RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Druhy žlutých květin

Žluté květy plné radosti

Barva slunce a slunečního svitu je rozhodně skvělou volbou jak rozjasnit pochmurné dny a přinést si do domu trochu radosti. Navíc s jarním obdobím se žluté květy začínají objevovat více než kdy jindy. Dobrou zprávou také je, že nám příroda nadělila spoustu žlutých květů v nejrůznějších odstínech od jemných vanilkových tónů až po bohaté a plné citronové barvy, či zlatavé odstíny. Zatímco žluté květy obecně znamenají štěstí a radost, žlutá barva se stala dokonce barvou roku. Možná to není úplnou náhodou, jelikož všichni potřebujeme zlepšit náladu a hlavně získat alespoń trochu pozitivního myšlení v této nemilé době. Ovšem ne každé žluté květy jsou nutně nositelem radosti a veselosti. Pokud tedy chcete odeslat specifickou zprávu pomocí květin, je vždy lepší se ujistit co konkrétní druh v konkrétní barvě znamená. Abychom vám s odpovědí na tyto otázky alespoň trochu pomohli, sestavili jsme pro vás v dnešním článku seznam nejoblíbenějších žlutých květů společně s jejich významy.

 

Narcisy

Narcisy ztělesňují jaro hlavně svými zářivými trubkovitými hlavami, které rozveselí zahrádky po celé zemi hned, jakmile se trochu oteplí. Není se tedy vůbec čemu divit, že jsou květem měsíce března. Jsou symbolem nových začátků, díky nímž se staly populárními na Velikonoce. Jsou ale také ideální volbou jako přivítání nového člena do vaší rodiny. Jejich méně známá symbolika je spojována s dlouhotrvajícím přátelství, což z nich dělá skvělou volbu pro oslavu přátelství mezi vámi a vašimi nejbližšími přáteli.

 

Jiřiny

Rozhodně v našem seznamu nesmí chybět jiřiny. Tyto nápadné krásky dorůstají výšky až 2 metry a najdete je v nejrůznějších barvách. Jejich velké hlavy s nádherně úhlednými okvětními lístky se dají skvěle využít jako středové květy do kytic a to obzvláště pokud zvolíte právě žlutou barvu, je to jako mít na stole najednou záblesk slunečního svitu. Jiřiny jsou symbolem trvalého pouta mezi dvěma lidmi, proto jsou skvělou květinou pro oslavu výročí.

 

Tulipány

Jedním z největších symbolů jarních dnů jsou bez váhání tulipány! Holandské ikony, kde naleznete doslova moře tulipánů, které rozhodně stojí za návštěvu! Tulipány jsou květy, jejichž konkrétní významy se liší podle odstínu. Červená barva je symbolem vášně a romantiky, žlutá barva naopak štěstí, radosti, ale také neopětované lásky! Tulipány jsou skvělým květem pro oslavu Dne matek. Pokud jste fanouškem Shakespearovských dramat, můžete žluté tulipány poslat také vaší tajemné lásce, u které si nejste jistí konkrétních citů.

 

Žluté růže

Jemná žlutá růže je zvláštním květem! Symbolizuje přátelství a proto je skvělou volbou pro Galentine's day o kterém jsme psali v dřívějším článku. Galentine's day je doslova den věnovaný vaším kamarádkám, proto si tento den, který připadá na 13. února, užijte s vašimi nejbližšími ženami co nejvíce. A nezapomeňte na výzdobu právě ze žlutých růží!

 

Gerbery

Tyto krásné květy připomínající sedmikásky přicházejí stejně tak v různých barevných kombinacích a žlutá barva není výjimkou. Můžete proto zvolit čistě žlutou kytici, nebo ji míchat společně s dalšími veselými barvami, které přinesou do vaší kytice spoustu radosti. Gerbera vyjadřuje pocity veselosti, věrné lísky, nevinnosti a čistoty.

 

Kraspédie

Kraspédie patří mezi jeden z méně obvyklých žlutých květů. Jedná se elegantní, modelové kuličky v hořčicové barvě na dlouhých stříbřitých stoncích. Symbolizují dobré zdraví a jsou skvělou volbou jako kytice pro někoho, kdo se právě uzdravil, nebo mu toužíte popřát mnoho zdraví. Stejně tak jsou vhodné na doplnění svatebních kytice!

 

Slunečnice

Slunečnice mají svůj název velmi dobře odůvodněný! Jejich květy totiž jsou doslova přitahovány sluncem a jeho paprsky, proto se jejich obrovské hlavy neustále otáčí a následují ho. Slunečnice jsou symbolem čisté radosti a štěstí, proto patří mezi jedny z nejveselejších květů vůbec. Jsou vhodnou volbou pro kohokoliv, komu přejete popřát radost a trochu rozzářit den.

 

Pryskyřník

Jeho název možná zní jako tajemné zaklídnadlo z Harryho Pottera, nicméně se jedná o ohromné květy, které svým zajímavým vzhledem zaujmou opravdu každého. Pryskyřník připomíná hybrida mezi růžemi a pivoňkami, což z něj činí opravdu zajímavý květ! Jsou symbolem kouzel a krásy, proto jsou ideální volbou pro někoho, pro koho máte slabost.

 

Jak můžete vidět, žluté květy jsou všude kolem nás, proto využijte jejich potenciál a pošlete je někomu jen tak. Můžete se například inspirovat u nás na Flora online a vyprat kytici se žlutými prvky přesně podle vašeho gusta!

 

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BABETA

BABETA
Neprodejné

DITA

DITA
Neprodejné

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

ANITA

ANITA
Neprodejné

PARIS

PARIS
Neprodejné

KASTY

KASTY
Neprodejné

KLODI

KLODI
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE

SLUNEČNICE + RŮŽE
Neprodejné

TERI

TERI
Neprodejné

HELIS

HELIS
Neprodejné

ELIANA

ELIANA
Neprodejné

MALVINA

MALVINA
Neprodejné

ROXANA

ROXANA
Neprodejné

SABINA

SABINA
Neprodejné

ROZARIE

ROZARIE
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé