RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejoblíbenější jarní květiny

Populární jarní květiny

První oficiální jarní den připadá na 21. březen, které je ještě poměrně daleko. Nicméně, ani se nenadějeme a březen už bude klepat na dveře. Právě první jarní den, je zejména pro zahradníky a milovníky květin oprávněným dnem oslav. Po dlouhé, tmavé a hlavně chladné zimě se mnoho z nás nemůže dočkat prvních jarních vlaštovek v podobě nádherně barevných květin. Stačí udělat krátký průzkum na vaší zahradě a rozhodně už brzy s prvními pravidelnými slunečními paprsky můžete očekávat krokusy, které na vás budou pokukovat barevnými hlavami jako první skutečný jarní zázrak. Zatímco je jarní období známé jako čas znovuzrození a růstu, existuje hned několik květinových super hvězd, které rozhodně vynikají nad ostatními. Ať už dáváte přednost žlutým, modrým, fialovým nebo jednoduchým bílým květům, na jaře si vybere určitě každý!

 

 

Druhy oblíbených jarních květin


Dnes se podíváme na nejoblíbenější jarní květiny, které můžete využít k vytvoření úchvatných jarních kytic, nebo si tak jednoduše doplnit trochu pozitivní energie a svěžesti do vašeho domova.

 

Narcis

Jedním z vůbec prvních znaků blížícího se jara jsou hlavy narcisů, které vykukují z hlubin zimy. Existuje navíc mnoho různých odrůd a odstínů narcisů, od tradiční zlatožluté až po kombinace bílé a žluté barvy. V anglickém názvu mají narcisy jméno Daffodil, ovšem písmeno “d” bylo k narcisu připojeno poprvé až v roce 1538. Do té doby se narcis nazýval pouze “affodil”.

 

Kosatec

Ať už kosatce plánujete použít do kytice, nebo si přejete naopak sami pěstovat tyto nádherné duhové květy, s kosatcem rozhodně nešlápnete vedle! Tyto nádherné květy dokážou přinést širokou paletu barev do každé zahrady a stanou se tak nádherným pozadím vaší zahrady.

 

Tulipány

Tato již na první pohled snadno rozeznatelná květina se pěstuje více než 1000 let a proto nabízí opravdu bohatou historii. Tato nádherná květina si získala svoji popularitu doslova po celém světě a není divu, mezi tolika jedinečnými typy tulipánů, si určitě i vy najdete ten správný, který dokonale doplní vaši zahradu nebo květinovou vázu. Věděli jste například, že cibule tulipánů byly v historii využívány jako měna? V 17. století byly tulipány opravdu součástí trhu, za které jste mohli nakupovat. Ovšem tulipánové trhy čelily velkým výkyvům a proto nebyly považovány za nejbezpečnější volbu při nakupování.

 

Krevnice kanadská

Krása krevnice může být během zimy opravdu skrytá, jakmile ale rostlina získá magický polibek od slunce, rázem tato nádherná květina odhalí své kouzlo, kterému dokáže odolat jen málokdo. Krevnice byla dokonce využívána domorodými kmeny v Americe jako léčivá bylina, ale také jako válečný symbol pro rituální účely. Věnujte pozornost zejména krásným okvětním lístkům přes celý den, jelikož mají tendenci se plně otevírat slunci a naopak se částečně zavírat k večeru.

 

Šeřík

Tato hustě osypaná větvička drobných květů se vyskytuje v barvách od bílé až po tradiční fialkovou, nebo-li šeříkovou barvu a je dokonalým doplňkem do každé jarní kytice. Navíc je symbolem jara a určuje tak, kdy se opravdu můžeme těšit na teplejší období a zamávat zimě.

 

Petrklíč

Jedním z prvních květů jara jsou prvosenky, známé také jako petrklíče. Prvosenky jsou vytrvalé rostliny, které najdeme opravdu po celém světě a to ve všech různých podnebích a přírodních podmínkách. Tuto oblíbenou jarní květinu najdete v různých barvách, ale nejčastěji s jasně žlutým středem.

 

Hyacint

Krásná jarní květina, která je opravdu jedinečná svým tvarem a pyšnící se širokou škálou barev. Hyacinty nalezneme jak na zahradě, tak často i v květináčích v našich domovech. Pokud vás zajímá zejména vůně hyacintu, bílý hyacint má silnější vůni než ostatní barvy. Nezapomeňte také vždy při manipulaci s cibulkami hyacintu vždy použít rukavice, jelikož by výtažky z rostliny mohly na vaší pokožce způsobit mírnou kožní reakci.

 

Zlatice

Jako posledního jarního kandidáta jsme si pro vás připravili zlatici, která je známá pro své dřevnaté stonky bohatě pokrytými žlutými květy. Zlatice patří mezi jedny z nejoblíbenějších kvetoucích jarních keřů a je to navíc jeden z prvních keřů, které kvetou hned po narcisech a hyacintu, proto si její krásu můžete užívat již opravdu brzy!

 

Ať už zvolíte do vaší jarní zahrady nebo kytice jakoukoliv ze zmíněných jarních rostlin, jsme si zcela jistí že s žádnou variantou nešlápnete vedle a všechy zmíněné květy vám pomohou navodit tu správnou jarní atmosféru.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALICE

ALICE
Neprodejné

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

TULIPÁNY

TULIPÁNY
Neprodejné

TULIPA

TULIPA
Neprodejné

SPRING

SPRING
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE
Neprodejné

ORIGINAL

ORIGINAL
Neprodejné

TULIPÁNY + MILKA 110g

TULIPÁNY + MILKA 110g
Neprodejné

TULIPÁNY + RAFFAELLO 150g

TULIPÁNY + RAFFAELLO 150g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + MERCI 250g

TULIPÁNY + FREZIE + MERCI 250g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + MILKA 110g

TULIPÁNY + FREZIE + MILKA 110g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + RAFFAELLO 150g

TULIPÁNY + FREZIE + RAFFAELLO 150g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + TOFFIFEE 125g

TULIPÁNY + FREZIE + TOFFIFEE 125g
Neprodejné

TULIPÁNY + MERCI 250g

TULIPÁNY + MERCI 250g
Neprodejné

TULIPÁNY + TOFFIFEE 125g

TULIPÁNY + TOFFIFEE 125g
Neprodejné

TULIPS

TULIPS
Neprodejné

JIŘINKA

JIŘINKA
Neprodejné

TULIA

TULIA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé