RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejlepší květinové dárky pro vaše spolupracovníky - 1. díl

Jaké vybrat květiny pro kolegy - 1. díl

 

Mnoho z nás tráví v práci větší část dne. A to ať už dobrovolně nebo nedobrovolně. Díky tomu je naprosto přirozené, že se stáváme součástí úspěchů, milníků, ale i těžkostí našich kolegů.

Pokud kolega slaví výjimečný den nebo mu prostě chcete vyjádřit svou podporu, můžete mu pořídit dárek! Navzdory nesčetným hodinám, které spolu trávíte, může být nalezení ideálního dárku poněkud náročné. Ať už si váš kolega potrpí na styl a nové módní výstřelky nebo je naopak zdrženlivější, nikdy neuděláte chybu, když vyberete perfektní květiny.

Různé druhy květin mohou však posílat různé zprávy a je důležité si uvědomit, že květiny nejsou jen projevem romantiky a lásky. Znalost stylu, barvy a poselství, které se za každou květinou skrývají, vám pomůže vybrat dokonalý květinový dárek pro vašeho kolegu!

Než se dostaneme k nejlepším nápadům na květinové dárky pro vaše kolegy z práce, připomeneme si etiketu, které je dobré se při obdarování květinami držet a nezapomínat na ni.

 

Květinová etiketa na pracovišti


Základem květinové etikety v kancelářském prostředí není nic jiného, než příležitost. Různé příležitosti si ale žádaji různé druhy a barvy květin, zatímco u jiných je lepší se květinovému dárku zcela vyhnout. Například pořizování květin pro spolupracovníky bez zjevného důvodu může být mylně považováno za něco, co tence hraničí s romantickými úmysly. To poslední, co na pracovišti potřebujete, je aby vás někdo křivě obvinil z milostného románku! Pravděpodobně se také budete chtít vyhnout červeným a růžovým květinám, které často znázorňují romantická gesta. Pokud se ale jedná o událost, kde je darování květin naprosto přirozené, pak není důvod, proč byste neměli svým kolegům v práci pořídit květinové dárky.

 

Níže přinášíme tipy, na nejlepší květinové dárky pro vaše kolegy, které se pojí s různými situacemi.

 

Květiny jako forma blahopřání

Na pracovišti jsou tyto události nejčastější. Ať už se jedná o povýšení nebo o uznání za dobře odvedenou práci, můžete se ocitnout v situaci, kdy je na místě dotyčnému pogratulovat.

V takovém případě bude ideálním květinovým dárkem pokojová květina nebo rostlina. Toulcovka má ideální rovnováhu mezi elegancí a zároveň velkým benefitem v podobě nenáročné údržby. Což z ní dělá fantastickou květinovou volbu pro kancelářské prostředí.

Pokud ke kytici navíc přihodite blahopřání, záskáte nádherný, jednoduchý dárek, který ale vždy potěší. Takové gesto může fungovat pouze v případě, že kolegu znáte již delší dobu. Pokud navíc znáte dobře i jeho vkus, můžete květiny spojit s dárkovým poukazem do oblíbené restaurace.

 

Květiny k narozeninám

Narozeniny jsou vždy výjimečným dnem. Pokud máte blízko ke spolupracovníkovi, který slaví narozeniny, pořídit mu dárek je hezké gesto. Volba narozeninového květinového aranžmá je v takových případech jedinečným a přitom ideálním dárkem. Vyhněte se květinám, které mohou mít romantický podtext a místo toho se rozhodněte pro tulipány, orchideje a další jemné barevné květiny. Ujistěte se, že jste vybrali květinové aranžmá velikosti, která se hodí na stůl. Může se zdát, že se jedná o drobný detail, který však může znamenat hodně. Pokud chcete, aby květina byla vystavena na pracovním stole, je lepší volit drobnější kytice.

 

Květiny jako vyjádření soucitu

Přiznejme si to, ztráta milované osoby se může přihodit každému. Pokud jste si s dotyčným blízcí, je vždy vhodné zúčastnit se pohřebního obřadu jako projev úcty a podpory. Ať už se na obřad můžete nebo nemůžete dostavit, zaslání květin je promyšleným způsobem, jak vyjádřit soustrast. Bílé růže znamenají vzpomínku a proto jsou ideálním typem květin pro tyto příležitosti. V takových chvílích se můžete poradit s ostatními spolupracovníky a přispět rodině. Jakákoli nabídka pomoci je ideálním darem, který bude květiny doprovázet. Vzhledem k tomu, že váš kolega bude nejspíš potřebovat pracovní volno, můžete se také přihlásit jako dobrovolník, který v době jejich nepřítomnosti zastoupí jejich pracovní povinnosti.

 

V dnešním díle jsme se věnovali jenom několika situacím, při kterých je vhodné zvolit květiny jako překvapení pro vaše kolegy. Ovšem to není všechno! Situací, při kterých je vhodné sáhnout právě po květinách je mnohem více a proto se můžete těšit na další díl, kde si představíme hned několik z nich. Doufáme, že vám naše inspirace pomůže při dalším výběru vhodných květin pro kolegy, pokud chcete zaujmout a překvapit ještě trochu více, můžete květiny poslat kurýrem. My u Flora online se o všechno rádi postaráme, stačí si jen vybrat.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

CHANEL

CHANEL

ANEŽKA

ANEŽKA

LIA

LIA

DARCIA

DARCIA

EVŽENIE

EVŽENIE
Neprodejné

EDIT

EDIT

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

MARTA

MARTA

DESIRE

DESIRE

GONA

GONA

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

DIANA

DIANA

RUDÉ RŮŽE + MERCI 250g

RUDÉ RŮŽE + MERCI 250g
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

MALVINA

MALVINA

ČERVENÉ RŮŽE + PLYŠÁK + MERCI

ČERVENÉ RŮŽE + PLYŠÁK + MERCI

ROXANA

ROXANA

ADRIANA

ADRIANA

DORA

DORA

ESTER

ESTER

KYTICE RŮŽÍ COLOR

KYTICE RŮŽÍ COLOR
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SCALA

SCALA

DURIANA

DURIANA

FRIDA

FRIDA
Neprodejné

VALENTÝN SET 20

VALENTÝN SET 20

KYTICE RŮŽÍ CRAZY

KYTICE RŮŽÍ CRAZY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

AGNES

AGNES

ELEN

ELEN

VALENTÝN SET 21

VALENTÝN SET 21

KYTICE RŮŽÍ MIXTA

KYTICE RŮŽÍ MIXTA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ELIEN

ELIEN

VALENTÝN SET 22

VALENTÝN SET 22

KYTICE RŮŽÍ LADY

KYTICE RŮŽÍ LADY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RUDY

RUDY

ELISABETH

ELISABETH

RUDÉ RŮŽE + PLYŠÁK

RUDÉ RŮŽE + PLYŠÁK
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé