RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květomluva

Řeč květin

Už dlouho si říkáte, že byste se rádi naučili některý z cizých jazyků a pořád se k tomu ne a ne dostat? Přemýšlíte zda zvolit energickou italštinu, užitečnou němčinu nebo snad romantickou francouzštinu? A co takhle zkusit něco úplně jiného a podívat se na řeč květin. Zní to trochu legračně, ale opak je pravdou! Řeč květin je velice praktická pomůcka do vašeho života a pomůže vám usnadnit mnoho situací a hlavně výrazně zkrátit dobu výběru květin pro konkrétní lidi a situace.

 

Každá květina má svůj význam, některé představují lásku - to nejspíš tušíte, že tato hodnost zůstává hlavně rudým růžím, jiné v sobě naopak skrývají sílu nebo jen tak předat trochu radosti a rozjasnit vám den. Existují dokonce květiny, které jsou nositelem radosti, není divu že se jedná o veselé slunečnice a jiřiny. Ovšem to je pouze drobná ochutnávka opravdové říše řeči květin. Chcete si rozšířit znalosti a poodhalit význam floriografie? V dnešním článku naleznete  opravdový rychlokurz řeči květin, díky kterému může být váš další výběr kytice mnohem snadnější.

 

Co je to jazyk květin?

Ano, pravděpodobně jste správně usoudili, že o lidskou řeč nepůjde, ale co taková řeč symbolů a významů? Každá květina nese svůj zvláštní význam nebo symboliku, která se jednoduše přenese do situace, ke které ji chcete věnovat. Ovšem pozor, nezáleží pouze na konkrétním druhu rostliny, ale zapadá sem mnohem víc faktorů, než byste si možná pomysleli. Význam může ovlivnit například barva nebo počet věnovaných květin. Krásným příkladem toho je například narcis. Pokud věnujete jeden, znamená to smůlu, naopak pokud věnujete kytici narcisů, ta už nese význam štěstí. Proto jakmile jednou pochopíte význam květin, můžete začít krásně experimentovat s kyticemi a květinovými aranžmá, přičemž budete přesně znát význam věnované kytice.

 

Rychlá historie jazyku květin

Jazyk květin je úzce spojován s viktoriánskou dobou, zejména za vlády královny Viktorie. Právě v tuto dobu byly květiny nejvíce využívány jako prostředek ke komunikaci a vyjádření emocí a našich pocitů druhým, což bylo mimo tehdejší etiketu. V dnešní době bychom mohli bez váhání říci, že květiny byly rozhodně jednou z uznávaných flirtovacích metod! V této době byly květiny často zasílány ve formě malých kytic, které obvykle obsahovaly směs bylinek a jednu květinu, která měla předat onu zprávu. Tato květina byla navíc zabalena v krásném krajkovém ubrousku. Právě nápádníci využívalu tuto formu kominikace, jako vyjádření zájmu o konkrétní dívku a po tomto činu, vždy čekali na její reakci. A jak zjistili, zda uspěli? Není to snadné jako dnešní chatování na messengeru, ovšem mělo to opravdu své kouzlo! Pokud žena držela kytici v pravé ruce a v úrovni srdce, bylo to jasné ano. Naopak pokud kytici držela směrem dolů, měl nápadník smůlu a musel se snažit jinde. Navíc držení kytice v levé ruce symbolizovalo zápornou odpověď, a naopak v pravé ruce kladnou. Na dnešní dobu to zní opravdu komplikovaně, ovšem uznejte že ono magické kouzlo tam určitě je! A není divu, že právě od této doby se kytice začaly posílat jako vyjádření vašich sympatií nebo lásky, kdy se nám tato krásnou tradici daří držet až dodnes.

 

Květiny a jejich příležitosti

Pravděpodobně se tedy ptáte, jaké květiny jsou vhodné pro jakou situaci. V dnešním článku si uděláme pouze rychlý náhled, abyste měli představu a v dalších dílech se můžete těšit na speciály věnované konkrétním situacím a jejich vyvoleným květinám.

 

Květiny symbolizující lásku

Zejména díky svátku svatého Valentýna si pozornost získaly zejména rudé růže, které jsou v dnešní době opravdu nezaměnitelným symbolem lásky, vášně a sympatie. Ovšem nejen červená růže nese význam vzájemných citů, a proto by další květiny se stejným symbolem neměly být opomíjeny. Další květy se stejnou symbolickou zprávou jsou například jiřiny, které nesou význam silného pouta, nebo červené tulipány jsou ideální volbou pro vaši spřízněnou duši. Nejlépe uděláte když je navíc věnujete v romantické červené barvě. Rozhodně bychom neměli opomenout také pivoňky, které patří mezi jedny z nejoblíbenějších letních květin a možná trochu překvapivě také karafiáty, které jsou naopak v našich končinách využívány ke smutečním obřadům. I u karafiátů je vhodné dbát na to, jakou barvu věnujete, nejlepší volbou pro vyznání lásky je rozhodně tmavě červená, jejíž význam nese hlubokou lásku a náklonnost.

 

Květiny pro přátelství

Květiny ovšem nejsou pouze romantickou záležitostí! Naopak je dobré také nezapomínat v tomto směru na vaše cenné přátele a pečovat tak o vaše přátelství a kamarády. Možná se tedy ptáte a jaké květiny věnovat přátelům? Zde je odpověď!

Co se týká barvy, nejčastější barvou spojovanou s květinami a přátelstvím je bezesporu žlutá barva. Proto není divu, že velmi oblíbenými květinami pro přátele jsou právě žluté růže. A není to velké překvapení, z kytice žlutých růží doslova srší radost a štěstí, což jsou hned dvě vzácné vlastnosti, které by neměly chybět v žádném přátelství. Mezi další oblíbené květy přátelství patří také frézie, které mimo krásný vzhled doručí také bezkonkurenční vůni. Pokud chcete zvolit trochu netradičního, alstroemérie vám může udělat skvělou službu. Vzhledem trochu exotická, ovšem svým významem naprosto ideální jako kytice, pro vaše přátele. Hlavním symbolem alstroemérie je respekt, humor a porozumění, což jsou vlastnosti doprovázené každé přátelské pouto.

 

Květiny pro uznání

Květiny symbolizující uznání patří k těm nejdůležitějším, na které bychom rozhodně neměli zapomínat. Ať už se jedná o naši maminku, která z nás vychovala takové osobnosti, kterými dnes jsme, nebo naše kamarádka, která naopak při nás stála v těch nejtěžších chvílích. Může to být babička, teta, kolegyně, kamarád nebo klidně i přítel či manželka. Zkrátka květiny pro všechny, kterým jste za svůj život za něco vděční a rádi byste jim to dali najevo právě touhle formou. Růže v levandulové barvě jsou nejlepší volbou z řady růží, které můžete pro tuto speciální situaci zvolit. Jejich jedinečnost je stejně tak magická jako dík, který cítíte k obdarované osobě. U růží ještě ale chvilku zůstaneme a to konkrétně u růžových, které jsou ideální volbou pro ženy a to zejména pro maminky a babičky, jelikož nemají žádný romantický podtón, naopak jsou ideálním poděkováním za mateřskou lásku, kdežto meruňkové růže stojí za vděčnost spojenou s kamarádstvím. Dále orchideje jsou poněkud častou volbou, kterou můžete sdělit právě vaši úctu a vděčnost. Navíc je to jedna z mála květin, která bude svou krásou váš vděk připománat ještě dlouho poté, co ji darujete. U kamélií je dobré dát si pozor na barvu, růžová u nich dává najevo pocit, že vám někdo blízký opravdu chybí a vy po něm neprodleně toužíte, všechny ostatní barvy jsou ale vhodné jako květiny uznání a úcty. A jako poslední květinu v našem opravdu úzkém výběru nesmíme zapomenout na nádherné hortenzie, které jsou symbolem vděčnosti a pochopení.

 

To by byl jen opravdu krátký náhled do magické řeči květin, o které by se dalo psát hodiny. Vy se ale můžete v dalších dílech těšit na květiny vhodné pro konkrétní situace a další články plné informací více, či méně spojenými právě s tématem kouzelné řeči květin. Proto nás nepřestávejte pravidelně sledovat, ať vám náhodou něco neunikne.

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

ALENKA

ALENKA

ALICE

ALICE
Neprodejné

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

APOLENA

APOLENA

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

DITA

DITA
Neprodejné

DURIANA

DURIANA

ELIEN

ELIEN

EMILIE

EMILIE

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIOLETAS

VIOLETAS

TULIPÁNY

TULIPÁNY
Neprodejné

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Lednové narozeninové květiny

Charismatický karafiát a křehká sněženka jsou dokonalou dvojicí květin pro měsíc leden. I když jsou oba druhy spojovány s měsícem lednem, to je asi všechno, co mají tyto krásné rostliny společného! V dnešním článku se však na obě z nich podíváme trochu více zblízka. Prozradíme si jejich obecné vlastnosti, symboliku a důvod, proč byste právě některou ze zmíněných květin měli věnovat jako narozeninovou květinu lednovému oslavenci. Tohle a mnohem víc vás čeká právě v dnešním článku.

Číst celé
Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Nejlepší způsob jak poděkovat - květina

 

Děkuji, jednoduché slovo, které však znamená mnoho. Je to slovo, které říkáme, když přijímáme laskavost od lidí, které známe, nebo od cizích lidí; je to slovo, která říkáme, když dostáváme radu; a je to slovo, které vyslovujeme, když chceme někomu projevit uznání. Ačkoli tyto situace tvoří nejčastější důvody, proč říkáme "děkuji", v našem životě existuje mnoho dalších případů, kdy toto jednoduché slovo můžeme vyslovit.

Číst celé
Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Jak si doma vypěstovat svoje bylinky

Bojujte proti zimním nemocem pomocí léčivých bylinek! Mnoho zahrádkářů zařazuje bylinky jako běžné rostliny do své zahrady, kde si pomocí nich vnese alespoň trochu vůně a barev na přilákání opylovačů. Ať už chcete bylinky pěstovat pro kulinářské, léčebné nebo okrasné účely, v žádném z příkladů určitě neuděláte chybu. Pokud už u vás na zahradě pěstujete léčivé bylinky, věděli jste, že si můžete vypěstovat přímo také pokojovou zahrádku s léčivými bylinami? Mnohým rostlinám se bude dařit v interiéru, pokud budou mít dostatek světla a dobře propustnou půdu.  

Číst celé