RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Druhy žlutých květin

Žluté květy plné radosti

Barva slunce a slunečního svitu je rozhodně skvělou volbou jak rozjasnit pochmurné dny a přinést si do domu trochu radosti. Navíc s jarním obdobím se žluté květy začínají objevovat více než kdy jindy. Dobrou zprávou také je, že nám příroda nadělila spoustu žlutých květů v nejrůznějších odstínech od jemných vanilkových tónů až po bohaté a plné citronové barvy, či zlatavé odstíny. Zatímco žluté květy obecně znamenají štěstí a radost, žlutá barva se stala dokonce barvou roku. Možná to není úplnou náhodou, jelikož všichni potřebujeme zlepšit náladu a hlavně získat alespoń trochu pozitivního myšlení v této nemilé době. Ovšem ne každé žluté květy jsou nutně nositelem radosti a veselosti. Pokud tedy chcete odeslat specifickou zprávu pomocí květin, je vždy lepší se ujistit co konkrétní druh v konkrétní barvě znamená. Abychom vám s odpovědí na tyto otázky alespoň trochu pomohli, sestavili jsme pro vás v dnešním článku seznam nejoblíbenějších žlutých květů společně s jejich významy.

 

Narcisy

Narcisy ztělesňují jaro hlavně svými zářivými trubkovitými hlavami, které rozveselí zahrádky po celé zemi hned, jakmile se trochu oteplí. Není se tedy vůbec čemu divit, že jsou květem měsíce března. Jsou symbolem nových začátků, díky nímž se staly populárními na Velikonoce. Jsou ale také ideální volbou jako přivítání nového člena do vaší rodiny. Jejich méně známá symbolika je spojována s dlouhotrvajícím přátelství, což z nich dělá skvělou volbu pro oslavu přátelství mezi vámi a vašimi nejbližšími přáteli.

 

Jiřiny

Rozhodně v našem seznamu nesmí chybět jiřiny. Tyto nápadné krásky dorůstají výšky až 2 metry a najdete je v nejrůznějších barvách. Jejich velké hlavy s nádherně úhlednými okvětními lístky se dají skvěle využít jako středové květy do kytic a to obzvláště pokud zvolíte právě žlutou barvu, je to jako mít na stole najednou záblesk slunečního svitu. Jiřiny jsou symbolem trvalého pouta mezi dvěma lidmi, proto jsou skvělou květinou pro oslavu výročí.

 

Tulipány

Jedním z největších symbolů jarních dnů jsou bez váhání tulipány! Holandské ikony, kde naleznete doslova moře tulipánů, které rozhodně stojí za návštěvu! Tulipány jsou květy, jejichž konkrétní významy se liší podle odstínu. Červená barva je symbolem vášně a romantiky, žlutá barva naopak štěstí, radosti, ale také neopětované lásky! Tulipány jsou skvělým květem pro oslavu Dne matek. Pokud jste fanouškem Shakespearovských dramat, můžete žluté tulipány poslat také vaší tajemné lásce, u které si nejste jistí konkrétních citů.

 

Žluté růže

Jemná žlutá růže je zvláštním květem! Symbolizuje přátelství a proto je skvělou volbou pro Galentine's day o kterém jsme psali v dřívějším článku. Galentine's day je doslova den věnovaný vaším kamarádkám, proto si tento den, který připadá na 13. února, užijte s vašimi nejbližšími ženami co nejvíce. A nezapomeňte na výzdobu právě ze žlutých růží!

 

Gerbery

Tyto krásné květy připomínající sedmikásky přicházejí stejně tak v různých barevných kombinacích a žlutá barva není výjimkou. Můžete proto zvolit čistě žlutou kytici, nebo ji míchat společně s dalšími veselými barvami, které přinesou do vaší kytice spoustu radosti. Gerbera vyjadřuje pocity veselosti, věrné lísky, nevinnosti a čistoty.

 

Kraspédie

Kraspédie patří mezi jeden z méně obvyklých žlutých květů. Jedná se elegantní, modelové kuličky v hořčicové barvě na dlouhých stříbřitých stoncích. Symbolizují dobré zdraví a jsou skvělou volbou jako kytice pro někoho, kdo se právě uzdravil, nebo mu toužíte popřát mnoho zdraví. Stejně tak jsou vhodné na doplnění svatebních kytice!

 

Slunečnice

Slunečnice mají svůj název velmi dobře odůvodněný! Jejich květy totiž jsou doslova přitahovány sluncem a jeho paprsky, proto se jejich obrovské hlavy neustále otáčí a následují ho. Slunečnice jsou symbolem čisté radosti a štěstí, proto patří mezi jedny z nejveselejších květů vůbec. Jsou vhodnou volbou pro kohokoliv, komu přejete popřát radost a trochu rozzářit den.

 

Pryskyřník

Jeho název možná zní jako tajemné zaklídnadlo z Harryho Pottera, nicméně se jedná o ohromné květy, které svým zajímavým vzhledem zaujmou opravdu každého. Pryskyřník připomíná hybrida mezi růžemi a pivoňkami, což z něj činí opravdu zajímavý květ! Jsou symbolem kouzel a krásy, proto jsou ideální volbou pro někoho, pro koho máte slabost.

 

Jak můžete vidět, žluté květy jsou všude kolem nás, proto využijte jejich potenciál a pošlete je někomu jen tak. Můžete se například inspirovat u nás na Flora online a vyprat kytici se žlutými prvky přesně podle vašeho gusta!

 

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Sedm skvělých květin vhodných pro dětské zahradníky

Sedm skvělých květin vhodných pro dětské zahradníky

Nejvhodnější rostliny pro malé zahradníky

Pravděpodobně jste již někdy zaslechli, že jedním z nejlepších způsobů, jak v něčem dosáhnout dobrých výsledků, je začít v mládí. A to stejné platí i u zahradničení. Děti milují nepořádek a jak asi sami tušíte, zahradničení nepatří zrovna mezi nejčistší práce, naopak se u toho můžete pořádně zaneřádit, z čehož budou děti rozhodně nadšené! Naučte své děti už v raném věku, jak se sází nová semínka, pěstuje ovoce a zelenina a jak se pořádně kope do hlíny. Mějte však na paměti, že se způsob zahradničení s dětmi mírně liší od toho, když zahradničíte sami. S dětmi musíte začít pomalu a jednoduše, aby si z toho něco odnesli, proto vám přinášíme seznam nejlepších květin, které můžete hravě zasadit s dětmi a užijete si to jak vy, tak i vaše ratolesti. Jdeme se tedy na tyto květiny společně podívat.

Číst celé
Nejlepší místa kde se pokochat jarními květinami

Nejlepší místa kde se pokochat jarními květinami

Kam vyrazit pokochat se květinami

Podle nás neexistuje lepší způsob, jak strávit krásný jarní den, než vyrazit ven a užít si veškerých benefitů, které jarní příroda a počasí nabízí. To bez váhání zahrnuje ty nejkrásnější květiny celé sezóny! I když se v jarním období budete koupat v kráse květin na vaší zahradě, místních parcích a zahradách, rozhodně není na škodu načerpat trochu inspirace i ze světa a doufat, že jakmile doba dovolí, i vy budete moci všechna tato krásná místa navštívit. Různé evropské destinace mají rozhodně co nabídnou, nahlédneme i za oceán a ukážeme vám místa, které na jaro ožívají zcela novým životem. Pokud někdy v budoucnu budete plánovat jarní dovolenou a jste přitom vášnivým milovníkem květin všeho druhu, tyto destinace by vám rozhodně neměly uniknout.

Číst celé
Tradiční květy na Den Matek

Tradiční květy na Den Matek

Jaké jsou tradiční květiny pro oslavu Dne matek?

Den matek se neúprosně blíží, přičemž jaro je v plném proudu, ideální čas využít tuto příležitost ke koupi kytice čerstvých květin. Den matek znamená v našem podání jediné = květiny! Pro ty z vás, kteří si nejsou jistí, jaký druh květin pro vaši maminku zvolit, jsme se rozhodli nahlédnout na tři tradiční květiny pro Den matek trochu podrobněji. Nejedná se o žádné neznámé druhy květin, naopak představíme si příběhy tradičních karafiátů, růží a tulipánů a jejich spojitost s tímto významným dnem, který je oslavou všech maminek po celém světě!

Číst celé