RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květomluva

Řeč květin

Už dlouho si říkáte, že byste se rádi naučili některý z cizých jazyků a pořád se k tomu ne a ne dostat? Přemýšlíte zda zvolit energickou italštinu, užitečnou němčinu nebo snad romantickou francouzštinu? A co takhle zkusit něco úplně jiného a podívat se na řeč květin. Zní to trochu legračně, ale opak je pravdou! Řeč květin je velice praktická pomůcka do vašeho života a pomůže vám usnadnit mnoho situací a hlavně výrazně zkrátit dobu výběru květin pro konkrétní lidi a situace.

 

Každá květina má svůj význam, některé představují lásku - to nejspíš tušíte, že tato hodnost zůstává hlavně rudým růžím, jiné v sobě naopak skrývají sílu nebo jen tak předat trochu radosti a rozjasnit vám den. Existují dokonce květiny, které jsou nositelem radosti, není divu že se jedná o veselé slunečnice a jiřiny. Ovšem to je pouze drobná ochutnávka opravdové říše řeči květin. Chcete si rozšířit znalosti a poodhalit význam floriografie? V dnešním článku naleznete  opravdový rychlokurz řeči květin, díky kterému může být váš další výběr kytice mnohem snadnější.

 

Co je to jazyk květin?

Ano, pravděpodobně jste správně usoudili, že o lidskou řeč nepůjde, ale co taková řeč symbolů a významů? Každá květina nese svůj zvláštní význam nebo symboliku, která se jednoduše přenese do situace, ke které ji chcete věnovat. Ovšem pozor, nezáleží pouze na konkrétním druhu rostliny, ale zapadá sem mnohem víc faktorů, než byste si možná pomysleli. Význam může ovlivnit například barva nebo počet věnovaných květin. Krásným příkladem toho je například narcis. Pokud věnujete jeden, znamená to smůlu, naopak pokud věnujete kytici narcisů, ta už nese význam štěstí. Proto jakmile jednou pochopíte význam květin, můžete začít krásně experimentovat s kyticemi a květinovými aranžmá, přičemž budete přesně znát význam věnované kytice.

 

Rychlá historie jazyku květin

Jazyk květin je úzce spojován s viktoriánskou dobou, zejména za vlády královny Viktorie. Právě v tuto dobu byly květiny nejvíce využívány jako prostředek ke komunikaci a vyjádření emocí a našich pocitů druhým, což bylo mimo tehdejší etiketu. V dnešní době bychom mohli bez váhání říci, že květiny byly rozhodně jednou z uznávaných flirtovacích metod! V této době byly květiny často zasílány ve formě malých kytic, které obvykle obsahovaly směs bylinek a jednu květinu, která měla předat onu zprávu. Tato květina byla navíc zabalena v krásném krajkovém ubrousku. Právě nápádníci využívalu tuto formu kominikace, jako vyjádření zájmu o konkrétní dívku a po tomto činu, vždy čekali na její reakci. A jak zjistili, zda uspěli? Není to snadné jako dnešní chatování na messengeru, ovšem mělo to opravdu své kouzlo! Pokud žena držela kytici v pravé ruce a v úrovni srdce, bylo to jasné ano. Naopak pokud kytici držela směrem dolů, měl nápadník smůlu a musel se snažit jinde. Navíc držení kytice v levé ruce symbolizovalo zápornou odpověď, a naopak v pravé ruce kladnou. Na dnešní dobu to zní opravdu komplikovaně, ovšem uznejte že ono magické kouzlo tam určitě je! A není divu, že právě od této doby se kytice začaly posílat jako vyjádření vašich sympatií nebo lásky, kdy se nám tato krásnou tradici daří držet až dodnes.

 

Květiny a jejich příležitosti

Pravděpodobně se tedy ptáte, jaké květiny jsou vhodné pro jakou situaci. V dnešním článku si uděláme pouze rychlý náhled, abyste měli představu a v dalších dílech se můžete těšit na speciály věnované konkrétním situacím a jejich vyvoleným květinám.

 

Květiny symbolizující lásku

Zejména díky svátku svatého Valentýna si pozornost získaly zejména rudé růže, které jsou v dnešní době opravdu nezaměnitelným symbolem lásky, vášně a sympatie. Ovšem nejen červená růže nese význam vzájemných citů, a proto by další květiny se stejným symbolem neměly být opomíjeny. Další květy se stejnou symbolickou zprávou jsou například jiřiny, které nesou význam silného pouta, nebo červené tulipány jsou ideální volbou pro vaši spřízněnou duši. Nejlépe uděláte když je navíc věnujete v romantické červené barvě. Rozhodně bychom neměli opomenout také pivoňky, které patří mezi jedny z nejoblíbenějších letních květin a možná trochu překvapivě také karafiáty, které jsou naopak v našich končinách využívány ke smutečním obřadům. I u karafiátů je vhodné dbát na to, jakou barvu věnujete, nejlepší volbou pro vyznání lásky je rozhodně tmavě červená, jejíž význam nese hlubokou lásku a náklonnost.

 

Květiny pro přátelství

Květiny ovšem nejsou pouze romantickou záležitostí! Naopak je dobré také nezapomínat v tomto směru na vaše cenné přátele a pečovat tak o vaše přátelství a kamarády. Možná se tedy ptáte a jaké květiny věnovat přátelům? Zde je odpověď!

Co se týká barvy, nejčastější barvou spojovanou s květinami a přátelstvím je bezesporu žlutá barva. Proto není divu, že velmi oblíbenými květinami pro přátele jsou právě žluté růže. A není to velké překvapení, z kytice žlutých růží doslova srší radost a štěstí, což jsou hned dvě vzácné vlastnosti, které by neměly chybět v žádném přátelství. Mezi další oblíbené květy přátelství patří také frézie, které mimo krásný vzhled doručí také bezkonkurenční vůni. Pokud chcete zvolit trochu netradičního, alstroemérie vám může udělat skvělou službu. Vzhledem trochu exotická, ovšem svým významem naprosto ideální jako kytice, pro vaše přátele. Hlavním symbolem alstroemérie je respekt, humor a porozumění, což jsou vlastnosti doprovázené každé přátelské pouto.

 

Květiny pro uznání

Květiny symbolizující uznání patří k těm nejdůležitějším, na které bychom rozhodně neměli zapomínat. Ať už se jedná o naši maminku, která z nás vychovala takové osobnosti, kterými dnes jsme, nebo naše kamarádka, která naopak při nás stála v těch nejtěžších chvílích. Může to být babička, teta, kolegyně, kamarád nebo klidně i přítel či manželka. Zkrátka květiny pro všechny, kterým jste za svůj život za něco vděční a rádi byste jim to dali najevo právě touhle formou. Růže v levandulové barvě jsou nejlepší volbou z řady růží, které můžete pro tuto speciální situaci zvolit. Jejich jedinečnost je stejně tak magická jako dík, který cítíte k obdarované osobě. U růží ještě ale chvilku zůstaneme a to konkrétně u růžových, které jsou ideální volbou pro ženy a to zejména pro maminky a babičky, jelikož nemají žádný romantický podtón, naopak jsou ideálním poděkováním za mateřskou lásku, kdežto meruňkové růže stojí za vděčnost spojenou s kamarádstvím. Dále orchideje jsou poněkud častou volbou, kterou můžete sdělit právě vaši úctu a vděčnost. Navíc je to jedna z mála květin, která bude svou krásou váš vděk připománat ještě dlouho poté, co ji darujete. U kamélií je dobré dát si pozor na barvu, růžová u nich dává najevo pocit, že vám někdo blízký opravdu chybí a vy po něm neprodleně toužíte, všechny ostatní barvy jsou ale vhodné jako květiny uznání a úcty. A jako poslední květinu v našem opravdu úzkém výběru nesmíme zapomenout na nádherné hortenzie, které jsou symbolem vděčnosti a pochopení.

 

To by byl jen opravdu krátký náhled do magické řeči květin, o které by se dalo psát hodiny. Vy se ale můžete v dalších dílech těšit na květiny vhodné pro konkrétní situace a další články plné informací více, či méně spojenými právě s tématem kouzelné řeči květin. Proto nás nepřestávejte pravidelně sledovat, ať vám náhodou něco neunikne.

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALENKA

ALENKA

APOLENA

APOLENA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BARBIE

BARBIE

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

DURIANA

DURIANA

ELIEN

ELIEN

EMILIE

EMILIE

VIOLETAS

VIOLETAS

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LUISA

LUISA

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ

PAULINA

PAULINA

LINDA

LINDA

VIVIEN SET 1

VIVIEN SET 1

VIVIEN SET 3

VIVIEN SET 3

FILOMENA

FILOMENA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jaký je Váš květinový styl?

Jaký je Váš květinový styl?

Najděte váš květinový styl

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je váš květinový styl, který je ideální pro váš domov? Nebo zkrátka jen hledáte vhodný dárek pro vaše přátele či příbuzné? Ať je to první nebo druhý případ, či úplně jiný jste tu dnes správně. V dnešním článku si představíme několik květin, které jsou opravdu blízké lidským osobnostem. Každý jsme jiný a naše osobnost se nejen ve společnosti, ale hlavně mezi našimi blízkými projevuje opravdu specificky a má určité znaky, které nám možná přijdou normální, nepodstatné a jednoduše běžné, ovšem pro naše okolí mohou být opravdu výrazným podnětem, například při rozhodování jakou kytici vám koupit. V dnešním článku zjistíte jaké květiny jsou ideální pro jednotlivé typy lidí. Můžete se tedy snadno inspirovat pro další nákup květin vašim blízkým a kamarádům.

Číst celé
Objednávka květin pro lepší náladu

Objednávka květin pro lepší náladu

Objednejte si květiny, které vám zlepší náladu

Znáte to, každý týden v jednom kole, starostí nad hlavu a čas na odpočinek je až ten podřadný. Neustále máme tendence myslet na ostatní, a přitom zapomínat sami na sebe. Ovšem existuje zde jedno jednoduché pravidlo: pokud nebudeme pečovat o sebe, nemůžeme předat tolik energie a lásky našim blízkým. Tyto věci si často uvědomíme až tehdy, jakmile začneme sami pociťovat únavu a stres, který vznikl právě tím, že bychom se nejraději rozdali, přičemž na sebe samotné ani nepomysleli. Navíc nejde pouze o fyzické vyčerpání, kdy večer po práci padneme do křesla, ze kterého bychom už nejradši nikdy nevstali, jedná se také o duševní únavu, která jde často ruku v ruce s únavou fyzickou. Dobrou zprávou je, že existuje hned několik drobností a maličkostí abyste získali svou duševní energii zpět. Nejprve byste si měli rozhodně odpočinout, jít se projít do přírody, ale také si pořídit trochu přírody k vám domů. V tento moment není snad jednodušší věc, než si objednat kytici čerstvých květin přímo k vám domů!

Číst celé
Řezané květiny, které vydrží

Řezané květiny, které vydrží

Dlouhotrvající řezané květiny, které rozzáří váš domov

Volba správných květin do vašeho domova opravdu dokáže změnit pocit, jak se budete u vás cítit a jakou energii bude nejen váš domov, ale také vy na druhé vyzařovat. Květiny jsou známé tím, jak dokážou změnit náladu a celkové prostředí ve vašem domě a jak málo stačí, abyste se vy sami cítili šťastnější a pozitivnější. Při výběru těch správných květin do vaší vázy je nutné myslet také na životnost jednotlivých květin a brát v potaz, že květiny s prokázaně delší životností stojí opravdu o něco více než ty, které vydrží doslova pár dnů. Ovšem cena by vás určitě neměla odradit, naopak se držte představy, že vám květiny budou dělat radost mnohem déle, než ty, které by byly sice levnější, ale jejich služba by netrvala ani zdaleka tak dlouho. V dnešním článku vám představíme několik z nejoblíbenějších dlouhotrvajících květin, které se u vás doma budou doslova vyjímat!

Číst celé