RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Zábavná fakta o Valentýnu

14 zábavných Valentýnských faktů pro pobavení

Svátek svatého Valentýna vám nejspíš nemusíme nijak blíže popisovat. Jedná se o jeden z nejslavnějších zamilovaných svátku po celém světě. Často lidé tuší za jakým účelem se leckterý svátek slaví, ovšem často už neví proč oslavy svátků dodržujeme nebo další zajímavé skutečnosti, které souvisejí s jednotlivými svátky. Často jsou to navíc docela zábavné fakta, které stojí za zmínku. My se dneska podíváme více zblízka na svátek svatého Valentýna a odhalíme některé zajímavosti a fakta, o kterých jste možná dosud ani netušili.

 

Ne vždy v historii byl Valentýn svátkem lásky

I když tak nějak tušíte, že právě Valentýn je jedním z nejromantičtějších dnů v roce, tento svátek toho s sebou nese ve skutečnosti mnohem více, ale ne vždy tomu ale taky bylo! Poté co římský císař Claudius II. zakázal manželství, Svatý Valentýn potají pokračoval v oddávání mladých mužů a žen. A již tenkrát květiny nesměly chybět u svatebních obřadů. Tradičně muži věnovali ženám květiny v den svatby, na znamení štěstí do začátků a rozkvětu nové společné cesty a vztahu.

 

Dnes pokračujeme v oslavě lásky 14. února, tedy v den kdy zemřel svatý Valentýn. Nejčastěji oslava svatého Valentýna je spojená s kyticí čerstvých květin, které ženy očekávají od svých přítelů nebo manželů. Často jsou květiny doprovázeny také něčím sladkým, nebo naopak vínem či dobrou večeří. Svátek svatého Valentýna bývá naopak nejvíce frustrující pro singles, neboli lidi bez partnera. Celou první polovinu února míji při procházce městem nádherně vyzdobené výlohy plné srdíček, slov miluji tě, šťastný Valentýn a dalších dekorací spojených s láskou. Internet útočí valentýnskými reklamami a Valentýn se tak stal opravdu marketingovým trhákem pro všechny obchodníky. Dnešní článek je tu ale opravdu pro všechny a to ať už jste zadaní nebo ne, přinášíme vám tak několik zábavných faktů, které vás snad pobaví.

 

Fakta o svatém Valentýnu

●     Každý rok se v USA v období svátku svatého Valentýna prodá více než 36 milionů bonboniér ve tvaru srdce.

●     Každým rokem tržby spojené s nákupy na den svatého Valentýna rostou. A jak jsou na tom muži porovnání s ženami? Pro muže máme špatnou zprávu, průměrně si totiž za dary na Valentýna připlatí až dvakrát více než ženy. V USA muži v průměru utratí 130 dolarů, kdežto ženy pouhých 70 dolarů. Z toho plyne jediné vysvětlení = ženy je zkrátka nutné rozmazlovat!

●     Nezapomeňte také na své mazlíčky! Každý rok v USA přibližně 9 milionů lidí, kupuje dárek pro své domácí mazlíčky. Možná právě zde si mohou singles kompenzovat valentýnské oslavy.

●     Právě svátek svatého Valentýna je hned po Vánocích druhým největším svátkem, kdy si lidé vyměňují blahopřání. Proto neváhejte a udělejte vaší polovičce letos radost s některou ze zamilovaných kartiček. Ve světě se jich prodá až 1 miliarda! A to už je tedy opravdu ohromné číslo.

●     Možná vás trochu překvapí, ale nejsou to ženy, které dostávají nejčastěji zamilované přáníčka. Naopak jsou to učitelé! Dále poté děti, maminky a poté až přítelkyně a manželky. Firma Hallmark byla vůbec jednou z prvních, která začala vyrábět zamilované Valentýnské přání a to už v roce 1913.

●     Více než pro jednu třetinu mužů je naprosto v pořádku, když od své přítelkyně nebo manželky nedostanou na Valentýna vůbec nic.

 

Květinové valentýnské fakta

●     Odhaduje se, že v USA na nákupy valentýnských květinových dárků lidé utratí částku kolem 3,3 miliardy dolarů. A to počítáme částky pouze spojené květinovými dary.

●     Jediný den v roce, který stále triumfuje v nákupu květin svátek svatého Valentýna je pouze Den Matek.

●     Odhadem se předpokládá že 43 milionů američanů pořídí valentýnskou květinu pro své blízké. A to nemusí být nutně přítelkyně nebo manželka, Valentýn můžete oslavit s kýmkoliv, kdo je vašemu srdci blízký!

●     Fakt, který vás zřejmě nepřekvapí, ale nejprodávanějším květinovým druhem stále zůstává stálice v podobě červených růží. V roce 2016 až 63 procent lidí, do 35 let zakoupili právě červenou růži.

●     Kdo říká, že nemůžete si být sami svým Valetýnem? V roce 2015 si až 18 procent lidí poslalo květiny sami.

●     Oblíbeným vázáním květin na svatého Valentýna se stala krajka. Její romantická a zároveň sexy povaha je vskutku nepřekonatelná.

 

Nejvyhledávanější květy na Valentýna

Jak jsme již zmínili, květinovou stálicí zůstává červená růže. Ovšem není jedinou valentýnskou květinou. Hned za růží si čestné místo drží lilie, orchidej, tulipány, gerbery, levandule, duhovky a spousta dalších. Proto se rozhodně nebojte zvolit něco originálnějšího než je červená růže. Možná právě nečekaná volba květin bude ještě více oceněna, než prvoplánová rudá růže.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

FILOMENAS

FILOMENAS
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé