všude kolem nás. Květiny jsou totiž opravdu úžasným způsobem, jak si přinést alespoň trochu sezónní radosti dovnitř, do našich domovů. Jsou všestrannými pocníky, se kterými lze poměrně snadno naložit a navíc jsou opravdu nádherné. V dnešním článku vám přinášíme hned několik nápadů, jak využít květiny do velikonočních dekorací, pojďme se tedy společně podívat na různé rady a tipy jak s nimi naložit.

 

Číst celé
Jakou květinu ke Dni matek

Jakou květinu ke Dni matek

Květina pro Den matek

Nalezení dokonalé květiny, které se rozhodnete věnovat vaší jediné a nezaměnitelné mamince na významný sváteční den - Den matek, může být občas opravdovou výzvou. Od kytice, která oslavuje mateřství chcete totiž opravdu hodně! Chcete aby se jí líbila a byla jí sympatická, aby splňovala její styl a zároveň aby za vás daná květina dokázala vyjádřit skutečný sentiment lásky, péče a vděčnosti. Chcete vyjádřit vaše emoce a pocity, ale hlavně vděk za všechny činy, které pro vás vaše máma kdy udělala. Můžete samozřejmě vybírat ze široké škály krásných barevných květin ke dni matek. Od tulipánů, podmanivých pivoněk, klasických růží nebo odolných orchidejí, všechny zmíněné květiny jsou rozhodně jarními bestsellery, které můžete vaší mamince věnovat. Zároveň jsou dostupné v různých barvách a variantách.

 

Číst celé
Co jste nevěděli o cibulkách

Co jste nevěděli o cibulkách

Krása cibulek, co jste o nich možná nevěděli!

Společně s jarním obdobím se v květináčstvích a zahradnictvích začínají různě objevovat cibulky všech tvarů a velikostí. Na první pohled se možná nejedná o nejpřitažlivější kousek v květináči, nicméně květinové cibule v sobě skrývají mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Taková obyčejná cibule, je laicky řečeno, doslova továrna na květy! Je v ní uloženo doslova vše, co daná rostlina potřebuje k růstu a prosperitě. Už jen z tohoto prostého důvodu byste neměli podceňovat sílu cibulek a naopak jim během jara dát šanci, uvidíte že budete mile překvapeni. V dnešním článku si povíme o cibulích něco více, proto se pohodlně usaďte a jdeme rovnou na to!

Číst celé
Tulipány a význam jejich barev

Tulipány a význam jejich barev

Význam barev u tulipánů

O řeči lásky slyšel už každý, znáte ale řeč květin Tulipány patří mezi oblíbené jarní květiny a běžně se používají k přivítání nového života a tepla. Každá barva má však svůj vlastní význam a s ní spojené také různé pověry. Nechejte vaše květiny mluvit za vás kdykoliv se rozhodnete věnovat kytici lidem, na kterým vám záleží. Věnujte kytici tulipánů na základě barvy, která dokonale vystihne zprávu, kterou si přejete obdarovanému sdělit. V dnešním článku se podíváme více zblízka, co která barva znamená a jakou zprávu a symboliku nese právě ve spojitosti s tulipány.

Číst celé
Nejoblíbenější jarní květiny

Nejoblíbenější jarní květiny

Populární jarní květiny

První oficiální jarní den připadá na 21. březen, které je ještě poměrně daleko. Nicméně, ani se nenadějeme a březen už bude klepat na dveře. Právě první jarní den, je zejména pro zahradníky a milovníky květin oprávněným dnem oslav. Po dlouhé, tmavé a hlavně chladné zimě se mnoho z nás nemůže dočkat prvních jarních vlaštovek v podobě nádherně barevných květin. Stačí udělat krátký průzkum na vaší zahradě a rozhodně už brzy s prvními pravidelnými slunečními paprsky můžete očekávat krokusy, které na vás budou pokukovat barevnými hlavami jako první skutečný jarní zázrak. Zatímco je jarní období známé jako čas znovuzrození a růstu, existuje hned několik květinových super hvězd, které rozhodně vynikají nad ostatními. Ať už dáváte přednost žlutým, modrým, fialovým nebo jednoduchým bílým květům, na jaře si vybere určitě každý!

 

Číst celé
Význam svátku MDŽ

Význam svátku MDŽ

Proč věnujeme kytice k Mezinárodnímu dni žen?

Mezinárodní den žen patří k velmi oblíbené každoroční tradici a tento speciální den připadá vždy na stejné datum, kterým je 8. března. Mohlo by se zdát, že se jedná pouze o marketingový nebo spotřebitelský tah, nalákat co nejvíce lidí, aby utratili co nejvíce peněz za drobné dárky pro jejich vyvolené ženy. Ovšem nejedná se o žádný komerční svátek, naopak, Mezinárodní den žen má velmi zajímavou a hlavně pro všechny ženy důležitou historii, která by neměla být opomíjená. Svátek má legendární více než stoletou historii, která je postavená na boji za stejná práva pro ženy. Jednou z přetrvávajících tradic této oslavy však zůstává naše oblíbená činnost, kterou je rozdávání květin za uznání pro všechny silné ženy, které se nebojí vystoupit z řady a bojovat za své práva. I když se jedná o smysluplný projev plný uznání, je vhodné nahlédnout i do historie, kde tato krásná a velmi důležitá tradice vznikla.

Číst celé
Darujete květiny k MDŽ?

Darujete květiny k MDŽ?

Darujte květiny k MDŽ!

Může se to zdát jako klišé, ale květiny jsou stále velkým překvapením, které můžete darovat na Mezinárodní den žen. Nemůžeme říci, že se jedná pouze o jeden jediný způsob jak můžete efektivně a hezky oživit Mezinárodní den žen ženám ve vašem okolí, ovšem květiny nadále zůstávají skutečně skvělým a efektivním dárkem, jak tento den můžete uctít. Navíc květiny přidají tomuto důležitému dni v roce příjemný pocit oslavy a důležitosti. V dnešním článku si prozradíme, proč právě květiny jsou skvělou volbou jak oslavit a připomenout si významnost tohoto dne, jaké květiny je nejlepší zaslat vašim vyvoleným ženám v životě a proč i vy, byste 8. března měli sáhnout po květinách pro vaše oblíbené ženy. A to v i případě že jste muž, nebo žena!

Číst celé
Jak na skvrny od pylu

Jak na skvrny od pylu

Jak zaručeně odstranit skvrny od pylu?

Lilie jsou zaručeně nadčasově krásné, plné oslnivé vůně, barev a elegance. Stalo se vám už ale někdy, že jste se při přičichnutí jejich oslnivé vůně přiblížili až tak blízko, že vám na oblečení zůstaly jasně oranžové šmouhy od pylu? Určitě jste nebyli jediní, kterým se to přihodilo! Tyto jemné částice jsou primárně určeny pro včely, bohužel ale také dokážou pěkně pevně držet na oblečení. Ale nemusíte ihned panikařit, že je vaše oblíbená halenka na odpis, existuje totiž spolehlivý trik, jak zaručeně odstranit pylové skvrny z oblečení rychleji, než se stihnou dostat ještě dál! V dnešním článku si představíme hned několik praktických tipů, které vám pomůžou zatočit s těmito skvrnami a šetrně se jich zbavit.

 

Číst celé
Nejčastější situace pro zaslání květin v roce 2020

Nejčastější situace pro zaslání květin v roce 2020

V jakých situacích nejčastěji lidé posílali květiny v roce 2020?

Všichni se nejspíše shodneme, že na rok 2020 jen tak nezapomeneme. Byl to rok jako na horské dráze, kdy jsme ještě v lednu neměli sebemenší ponětí o tom, co nás v roce 2020 čeká. V průběhu února a března ovšem získal rok 2020 zcela jiné obrátky a my všichni jsme se najednou ocitli v situaci, jako nikdy předtím. Nikdo v tu dobu ještě netušil, jak dlouho celá tato situace bude trvat a o to hůř, nevíme to dodnes. Ovšem rok 2020 se nenesl pouze v negativním slova smyslu, naopak se určitě každému z nás otevřely nové možnosti sebepoznání a vyjádření emocí. Proběhlo hned několik průzkumů, které se zaměřovali na lidské nákupní chování a vůbec na celkovou změnu v nakupování, které nám rok 2020 přinesl.

Přinášíme vám tedy v dnešním článku pečlivou analýzu anonymních dat, které se netýkají ničeho jiného, než našich oblíbených květin! Zajímají vás otázky kolik květin bylo posláno s přáním brzkého uzdravení? Posílali se spíše květiny s radostným a povzbudivým podtónem, než ty smuteční? Ve Velké Británii provedli velkou analýzu dat ze zpráv, které lidé nechávali napsat na krátké vzkazy pro své nejbližší, které umožnily provést tento pozoruhodný výzkum!

Číst celé
Zdobení svatebních dortů květinami

Zdobení svatebních dortů květinami

Svatební dorty s květinami

Květiny jsou a vždy byly krásným doplňkem každého svatebního dortu, existuje ale tolik způsobů, jak je zakomponovat právě třeba do svatebních sladkostí tak, aby leckdy splnily nejen estetickou stránku, ale hlavně aby si na nich hosté mohli případně i pochutnat. Můžete vytvořit cukrové květiny, malované vzory na dortech, nebo využít kouzla čerstvých květin a zakomponovat přímo ty! Pečlivě si promyslete jakou variantu zvolíte, ať zbytečně nepřekombinujete několik různých stylů, které by si ve výsledku mohly spíše odporovat. V dnešním článku vám přinášíme trochu inspirace, jak můžete zakomponovat květy do sladkých pokrmů a dobrot!

Číst celé
Co ještě přidat k valentýnské kytici

Co ještě přidat k valentýnské kytici

Párování valentýnských květin s dalšími dárky

Den svatého Valentýna je ideální příležitostí v roce, kdy můžete věnovat květiny vaší vyvolené!  Ovšem nejen narozeniny, Valentýn, svátky nebo další, trochu vznešenější příležitosti by měly být důvodem, kdy věnovat květiny, ale také obyčejné dny, kdy si toho dotyčná bude vážit ještě mnohem více. Pokud tedy věnujete květiny na pravidelné bázi i ve všední dny, možná právě Valentýn bude ideální dobou, kdy můžete ke květinám přidat ještě něco malého navíc. Jelikož se jedná o svátek, ve kterém se oslavuje láska, je dobré pečlivě zvážit, co to bude zač, abyste se drželi romantického podtextu. Proto jsme pro vás v dnešním článku sestavili seznam nápadů na dárky, které skvěle doprovodí valentýnské květiny a celkový dojem z oslav svatého Valentýna bude ještě o to intenzivnější.

Číst celé
Jak udržet valentýnské růže dlouho svěží

Jak udržet valentýnské růže dlouho svěží

Šest jednoduchých kroků, jak udržet valentýnské růže svěží

Pokud se stanete šťastlivci, kteří budou patřit mezi vyvolené příjemce růží na letošního Valentýna, pravděpodobně je budete chtít udržet co nejdéle! Proto je dobré se předem naučit pár základních tipů a triků, které vám pomohou udržet vaše čerstvé krásky co nejdéle. Nejde přitom o žádnou vědu, stačí dodržovat pár základních kroků a vaše růže nebo jakákoliv další květina vám bude dělat radost co nejdéle! V dnešním článku vám představíme několik jednoduchých tipů jak zajistit, aby růže u vás doma vydržely co nejdéle svěží. Pojďte společně s námi nahlédnout pod pokličku úspěsné péče o čerstvě řezané květiny, aby jste jim už jednou provždy byli schopni zajistit tu nejlepší péči, kterou si zaslouží.

 

Číst celé
Chcete objednat květiny online?

Chcete objednat květiny online?

Proč by vaše další květina měla být z online květinářství

Darování květin patří mezi jedny z nejhezčích gest, které můžete pro vaše blízké, známé nebo kolegy udělat. Květiny vám pomohou sdělit zprávu, že vám na nich opravdu záleží. Sázka na květiny je opravdu vhodná pro téměř každou příležitost a to ať už pro ty radostné, tak i smuteční. Květiny nás provázejí během narozeninových oslav, pohřbů, svateb, zásnub, ale také během naprosto obyčejných dnů, které dokážou změnit v ty neobyčejné. Možná jste už někdy zažili pocit, že byste rádi popřáli k narozeninám a věnovali květinu někomu, kdo je od vás bohužel daleko a v momentální situaci se nemáte jak k němu dostat.

Pokud se nacházíte v podobné situaci, nejlepší a nejjednodušší cestou jak tento problém vyřešit je rozhodně online květinářství, díky kterému můžete poslat květiny téměř všude po světě, bez nutnosti cestovat. V dnešní době existuje opravdu spousta online květinářství a služeb zabývajících se doručováním květin. A to ať už se nacházíte v Evropě, Austrálii nebo kdekoliv jinde na světě. Pokud se vaši blízcí nachází v zámoří a je opravdu složité se s nimi vůbec potkat, přesto byste je rádi překvapili kyticí čerstvých květin můžete využít služeb online květinářství! Zajímají vás výhody online květinářství a kurýrních květinových služeb? V tom případě je dnešní článek přímo pro vás!

Číst celé
Tipy a triky pro objednání květin online

Tipy a triky pro objednání květin online

5 tipů a triků pro objednávky květin online

Květiny jsou nejen skvělým doplňkem, ale vhodným darem téměř pro každou příležitost. Proto jsou skvělým tipem na dárek pro vaše blízké a milované. Krásné květinové aranžmá složené ze zářivých barev, sladce vonících květů je skvělým způsobem, jak někomu vykouzlit úsměv na tváři a přinést mu trochu radosti do života. Návštěva místního květinářství je rozhodně jedním ze způsobů kde můžete koupit čerstvě řezané květiny, nicméně stále častěji lidé volí nákupy květin online hned z několika důvodů. Jedním z nich je rozhodně úspora času, mnohdy ale také úspora peněz! Pokud už jste jedním ze zákazníků, kteří využili služeb online květinářství, nebo jste stále trochu skeptičtí vůči online květinovým objednávkám, zde přinášíme hned několik tipů a triků jak nejlépe využít naše zkušenosti s online objednávání květin. Pokud tedy v blízké době plánujete objednat květiny přes internet, dnešní článek vám prozradí, na co je dobré si dát pozor a co nepodcenit.

Číst celé
O růžích Kordes

O růžích Kordes

Poznejte nádherné růže Kordes

Už jste někdy slyšeli o růžích Kordes? Že ne? Nevadí! V dnešním článku vám je představíme v celé parádě. Kordes růže mají pověst krásy a odolnosti, což jsou opravdu dvě hlavní vlastnosti, kterými se mohou mezi ostatními pyšnit. Jejich šlechtění doslova stálo na odolnosti a nutno dodat, že se tento experiment opravdu povedl! Pojďte společně s námi v dnešním článku nahlédnout do tajů a krás růží Kordes. Možná vás natolik okouzlí, že si je budete muset pořídit co nejdříve též.

Číst celé
Důvody pro brzké objednání valentýnské kytice

Důvody pro brzké objednání valentýnské kytice

5 důvodů, proč objednat valentýnskou kytici s předstihem

Stejně jako si každý rok plánujete nakoupit vánoční dárky s předstihem, zkuste si toto drobné předsevzetí dát i u nákupu valentýnských květin a na Valentýna budete velmi mile překvapeni, jak skvělý nápad to byl! Ušetříte si tím spoustu času, stresu a abychom vás přesvědčili o tom, že je to opravdu dobrý nápad, přinášíme vám v dnešním článku hned 5 důvodů, proč je dobré si objednat valentýnské květiny s dostatečným předstihem. Věříme, že po dočtení článku začnete ihned alespoň přemýšlet nad valentýnským dárkem pro tento rok.

Číst celé
Zábavná fakta o Valentýnu

Zábavná fakta o Valentýnu

14 zábavných Valentýnských faktů pro pobavení

Svátek svatého Valentýna vám nejspíš nemusíme nijak blíže popisovat. Jedná se o jeden z nejslavnějších zamilovaných svátku po celém světě. Často lidé tuší za jakým účelem se leckterý svátek slaví, ovšem často už neví proč oslavy svátků dodržujeme nebo další zajímavé skutečnosti, které souvisejí s jednotlivými svátky. Často jsou to navíc docela zábavné fakta, které stojí za zmínku. My se dneska podíváme více zblízka na svátek svatého Valentýna a odhalíme některé zajímavosti a fakta, o kterých jste možná dosud ani netušili.

Číst celé
Květiny pro rok 2021

Květiny pro rok 2021

Které květiny zvolit do kytice pro oslavu roku 2021

Neexistuje snad lepší volba, než začít Nový rok s kyticí čerstvých květin, která rozjasní váš domov po silvestrovských oslavách. Pokud si nejste jistí, jaké druhy květin zvolit pro tuto speciální příležitost oslavy Nového roku, v dnešním článku vám přineseme výběr z několika druhů, které si ve své novoroční kytici doslova zamilujete. Říká se jak na Nový rok, tak po celý rok, proto si přineste hned první den v roce čerstvé květiny do svého domova, aby vás květiny doprovázely po celý rok.

Číst celé
Jaké čerstvé květiny poslat na Vánoce

Jaké čerstvé květiny poslat na Vánoce

Jaké čerstvé květiny poslat během Vánoc

I ve shonu příprav na vánoční svátky je dobré rozmazlovat naše nejbližší, kamarády nebo dokonce kolegy z práce a pracovní klienty. V této uspěchané době, kdy díky nastupující zimě nemáme moc šanci potkat krásně rozkvetlé, čerstvé květiny po cestě do práce, v přírodě nebo jen tak na procházce je ideální čas na to, abyste poslali právě kousek rozkvetlé zahrady ve formě nádherné kytice z řezaných květin právě vašim nejbližším. Květinami nikdy nic nemůžete zkazit, naopak pouze vylepšit! Kytice i květiny v květináčích jsou navíc vhodné téměř pro všechny příjemce, až na samotné alergiky, ale i pro ty se nejde ideální aranžmá. Proto neexistuje žádná výmluva, proč by květiny byly nevhodným vánočním překvapením pro vaše blízké. Otázkou zůstává jaké květiny zvolit, tak aby potěšili všechny strany. A právě na tuto záhadnou otázku si odpovíme v dnešním článku.

Číst celé
Silvestrovská večeře s květinou

Silvestrovská večeře s květinou

Romantické květiny pro vaši silvestrovskou večeři

Je pravda že tento rok moc nepřál společenským akcím a večírkům, proto s největší pravděpodobností strávíme i poslední noc tohoto roku po boku našich nejbližších. Pokud byste i přes celou situaci rádi oslavili konec roku a velkolepě společně s vaší druhou polovičkou a zároveň přivítali Nový rok, můžete to pojat trochu romanticky. Kromě výběru správného jídla, nápojů a drobného občerstvení byste v této situaci neměli zapomenout také na dekorace, aby vaše rozlučka s rokem 2020 byla opravdu velkolepá a se vším všudy! Romantické květiny jsou skvělým způsobem jak se naladit do trochu romantické nálady a udělat poslední večer roku 2020 opravdu nezapomenutelným, i když jej budete trávit pouze s vaší drahou polovičkou. Novoroční oslavy nikdy nebyly spojovány s romantickými událostmi, ovšem rok 2020 byl celý nepředvídatelný a jiný, proto není důvod, proč byste si ho nemohli udělat trochu na romantičtější, než kdy jindy předtím. Oslavte Nový rok s vašimi nejbližšími a i přes všechna omezení vstupte do Nového roku opravdu slavnostně!

Číst celé
Co v lednu na zahradě

Co v lednu na zahradě

Zahradní tipy pro měsíc leden

Pro jeden z nejchladnějších měsíců v roce, kterým startujeme každý nový rok panuje mnoho mylných domněnek. Mnoho lidí věří, že během zimních měsíců není nijak nutné se starat o zahradu, jelikož během zimy nic neroste, protože drtivá většina všech květin, keřů a stromů čeká na jaro, kdy se začnou probírat znovu k životu. Ovšem toto tvrzení není tak docela pravdivé. V dnešním článku si představíme několik důležitých zahradnických tipů pro měsíc leden. Nejen, že právě leden je perfektním ročním obdobím připravit vaši zahradu na jaro a usnadnit si tím mnoho práce, která by na vás čekala naopak v perném jarním období, kdy se zahrada opět začne probouzet k životu a vy nebudete vědět, kam dříve skočit. Pojďte se společně s námi podívat na aktivity, které vám pomohou usnadnit jarní práce na zahradě.

 

Číst celé
Věnování kytice mužům

Věnování kytice mužům

Etiketa pro věnování kytice mužům

Nejspíše vás už nepřekvapí, že je kytice běžné dávat nejen ženám, ale také mužům! Pokud ano, je na čase vystoupit ze stereotypu, který se ve společnosti drží už opravdu dlouho. Stejně jako tradiční darování květin ženám, i věnování květin speciálně mužům, má svou vlastní etiketu, které je vhodné se držet. Netušíte jak postupovat při věnování a výběru správných květin pro muže? Nevadí, v dnešním článku si představíme alespoň základy, na které je dobré myslet, pokud se rozhodnete jít proti stereotypům a potěšit vašeho kamaráda, přítele, manžele nebo tatínka kyticí krásných řezaných květin. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
O bílých vánočních hvězdách

O bílých vánočních hvězdách

Bílé vánoční hvězdy, proč jsou vhodným dárkem?

Zatímco si stále většina lidí pod pojmem vánoční hvězda představí ikonickou červenou, v poslední době se bílé vánoční hvězdy stávají stále populárnější. Pokud jste ještě neměli to štěstí a na bílou odrůdu nenarazili, čeká vás opravdový zážitek. Často se prodávají s trochou třpytek, na dodání té pravé sváteční atmosféry. V dnešním článku si představíme několik důvodů, proč byste při dalším nákupu měli zvážit právě variantu krásné krémově bílé. Možná vás také přesvědčíme, proč jsou právě vánoční hvězdy skvělým svátečním dárkem pro vaše blízké přátele a rodinu.

Číst celé
Jak objednat květiny

Jak objednat květiny

Květiny na objednávku: Jak postupovat krok za krokem

Objednávání květin nebylo nikdy jednodušší! Díky online květinářství se nám otevírají opravdu široké možnosti, jak překvapit vaše nejbližší čerstvě řezanými květy a to i v případě, že se nachází desítky, nebo dokonce stovky kilometrů od vás! Celý proces přes výběr, objednávku až platbu je opravdu jednoduchý a díky novým technologiím jste schopní ho vyřídit přímo z pohodlí vašeho domova, bez nutnosti vytáhnout paty z domu. V dnešním článku nahlédneme na jednotivé kroky, které je nutné splnit při objednávce květin online. Nebojte se, nejedná se o nic složitého ani náročného co byste nezvládli, pokud ještě s květinami na objednávku přes internet nemáte zkušenosti. Vše je naprosto jednoduché a přehledné, tak se na to pojďme společně podívat.

Číst celé
Jak udělat zajímavější donášku květin

Jak udělat zajímavější donášku květin

Jak udělat donášku květin ještě zajímavější?

Když se někomu rozhodnete poslat květiny, je důležité se ujistit, že jste dodrželi všechny základní kroky, aby váš zážitek byl co nejpůsobivější. A to ať už toho o květinách víte opravdu hodně, nebo třeba také vůbec nic! Ať už jste znalec, nebo ne, dnešní tipy na co nejefektivnější rozvoz květin může využít naprosto každý, proto si na ně v době, až budete chtít odeslat vašim blízkým květiny pomocí kurýra vzpomeňte a využijte jich. Kombinace znalostí a o nejpůsobivějším doručování květin a vašich blízkých učiní z květinové zásilky opravdový zážitek, na který vaši blízcí jen tak nezapomenou.

Číst celé
Jakou květinu k narozeninám?

Jakou květinu k narozeninám?

Oblíbené květiny k narozeninám

Jedna hlavní společná věc na narozeninách je ta, že je má opravdu každý! A to, ať už je slaví, nebo ne. Darování nebo zasílání květin k narozeninám je stále jeden z nejtradičnějších a nejoblíbenějších způsobů, jak dát někomu najevo, že na něj myslíte, a hlavně že jste na jeho významný den nezapomněli! Co se týče narozenin a narozeninových květin, na věku opravdu nezáleží. Starší ročníky ocení myšlenku a krásu květin, kdežto mladší ročníky v případě zaslání květin nápaditost, barvy a zajímavé květinové kombinace. Pokud se rozhodnete narozeninovou kytici poslat, nikdy nezapomeňte na drobný vzkaz, kde můžete nejen vložit věnování, od koho květina pochází, ale hlavně co se týče narozeninových květin vložit také blahopřání, na to by se u narozeninových květin opravdu nemělo zapomínat! V dnešním článku si představíme několik oblíbených květin, které můžete poslat k narozeninám vašich nejbližších.

Číst celé
Sedm výhod nákupu květin online

Sedm výhod nákupu květin online

Kytky domů - Kytky domů, 7 výhod pro nákup květin online

S pokrokem nových technologií a celkovou změnou kultury nakupování a obchodování se doslova roztrhl pytel. Není novinkou že si v dnešní době vystačíme pouze s telefonem nebo počítačem pro nákup téměř jakéhokoliv zboží. Nemusíte se tedy ani pohnout a váš nákup už je na cestě. Mezi všemi těmi e-shopy s oblečením, nábytkem, jídlem mají své významné místo také květiny. Květiny vždy byly a budou jedním z nejkrásnějších dárků, které můžete věnovat a to téměř pro každou zajímavější příležitost. Může to být oslava narozeniny, večírek, promoce a spoustu dalších akcí, kde je výskyt květin zcela nepostradatelný! Online květinářství navíc nabízí širokou škálu druhů, barev a provedení květin, kde si každý vybere tu svoji pravou. Široký výběr květin je důležitý pro co nejpřesnější vyjádření vašich emocí a zprávy, kterou chcete příjemci sdělit, i když se u něj nevyskytujete osobně. V dnešním článku si představíme 7 výhod, které sebou nese doručování květin objednaných na internetu.

 

Číst celé
Udělejte radost květinou spontánně!

Udělejte radost květinou spontánně!

Buďte spontánní, pošlete květiny pomocí kurýra

 

Asi nás nikoho nepřekvapí, že květiny nás dělají šťastnějšími a naše dny dokážou velmi efektivně rozzářit. Zejména pokud je dostaneme od lidí, na kterých nám opravdu záleží, nebo k nim cítíme něco více. Kytice od našich partnerů, přítelů nebo manželů jsou doslova živou vodou společného vztahu. Myšlenka za odesláním květin se vždy počítá, bez ohledu na to, jaký druh květin zvolíte, nebo jakou příležitost vyberete. Skvělou zprávou také je, že ne vždy musíte nutně čekat na nějakou speciální příležitost, jako jsou například narozeniny, svátek nebo výročí – radost pomocí květin můžete vykouzlit naprosto kdykoliv! Právě tyto nečekané nečekané květinové dárky jsou ještě mnohem speciálnější, zvláštnější a o to více nezapomenutelnější!

Číst celé
Symbolika bílých růží

Symbolika bílých růží

Jakou symboliku skrývají bílé růže?

Růže, květy, které doslova vládnou. Bezpochyby patří mezi jedny z nejoblíbenějších ze všech a není se vůbec čemu divit, díky tomu, jaké mají skvělé predispozice. Můžete je pořídit v opravdu každé barvě duhy! Navíc každá barva sebou nese konkrétní symboliku a význam. Mezi nejoblíbenější růže patří bez váhání rudě červené, které všichni známe pro jejich romantický význam a sdělení, ale ani ostatní nijak nezahálejí. Růže, které s oblibou naopak věnujeme přátelům jsou žluté, jelikož jsou plné života a radosti! Neobvyklé levandulové růže naopak skvěle vyjádří city při lásce na první pohled, růžové růže jsou naopak jedinečné pro vyjádření vděčnosti, zatímco bílé představují čistotu.

Číst celé
Vánoční tvoření

Vánoční tvoření

Vánoční dekorace, udělejte radost sobě i vašim blízkým

Pokud vás už nebaví vaše každoroční vánoční výzdoba a rádi byste tento rok vytvořili zcela novou, přinášíme vám hned několik tipů po čem tento rok sáhnout. Nové trendy se rodí doslova každý rok a letos tomu není jinak, můžete se inspirovat některým ze stylů, který vám bude nejbližší, protože jedině tak se budete cítit komfortně a budete mít z vánoční výzdoby upřímnou radost! Navíc se nemusí jednat pouze o dekorace, ale i o květinové nebo další dekorativní dárky, které by mohli udělat radost i vašim nejbližším. Jaké Vánoce si tedy uděláte tento rok? Podívejte se na několik vánočních trendů.

Číst celé
Jak pečovat o květiny v zimě

Jak pečovat o květiny v zimě

Péče o květiny během zimních měsíců

Ať už plánujete kytici věnovat, nebo jste čerstvou krásku právě dostali, je důležité držet se několika základních pravidel, aby vám kytice dělala radost co nejdéle a vypadala stále čerstvě. Během zimních měsíců je proces údržby ještě trochu složitější a to hlavně z důvodu rozdílnosti teplot mezi domovem a venkovním prostředím. Pokud ale budete dodržovat základní kroky pro péči, které si dnes prozradíme, nejen že vaše květina bude vypadat mnohem déle svěžeji, zároveň také za stejnou cenu budete mít mnohem vyšší hodnotu, Dnes přinášíme několik nejdůležitějších rad, které je třeba mít na paměti, pokud jde o květinovou péči.

Číst celé
Vlhkost pro pokojové rostliny

Vlhkost pro pokojové rostliny

Jak vlhkost ovlivňuje vaše pokojové rostliny?

Každý z nás se rozhodně už někdy setkal s pojmem vlhkost, který vyjadřuje množství vodní páry přítomné ve vzduchu. Vodní pára je plynné skupenství vody, která je pro lidské oko neviditelná, ale přitom všude kolem nás! To by bylo pro začátek krátké seznámení s pojmem vodní pára a vlhkost, které bude především věnován dnešní článek. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, vlhkost má opravdu velký efekt na rostliny a často jsou problémy s květinami mohou být spojeny s vlhkostí v místnosti. Díky dnešnímu článku ale zjistíte, jak snadno lze předejít těmto problémům a jak se jim případně vyvarovat.

Číst celé
Zajímavosti o kaméliích

Zajímavosti o kaméliích

Kamélie, co jste možná nevěděli

Při výběru nové květiny pro váš domov a zejména při zasílání květin vašim blízkým je vždy dobré zjistit si o rostlině alespoň základní informace a zajímavosti. Zejména pokud posíláte kytici a rádi byste s ní sdělili konkrétní zprávu. Kamélie je oblíbenou květinou do domácnosti, jelikož je nádherným doplňkem a zároveň opravdu nenáročnou květinou díky svým nádherným, jemným květům. V dnešním článku si představíme několik základních faktů a zajímavostí spojených právě s kamélií. Proto se pohodlně usaďte a užijte si následující řádky věnované právě jemné kamélii.

 

Číst celé
Škodlivé rostliny pro kočky

Škodlivé rostliny pro kočky

Rostliny nebezpečné pro vaše kočičí mazlíčky

Kočky a psi patří mezi nejběžnější domácí mazlíčky, kteří nám zpříjemňují naše bytí a bez nich by to už zkrátka nebylo ono. Jsou to většinou oni, komu se můžeme vypovídat, když je nám nejhůř, jsou to oni, kteří nás i v tom nejpochmurnějším počasí vytáhnout na procházku a jsou to oni, kteří nám domov, dělají tím pravým domovem. Ovšem tito tvorové jsou od přírody docela zvědaví a mezi jejich oblíbené činnosti patří lezení a prozkoumávání různých věcí. Tato zvědavost je ale často může také velmi snadno přivodit do problémů a s tím souvisí i dnešní článek. Kočky často holdují rostlinám, hrají si s jejich lístky, okusují je nebo se hrabou různě v květináčích. Pokud jste majitelem kočičí slečny nebo kocoura, rozhodně byste měli vědět o rostlinách, které jsou pro vašeho čtyřnohého mazlíčka škodlivé! Je důležité tyto druhy květin a rostlin znát, aby si vaše kočka u vás doma neublížila a nebyla vystavena nebezpečí v podobě květin. V dnešním článku si tedy představíme různé druhy květin, které jsou pro kočky nebezpečné. Tak pojďme se na ně společně podívat.

Číst celé
Jak vnést romantiku zpět do vztahu

Jak vnést romantiku zpět do vztahu

Romantické květiny, které vnesou vášeň zpět do vašeho vztahu

Rok 2020 byl pro mnohé, nejen páry, opravdu velkou zkouškou se kterou se nadále potýkáme a možná ještě dlouho potýkat budeme. Ať už někoho mohla tato doba zasáhnout zejména z finanční stránky, největší zátěž měla rozhodně naše psychika, která mohla být napadena hned z několika důvodů. Každé vystoupení z naší komfortní zóny sebou nese určitý tlak na naši psychiku. Může to být dlouhé odloučení párů, které se nemohou setkat ať už z důvodů nařízení, nebo nemoci. Druhým extrémem je naopak home-office, do které mnozí naskočili doslova za chodu a neměli na výběr žádnou jinou volbu. K tomu přičteme děti na online výuce doma, což taky našemu soustředění na práci moc nepřidá a navíc, nejspíše ta nejvíce frustrující věc na celé situaci je, že nikdo z nás netuší, kdy tato doba skončí a jaké to bude poté. Všechny tyto přímé i nepřímé dopady mají vliv nejen na naši psychiku, ale také na naše vztahy, zejména partnerské. Po letech soužití se určitá forma romantiky začne z vašeho vztahu přirozeně vytrácet a vy sundáte ony zamilované, růžové brýle, přes které jste vaši partnerku nebo partnera doposud viděli.

Dobrou zprávou však je, že se správnými romantickými květinami a gesty můžete onen smysluplný oheň plný vášně znovu vzplanout. Bude vám stačit pouze trocha nápaditosti, květin a vaši partnerku dostanete do kolen. V dnešním článku si tedy představíme několik zaručených rad a tipů, jak přinést vášeň zpět do vašeho vztahu. Pojďte se společně s námi podívat na možnosti, jak na to!

Číst celé
Vytvořte si doma vánoční atmosféru

Vytvořte si doma vánoční atmosféru

Přineste si vánoční náladu pomocí dekorací k vám domů

Zima se pomalu, ale jistě blíží. Holé stromy venku hlásí, že zima opravdu klepe na dveře a proto se pomalu ale jistě loučíme s barevným podzimem. Nastává období, kdy místo rozkvetlých parků a zahrad budeme potkávat holé stromy a v lepším případě sníh. Ačkoliv zima květinám moc nepřeje, vy si to doma můžete udělat hezké i tak! Nastává ideální čas, kdy se můžete v klidu a bez stresu připravit na Vánoce a ideálně promyslet výzdobu na tento rok. Jakmile si svůj domov vyzdobíte přesně podle vašeho gusta a dáte mu alespoň trochu vánoční nádech, rozhodně se v něm budete cítím mnohem lépe. Vánoční výzdoba by povětšinou měla být spojována s rodinnou pohodou, abyste se uvnitř cítili útulně, pohodlně a hlavně aby jste měli ten správný pocit teplého domova. Přes zimní měsíce trávíme doma více času, než například v létě a proto je důležité se doma cítit příjemně víc, než kdy jindy. Pokud máte pocit, že k dosažení požadovaného efektu budete muset utratit spoustu peněz, ihned vás vyvedeme z tohoto omylu! Naopak, příjemnou vánoční atmosféru si můžete vytvořit doma aniž byste utratili velké sumy, které si raději nechejte na nákup dárků, pro vaše nejbližší. V dnešním článku vám totiž prozradíme, jak si to doma udělat na Vánoce útulné, bez velké námahy, ale s velkým efektem!

Číst celé
Co dělat, když zapomenu na její narozeniny

Co dělat, když zapomenu na její narozeniny

Zapomněl jste na její narozeniny? Nevadí! Flora-online vás zachrání!

Ach ne, jeden z momentů, který si nepřejeme zažít je rozhodně zapomenout na narozeniny naší přítelkyně nebo manželky. Bohužel, i to se někdy stává zejména v dnešní uspěchané době, kdy čas od času nevíme, kde nám hlava stojí. Důležité je nepanikařit a postavit se této situaci jako opravdový muž - gentleman, který nesklopí uši, ale naopak tuto situaci podchytí a dokáže elegantně za chodu vyřešit. A proč se to tak řeší? Právě narozeniny jsou jedním z dnů v roce, kdy ženy opravdu očekávají květinu. Ano, existují další významné dny jako jsou například Valentýn, svátek nebo vaše výročí, ovšem narozeniny jsou dnem, který by měl patřit jen a pouze vaší vyvolené, proto si každá žena vyžaduje trochu pozornosti, která by ji onen den měla být věnována. Ovšem pokud se vám tento nešvar stane, nevěšte hlavu, Flora online pro vás má řešení!

Číst celé
Orchideje v zimě

Orchideje v zimě

Péče o orchideje během zimních měsíců

Orchideje vyžadují péči samozřejmě jako všechny ostatní květiny celoročně, ovšem během chladnějších zimních měsíců se jejich běžná péče může trochu lišit. Nejen teplotní podmínky jsou zcela rozdílné například od těch letních, ale také doba denního světla se začíná opravdu výrazně zkracovat. Navíc díky topení a teplotním rozdílům mezi domovem a venkem začíná vznikat opravdu znatelný rozdíl, i chvilkové větrání dokáže vaše květiny výrazně ovlivnit. Pojďte se tedy spolu s námi podívat na rady a tipy, jak pečovat o vaše orchideje během chladných podzimních a zimních měsíců, aby se jim dostala perfektní péče dařilo se jim za každé situace.

Číst celé
Podzimní aranžmá

Podzimní aranžmá

Podzimní trendy v květinách

Možná se to při prvním pohledu z okna nemusí úplně zdát, ale právě podzim patří mezi jedno z nejbohatších ročních období, které si můžeme užívat. Podzim je opravdu jedinečný zejména  pro jeho barevné kombinace. Můžeme si užívat kombinace zářivých barev spolu s neutrálními tóny, které nám tak vytvoří naprosto nepřehlédnutelné květinové aranžmá. Pokud si nejste jistí, jak správně nakombinovat podzimní barvy, a jak si celkově poradit s podzimní aranžmá přinášíme vám dnes hned několik tipů jak s touto úlohou naložit. Věříme, že si s našimi tipy podzim opravdu užijete a zjistíte jak jednoduché je vytvořit podzimní aranžmá. Odhalíme také několik nejlepších podzimních květinových trendů, které můžete v této sezóně vyzkoušet.

Číst celé
Magické černé květy

Magické černé květy

Deset magických černých květů

Netradiční černá barva u květin doslova vzbuzuje tajemnost a eleganci. Působí na nás, jakoby snad černé květy pocházely z naprosto jiného světa, než toho našeho. Ve skutečnosti však žádné černé květy neexistují a jde pouze o velmi tmavé odstíny fialové nebo červené barvy. Černá barva je symbolem moci, tajemství a elegance. Zároveň také může symbolizovat rozloučení a poslední sbohem. Co se týče romantiky a černých květů, symbolizují negativitu, proto je rozhodně nevolte jako květiny na rande. Jediné co může být považováno za romantické až magické gesto je jeden samotný černý květ, který bude náznakem tajemství.

Čistý černý květ je svatým grálem pro všechny pěstitele a dosáhnout ho je opravdu složité a určitým způsobem i magické. Ve viktoriánské době se lidé bavili sběrem černých květů a ten, kdo měl na svém kontu co nejvíce exotických druhů byl uctíván a obdivován. Pojďme se společně v dnešním článku podívat na seznam deseti nejznámějších černých květů.

Číst celé
Aranžmá s vázou ve tvaru trumpety

Aranžmá s vázou ve tvaru trumpety

Jak na květinové aranžmá: Váza ve tvaru trumpety

Vázy ve tvaru trumpety jsou poměrně oblíbeným prvkem dekorace. Často se s nimi můžeme setkat nejen v domácnosti, ale také na společenských akcích, kde jsou významnou součástí svatebních nebo narozeninových dekorací. Nejčastěji v závislosti na výšce vázy je vhodné zvolit také druh květin. Co se týče trumpetových váz, je opravdu z čeho vybírat, jelikož se jedná o jeden z nejčastějších tvarů vůbec. Trumpetové vázy jsou nejčastěji vyrobeny z křišťálu, skla a ty opravdu tradiční z porcelánu. Jak už název napovídá, tvar vázy je podobný trumpetě, která se od vrchu dolů rozšiřuje, což zajistí stabilitu vázy a nemusíte se bát, že by se vám květina nečekaně převrátila. Mohou být ovšem také netradiční typy vázy, které se naopak ze spod k vrchu rozšiřují a i tak se bude jednat o trumpetovou vázu. Pokud vás zajímá, jak správně uspořádat květiny do takového typu vázy, v dnešním článku si prozradíme hned několik tipů, při kterém vaše aranžmá bude ve váze s tvarem trumpety vypadat zkrátka dokonale!

Číst celé
Zaslání květin do zahraničí

Zaslání květin do zahraničí

Toužíte poslat květiny do zahraničí? Zde je vše co byste měli vědět!

Máte vaše blízké v zahraničí a rádi byste jim udělali radost? Právě pro vás může být online květinářství opravdovou záchranou! Pokud se někdo z vašich blízkých nachází ať už na kratší, či delší dobu za hranicemi a vy přemýšlíte jak jim připomenout, že vám na nich záleží, nebo je chcete překvapit nádhernou svěží květinou na jejich svátek či narozeniny, právě online květinový kurýr je pro vás ideální volba. Ve světě existuje nespočet online květinářství a proto je dobré vždy zvolit online květinářství, které operuje právě v dané zemi. Chce to trochu hledání a porovnávání, nicméně si můžete být jistí, že výsledek bude stát opravdu za to! V dnešním článku jsme pro vás sestavili hned několik zajímavých tipů a rad jak zajistit, aby vaše květiny byly doručeny včas, za rozumnou cenu a hlavně s minimálními překážkami. Květiny můžete poslat do všech koutů světa. Samotná Interflora umožňuje doručení květin až do 137 zemí na světě a existuje opravdu vysoká pravděpodobnost, že právě vaše vyvolená země bude na jejím seznamu.

Číst celé
Jaký je Váš květinový styl?

Jaký je Váš květinový styl?

Najděte váš květinový styl

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je váš květinový styl, který je ideální pro váš domov? Nebo zkrátka jen hledáte vhodný dárek pro vaše přátele či příbuzné? Ať je to první nebo druhý případ, či úplně jiný jste tu dnes správně. V dnešním článku si představíme několik květin, které jsou opravdu blízké lidským osobnostem. Každý jsme jiný a naše osobnost se nejen ve společnosti, ale hlavně mezi našimi blízkými projevuje opravdu specificky a má určité znaky, které nám možná přijdou normální, nepodstatné a jednoduše běžné, ovšem pro naše okolí mohou být opravdu výrazným podnětem, například při rozhodování jakou kytici vám koupit. V dnešním článku zjistíte jaké květiny jsou ideální pro jednotlivé typy lidí. Můžete se tedy snadno inspirovat pro další nákup květin vašim blízkým a kamarádům.

Číst celé
Objednávka květin pro lepší náladu

Objednávka květin pro lepší náladu

Objednejte si květiny, které vám zlepší náladu

Znáte to, každý týden v jednom kole, starostí nad hlavu a čas na odpočinek je až ten podřadný. Neustále máme tendence myslet na ostatní, a přitom zapomínat sami na sebe. Ovšem existuje zde jedno jednoduché pravidlo: pokud nebudeme pečovat o sebe, nemůžeme předat tolik energie a lásky našim blízkým. Tyto věci si často uvědomíme až tehdy, jakmile začneme sami pociťovat únavu a stres, který vznikl právě tím, že bychom se nejraději rozdali, přičemž na sebe samotné ani nepomysleli. Navíc nejde pouze o fyzické vyčerpání, kdy večer po práci padneme do křesla, ze kterého bychom už nejradši nikdy nevstali, jedná se také o duševní únavu, která jde často ruku v ruce s únavou fyzickou. Dobrou zprávou je, že existuje hned několik drobností a maličkostí abyste získali svou duševní energii zpět. Nejprve byste si měli rozhodně odpočinout, jít se projít do přírody, ale také si pořídit trochu přírody k vám domů. V tento moment není snad jednodušší věc, než si objednat kytici čerstvých květin přímo k vám domů!

Číst celé
Řezané květiny, které vydrží

Řezané květiny, které vydrží

Dlouhotrvající řezané květiny, které rozzáří váš domov

Volba správných květin do vašeho domova opravdu dokáže změnit pocit, jak se budete u vás cítit a jakou energii bude nejen váš domov, ale také vy na druhé vyzařovat. Květiny jsou známé tím, jak dokážou změnit náladu a celkové prostředí ve vašem domě a jak málo stačí, abyste se vy sami cítili šťastnější a pozitivnější. Při výběru těch správných květin do vaší vázy je nutné myslet také na životnost jednotlivých květin a brát v potaz, že květiny s prokázaně delší životností stojí opravdu o něco více než ty, které vydrží doslova pár dnů. Ovšem cena by vás určitě neměla odradit, naopak se držte představy, že vám květiny budou dělat radost mnohem déle, než ty, které by byly sice levnější, ale jejich služba by netrvala ani zdaleka tak dlouho. V dnešním článku vám představíme několik z nejoblíbenějších dlouhotrvajících květin, které se u vás doma budou doslova vyjímat!

Číst celé
Podzimní aranžmá v bytě

Podzimní aranžmá v bytě

Podzimní dekorace pro váš domov

Ani jsme se nenadáli a podzim je tady! Což je doslova ideální čas na to, využít všechny bohaté barvy, které příroda nabízí. V létě jsme si užívali zářivých barev všech květů, které nám letní zahrada nachystala, na podzim naopak nastává čas poněkud teplejších a přírodnějších odstínů, než v létě. Nejen že se dají skvěle a hlavně snadno kombinovat s ostatními přírodními barvami, jsou ale také skvělým přechodem do chladnějších měsíců, kdy si teplo musíme připomínat alespoň barvami. V dnešním článku si představíme několik zajímavých tipů, jak naložit s podzimními dekoracemi a jak si doma vytvořit zajímavou podzimní výzdobu.

Číst celé
Květomluva

Květomluva

Řeč květin

Už dlouho si říkáte, že byste se rádi naučili některý z cizých jazyků a pořád se k tomu ne a ne dostat? Přemýšlíte zda zvolit energickou italštinu, užitečnou němčinu nebo snad romantickou francouzštinu? A co takhle zkusit něco úplně jiného a podívat se na řeč květin. Zní to trochu legračně, ale opak je pravdou! Řeč květin je velice praktická pomůcka do vašeho života a pomůže vám usnadnit mnoho situací a hlavně výrazně zkrátit dobu výběru květin pro konkrétní lidi a situace.

 

Každá květina má svůj význam, některé představují lásku - to nejspíš tušíte, že tato hodnost zůstává hlavně rudým růžím, jiné v sobě naopak skrývají sílu nebo jen tak předat trochu radosti a rozjasnit vám den. Existují dokonce květiny, které jsou nositelem radosti, není divu že se jedná o veselé slunečnice a jiřiny. Ovšem to je pouze drobná ochutnávka opravdové říše řeči květin. Chcete si rozšířit znalosti a poodhalit význam floriografie? V dnešním článku naleznete  opravdový rychlokurz řeči květin, díky kterému může být váš další výběr kytice mnohem snadnější.

 

Číst celé
Poděkování při odchodu do důchodu

Poděkování při odchodu do důchodu

Kytice na odchod do důchodu

Odchod do důchodu je doba, na kterou se většinou lidé těší. Je to jeden z dalších životních milníků v životě, který nám otevírá nové možnosti. Pro někoho to může znamenat dobu, kdy začíná zcela nové dobrodružství. Někdo si koupí chatu a odstěhuje se na samotu, jiný se začne naplno věnovat rodině a vnoučatům, pro další to znamená čas odpočinku a doby, kdy je možné se znovu něco naučit. Jinými slovy, odchod do důchodu je nutné nebrát jako odchod ze společnosti, ale naopak jako příležitost začít zase něco nového a otevřít novou kapitolu ve vašem životě. Každý z nás jednou zažije odchod kolegy nebo rodinného příslušníka do důchodu a ačkoliv se o tomto životním momentu moc nemluví, my si myslíme, že je nutné ho oslavit. A jak jinak než květinami! Květiny jsou známými společníky pro různé druhu oslav a zaručeně udělají tuto příležitost o něco významnější a zvláštnější. A to ať už se jedná o drobnou kytku nebo o velký puget.

Číst celé
Jaké květiny k zářijovým narozeninám

Jaké květiny k zářijovým narozeninám

Květiny k narozeninám – Jaké květiny zvolit pro zářijové oslavence

 

Znáte někoho, kdo slaví narozeniny v září a rádi byste ho překvapili opravdu originální kyticí? Co takhle zvolit druh květin přímo pro měsíc září? Pokud jste se narodili počátkem tohoto prvního podzimního měsíce, pravděpodobně spadáte pod znamení Panny. Pokud narozeniny slavíte po 22. dnu v měsíci vaším znamením jsou nerozhodné Váhy. Znamení zná určitě každý, ovšem znáte také například váš kámen, kterým je modrý safír? A co teprve kytka! Jaká květina je symbolem všech, kteří svoje narozeniny slaví právě v září? Pojďme se společně podívat a odhalit tuto záhadu.

Květiny podle měsíce narození fungují podobně jako znamení zvěrokruhu nebo oblíbené kameny. Říká se, že reprezentují vaši povahu, osobnost a člověka jako celek. Každé znamení sebou nese typické vlastnosti, které se někdy více, někdy méně promítají právě na vaší povaze a celkové osobnosti. Například o lidech narozených v červnu se říká, že budou pravděpodobně vášniví a milující, stejně jako růže, která je právě květinou tohoto měsíce. Zatímco děti narozené v prosinci mohou být defenzivní a mít ostýchavou povahu, stejně jako jejich květina, kterou není nikdo jiný než cesmína. Můžete si všimnout, že květiny jsou s typickými vlastnostmi osobnosti opravdu úzce propojeny. A právě s ohledem na tuto skutečnost jsme se podrobněji podívali také na květiny, pro zářijové oslavence a jaké vlastnosti skrývá květ, zvolený za symbol devátého měsíce v roce.

Číst celé
Růže až do domu

Růže až do domu

Rozvoz růží - Vyberte tu pravou kytici růží

 

Milujete růže a rádi byste někomu udělali radost s nádhernou kyticí plnou svěžích růží? To pro vás máme skvělou zprávu, jelikož u nás na Flora-online máme opravdu širokou nabídku nádherných růží různých barev a kombinací, stačí si doslova jen vybrat! Pokud ale preferujete volbu vytvořit si svoji vlastní kytici růží, ani tato možnost není žádnou překážkou. Pojďme se společně v dnešním článku podívat na růže blíže a zjistit co naše online květinářství nabízí.

Číst celé
Rozvoz květin

Rozvoz květin

I-květiny: Objednání květin nebylo nikdy jednodušší

S čímdál běžnějším využitím internetu také přichází spoustu nových možností, které nám dokáží opravdu zpříjemnit náš život. Věci, na které jsme dříve potřebovali dny a hodiny, nám dnes stačí doslova pár minut a máme po starostech, jelikož to za nás některá ze služeb zařídí. My si přitom můžeme pohodlně užívat šálek naší odpolední kávy a nemít žádné uspěchané odpoledne ve městě. Ano, přesně tak jednoduché to je! Dneska si ukážeme, jak jednoduché může být objednat květiny přes internet. Pokud jste to ještě nikdy nezkoušeli a jste tedy absolutní nováček v objednávkách květin přes internet, možná vám pomůžeme si v dnešním článku si některé věci ujasnit a dodat vám dostatečnou odvahu v tom si to konečně vyzkoušet. Není se opravdu čeho bát a ručíme vám za to, že jakmile si to jednou zkusíte, už nebudete chtít objednávat květiny jinak.

Číst celé
Květiny pro smuteční událost

Květiny pro smuteční událost

Smuteční věnec:

Jaké květiny zvolit do smuteční kytice a smutečního věnce

Život a zejména osud nám chystá různá po naší cestě milé i nemilé úseky. Některé z nich jsou příjemné a přejeme si, aby nikdy neskončily. Jiné jsou naopak nepříjemné a smutné. Ovšem se všemi se musíme vyrovnat a přijmout je. Každý milník, který nás život zasáhne neovlivnitelnou silou, musíme chtě nebo nechtě přijmout a jednou z nich je i smrt blízkých. Taková událost dokáže mít opravdu velký dopad na náš život a je jen na nás jak se s ní dokážeme vyrovnat a zpracovat ji. Nicméně se jedná o smutný a bolestivý okamžik v našich životech. Ovšem je nutné i v těchto chvílích přistupovat s úctou a využít tak poslední rozloučení jako šanci vyjádřit pozůstalým, že tato osoba hrála ve vašem životě opravdu důležitou roli a vy si toho náležitě vážíte. Pokud chcete uctít památku zesnulého smutečními květinami, ale nevíte si rady jaké přesně květiny zvolit, v dnešním článku vám představíme hned několik možností, které jsou vhodné právě pro tyto situace.

Číst celé
Darování květiny

Darování květiny

Daruj květinu: Překvapte své blízké květinami, darujte květiny!

Existuje mnoho příležitostí, bez kterých si květiny už ani neumíme představit. Svátky, narozeniny, výročí, oslavy životních úspěchů a mnoho dalších. To by ale neměly být pouze události, kdy se rozhodneme sáhnout po květinách, naopak i obyčejný všední den je ideální příležitostí k věnování květiny. Teď netvrdíme, že by to mělo být na každodenní bázi, ovšem jednou za čas si vzpomenout na své blízké a potěšit je kyticí z čerstvých květin bude mít možná větší efekt, než si myslíte! Proč? To se dozvíte v dnešním článku, který vás možná přesvědčí čas od času neočekávanou květinu věnovat.

Číst celé
Rozvoz květin kurýrem

Rozvoz květin kurýrem

Květinový kurýr - Jak vybrat toho správného?

Toužíte někomu popřát k narozeninám nebo říct miluji tě, trochu víc smyslně, než pouze slovy? Máme pro vás řešení, nic jiného než květiny to za vás neřekne lépe. Dalo by se říct, že bez ohledu na příležitost, jsou květiny vždy dobrou volbou ja vyjádřit přesně to, co potřebujete! V dnešní době však ne každý má čas, chuť nebo možnost navštívit květinářství, objednat a vyzvednout kytici právě na moment, kdy ji potřebují, což je právě ten moment, kdy byste měli zvážit květinového kurýra, který se o tyhle drobné nutnosti s radostí postará! Vám poté zůstane více času na další zařizování a další nezbytnosti. Proč si tedy neusnadnit práci a neušetřit si tak více času na další povinnost. Dneska se podíváme blíže na to, podle jakých vlastností byste si měli vybrat toho správného květinového kurýra, který vás nezklame!

Číst celé
Víno s vůní květin

Víno s vůní květin

Květinové vůně ve víně

Se smutným koncem léta máme všichni pocit, že končí to nejlepší období v roce a nyní nás čekají už jenom krátké dny plné chladu, deště a pošmourného počasí. Ovšem neházejte flintu do žita! Naopak s koncem léta nastává to krásné období vinobraní, které miluje rozhodně každý milovník dobrého vína. Každý milovník vína rozhodně má své oblíbence kdy stačí jedno ochutnání a vy přesně poznáte každou vrstvu jedinečné a lahodné chutě, která se postupně během doušku uvolňuje na našich chuťových pohárcích. Víno je skvělé v tom, že chuť, kterou máme při prvním ochutnání, se během pár sekund dokáže změnit na jinou. Víno má ke květinám možná blíž, než si myslíte, a květinové vůně se často nachází v různých odrůdách vína, kdy je každá květinová vůně dokonale spárována s každým druhem vína, aby byla zajištěna co nejdelikátnější shoda.

Číst celé
Jakou darovat květinu

Jakou darovat květinu

Co by měl každý muž vědět o darování květin

Ani si netroufáme hádat počet zoufalých pohledů žen, které se tak tak snaží sebrat poslední úlovky úsměvu, když ji muž předává předražené květiny z čerpací stanice, které mají to nejlepší už dávno za sebou. Pokud se zoufale snažíte udělat dojem, květiny vám v tomto případě mohou opravdu pomoci, ovšem předtím než se je rozhodnete darovat, je velmi důležité se zamyslet. Když se rozhodnete vaší milé poslat květiny, je dobré myslet hned na několik bodů, které se pro vás snažíme v dnešním článku shrnout a myslíme si, že každý správný gentleman by tyto body u darování květin měl mít na paměti.

Číst celé
Svět růží - II. Díl

Svět růží - II. Díl

Svět růží, druhý díl

Dnes se můžete těšit na další pokračování v sérii ze světa růží. Minule jsme si blíže představili svět moderních zahradních růží, které patří mezi velmi populární nejen u zahradníků, ale také v květinářství a u běžných pěstitelů. V dnešním článku si povíme něco více o starých zahradních růžích, které mají rozhodně také co nabídnout.

Číst celé
Svět růží - I. Díl

Svět růží - I. Díl

Svět růží, díl první

Romantiky není nikdy dost. Stejně tak to platí i o růžích, protože neexistuje snad víc romantičtější kytka, než je nádherná růže. Růže se doslova staly ikonou lásky a romantiky, i když existuje mnoho různých barevných kombinací a druhů, které nutně neznamenají romantiku a lásku. Naopak jsou symbolem přátelství, vášně nebo vděčnosti. Na světě existuje více než 150 druhů růží a doslova tisicovky různých hybridů, snad v každé barvě a tvaru na který si jen vzpomenete. Abychom vám alespoň trochu přiblížili, jak široká nabídka růží je, připravili jsme si pro vás dnešní článek, který vám alespoň trochu pomůže nahlédnout do světa růží. Ačkoliv neexistuje jediné správné rozdělení a kategorizace růží, my jsme je v dnešním článku rozdělili na tři základní kategorie. Divoké růže, staré zahradní a moderní zahradní růže.

Číst celé
Omluva květinou

Omluva květinou

Řekněte promiň správnými květinami

Každý z nás někdy udělal chybu, na kterou by nejraději zapomněl a vymazal ji. Ovšem nejdůležitější věc, na kterou je dobré brát ohled je rozhodně ponaučení ze svých chyb. Upřímná omluva je cennější, než by se na první pohled mohlo zdát a vězte, že dotčený člověk si ji bude ještě dlouho pamatovat. Pokud tedy chcete vyjádřit své pocity lítosti a požádat vašeho blízkého o upřímné odpuštění, zkuste to květinami. Při správné volbě dokážou opravdové zázraky! Nevěříte? Pojďte se spolu s námi podívat na konkrétní druhy květin, které dokážou říct omluvu skoro za vás.

Číst celé
Kytice pro Vás

Kytice pro Vás

Proč je občas dobré koupit kytici sám sobě

Květiny. Aneb ty, které dělají každý okamžik o něco kouzelnější, ty které dokáží zlepšit i ten nejhorší den, ty které dokážou vykouzlit úsměv za jakékoliv situace a také ty, které nás provázejí všemi důležitými událostmi našeho života. Květiny jsou většinou spojovány se speciálními událostmi jako jsou narozeniny, svátky, výročí všeho druhu a jiných situacích, které máme v hlavě zafixovány jako oslavné. Ovšem byla by škoda zúžit věnování květin jen a pouze do několika dní v roce, nemyslíte? Možná si kladete otázku, že byste rádi dostali květiny, ale ve vašem okolí není nikdo, kdo by vám je mohl věnovat. I tato situace má snadné řešení. Pořiďte si květiny sami pro sebe? Zdá se vám to šílené? Ale kdepak, není na tom nic zvláštního a mýtus že květiny by se měly pouze dostávat nebo snad že květiny by měli darovat pouze muži ihned vyžeňte z hlavy! Život je příliš krátký na to, abychom neustále na něco čekali, proto neváhejte a udělejte si radost třeba hned dnes! Navíc to sebou nese hned několik výhod a my si dneska prozradíme jaké.

Číst celé
Rozvoz růží

Rozvoz růží

Rozvoz růží

Růže jsou naprostým květinovým základem, který každý z nás alespoň jednou věnoval a určitě také dostal. Není divu, že při slovu kytice se mnohým vybaví právě květina růží a ještě častěji kytice červených růží. Ty jsou symbolem zejména pro romantické události jako je výročí ale hlavně svátek všech zamilovaných. Ovšem nejen pro romantické události jsou růže v tou správnou a jedinou volbou, růže jsou nejvíce univerzální květiny, které můžete věnovat v opravdu různorodých situacích a není žena, která by je neocenila. V dnešním článku se budeme věnovat všem růžím, které můžete poslat pomocí našeho kurýra a výběr je opravdu široký! Tak se na to pojďme společně podívat.

Číst celé
Rozvoz dárků s kyticí

Rozvoz dárků s kyticí

Když kytice nestačí

Květiny dokážou udělat ohromnou radost a parádu, na tom se jistě všichni shodneme. Ovšem někdy pouze květiny nestačí a i na takové situace jsme u nás ve Flora online připraveni. Naleznete u nás sekci dárkových setů, kterou si dnes ještě o kousek přiblížíme. Dárkové sety jsou velmi oblíbené, zejména díky pocitu že už nemusíte zařizovat opravdu nic dalšího ale pohodlně si vystačíte s jednou objednávkou, která vyřeší všechno potřebné za vás. Náš květinový kurýr dokáže potěšit i jinak, než pouze květinovým překvapením. Navíc jsme připraveni opravdu na všechny věkové kategorie i události. A co je tedy všechno v nabídce? To si představíme v dnešním článku. 

Číst celé
Romantické kytice

Romantické kytice

Přineste do vašeho vztahu znovu kousek romantiky

Je naprosto obvyklé, jakmile pomine první zamilování, kdy nám z očí spadnou ony růžové brýle a náš partnerský vztah se stane poněkud obyčejným a normálním, může se stát, že se romantika začne ze vztahu pomalu, ale jistě vytrácet. Ať už jste se svým partnerem několik měsíců, let či desetiletí, je důležité dbát na pravidelnou dávku romantiky, která dokáže váš vztah znovu nabudit a přinést mu krásy, které nikde jinde než v partnerském vztahu nenajdete. Celý tento proces není vůbec nic složitého, stačí si pouze všímat toho druhého a čas od času vaši drahou polovičku překvapit květinami, romantickým gestem nebo dalšími drobnostmi, které potěší a utuží vaši lásku druhému. Je důležité dát najevo, že vám na druhém záleží a ikdyž ony růžové brýle už jsou dávno pryč, vaše láska není o nic menší nebo slabší, než byla na začátku vztahu.

Číst celé
Rozvoz kytic

Rozvoz kytic

Dovoz kytice na adresu

Neexistuje nic jednoduššího než objednat kytice online a zbavit se tak nepotřebných zajížďek do města, hledání květinářství, výběr květin z omezeného množství a následné předání, které musíte předem domluvit a naplánovat. Přičemž na všechny zmíněné činnosti vám stačí jen a pouze jedno kliknutí a vyřízení všeho přímo z vašeho domova.

Číst celé
Zahradní stěny a vertikální zahrady

Zahradní stěny a vertikální zahrady

Jak si doma vytvořit vertikální zahradu nebo zahradní stěnu

Živé stěny a vertikální zahrady stále nabírají na oblíbenosti a potkáváme je čím dál častěji. Jsou skvělým způsobem jak ušetřit místo, ale zároveň si zútulnit a ozelenit prostor u vás doma. Zkrášlování zdí nabízí příležitost jak nejlépe využít stěny, ploty a jiné bariéry a jsou tak ideálním řešením například na drobné zahrady, nádvoří, balkony a nebo dokonce i do vašeho obýváku. U živých stěn můžete zvolit buďto tu nejjednodušší variantu v podobě připevněných květináčů přímo na stěnu, nebo naopak složitější, ale efektivnější verzi v podobě speciálních systémů s kapsami nebo automatizovanou hydroponií. U živých zdí se kreativitě meze nekladou, můžete si pomocí rostlin vyskládat různé obrazce, vytvořit věž naskládaných květináčů nebo využít popínavé rostliny pro širší paletu barev.

Číst celé
Květinová pořekadla

Květinová pořekadla

Květinová pořekadla a přirovnání

Ať už ve filmech, z dětství, od kamarádů nebo jen tak z doslechu, pravděpodobně každý z nás zná a někdy použil metaforu či vtipné přirovnání. Tyto výrazy jsou přirozenou částí naší komunikace, proto je naprosto běžně používáme aniž bychom se nad nimi hlouběji zamýšleli. Mnoho výrazů má už desítky či stovky let dlouhou historii a my pro vás vybrali dnes ty nejznámější, ale také méně známé které jsou jakkoliv spojeny s květinami. Mnoho z nich se také vztahuje právě ke královně všech květin, tedy k růži, kde jsou přirovnání často související s vzhledem. Čemuž se není co divit, růže jsou opravdu nádherné květiny, které v nejednom rčení odkazují na především ženskou krásu. Proto se pohodlně usaďte a pojďte spolu s námi nahlédnout na rčení a přirovnání spojená s květinami.

Číst celé
Rozvoz květin kurýrem i o víkendu

Rozvoz květin kurýrem i o víkendu

Využijte služeb kurýra pro víkendovou dovážku květin

Možná se vám již někdy stalo, že jste se o víkendu zničehonic ocitli v nouzové situaci, kdy jste nutně potřebovali zajistit květinovou dovážku, ale všechny květinářství v okolí měla zavřeno, nebo jejich nabídka neodpovídá vašim požadavků a rádi byste udělali radost opravdu kvalitními květinami, u kterých si budete jisti, že vám zaručeně vydrží! V tento moment vás rozhodně zachrání kurýrní květinové služby, kterým nezáleží na faktu, jestli je pondělí, úterý nebo třeba sobota. Fungují nonstop bez ohledu na konkrétní den v týdnu. Pokud jste ještě nikdy neobjednávali květiny online, možná se vám bude hodit náš malý průvodce na co nezapomenout, co si pohlídat a jaké služby očekávat. Každé květinové kurýrní služby se mohou mírně lišit, ale princip zůstává u všech většinou stejný. Dnešní krátký průvodce vám usnadní objednávku online a ujistí vás, že se nejedná o nic složitého, naopak velmi pohodlného a praktického, co rozhodně využijete!

Číst celé
Narozeninová kytice

Narozeninová kytice

Jak si pohlídat narozeniny vašich blízkých?

Každému z nás se to pravděpodobně někdy stalo, podívali jsme se do kalendáře a zjistili, že v blízkých dnech někdo z našich známých, či rodiny slaví narozeniny. To by byl ten lepší scénář, ovšem v tom horším případě se může nastat zjištění, že jste na něčí narozeniny zapomněli. Abyste předešli těmto nepříjemným situacím, přicházíme s průvodcem, který vám ode dneška pomůže vyvarovat se zapomínání na narozeniny, svátky a další významné události, které si zaslouží právě květinu, nebo drobné připomenutí.

Číst celé
Slunečnice

Slunečnice

Užitečné tipy jak pečovat o slunečnice

Slunečnice jsou doslova symbolem léta, kdy vám stačí pouze pár stonků k vytvoření nádherného květinového aranžmá. Slunečnice jako řezané květiny by měly vydržet ve váze minimálně po dobu jednoho týdne, za předpokladu, že jim poskytnete tu nejlepší péči jakou jenom můžete. V dnešním článku si představíme hned několik zajímavých a účinných tipů, které vám pomůžou k tomu, aby vám slunečnice dělaly ve váze společnost co nejdéle a aby také co nejdéle vydržely svěží.

Číst celé
Květiny z lásky

Květiny z lásky

Květiny z lásky

Máme tady léto a s ním i zamilované večery plné romantiky lásky. Zároveň je léto také symbolem květin, kdy mnoho z nich si užívá právě svoji sezónu. Pokud se právě nacházíte v situaci, kdybyste rádi svoji milovanou osobu, obdarovali květinou, která za vás poví tu magickou větu miluji tě, ale nejste si jistí výběrem? Jistě, všichni známe rudé růže plné vášně a zamilovanosti, ovšem pokud chcete být odlišní a trochu originálnější, dnešní článek vám odhalí hned několik tipů, jaké květiny můžete použít pro vyjádření vaší lásky.

Číst celé
Péče a starost o květiny

Péče a starost o květiny

Jak předejít vadnutí květin?

Asi to všichni známe, dostaneme nádhernou kytici čerstvých květin, které bohužel během chvilky začnou ztrácet na životě a vadnout. Přičemž vadnutí květin můžeme naší péči a starostí o květiny zpomalit hned o několik dnů. Nejčastější chybu, které se dopouštíme je, že jakmile květiny umístíme do vázy, necháme je žít vlastním životem a myslíme si, že máme vystaráno. Ovšem tomu tak rozhodně není a květiny potřebují naši péči po chvíli, jakmile je umístíme do vázy. V dnešním článku si představíme několik základních tipů a rad, které je dobré dodržovat, pokud chceme aby se květinám u nás dařilo a vydržely nám co nejdéle.

Číst celé
Doručované květy ve formě pupenů

Doručované květy ve formě pupenů

Proč některé čerstvé květiny přichází v podobě pupenů?

Stalo se vám někdy, že jste si objednali kytici online a kurýr vám přivezl sice kytici druhu, jež jste si objednali, ale místo nádherně rozkvetlé kytice byly květy stále ve formě pupenů? Pokud ano, neměli byste být na kurýra či online květinářství naštvaní ba naopak! Má to jeden prostý důvod. Hlavním důvodem, proč některé online květinářství zasílají kytice ve formě pupenů je zajištění toho, aby si jejich příjemce užil hlavní krásu kytice tak dlouho, jak je jen možné. Pokud by se k vám dostala už rozkvetlá kytice, pravděpodobně by její životnost byla mnohem kratší, než když ji získáte ještě v podobě pupenů. V dnešním článku se zaměříme na  životní cyklus květin, který vám pomůže pochopit, proč některé online květinářství raději volí pupeny, před plně rozvinutými květy. 

Číst celé
Květiny k narozeninám v červenci

Květiny k narozeninám v červenci

Narozeninové květy pro měsíc červenec

Letní měsíce, oslavy a narozeniny.. Určitě znáte někoho, kdo slaví svoje narozeniny právě v červenci. A pokud právě pro něj hledáte onen ideální dárek, dnes vám přinášíme skvělý tip, jaké ideální květiny zvolit pro červencové oslavence. Každý měsíc má pro své oslavence konkrétní druh květin, které jsou pro něj symbolické a právě pro měsíc červenec jsou to nádherné stračky, které jsou svým jedinečným vzhledem zkrátka nepřehlédnutelné. Dneska si povíme, proč právě stračka je ideální volbou jako narozeninová květina pro měsíc červenec.

Číst celé
Náboženství a květiny

Náboženství a květiny

Význam květin v různých náboženstvích

Květiny nejsou jenom hezké a oku přitažlivé věci kolem nás, květiny dokáží vytvářet radost, potěšit, překvapit, čistit vzduch nebo také zpříjemnit náš domov. Květiny představují vzpomínky, emoce a významy, které mají různý význam a účel. Za každou květinou se nachází příběh. I v dnešní době plné moderních technologií neustále spojujeme květiny s emocemi a výrazy, které mají různý smysl nebo účel a za každou květinou se tak skrývá jedinečný příběh. Stejně tak jsou květiny stále využívány pro důležité náboženské obřady a tradice. Kromě využití při náboženských oslavách a pro umění, se květiny používají také jaké symbolické a dekorativní prvky. Dnes se podíváme hlouběji, co pro které náboženství jednotlivé květiny znamenají.

Číst celé
Umělé květiny

Umělé květiny

Umělé květiny? Jak na ně aby vypadaly věrohodně

Známe to všichni, pořídíme si domů květiny a chceme aby nám dělaly parádu snad co nejdéle. Očekáváme, nebo alespoň tajně doufám že nám vydrží ve váze alespoň několik týdnů, ovšem často po týdnu či dvou přijde zklamání a my se s naší kyticí musíme rozloučit. Bohužel čerstvé květiny nikdy nebudou mít životnost pokojovek. Pokud vám záleží zejména na estetičnosti, můžete zkusit zvolit umělé květiny, které v dnešní době seženete v mnoha variantách a často i těžko uvěříte, že se jedná opravdu o umělé květiny, jak věrohodně a precizně budou vyrobené. V dnešním článku si prozradíme jak na to, aby umělé květy vypadaly co nejvěrohodněji a zároveň jak s nimi naložit.

Číst celé
Pivoňky

Pivoňky

Co je dobré vědět, před koupí pivoněk

Jakmile se rozhodnete pro koupi čerstvých květin, v květinářství na vás čeká opravdu bohatý výběr všech různých druhů květin. Jednou z nejpopulárnějších možností, kterou můžete zvolit, jsou právě pivoňky. Pivoňky se v posledních letech staly opravdu oblíbenými květy, které zejména během pozdního jara nabírají na oblibě. Pokud jste si právě vy zvolili kytici pivoněk, je dobré znát hned několik faktů, týkajících se zejména jejich vlastností, které vám následně pomohou o snadnější a dlouhodobější péči.

Číst celé
Květina jako omluva

Květina jako omluva

Květiny jako omluva

Každý z nás to někdy pokazí, ať už slovy, nebo činy. A chyby budou už napořád součástí našich životů, proto je nutné se z nich poučit a jít dál. Ovšem občas můžete rozesmutnit někoho z vašich blízkých, u kterých si to bude žádat řádnou omluvu, která bude dobrá nejen pro váš vztah, ale také pro vaše svědomí. Proto kdykoliv máme pocit, že jsme něco zkazili a je nám to líto, přichází na řadu květiny, které se najednou stanou zachráncem celé nepříjemné situace. Nádherný vzhled květin a darování od srdce je čin, na který se nezapomíná. V dnešním článku se dozvíte, které květiny je vhodné zvolit jako omluvu.

Číst celé
Květiny a hvězdy

Květiny a hvězdy

Květiny a znamení měsíce – Rak (23.6.-21.7.)

Pokud jde o oslavu výjimečné události někoho, kdo se narodil ve znamení Raka, výběr květin se může zdát trošku jako záludné téma. Raci jsou parta oddaných lidí a jsou známí pro svou vlídnou štědrost. Právě proto je výběr těch nejlepších květin, které překvapí a ve stylu oslaví jejich lásku, velmi důležitý.

Nyní nahlédneme na možnosti výběru pro vytvoření úžasných pugétů a květinových aranžmá, abyste mohli vašim blízkým Rakům připomenout, jak moc jsou milováni.

Číst celé
Jak připravit zahradu na léto

Jak připravit zahradu na léto

Připravte vaši zahradu na léto

Už jen pár týdnů a léto udeří v plné parádě nejen datem v kalendáři, ale také počasím a teplotami. Už nyní jste jistě zaznamenali prudké oteplení, natahující se dny a naopak krátké noci. Právě v tuto dobu je ideální čas jak vaši zahradu hezky vyšperkovat a připravit ji na to opravdové léto. Přinášíme hned několik důležitých tipů pro zahradničení v jarních měsících, které pomůžou vaší zahradě prosperovat během horkých letních měsíců.

Číst celé
Expresní rozvoz květin kamkoliv

Expresní rozvoz květin kamkoliv

Kytice express, služba která vám šetří čas

Čas by se v dnešním rychlém a uspěchaném světě dal definovat jako komodita, se kterou je nutno nakládat opravdu s rozvahou a promyšleně. Občas nám život doslova utíká pod rukami. Většina z nás zažívá ten stejný scénář uspěchaného rána, kdy se snažíme dostat co nejrychleji do práce, tam si odpracovat požadovaný počet hodin, potom na nákup, vyzvednout děti ze školy, občas nějaká ta administrativa, domů, kde na nás čekají domácí práce a vaření.. Jsme v neustálém kole které se točí a točí, proto jakákoliv služba, která nám usnadní práci nebo zrychlí původní proces, který bychom museli absolvovat, nám doslova vykouzlí úsměv na tváři a my jsme za ni ochotni platit pomalu zlatem! Přesně tohle umí naše služba kytice express - ušetří vám váš drahocenný čas, kdy už se nemusíte hnát do květinářství jenom proto, abyste pořídili kytici, kterou následně musíte dovézt příjemci. Tohle a mnohem víc za vás dokáže zařídit naše služba kytice express a to až neuvěřitelně rychle! Nevěříte? Potom se nechte přesvědčit..

Číst celé
Kytice pro babičku

Kytice pro babičku

Nejlepší kytice pro babičku

Když hledáme vhodnou kytičku pro maminku, většinou víme po které sáhnout. Víme jaká je její nejoblíbenější květina, nebo kterou naopak zrovna nemusí. Známe její preference, oblíbené barvy a vůně, u babičky celé toto rozhodování může být trochu složitější. Svoji babičku určitě znáte dobře, ovšem až tak dobře, že víte která květina by jí udělala tu největší radost? V dnešním článku si představíme několik květin, které se skvěle hodí právě na narozeniny, svátek nebo jakoukoliv další slavnostnější událost spojenou právě s vaší jedinečnou babičkou!

Číst celé
Útulný a svěží byt díky květinám

Útulný a svěží byt díky květinám

Květiny do každého bytu

Jakmile se jednou přestěhujete z vesnice či menšího města do velkoměsta, najednou zjistíte jak je pro vás zahrada a zeleň kolem vás důležitá. Právě tyto drobnosti si uvědomíte až ve chvíli, kdy nemůžete jen tak vyjít s kávou v ruce na zahradu, nadechnout se čerstvého vzduchu, nebo se jít slunit na sluníčko, kdy se vám zachce. Zahrada, nebo jen terasa k městským bytům je opravdové privilegium, proto se často do bytu nedostává ani dostatek světla, které by bylo dostačující pro rostliny u vás v obývacím pokoji. Právě v tento moment se pravděpodobně začnete zajímat o rostliny, které nejsou příliš náročné na péči a zároveň nevyžadují příliš světla k životu. V dnešním článku si představíme hned několik pokojových rostlin, kterým se bude dařit  ve vašem malém několika pokojovém příbytku s nízkou intenzitou světla. Protože přinést si trochu zelené oázy do vašeho bytu je to nejlepší, co nejen pro svůj prostor, ale hlavně pro svoji mysl můžete udělat.

Číst celé
Jednotlivé barvy květin a jejich symbolika

Jednotlivé barvy květin a jejich symbolika

Květinová symbolika, co jednotlivé barvy symbolizují?

Mají jednotlivé barvy květiny svůj význam? Určitě ano! Symbolika různých barev květů sahá až po staletí daleko a můžeme ji nalézt v různých kulturách po světě. To, co každá barva květu znamená závisí především na kultuře a regionu. V západní kultuře existují ale významy již s dlouholetou tradicí, které stále přetrvávají a předávají nám symbolické zprávy a významy. Pokud někomu plánujete věnovat kytici, je dobré mít tyto symbolické významy na paměti, vaše kytice může najednou získat úplně jiný rozměr. Pojďme v dnešním článku společně nahlédnout do květinové symboliky barev a prozradit si co jednotlivé barvy znamenají a co s nimi můžeme říct.

Číst celé
Letní květiny

Letní květiny

Květiny letních měsíců

Různá roční období přináší sebou také různé květiny. Je to ovlivněno vegetačním obdobím jednotlivých květin, každá květina má jinou dobu kdy zažívá vegetační klid, kdy naopak pučí a následně kvete. Ovšem většina rostlin spí právě když se ochladí a počasí už není tak přátelské jako například během jarních a letních měsíců. Pokud chcete svůj domov vyzdobit těmi nejkrásnějšími letními květinami a rostlinami, je důležité si nejprve zjistit, jaké květiny na trzích či v květinářství pravděpodobně najdete, ať vás nečeká zklamání. Během celého roku je samozřejmě k dispozici opravdu široká škála květin jak sezónních tak i těch nesezónních, je nutné mít ale na mysli, že se pravděpodobně bude výrazně lišit nejen jejich cena pokud jsou v sezóně, ale také jejich odolnost a kvalita.

Číst celé
Květiny k 50. narozeninám

Květiny k 50. narozeninám

Nezapomenutelná oslava 50. narozenin

Oslava padesátin někoho z našich blízkých je už opravdu příležitost, která si žádá velkou oslavu se vším všudy. Nejen květiny, ale také by na oslavě neměl chybět dort, balónky, aby si si oslavenec přišel stále mlád a našel v sobě kus dítěte, rozhodně nevynechejte také šampaňské, které naopak trochu vykompenzuje výhody dospělosti. Padesát let je zkrátka velký důvod k oslavě, tento životní milník a den bychom si měli umět zpříjemnit i krásnými květinami a proto plánování narozeninové oslavy je dobré začít plánovat předem a co nejvice dopodrobna.

Číst celé
Darujte květinu v období samoty

Darujte květinu v období samoty

Květiny proti pocitu samoty

Pokud žijete sami, zjevně alespoň trochu tušíte, jak obtížné mohou být dlouhé dny a noci osamotě. Obzvláště v této pandemické době, kdy trávíme doma ještě více času než obvykle. Občas můžeme mít pocit, že stěny kolem nás se pomalu ale jistě stávají formou určitého vězení a začnou v nás vyvolávat pocit ještě větší  samoty. Zamysleli jste se někdy, že senioři tento pocit často mohou zažívat i v dobách kdy ještě bylo všechno normální? U seniorů je tento pocit osamělosti ještě o to více zesílen, což by mohl být právě jeden z důvodu, proč je tak důležité jim ukázat, že nám na nich opravdu záleží a že na ně nezapomínáme. Pošlete jim květiny, které dokážou rozzářit jejich dlouhé a běžné dny, pošlete jim zprávu a dejte najevo že vám na nich záleží.

Číst celé
Rostliny pro začátečníky

Rostliny pro začátečníky

Nejlepší rostliny pro začátečníky

Možná jste se právě nastěhovali do svého prvního vlastního bytu, nebo jste se pouze rozhodli si vaše bydlení trochu zútulnit a přidat do něj trochu života a přírody v podbě pokojových rostlin. Nicméně jedno máte určitě společné, s kytkami se teprve pomalu začínáte oťukávat a moc nevíte kde začít. Ničeho se nebojte, žádný učený nespadl z nebe a právě v dnešním článku si společně ukážeme, se kterými pokojovými rostlinami je nejlepší začít, jelikož si nevyžadují žádnou složitou či těžkou péči. V zahradnictví či květinářství vám určitě rádi pomůžou, ovšem menší příprava, než se vydáte na lov květin není nikdy na škodu. Tak jdeme na to!

Číst celé
Čerstvé květiny

Čerstvé květiny

Čerstvé květiny pro každou příležitost

Čerstvé květiny jsou vhodným dárkem pro mnoho významných událostí a příležitostí, často také nastává situace, kdy doslova zachrání vaši bezradnou situaci, při které si opravdu lámete hlavu nad tím, jaký dárek nebo jenom drobnou pozornost zvolit. Máme pro vás dobrou zprávu, s květinami nešlápnete vedle snad v žádném případě, naopak někdy umí velmi mile překvapit, když to dotyčný opravdu nečeká. Občas je dobré se ujistit co různý typ květin či jednotlivé barvy  znamenají a jakou konkrétní zprávu předávají příjemci.

Číst celé
Jak dlouho vydrží řezané květiny

Jak dlouho vydrží řezané květiny

Jak dlouho vydrží řezané květiny ve váze?

Otázka, která patří mezi jedny z nejčastějších je jak dlouho vydrží čerstvě řezané květiny ve váze.. Není vůbec divu, otázka je to oprávněná! Ovšem ani na tuto otázku neexistuje pouze jedna univerzální nebo správná odpověď. Každá květina je trochu jiná a vyžaduje také jiné zacházení, podmínky a péči. Každá květina má své specifické vlastnosti, které se odrážejí rovněž na její životnosti. V dnešním článku si ale prozradíme alespoň orientační dobu životnosti, pro jednotlivé druhy čerstvě řezaných květin.

Číst celé
Gerbery kytice

Gerbery kytice

Jaký význam a symboliku mají gerbery?

Gerbery, květiny plné barev a života, mají svůj původ v Jižní Africe. Tyto na první pohled výrazné květiny, které můžeme najít v široké škále barev od nejtmavší červené, přes teplou žlutou až po krémové, bílé a broskvové tóny. Asi nikoho nepřekvapí, že ve viktoriánské době byla gerbera symbolem štěstí a radosti. Protože komu gerbera nevykouzlí úsměv na tváři?

Číst celé
Kytice na objednávku

Kytice na objednávku

Objednejte si květiny online!

E-shop a jeho výhody

Váháte už delší nad tím si objednat květiny online? Třeba vás právě dnešní článek přesvědčí přestat váhat a rovnou se do toho pustit. Na internetu seženete nejen čerstvě řezané květiny, ale také pokojovky, zahradní rostliny, sukulenty… zkrátka všechno na co si vzpomenete. Jakmile se většina obyvatel přesunula do měst, a ne každý má to štěstí aby vlastnil zahradu, mnoho lidí se snaží si vytvořit zelenou oázu alespoň na bytových terasách, balkonech nebo alespoň u sebe v bytě. Jiní zase potřebují sehnat pouze květinu na speciální událost, ostatní třeba zachránit vyhrocenou situaci, či jen tak pomocí květinového kurýra udělat někomu nečekanou radost. Pro všechny případy maji floristické e-shopy řešení! Na internetu seženete opravdu všechno a navíc nakupování z e-shopů sebou nese plno výhod. Pojďme se společně podívat které to jsou.

Číst celé
Smuteční květiny

Smuteční květiny

Průvodce smutečními květinami

Ztráta blízkého, je jedním z nejtěžších životních okamžiků. Ať už se jedná o rodinného příslušníka, kamaráda nebo známého. Nejdůležitější v tento moment je poskytnutí jak fyzické tak psychické podpory jeho nejbližším. Jedním z projevů soucitu může být například zaslání květin. Právě květiny v tuto složitou a nelehkou dobu mají schopnost mluvit a vyjádřit city máte na srdci, když slova v tuto chvíli selhávají a nejsou jednoduché vyslovit. Mnoho lidí stále často tápe nad tím, jaké smuteční květiny nebo věnce zvolit a přesně to si dnes prozradíme. Ať už pořádate smuteční rozloučení, nebo jste pouze jeho účastníkem, vždy je dobré promyslet smuteční květiny. Náš průvodce smutečními květinami vám pomůže utřídit si myšlenky a vybrat tu správnou květinu pro tuto událost.

Číst celé
Znamení zvěrokruhu a květiny

Znamení zvěrokruhu a květiny

Květiny a znamení měsíce – Blíženci (23.5.-20.6.)

Blíženci jsou zajímavá skupinka jedinců. Vždyť už samo jejich hvězdné znamení představuje dualitu jejich povahy - zobrazením dvojčat - nebude tedy žádným překvapením slyšet, že zrozenci v Blížencích mívají dvě tváře.

Při výběru té správné květiny je tedy rozhodující najít takovou, která dokáže tyto dvě protichůdné strany zrozenců tohoto znamení sjednotit.

Číst celé
Modré království květin

Modré království květin

Modrá, barva nejen roku 2020, ale také jara

Klasická světle modrá je barvou roku 2020. Modrá je nejen královská barva, ale také jedna z barev jara, i když by se to na první pohled nemuselo zdát. Obecně je modrá barva uklidňující a zase tolik květin v porovnání například s červenou v ní nenajdete. Jaké květiny tedy vybrat, aby odpovídaly této barevné škále? Jako první věc je dobré si uvědomit, že květiny, které splňují tuto barevnou podmínku nutně nemusí být nutně omezeny pouze na jarní květiny. Květiny můžete pěstovat i během celého roku u sebe doma, na zahradě, na terase v truhlících, zkrátka kde vás jen napadne. Pojďme se tedy podívat do modrého království květin, věříme že zde najdete svého favorita.

Číst celé
Kytice jako poděkování

Kytice jako poděkování

Květiny jako poděkování pro učitele

V dnešní nelehké době, kdy se učitelé museli doslova ze dne na den přizpůsobit situaci a přetransformovat od školních tříd do online prostředí je to více než aktuální téma. Jakmile se věci znovu začnou dávat do normálu, paní učitelka si od vašich dětí bezesporu zaslouží pořádnou odměnu. A nejen za tento počin, ale za celý školní rok strávený s dětmi ve školních lavicích, odpovídající několikrát za den na ty stejné otázky, řešení poznámek a dalších záležitostí spojených se školními léty. Jejich odpovědnost ale školou nekončí, přesahuje také běžnou školní dobu strávenou nad domácími úkoly a plánováním. Proto je vhodné na konci roku či u nějaké významnější události zvážit květiny právě pro učitele. Pokud si nejste jistí s výběrem, v dnešním článku si ukážeme nějaké nápady.

Číst celé
Levandulové růže

Levandulové růže

Význam a symbolika levandulových růží

Jedinečnost a krása levandulových růží je nesporná. Světle fialový odstín zkrátka květinám sluší, dokáže jim zvýraznit jejich jemnost a romantický nádech. Zároveň levandulové růže nejsou úplně nejběžnějšími růžemi, které potkáte všude, člověk naopak musí mít trochu štěstí, aby na ně narazil. Jakmile se vám poštěstí rozhodně neváhejte a pořiďte si je! V dnešním článku se podíváme více zblízka na význam a symboliku levandulově fialových růží a doufáme že se díky našemu článku dozvíte něco nového.

Číst celé
Květiny podle měsíce narození 2

Květiny podle měsíce narození 2

Květiny podle měsíce narození, co o vás napoví? (2. díl)

V minulém díle jsme se podívali na první půlrok květin podle měsíce narození. V dnešním díle nás čeká druhá polovina roku, kdy dokončíme letní měsíce a vrhneme se na význam květin podzimních a zimních měsíců. Pojďte i dnes spolu s námi zjistit, zda právě vaše narozeninová květina symbolikou odpovídá měsíci vašeho narození a sdílíte spolu s ní stejné vlastnosti.

 

Číst celé
Květiny podle měsíce narození

Květiny podle měsíce narození

Květiny podle měsíce narození, co o vás napoví? (1. díl)

 

Před celou digitální dobou, kdy dokážeme jedním klikem odeslat zprávu na druhý konec světa byly na výběr pouze milostné dopisy a květiny jak sdělit své city, získat vytouženou náklonnost a vyznat někomu lásku.

 

Jazyk květin, nazývaný také jako květomluva byl zejména v 18. století dobře přijímanou praxí. Tedy v době kdy se důležité a hlavně citově zabarvené zprávy posílaly pomocí dopisů a květin, jelikož byly tak důležité, než aby se vyjádřily pouze slovy. Lidé využívali také slovník květin, který jim pomohl lépe vysvětlit, co které květiny znamenají. V dnešní době se rozhodně symbolika květin nikam nevytratila. Kromě toho, že jsou nejčastěji květiny považovány za symbol lásky, jsou také spojovány s každým jednotlivými měsíci roku. Jaká je ta vaše pravá narozeninová květina a co o vás vypovídá? Poznáte se v jejich tradičních motivech? V dnešním díle si představíme první polovinu roku, kde si prozradíme květy spojené s měsíci od chladného ledna až do začátku letních měsíců, tedy sluncem prosluněného června.

Číst celé
Květiny ve zvěrokruhu

Květiny ve zvěrokruhu

Květiny a znamení měsíce – Býk (22.4.-19.5.)

Sezónní květy, které ohromí Býky ve vašem okolí

Je naprosto na místě říci, že Býci vědí, co mají rádi. Jsou známí pro svou tvrdohlavost, dodatečně ke své štědrosti a vášnivosti. Ale pokud se bavíme o vhodném výběru toho nejlepšího sezónního kvítí pro vaše speciální lidičky narozené v tomto hvězdném znamení, díky této jejich nekompromisní nátuře mohou být možnosti poněkud omezené.

Nyní vám ulehčíme situaci a ukážeme vám, že nalezení toho ze všeho nejdůležitějšího - narozeninového dárku ve formě ideálního květinového pugétu, díky kterému jejich už tak velké srdce poskočí vzrušením, je snadnější, než si myslíte.

Číst celé
Jak darovat ženě květinu

Jak darovat ženě květinu

Kompletní průvodce věnování květin

 

Jakým nejlepším a nejzaručenějším způsobem udělat dojem na vaši vyvolenou? Nedávný průzkum mezi spotřebiteli ukázal pozoruhodné fakta. Studie zjistila že až 92 % žen si pamatuje událost, kdy naposledy obdržely květiny. Až 89 % žen tvrdí, že dárek v podobě květin je pro ně ve skutečnosti opravdu nezapomenutelný a jedinečný okamžik. Ovšem pro mnoho mužů darování květin je stále velká neznámá - jakou květinu zvolit, kolik květin do kytice a jakou barvu by měly mít? Spousta otázek k tak jednoduchému aktu, nemyslíte? Pojďme dnes nahlédnout pod oponu tajemného darování květin.

 

Květiny jsou smyslným darem, která dokáže vyjádřit jakékoliv emoce. Přesně to co se odehrává pouze ve vaší hlavě dokážete sdělit květinou, zní to možná až neuvěřitelně, ale květiny v sobě nesou opravdu silnou moc sdělovat emoce a vzkazy, které se leckdy bojíte vyslovit.

Číst celé
Kytice kurýrem

Kytice kurýrem

Kdy je ten správný čas vsadit na květinového kurýra?

Květinový kurýři jsou často zachránci během důležitých událostí jako jsou například narozeniny, inaugurace, oslavy nebo svátky jako jsou Den matek, MDŽ a jim podobné. Koneckonců květiny doručené až ke dvěřím vám mohou usnadnit spoustu práce i při velkých oslavách.

Čerstvě řezané květiny jsou však skvělým všestranným dárkem, které se dokonale hodí i pro drobnější příležitosti. Proto tedy kurýrní služby můžete využít nejen pro významné životní milníky, ale také pro drobné radosti všedních dnů. Dneska jsme si na pro inspiraci připravili pět různých událostí, které ke kurýrním doručování květin doslova vybízí!

Číst celé
Narcisy

Narcisy

Rostou narcisy, jaro je tady!

Po nejméně barevné část roku, když se poslední sníh rozpouští pod nohama, vánoční světýlka se odkládají do krabic na následující rok, ale za to venku to začíná hrát všemi barvami. Jarní květy pomalu ale jistě začnou rašit všude kolem nás, procházíme katalogy plné semínek a střádáme všechny zahradnické tipy, které bychom mohli využít. Mezi ikonické jarní květiny patří rozhodně zářivé narcisy, které jsou plné života a barev. Můžete na ně narazit jak ve městech, parcích a nebo si je také můžete pořídit květináčích kdekoliv v supermarketu. Dneska si o krásných narcisech povíme více.

Číst celé
Květiny v astrologii

Květiny v astrologii

Květiny a znamení měsíce – Beran (22.3.-18.4.)

Znamení Berana přichází na řadu v období roku, kdy je znovuzrození přírody v plném rozkvětu. Z tohoto důvodu by měly květiny pro toto znamení charakterizovat jistou míru síly, energie a odvahy, což jsou vlastnosti často spojovány se zrozenci tohoto znamení.

Dnes vám povíme něco málo o tom, jaké je pro lidi narozené pod vlivem tohoto znamení charakteristické chování. Také projdeme květiny, které pro úsměv Beranů na jejich den D, či jiný den v roce, jistě stojí za to pořídit.

Číst celé
Velikonoční tradice a zvyky ve světě

Velikonoční tradice a zvyky ve světě

Velikonoce ve světě 

Svátky Velikonoční mají stejně jako například Vánoce různé tradice a zvyky všude na světě. Když někomu ze zahraničí povíte o našich tradicích, s největší pravděpodobností se setkáte s vyděšeným výrazem a otázkou. “Jak proboha můžete mlátit ženy?!” A následovat otázkou.. “A jak za to můžou být ještě rády?!” No tradice jsou různé a jak pro někoho mohou být nepochopitelné ty naše, nám se naopak nemusí pozdávat cizí. Důležité je respektovat a vzdělávat se. Proto dnes přinášíme malý přehled o zajímavých velikonočních tradicích, se kterými se můžete při návštěvě v období svátků Velikonočních setkat.

Číst celé
Zajímavá fakta o květinách

Zajímavá fakta o květinách

Květinová fakta, které vás ohromí

Když se vás někdo zeptá, kolik toho víte o rostlinách nebo květinách obecně, hned vám v hlavě začnou běhat myšlenky o tom jak květiny pěstovat, jak se o ně správně starat, kdy je vysadit nebo naopak kdy zazimovat. Zkrátka všechny potřebné informace k tomu, abychom se o naše květiny dokázali postarat co nejlépe. Květiny si ovšem zaslouží mnohem více, než pouhé rady jak se o ně správně starat. 

Ať už se podíváte na jakoukoliv květinu, pravděpodobně za ní bude ještě plno věcí, které neznáte, ale také mnoho zajímavých faktů, kterými například příště můžete někoho omámit. A to i když každá květina má svoji vlastní minulost a svá tajemství, lidé je považují za jeden z nejcennějších všestranných dárků, který můžete darovat k mnoha příležitostem a významným dnům ať už ve vašem životě, nebo v životě vašich blízkých.

Číst celé
Květiny pro maminky

Květiny pro maminky

Tradice červených a bílých květin na den matek

Den, zasvěcený našim nejvěrnějším a nejdůležitějším osobám v životě - maminkám. Každá maminka si zaslouží drobný dárek, kytičku nebo pozvání na kávu víc, než kdo jiný. Proto je tento den věnován právě jim. Den matek se slaví v různé dny, různě po světě. Nejčastěji ovšem připadá na druhou květnovou neděli, ale například ve Velké Británii se Den matek slaví čtvrtou postní neděli a v Arabských zemích naopak 21. března. Nicméně důvod oslavy zůstává stejný všude na světě - tento den zkrátka patří všem maminkám. Den matek je často také spojován s kytkou. V dnešní době se jedná především o komerční záležitost, nicméně počátky pochází z dob, kdy den matek byl spojován s rudě červenými a bílými karafiáty, které měly vzbuzovat úctu všem maminkám.

Číst celé
Květiny jako dárek

Květiny jako dárek

Kdy nejčastěji věnujeme květiny jako dárek?

Štěstí je štěstí, sdílené štěstí je květina.

John Harrigan

Darovat někomu květiny je skvělým dárkem pro každou příležitost či událost. Není snad člověka, který by neocenil tu nezaměnitelnou krásu a charakteristickou vůni květin, tu euforii jak z minuty na minutu dokážou zlepšit náladu a nakonec bezesporu vděčnost, která nastává ihned po předání. Květiny patří mezi nejvíce preferované druhy darů, pro každou událost bez výjimky. Můžeme je věnovat k narozeninám, výročí, na Valentýna a existuje spousta dalších příležitostí, které doslova žádají o věnování květiny. Ať už chcete vyjádřit své gesto v podobě blahopřání, děkuji nebo také omluvy a lítosti - darujte květinu. Lidé zkrátka květiny používají hned pro několik vyjádření, pojďme se společně podívat, v jakých situacích lidé nejčastěji volí právě květiny.

Číst celé
Mezinárodní den žen a tradice tohoto svátku

Mezinárodní den žen a tradice tohoto svátku

Tradice za květinami k Mezinárodnímu dnu žen

Mezinárodní den žen, připadá v kalendáři na 8. března. Všichni tento den jistě známe, ale málo z nás ví hlavní podstatu této, pro někoho feministické, tradice. Jelikož je den přímo spojován s ženami, nesmí při něm rozhodně chybět květiny

Číst celé
Květiny v horoskopu

Květiny v horoskopu

Květiny a znamení měsíce – Ryby (20.2.-19.3.)

S blížícím se jarem a s ním přicházejícím obdobím dešťů, se navracíme ke znamení, které má v oblibě právě vodu. Nyní je čas pro znamení Ryb. Znamení Ryb spadá do období mezi 19. únorem a 20. březnem a je to pravděpodobně jedno z nejintuitivnějších znamení zvěrokruhu. Přirozeně, být trochu intuitivní i ve vašem případě a vybrat ty správné květiny pro Rybí oslavence v čas jejich narozenin, si jistě získáte u tohoto přátelsky smýšlejícího znamení na přízni.

Číst celé
Kouzlo zahrady a zahradničení

Kouzlo zahrady a zahradničení

Zahradničení a jeho pozitivní účinky

V dnešní rychlé době, plné umělé inteligence každý z nás potřebuje občas zpomalit a na chvilku vypnout. Někdo volí sport, jiní kulturu, posezení s přáteli nebo kreativní práci. Právě do této kategorie bychom mohli zařadit zahradničení. Jedná se o jednu z forem potěšení, které má pozitivní účinky pro naši mysl a to nejen díky tomu, že můžete v danou chvíli naprosto vypnout a ponořit se pouze rukama do hlíny a nevnímat svět, ale taky díky svému okolí ve kterém se vyskytujete. Samotná zeleň kolem nás má velmi pozitivní účinky pro naši mysl a vyvolává v nás pocit spokojenosti. Když k tomu všemu připočtete pobyt na čerstvém vzduchu, nemůže to přinést snad žádné negativní účinky. Zahradničení je tedy skvělým způsobem jak zmírnit stres a úzkost, u některých lidí také přináší léčivé účinky a podporuje psychický stav. Pojďme si dnes společně ukázat některé z pozitivních účinků zahradničení.

Číst celé
Dárkové poukazy

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy nově na Flora online

Jistě každý z nás nejednou zažil tu nepříjemnou situaci, kdy jednoduše netušíme, jakou květinu zvolit, abychom se trefili do vkusu obdarovaného. Má snad v oblibě růže nebo tulipány? Když zvolit růže, jakou barvu? A spousta dalších otázek spojených s nerozhodností a strachem. Pokud se ve výše zmíněných situacích poznáváte, máme pro vás elegantní řešení! Nově formou poukazu, který jsme před nedávnem zařadili do naší nabídky. Na první pohled běžná věc, která ale dokáže zachránit mnoho nepříjemných situací a bezmocných chvilek plných přemýšlení.

Číst celé
Jedlé květiny v našem jídelníčku

Jedlé květiny v našem jídelníčku

Sedm květin, které jsou zážitkem pro vaše chuťové buňky

Aniž bychom si to možná kolikrát uvědomovali, květiny v našich životech hrají skutečně důležitou roli. Nechybí téměř u žádné speciální události. Už od narození nás provází životem. Začíná to v porodnici, kdy noční stolky často zdobí vázy s květinami, které vítají novorozeně na svět, následně první narozeniny, školní den a mohli bychom dále pokračovat. Květiny jsou zkrátka nepostradatelným doplňkem u každé slavnostnější události, ale taky součástí běžných dnů. Květiny se také čím dál častěji dostávají do popředí v kuchyni. A to nejen ve formě různých bylinek, ale také v podobě květin, které známe zejména jako okrasné. Lístky jednotlivých květin dokážou každý pokrm vynést na mnohem vyšší úroveň a dodat jim tu správnou exotickou chuť. Zároveň budou také bezpochyby více lahodit našemu oku a proto si dnes některé z nich představíme blíže.

Číst celé
Tulipány

Tulipány

Všechno o tulipánech

Jakmile se objeví první tulipány, jedno je jisté – jaro klepe na dveře! Barevné tulipány zanedlouho pomalu, ale jistě začnou plnit farmářské trhy, výlohy květinářství, ale také naše zahrádky. Jsou to jedny z nejbarevnějších jarních květin, které dokážou rozveselit každou místnost. Zároveň jsou to taky jedny z nejsnadněji udržitelných květin, které můžete mít. A to ať už ve váze nebo na záhonku.

Existují až stovky druhů nádherných tulipánů, kdy máte na výběr z nejrůznějších barev, tvarů, velikostí a druhů. Pokud si přejete přinést trochu jara do vašeho domova, tulipány jsou ideální volbou!

Číst celé
Valentýnské překvapení

Valentýnské překvapení

Jak překvapit na Valentýna?

Květiny vždy patřily a bezpochyby budou patřit mezi jedno z nejromantičtějších vyznání lásky. A jelikož je o lásku nutné pečovat a starat se, Valentýn není rozhodně jediným dnem v roce, kdy byste vaší drahé polovičce měli projevit emoce. To ale nic nemění na tom, že právě Valentýn je ideální příležitostí udělat ženě radost a podpořit váš vztah příjemným překvapením. Na Valentýna se tak trochu očekává nějaká láskyplná akce. Ať už je to formou daru, zážitku, či vlídného skutku, na Valentýna bychom neměli v žádném případě zapomínat. Přemýšlíte jak v tento den vaši přítelkyni nebo manželku překvapit? Co takhle zkusit využít kurýra a přinést ji vaši lásku až na pracoviště? Poslat květiny do práce je ideálním nápadem jak vykouzlit úsměv na tváři již během dne! Pokud chcete vaše překvapení vynést ještě výše, můžete nechat tajemný vzkaz s indiciemi obsahující adresu restaurace pro večerní pokračování ve formě romantické večeře! Ženy zkrátka milují nápaditost a překvapení. Šplhněte si a využijte tohoto jedinečného dne pro její potěšení. V dnešním článku přinášíme tři důvody, proč byste právě na Valentýna měli využít služeb květinového kurýra.

Číst celé
Horoskop a květiny

Horoskop a květiny

Květiny a znamení měsíce – Vodnář (22.1.-17.2.)

Vodnář – posel vody je prvním znamením zvěrokruhu v novém roce. Ti, co jsou narození v tomto období zimních měsíců ztělesňují mnoho báječných vlastností. A těmto vlastnostem náleží i jejich vlastní květinový styl.  Vybrat květiny pro Vodnáře, který váš život naplňuje radostí je snadné…ukážeme vám, jak na to.

Překvapte svého Vodnáře květinou, která odráží povahu tohoto slunečního znamení nejlépe…

 

Číst celé
Růže k Valentýnu

Růže k Valentýnu

Růže na Valentýna umí říct více, než si myslíte

 Vaše hlavní sdělení mělo obsahovat poděkování, ale místo toho jste vaší polovičce růžemi vyjádřili absolutní oddanost. Přijde vám to jako nesmysl? S blížícím se Valentýnem si odhalíme co různé barvy růží, znamenají v řeči květin. Při dalším věnování růží už budete přesně vědět jaké konkrétní sdělení za vás vaše kytice říká. Expertka na aranžování květin Eriko Ono říká, že mnoho lidí má právě na Valentýna v oblibě zasílat kytice růží. Není divu, patří totiž na samotný vrchol v žebříčku valentýnských květin. Za tento čin si dotyčný jistě získá u svého protějšku plusové body, ovšem pojďte se spolu s námi ujistit, že barva růží opravdu odpovídá vaším pocitům.

Číst celé
Řezané květiny a jejich největší vývozci

Řezané květiny a jejich největší vývozci

Největší vývozci řezaných květin - statistiky

 Na začátku nového roku všichni milují statistiky. Všichni se rádi ohlíží za uplynulými roky, co přinesly, co vzaly, co by se naopak dalo zlepšit nebo co si udržet. V dnešním příspěvku nahlédneme na co jiného, než na světovou statistiku vývozu řezaných květin z roku 2018. Podle holandské květinové burzy, tržby globálního trhu s řezanými květinami činily přes 9 miliard amerických dolarů! Zdá se vám to neuvěřitelné? Pojďme tedy spolu na tuto statistiku nahlédnout trochu zblízka.

Číst celé
Využití květin v kosmetice

Využití květin v kosmetice

Květiny které je vhodné zařadit do vaší kosmetické rutiny 

 V předešlém díle o květinách, které byste měli zařadit do vaší kosmetické rutiny jsme si prozradili něco více o měsíčku lékařském, voňavých levandulích a o magické moci slunečnicového oleje. Dneska si přidáme dalších pár skvělých květinových pomocníků, kteří nám pomohou s pletí v nesnázích.

Číst celé
Květinové dekorace

Květinové dekorace

Jednoduché a netradiční květinové dekorace pro váš domov

 

Květiny jsou skvělým a elegantním způsobem, jak si přinést radost a novou energii do každého dne! S malým úsilím dokážou doslova rozzářit každý kout vašeho domova a přinést svěžest a vůni. Ať už vaši hosté nebo členové domácnosti zaručeně každý ocení eleganci v podobě květin. Navíc s nekonečným výběrem všemožných druhů a barev květin nemůže nastat situace, že byste si nevybrali tu pravou! Dnes jsme pro vás vybrali několik nápadů, jak netradičně nadesignovat květiny do vašeho domu, které nezaberou moc času ani vaší energie. Přitom svou přítomností dokážou snadno rozzářit každý kout ve vašem domě. Tak tedy využijte vaši kreativitu a prostor, pro který rozhodně najdete využití právě v dnešním článku.

Číst celé
Přání a citáty k Vánocům a k narozeninám

Přání a citáty k Vánocům a k narozeninám

Vánoční a narozeninová přání

 Přicházíme s další várkou citátů, tentokrát trochu tematicky s vánočními citáty a zároveň i s těmi narozeninovými, u kterých není inspirace nikdy dostatek.

 Plánujete během Vánoc navštívit někoho s květinou, nebo se jen chcete inspirovat na originální vánoční přání? Tak to pro vás mám hned několik nápadů! Zkuste letos smsky vyměnit za originální papírová přání. I Vánoční hvězda, je skvělým drobným dárkem, jak někoho potěšit. Spolu s přáníčkem bude ideální kombinací, jak někomu udělat radost.

Číst celé
Vzácné květiny světa

Vzácné květiny světa

Jedny z nejvzácnějších květin na světě, znáte je?

 

V minulém díle jsme si představili 4 zástupce, kteří se řadí mezi nejvzácnější rostliny na světě. Dnes si ukážeme další z rostlin, které by mohly rozhodně patřit taktéž mezi jedny z nejvzácnějších rostlin na celém světě. Na náš seznam jsme zařadili i druhy, které jsou na pokraji vymření ve volné přírodě, nebo druhy rostlin, které jsou specifické svým tvarem a vzhledem. Jak jsme zmiňovali v předešlém článku, nejedná se pouze o nejohroženější druhy rostlin na světě, ale i o rostliny, které jsou zajímavé a jedinečné.

Číst celé
Květinové vůně

Květinové vůně

Čtyři květinové vůně, které vám zaručeně zvednou náladu

Během léta, kdy pestrobarevné květiny plné svébytných vůní potkáváme skoro na každém kroku, slunce svítí dlouho do večerních hodin a příjemně teplý vzduch nám čechrá vlasy.. Už jen při pomyšlení na tuto situaci je přirozené, že naše nálada je plná optimismu a naše mysl je neustále nabitá pozitivní energií. S podzimem ovšem přichází pomalé ochlazení, dny se krátí a během zimy jsme rádi, že venku vůbec zastihneme sluneční svit. Možná si to ani neuvědomujeme, ale květiny a hlavně jejich svěží vůně z velké části ovlivňují náladu a naše celkové rozpoložení mysli. Proto je nesmírně důležité, abychom si je během zimního období, kdy na nás nečekají na každém kroku, přinesli trochu jejich omamné vůně do našich domovů pro lepší pocit a náladu.

Číst celé
Květiny pro muže

Květiny pro muže

Pravda o mužích a květinách, jak to s tím doopravdy je

Věnovali jste někdy květinu muži? Když porovnáme škálu dárků, které jsou považovány za vhodný pro ženu, naskytne se nám dlouhý seznam věcí, se kterými rozhodně nešlápnete vedle. Naopak ve chvíli, kdy hledáte perfektní dárek pro muže, často po pár tradičních oblíbencích v podobě peněženky, parfému či něčeho dobrého už nevíme co dál.. Následně se v tomto momentu bezmoci se do popředí dostávají květiny, jako perfektní dárek pro muže. Má to hned dvě výhody! Nejen, že tím partnera pravděpodobně překvapíte, ale navíc mu vyjádříte vaše city a náklonnost.

Číst celé
Květiny a astrologie

Květiny a astrologie

Květiny a znamení měsíce – Kozoroh (23.12.-19.1.)

Letošní rok už máme opravdu skoro u konce a kolo na zvěrokruhu se opět otáčí, jak nás prosinec nese do období Kozoroha. Mezi 22. prosincem a 21. lednem přivítáme astrologické znamení „kozy moře“. Stejně tak jako o symbolu, který definuje Kozorohy, je třeba i o ideální astrologické květině pro vaše milované dobře rozhodnout a pečlivě ji vybrat.

Číst celé
Vánoční hvězda

Vánoční hvězda

Jak se Poinsettie stala nejoblíbenější vánoční květinou

Poinsettie neboli vánoční hvězdy patří bezpochyby mezi nejoblíbenější vánoční květiny v květináči, které nechybí během vánočního období v žádné domácnosti. Dnes odhalíme příběh, jež dovedl tuto rostlinu ke slávě, které se jí v dnešní době během Vánoc dostává.

Číst celé
Jak objednat květinu online

Jak objednat květinu online

Jak poslat květinu kurýrem?

Zkoušeli jste někdy využít služeb zajišťující rozvoz květin? Pokud je vaše odpověď ano, pravděpodobně s námi budete souhlasit že se jedná o zcela jednoduchou, rychlou a efektivní záležitost. Pokud je vaše odpověď ne, existuje hned několik důvodů, proč jste našich služeb ještě nevyužili. Jedním z nich může být například preference osobního předání a setkání se s danou osobou. Dalším důvodem může být například lehká nedůvěra nebo nejistota v průběhu předání a obavy, zda kytice vůbec dorazí k příjemci.. či jste o nás ještě vůbec nezaslechli. To bychom dnešním článkem rádi napravili a ukázali vám, jak je ve skutečnosti nejen jednoduché, ale hlavně rychlé objednat květinu online přesně dle vašich přestav pro osobu, na které vám záleží.

Číst celé
Citáty a ženy

Citáty a ženy

Citáty pro vaše nejbližší

Květina za vás poví mnohé, ovšem co tak ještě celé sdělení umocnit krátkým citátem, který opravdu chytne obdarovaného za srdce? V dnešním článku si představíme několik citátů, které se dají použít pro různé situace. Přece jen vaší jediné mamince asi budete chtít popřát něco jiného, než vaší milované přítelkyni, nebo dlouholeté kamarádce.

 

Citáty, či krátké vzkazy dokážou potěšit při každé události. Obdarovaný si je navíc může uschovat na později a mít tak krásnou vzpomínku. Pokud jste navíc kreativní duše, nebojte se upustit svoji fantazii a vytvořte váš originální vzkaz, zprávu či básničku obdarovanému přímo na míru! Nic nepotěší více než když svůj čas věnujete někomu, pro jeho potěšení.

Číst celé
Jak darovat květinu

Jak darovat květinu

Jak se daruje květina

Existuje nespočet různých událostí a příležitostí, kdy je vhodné věnovat květinu. Ať už jsou to narozeniny, jmeniny, narození miminka nebo jen tak pro radost, květina je vždy dobrou volbou daru nebo alespoň jeho příjemným doplněním. Samotné darování květiny má svou etiketu, které byste se měli držet, pokud na sebe nechcete upozornit v negativním slova smyslu. V dnešním článku nahlédneme na častou otázku zda je vhodné věnovat sudý počet květin, jak květinu správně darovat a taky na kontroverzní otázku, zda se sluší věnovat kytici i mužskému obsazenstvu naší populace.

Číst celé
Kytka k narozeninám pro ženu

Kytka k narozeninám pro ženu

Jaké květiny jsou vhodným dárkem k narozeninám?

Dumáte nad otázkou jaké květiny a kolik kusů zvolit, aby byly vhodným dárkem k narozeninám? V dnešním článku si odhalíme pro koho jsou jaké druhy květin vhodné a jaký počet byste měli zvolit. Málokterá žena si dokáže představit narozeniny bez květin, nemyslíte?

Každá květina sebou nese svůj jedinečný význam, proto je nutné se zaměřit na konkrétní osoby ve vašem životě. Je rozdíl zda slaví narozeniny vaše manželka, přítelkyně, maminka nebo kamarádka. Ale abychom nezůstali jenom u žen, i muži si zaslouží dostat kytku k narozeninám.

Číst celé
Jak připravit růže na zimu

Jak připravit růže na zimu

Růže a zimní období

Pokud vás každé jaro těší pohled na zdravé a plné pupeny vašich růží, málokdo by si možná pomyslel, jak důležitou roli v tom hraje péče o růže během chladných zimních měsíců. Je zde hned několik důležitých kroků během podzimu, které jsou klíčové, aby růže byly připraveny na zimu. Pokud se budete řídit následujícími kroky, na jaře vás bude čekat odměna v podobě krásných a zdravých růží.

 

Číst celé
Sluneční znamení a květiny

Sluneční znamení a květiny

Květiny a znamení měsíce – STŘELEC (24.11.-20.12.)

Jak se tak ten letošní rok chýlí ke svému konci a ten nejkratší den v roce se blíží, my se dostáváme do období slunečního znamení Střelce. Ti, co se narodili v období mezi 22. listopadem a 21. prosincem jsou zastupováni souhvězdím lukostřelce. Vzhledem k tomu, že se jedná o jedno z těch ohnivých znamení zvěrokruhu, mohou být lidé narození během tohoto období vášniví, ale také náladoví. Proto výběr té správné květiny, abychom střelce překvapili, obnáší nějaké to uvážení.

Dnes se vám pokusíme toto znamení trošku poodkrýt. Podíváme se na to, co dělá Střelce úžasné a co je snadno vykolejí. A čím tedy na zrozence ve Střelci zapůsobíme?

Podívejme se, co Střelce řídí a na květiny, které nejlépe zachytí tyto dobrodružné a idealistické nátury.

 

Číst celé
Kolik růží v kytici

Kolik růží v kytici

Význam počtu růží

Přemýšleli jste někdy nad významem počtu růží? Že různé počty mohou symbolizovat různé věci a zprávy kterou kytkou sdělíte? Naopak, počet růží může zdůraznit vaši symbolickou zprávu, kterou kytkou chcete sdělit. A to ať už kytku věnujete své partnerce či partnerovi, kamarádce nebo komukoliv jinému, přesvědčte se, že darujete správný počet růží. Náš dnešní článek vám pomůže nahlédnout na symboliku počtu růží.

Číst celé
Význam barvy růží

Význam barvy růží

Jaký mají význam barvy růží

Přemýšleli jste někdy nad významem jednotlivých barev růží a co se za ním skrývá? Růže patří mezi jedny z nejoblíbenějších květin a není divu, že se za dobu jejich oblíbenosti staly určitým symbolem ztvárňujícím lásku a uznání.

V dnešním průvodci si představíme, co symbolizují jednotlivé barvy. Není totiž růže jako růže a jejich barva může vypovědět více, než by se mohlo na první pohled zdát. Darováním růží různých barev totiž můžete říct více, než jste si možná do dnešního dne mysleli.

Číst celé
Květiny k svátku

Květiny k svátku

Svátek neboli jmeniny

…pro někoho důležitý den, pro druhého den jako ostatní, který přejde bez povšimnutí.

Jak to všechno vzniklo

Jmeniny nebo také (jmenný) svátek pochází z církve, kdy to byl zvyk oslavovat den zasvěcený určitému svatému nebo blahoslavenému z církevního kalendáře, většinou to byl den úmrtí toho dotyčného nebo jiný den, k němuž bylo nějakou autoritou připsáno oslavencovo rodné jméno. Ostatní věřící z široké veřejnosti, kteří dostanou své jméno při křtu vlastně slaví svátek společně s tím daným svatým, jehož jméno jim bylo přiděleno, jehož jméno nesou. Zvykem bývá dávat při křtu i více jmen.

Čtěte dál...

 

Číst celé
Kytka na rande

Kytka na rande

S jakou kytkou zazářite na prvním rande?

Někdo vám může tvrdit, že nosit kytku na první rande není dobrý nápad. Žena by mohla mít pocit, že už v této rané fázi, jde o něco vážnějšího, než ve skutečnosti jde. Nicméně, kdy jindy budete mít šanci zapůsobit na první pohled, než právě na prvním rande? Pokud zvolíte správný výběr květin, může se to naopak stát milým gestem, na které si každá žena ráda vzpomene. Velkou výhodou může být když tušíte, jaké květiny má nejraději, v tento moment máte skoro vyhráno! Nicméně i kytkou člověk dokáže říct více, než by se mohlo na první pohled zdát. A v dnešním článku si představíme, jak důležitou roli, květiny hrají.

Číst celé
Dušičky dekorace

Dušičky dekorace

Dušičky a květiny na hrob, jak si vybat ty správné?

Památka všech zesnulých, známá pod všedním pojmem Dušičky připadá na datum 2. listopadu a je významným dnem pro křesťany z římskokatolické církve, kdy vzpomínají na své blízké zesnulé. Nejenom římskokatolická církev vzpomíná na své předky, ale také církev husitská či protestantská.

Číst celé
Barvy Halloweenu

Barvy Halloweenu

Proč jsou černá a oranžová hlavními barvami Halloweenu?

Je známo že oranžová a černá barva jsou silně spojeny s Halloweenem. Ptáte se proč zrovna tyto dvě barvy? To si v dnešním článku prozradíme.

Číst celé
Podzimní tabule

Podzimní tabule

Podzimní tabule: 6 tipů jak ozvláštnit vaši podzimní hostinu

Chystáte se uspořádat pravou halloweenskou párty se vším všudy nebo se jen naladit na podzimní vlnu a ozvláštnit vaši běžnou tabuli? Pokud máte už vymyšlené všechny strašidelné pokrmy a koktejly, neměli byste v žádném případě zapomenout na váš stůl. Inspirujte se našimi tipy, jak efektivně vyzdobit slavnostní tabuli a podzimním až halloweenském duchu. Velkou výhodou je, že většinu dekorací pořídíte za opravdu nízké ceny, nebo si sami vytvoříte!

Číst celé
Zvěrokruh a květiny

Zvěrokruh a květiny

Květiny a znamení měsíce - Štír (25.10. - 21.11.)

Štír je osmým znamením zvěrokruhu, spadající do období 25. října až 21. listopadu. Toto znamení je dobře známé jako ohnivé znamení a tím, že jsou jeho zrozenci komplikovaní a skeptičtí. Výběr té správné květiny pro oslavence ve Štíru může být vysoce rizikový, ale na druhou stranu také vysoce uspokojivý a prospěšný proces.

Když totiž Štíru dokážete, že jste si s výběrem toho nejlepšího z květinového aranžmá pro něj dali tu práci, dokáže toto složité hvězdné znamení vaši snahu ocenit a odměnit vás něčím osobním a speciálním - získáte si jeho důvěru. Je to jakýsi způsob vyjádření pozornosti a uznání, které Štír vnímá a po kterém niterně touží.

Pomůžeme vám jak na to.

Číst celé
Trendy ve svatebních květinách - část druhá

Trendy ve svatebních květinách - část druhá

 

V první části z naší série trendy ve svatebních květinách jsme si ukázali některé z hitů pro rok 2019. Těmi to ale nekončí, dnes si ukážeme dalších čtyři trendy, které se staly žádanými v letošním roce.

Číst celé
Trendy ve svatebních květinách - část první

Trendy ve svatebních květinách - část první

Trendy svatebních květin 

Rok 2019 se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Pořád ale pár měsíců zbývá do toho, než na nás ze všech stran začnou vyskakovat trendy pro rok 2020. Pokud vás ještě váš den D čeká, můžete se nechat inspirovat některými z trendů svatebních květin pro rok 2019. Nejen módní trendy se mění sezónně, ale také svatební květiny se každou sezónu obměňují a my vám dnes ukážeme ty letošní!

Číst celé
Květiny a sluneční znamení

Květiny a sluneční znamení

Květiny a znamení měsíce - VÁHY (25.9. - 22.10)

23. září je významné datum nejen tím, že je poselstvím přicházejícího podzimu, ale také tím, že nastává období slunečního znamení Vah. Co se tohoto znamení zvěrokruhu týče, vysoce ceněna je krása a přirozenost, to znamená, že květiny jsou v tomto případě pro jakoukoliv mimořádnou událost zrozence Vah zcela nejlepším překvapením vůbec.

Abychom vám pomohli se lépe orientovat v tom, jak oslavence narozeného pod vlivem tohoto znamení dokonale uctít, dali jsme dohromady informace, které vám naznačí povahu vašich milovaných Vah a jaké květiny tedy budou tím pravým dárkem ze všech.

Číst celé
Něco o červených květinách...

Něco o červených květinách...

Znázorňují červené květiny něco víc než vášeň a lásku?

Červená je jednou z nejoblíbenějších barev do květinových pugétů snad po celém světě. Zvláště díky síle a energii červených růží jsou červené květiny bez pochyby synonymem pro romantické vzkazy. Každopádně, to není vše. Význam červených květů je rozmanitější a neměl by být omezen stereotypem, že slouží pouze potenciálním ‚romeům‘.

Číst celé
Kytice k narozeninám

Kytice k narozeninám

Jaká narozeninová kytice je ta pravá

Narozeninová kytice je krásné překvapení, které by snad chtěla dostat nejedna žena.  Květiny hrají všemi barvami a přímo volají po tom být součástí gratulace v mimořádný den dotyčného oslavence. Je podstatné, aby společně s dárkem kytice splnila účel a udělala na příjemce ten správný dojem.

Možností k výběru té správné květiny, barvy a aranžmá je skutečně nepřeberné množství.

Abychom odhalili mystično tohoto procesu, uvedli jsme klíčové body, které rozdělují květinové dary podle různých typů příjemců. Pomocí těchto informací uvidíte, s čím koho nejvíce oslovíte. Kdo to rád doručené nebo které květiny vykouzlí ty největší úsměvy.  

Číst celé
Význam počtu květů v kytici

Význam počtu květů v kytici

Zajímavosti kolem významu čísel u květin

Jak a podle čeho se většinou rozhodujete, když vybíráte květiny pro své nejbližší? Zachováváte nějaký svůj počet květin, který ve většině případů ve vašem dárkovém aranžmá převládá? Řídíte se nějakými pravidly nebo svým srdcem a pocity?

Určitě každý z nás už někdy něco kolem barvy a počtu květů, co je vhodné pro tu či tamtu příležitost, zaslechl nebo osobně řešil a narazil na zaběhlé zvyky.

Číst celé
Květiny a horoskop

Květiny a horoskop

Květiny a znamení měsíce - PANNA (25.8. - 21.9)

Panny jsou dobře známé pro svůj perfekcionismus. Najít správný dárek pro oslavu narozenin jednoho z mnoha starostlivých a vlídných zrozenců tohoto znamení ve vašem životě, se může zdát obtížné, o překvapení ani nemluvě. Každopádně, abychom vám vše trošku zjednodušili, podíváme se na ideální tipy pro toto hvězdné znamení ze světa květin tak, abyste svým speciálním nejbližším pořídili dárek, který bude splňovat předpoklady k uspokojení jejich vysokých standardů.

 

 

Číst celé
RŮŽE V MODRÉ BARVĚ

RŮŽE V MODRÉ BARVĚ

Modré růže existují, neexistují?

Modrou růži najdeme zobrazenou v uměleckých dílech a má i svou roli v legendách. Zde buď existovala jako bílá růže převlečená  přesvědčením, pod vlivem lásky, za modrou nebo nakonec byla její existence vyvrácena, protože se zjistilo, že byla zaměněna za modrou květinu jiného druhu.

Jiné teorie tvrdí, že modré růže existovaly, ale už vyhynuly.

Ať už se tedy povídá o modré růži cokoliv, na skutečnosti to nic nemění - v současnosti volně v přírodě modrou růži nenajdeme nikde. Dodnes růže v modrém zabarvení zůstává tajuplným druhem, tím nedosažitelným, tím nemožným nalézt.

Číst celé
Květiny a zvěrokruh

Květiny a zvěrokruh

Květiny a znamení měsíce - LEV (24.7.-21.8.)

Astrologické znamení Lva je jedno z nejletnějších hvězdných znamení, a to se zcela jistě promítá v jeho vlastnostech a květinách, které zastupují ty, co se narodili pod jeho vlivem.

V našem dnešním článku si řekneme, jak vybrat pro Lva ideální kytici, bez které se jejich oslava neobejde.

Číst celé
Svatební dorty

Svatební dorty

Svatební dorty podle cukrářky Kláry

Svatební dort je nedílnou součástí svatebních tradic a jako vše, co se týká svatby, podléhá módním trendům, přizpůsobuje se stylu svatby a kreativitě nevěsty a ženicha.

V posledních letech jsme mohli vídat dorty s metalickým zdobením, s romantickým tzv. “tabulovým efektem“, kdy jedno nebo více pater bylo ve stylu černé tabule s bílým nápisem nebo monogramem novomanželů, s volánky na mnoho způsobů nebo s geometrickými tvary.

Číst celé
Darujte muži květiny a jak na to

Darujte muži květiny a jak na to

Jak to vlastně mají muži s květinami, dostávají je rádi?

Spousta z nás asi přemýšlí...vždyť pro ženy existuje tak obrovský výběr, když přijde na příležitost pro dárek či nějaké to překvapení pro ni. Zatímco když přemýšlíme o ideálním dárku pro pány, tak se nám většinou seznam dosti zkrátí. Nezbývá tedy nic jiného, než vám trošku rozšířit představivost, a vy jděte směle do toho a vyjádřete vašim mužům trošku té své lásky.

Nezapomínejme, stejně jako ženy, i muži mají rádi pozornost a chtějí vědět, že jsou milováni.

Při návrhu „pošlete přeci muži čerstvě natrhané nádherné květy“ vás asi ovládne, víc než cokoliv jiného, vlna rezistence. Návrh vás asi moc nepřesvědčí…květiny pro muže, pro partnera nebo dokonce pro otce?

Ano, je v pořádku darovat muži květiny, definitivně ano. Protože, neméně důležitá a validní informace je, že i muži mají city.

Navíc řezané květiny mohou udělat radost a při tom vypadat jako květiny pro muže.

 

 

Číst celé
“Květiny” pro lidi, co neradi čerstvé květiny

“Květiny” pro lidi, co neradi čerstvé květiny

Jakou květinu darovat těm, co nejsou s květinami zrovna kamarádi

Bohužel je pravda, že čerstvé květiny nejsou pro každého. Ať už jsou důvodem alergie, které některým z nás květiny způsobují nebo jednoduše o ně lidé nedokážou pečovat. Každopádně je na světě spousta lidí, kteří s čerstvými květinami prostě nevychází dobře. Neznamená to však, že úplně všechny květiny jsou mimo diskusi. Abychom dokázali, že každý se může jistým způsobem těšit z krásných květů, uvedeme několik příkladů nápaditých květin i pro ty z nás, kteří je nemusíme.

Číst celé
Jak se omluvit

Jak se omluvit

Nejúčinnější omluvy

Chyby jsou součástí života, stejně tak jako omluvy za tyto chyby. Omluvit se je někdy složité a nepohodlné, ale pro to, aby nám odpustil někdo, na kom nám záleží, to stojí za toto chvilkové nepohodlí. Nemyslíte?

Zatímco pro většinu z nás se to zdá nemožné, odpuštění a omluvení se jsou dovednosti, které se dají naučit.

Na základě jistého průzkumu, kterého se účastnilo 1000 lidí, z nichž půlka byla dotazována, jak jim dlouho trvá, než se odhodlají k omluvě a druhá, kdy a jak vnímají omluvu jako účinnou, vznikl recept, který vám může s jistotou pomoci, jak se v této situaci zachovat a zlepšit.

Číst celé
Květiny a spánek

Květiny a spánek

Rostliny, které Vám pomohou spát lépe, než kdy před tím

Bytové rostliny jsou těmi nejlepšími spolubydlícími! Nikdy nejí vaše jídlo, vždy jsou tam pro vás a naslouchají, když se potřebujete vypovídat a nejlepší ze všeho – pomáhají Vám se i dobře vyspat. Už víme, že rostliny čistí vzduch a pomáhají nám lépe dýchat. Ale věděli jste, že jejich vlastnosti, kterými disponují jako čističi vzduchu se pojí s některými z jejich dalších znaků, které nám navíc pomáhají lépe a klidněji spát? Takových rostlin je hodně a co je zajímavé, každá rostlina pomáhá jiným způsobem.

Některé rostliny jsou lepší v čištění vzduchu večer, kdy nám také umožňují lépe dýchat, protože uvolňují velké množství kyslíku a pohlcují oxid uhličitý, který přes noc vydechujeme. Aloe vera a zelenec jsou příklady těchto rostlin.

Níže uvádíme rychlý přehled běžných těkavých organických látek, které rostliny s vlastnostmi uvedenými výše absorbují.

Číst celé
Jakou smuteční květinu

Jakou smuteční květinu

Klasická lilie nebo veselé chryzantémy…smuteční květiny jinak

Možná už víte, že barva a typ květiny, kterou vybíráte, může mít velký vliv na to, co bude květina vyjadřovat, jaký „vzkaz“ bude komunikovat. To může být jistým způsobem nápovědou k tomu, kdy jakou květinu je vhodné věnovat.

Zatímco květinou oslavujeme nejrůznější události v životě, kde se v podstatě barvám a typům květin meze nekladou, u událostí, kde převládají emoce smutku – jako je úmrtí někoho blízkého, bereme i květinovou výzdobu trošku opatrněji.

Číst celé
Květiny k promoci

Květiny k promoci

Přemýšlíte nad hlubším významem květin k promoci?

S jakým vzkazem nebo přáním Vám květiny pomohou?

 

Promoce je významná událost, zejména pro ty, kterých se to týká. Ale nervózní jsou jistě i ti, kteří se tohoto okamžiku plánují s promujícím oslavencem zúčastnit. Vždyť i Vy jste možná byli součástí celé nebo části jeho studijní cesty a nyní nastává vyvrcholení okamžiku – úspěšné ukončení jeho studijní cesty, alespoň prozatím. 

Co absolventovi darovat, co na takový den naplánovat? Dle společenské etikety je blahopřání nejvhodnějším vyjádřením se k dosažení jeho úspěchu. A neméně důležitou součástí je při takovéto příležitosti darovat květinu.

Která květina znamená úspěch, štěstí na další cestě, respekt, a podobně?

Jak je to vlastně s muži a květinami, jako že je toto téma obecně známo a čím dál více se o tom přemítá.

 

Povíme Vám více……

Číst celé
Zelené stěny z rostlin

Zelené stěny z rostlin

Stylový design zdí pro čerstvý domov

Představte si, že se ocitnete uprostřed hustého deštného pralesa. Jak se tak díváte kolem, nevidíte nic jiného než zářící zeleň, žluté a červené listí, které Vás zcela obklopuje. Necítíte nic jiného než klid, jak tak nadechuje čerstvý vzduch, kochajíc se tou přírodní krásou kolem Vás.

Co říkáte na to, že byste si kousek toho pralesu přinesli domů nebo do kanceláře?

S živou stěnou se můžete těšit z úžasného přínosu přírody pokaždé, když vejdete do místnosti.

Číst celé
Význam květin v našich snech

Význam květin v našich snech

Květiny a sny

Spánkem trávíme třetinu života, to je poměrně dost času stráveného sněním, přemítáním o našem každodenním životě. Sny nejsou jen náhodné, pocházejí z našich vzpomínek jak současných, tak i těch vzdálených. Věděli jste, že obrázky, které se nám promítají během spánku si nevytváříme my sami? Každá tvář, kterou vidíme, každá budova či krajina je něco, co jsme již někdy dříve spatřili, i když to zrovna nezapadá do nějaké určité souvislosti. V tomto článku budeme mluvit o významu květin v našich snech. Květiny mohou vyjadřovat nejrůznější emoce a ve snech tomu není jinak.

Číst celé
Kytice od Flora-Online pro Marketu Frank

Kytice od Flora-Online pro Marketu Frank

Níže ve videu se můžete přesvědčit jak vypadá autentické doručení kytice obdarované osobě s naší květinovou službou. V tomto případě jsme doručili květinu známé české blogerce Markétě Frank. Jsme potěšeni že můžeme dělat všem našim zákazníkům a jejich blízkým osobám takovou radost. To je ten důvod proč vkládáme do naší práce takové úsilí a profesionalitu. 

Video jak doručujeme květiny naleznete v tomto odkazu https://youtu.be/SQOsRbycj1s

Číst celé
Jarní květiny

Jarní květiny

Tři druhy květin, které jsou pro jaro typické

Jaro je roční období, které má většina z nás v lásce. Přece jenom opadne sníh, odejdou i poslední zimní mrazíky a opět se k nám dostaví vyšší teploty a sluníčko, které nás hřeje do zad při každém kroku. K tomuto ročnímu období se taky řadí mnoho květin. Přece jenom právě nyní příroda rozkvétá do mnoha různých barev. Pojďme si říct nyní několik květin, které jsou pro jaro typické.

Pokud budete mít v plánu obdarovat svou ženu krásnou kyticí, určitě byste ocenili vědět, z jakých květin by se měla kytice uvázat, aby působila jarně. Než vám tři nejvíce typické jarní květiny

představíme, musíme podotknout, že do kytice nezapomeňte nechat uvázat i mnoho zeleně.

Nyní si tedy pojďme vyjmenovat tři jarní květiny, z nichž by se měla vázat typicky jarní kytice.

Číst celé
Lilie

Lilie

Vše, co byste měli vědět o liliích

Každý z nás má svou oblíbenou květinu. Většinou je naším oblíbencem růže, která se daruje takřka kdykoliv a ke každé příležitosti. V současné době jsou oblíbené i tulipány, které nám aktuálně rostou takřka kdekoliv. Popularita stoupá i liliím, proto si o nich pojďme něco prozradit.

Ještě předtím máme jeden tip. Pokud si budete kupovat lilie v květinářství nebo pokud si z nich budete vázat květinu, vždy volte lilie, jež ještě nejsou rozkvetené. Rozkvetené lilie dlouho nevydrží, ty nerozkvetlé ano. Navíc během několika dnů se lilie otevřou a kytice najednou bude zcela jiná a mnohem krásnější.

Nyní si však pojďme lilii představit.

Číst celé
Kdy je Den Matek

Kdy je Den Matek

Co je vlastně Den Matek

Den Matek je oslavou všech maminek, která ctí matky a slaví mateřství a vliv matek v naší společnosti. V mnoha státech světa je Den Matek slaven v různých dnech. Nejvíce se slaví v březnu, dubnu a v květnu.

Číst celé
Je snadné vykouzlit úsměv květinou s Flora-Online

Je snadné vykouzlit úsměv květinou s Flora-Online

 

Je snadné vykouzlit úsměv na tváři Vaší partnerky. Zkuste objednat doručení květiny kamkoliv v ČR a úspěch je zaručen. Kytici dovezeme do 90 minut od objednání.

Úsměv květinou

Číst celé
Svatební kytice do červené barvy

Svatební kytice do červené barvy

Máte svatbu laděnu do červené barvy? Pak slaďte i květiny!


Pokud plánujete svou svatbu, většinou se snažíte o to, aby bylo všechno maximálně perfektní. Velký důraz kladete nejen na svatby a účes, ale na druhou stranu se snažíte i o to, aby byla dokonalá květinová výzdoba a samozřejmě i svatební kytice. Většinou se na takovou svatbu volí hlavně světlé květiny a světlá květinová výzdoba, ale na druhou stranu není někdy špatné jen tak vybočit z řady a zkusit trochu kontrastu.

Číst celé
Kytice Slunečnic

Kytice Slunečnic

Slunečnice a jejich neskonalá krása


Léto je bohužel už za námi. Opět jsme si připomněli, jak ten čas rychle letí. Je tu už znovu podzim, což znamená, že na zahradách začne takové to klasické sklízení zeleniny a také hrabání listí. Bohužel se však zase na chvilku musíme rozloučit s nádhernými květinami, které jsou všude kolem nás.

Číst celé
Řezané květiny aby dlouho vydržely

Řezané květiny aby dlouho vydržely

Výživa do vázy

Narozeniny máme každý rok jenom jedny, proto se vyplatí je pořádně oslavit. Sice se v poslední době ukazuje, že lidé nechtějí slavit to, že jsou zase o rok starší, ale pokud se jedná o kulatiny nebo třeba půlkulatiny, asi by se slavit zkrátka měly.

Číst celé
Kdy darovat růže

Kdy darovat růže

I jediná růže potěší! Kdy ji darovat?

Každý muž má ve svém životě minimálně jednu ženu, které by měl své díky za to, co pro něj udělala, neustále vyjadřovat. Nemusí to však být pomocí drahých dárků, po nichž žena stejně netouží. Největší radost udělá drobnost. Pomozte jí proto v domácnosti nebo ji jen tak kupte květinu. Nemusíte však přemýšlet nad koupí drahého pugetu květin. Stačí jenom koupit roztomilou růži. Ta udělá vždy tu největší radost a dokonale rozradostní každý den, i kdyby se mělo jednat o nejhorší den v ženině životě.

Číst celé
Kdy darovat ženě květinu

Kdy darovat ženě květinu

Události, při nichž nezapomeňte ženě darovat květinu

Žena je jemné stvoření, které se musí hýčkat. Pokud se o ni staráte a pečujete o ni, pak je spokojená a nedělá vám ze života peklo. Podle ženy se také pozná skutečný úspěšný muž. Říká se totiž, že podle úsměvu ženy se pozná úspěšný muž, proto by se pánové měli vždy starat o to, aby na rtech jejich partnerek byl vždy úsměv symbolizující to, že je milována.

Číst celé
Kytice růží

Kytice růží

Doručení kytice růží

Chcete darovat kytici své ženě, přítelkyni či milence nebo obchodním partnerům? Doručení kytice růží domů či do práce je dnes běžnou službou mnoha květinářství. Kytice lze doručit přesně v určený čas 7 dní v týdnu. Doručování je naprosto anonymní, na kartičce je uveden pouze text, který si vyžádáte.

Číst celé
Kytice z lásky

Kytice z lásky

Doručení kytice z lásky

Chcete ukázat, jak si své ženy, přítelkyně či milenky vážíte? Chcete vyznat lásku holce, o kterou dlouho stojíte? Doručení kytice z lásky je tím nejhezčím a nejjednodušším řešením. Milovanou osobu potěšíte a ohromíte zároveň.

Číst celé
Příprava růží pro vazbu kytic

Příprava růží pro vazbu kytic

Představujeme video jak se připravují růže pro vazbu kytic. Je to náročná činnost jelikož musíme každý den očistit cca. 1000 kusů růží

https://www.youtube.com/watch?v=m5s8IOHq1LI

Číst celé
Vazba kytice 100 růží

Vazba kytice 100 růží

Připravili jsme pro Vás ukázku toho, jak se připravuje kytice 100 růží pro jednoho z našich mnoha klientů.

 https://www.youtube.com/watch?v=11v66msp8OI&t=13s

Číst celé
Jaký význam mají jednotlivé květy?

Jaký význam mají jednotlivé květy?

Nevite si rady s výběrem květiny? Nevite jestli vybrat k doručení květiny růže ? gerbery ? lilie ? či jiné květy? Právě pro vás je tento článek který vám pomůže při výběru kytice.

Číst celé
Jaký je význam barev u květin

Jaký je význam barev u květin

Nevíte si rady jakou vybrat barvu při doručení květiny? Právě proto jsme pro vás připravili tento článek který vám napomůže při výběru kytice.

Číst celé