RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Symbolika bílých růží

Jakou symboliku skrývají bílé růže?

Růže, květy, které doslova vládnou. Bezpochyby patří mezi jedny z nejoblíbenějších ze všech a není se vůbec čemu divit, díky tomu, jaké mají skvělé predispozice. Můžete je pořídit v opravdu každé barvě duhy! Navíc každá barva sebou nese konkrétní symboliku a význam. Mezi nejoblíbenější růže patří bez váhání rudě červené, které všichni známe pro jejich romantický význam a sdělení, ale ani ostatní nijak nezahálejí. Růže, které s oblibou naopak věnujeme přátelům jsou žluté, jelikož jsou plné života a radosti! Neobvyklé levandulové růže naopak skvěle vyjádří city při lásce na první pohled, růžové růže jsou naopak jedinečné pro vyjádření vděčnosti, zatímco bílé představují čistotu.

 

Bílé růže byly už od pradávna považovány za synonymum čistoty a ctnosti, proto přirozeně představují upřímnost a čistou, utajovanou lásku. Bílé růže věnujte člověku, kterému jste ochotni odhalit celé vaše srdce. Bílá barva je symbolem neposkvrněnosti a čistoty, stejně takové by měly být vaše city a emoce k danému člověku. Kromě toho ale bílé růže znamenají spoustu dalších věcí, které si dnes postupně odhalíme. Pokud vás tedy zajímají zajímavé fakta spojené se symbolikou a významem bílých růží, pohodlně se usaďte a užijte si následující řádky věnované bílým růžím.

                                                                                                                  

Různé významy napříč kulturami

Bílé růže, stejně jako každá další barva má různý význam i napříč různými kulturami. Během Starověku, byly bílé růže spojovány s bohyní lásky a krásy. Od té doby jsou bílé růže často využívány do svatebních kytic a to nejen z estetického hlediska kdy bílé růže krásně zapadnou do svatebních barev, ale také pro svou symboliku čisté a opravdové lásky. Trend bílých svatebních růží je často spojován se svatbou královny Viktorie z roku 1840, na jejíž svatbu bylo použito velké množství růží zejména bílé barvy a od té doby se na královských svatbách objevují bílé růže pravidelně.

 

Bílé růže v náboženství

Kultura také úzce souvisí s náboženstvím, kterých různě po světě nalezneme opravdu mnoho. V mnohých náboženstvích je bílá růže skutečně důležitým symbolem a hraje v nich tak důležitou roli. Například v nám známém křesťanství je bílá růže často spojována s Pannou Marií. Často je právě bílá růže označována jako nebeská růže, která je symbolem čistoty, radosti a pravdy v křesťanském životě. Další význam, který sebou bílé růže v křesťanství nesou je rozhodně loajalita a důvěra, která by měla doprovázet každého křesťana.

 

Bílá růže symbolem lásky?

Před mnoha lety to byly právě bílé růže, které nesly symboliku pravé lásky, poté byly ale nahrazeny červenými růžemi. Přestože jsou bílé růže stále spojeny s mladou a čistou láskou, červené růže je téměř nahradily ve všech romantických situacích, tedy, až na jednu! A tou je svatba. Právě u vstupu do manželského života stále vedou bílé růže před červenými. Symbol čisté a opravdové lásky je pro novomanžele tak silný, že je ani popularita a překypující vášeň vyzařující z rudých růží nemůže jen tak nahradit. Kromě toho bílé květy jsou obecně symbolem nového začátku a tím vstup do manželského svazku bez pochyb je.

 

Bílé růže pro minimalisty

Bílé růže jsou tety nejlepší volbou pro vyjádření nevinnosti a opravdové lásky. Mimo svatební obřady se hojně používají na uvítací oslavu nového života. Proto pokud mezi sebou máte novopečenou maminku a přemýšlíte, jak jí udělat radost, kytice bílých růží bude skvělou a bezpečnou volbou, jak jí zaručeně vykouzlíte úsměv na tváři. Navíc další zajímavý aspekt, který sebou bílé růže nesou je úcta. Pokud se ve vašem okolí nachází někdo, koho opravdu ctíte a rádi byste mu to dali najevo, právě bílé růže mohou být skvělou formou, jak dotyčného o vaší ctnosti informovat.

 

Bílé růže svou magickou čistotou stále drží svou pozornost. Věnujte je těm, kteří je ocení a ke kterým cítíte pocit uznání, úcty nebo opravdové čisté lásky. Právě pro tyto příležitosti budou bílé růže vždy správnou volbou. Proto neváhejte a pořiďte si kytici růže hned teď na flora-online.cz

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé