RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Zábavná fakta o Valentýnu

14 zábavných Valentýnských faktů pro pobavení

Svátek svatého Valentýna vám nejspíš nemusíme nijak blíže popisovat. Jedná se o jeden z nejslavnějších zamilovaných svátku po celém světě. Často lidé tuší za jakým účelem se leckterý svátek slaví, ovšem často už neví proč oslavy svátků dodržujeme nebo další zajímavé skutečnosti, které souvisejí s jednotlivými svátky. Často jsou to navíc docela zábavné fakta, které stojí za zmínku. My se dneska podíváme více zblízka na svátek svatého Valentýna a odhalíme některé zajímavosti a fakta, o kterých jste možná dosud ani netušili.

 

Ne vždy v historii byl Valentýn svátkem lásky

I když tak nějak tušíte, že právě Valentýn je jedním z nejromantičtějších dnů v roce, tento svátek toho s sebou nese ve skutečnosti mnohem více, ale ne vždy tomu ale taky bylo! Poté co římský císař Claudius II. zakázal manželství, Svatý Valentýn potají pokračoval v oddávání mladých mužů a žen. A již tenkrát květiny nesměly chybět u svatebních obřadů. Tradičně muži věnovali ženám květiny v den svatby, na znamení štěstí do začátků a rozkvětu nové společné cesty a vztahu.

 

Dnes pokračujeme v oslavě lásky 14. února, tedy v den kdy zemřel svatý Valentýn. Nejčastěji oslava svatého Valentýna je spojená s kyticí čerstvých květin, které ženy očekávají od svých přítelů nebo manželů. Často jsou květiny doprovázeny také něčím sladkým, nebo naopak vínem či dobrou večeří. Svátek svatého Valentýna bývá naopak nejvíce frustrující pro singles, neboli lidi bez partnera. Celou první polovinu února míji při procházce městem nádherně vyzdobené výlohy plné srdíček, slov miluji tě, šťastný Valentýn a dalších dekorací spojených s láskou. Internet útočí valentýnskými reklamami a Valentýn se tak stal opravdu marketingovým trhákem pro všechny obchodníky. Dnešní článek je tu ale opravdu pro všechny a to ať už jste zadaní nebo ne, přinášíme vám tak několik zábavných faktů, které vás snad pobaví.

 

Fakta o svatém Valentýnu

●     Každý rok se v USA v období svátku svatého Valentýna prodá více než 36 milionů bonboniér ve tvaru srdce.

●     Každým rokem tržby spojené s nákupy na den svatého Valentýna rostou. A jak jsou na tom muži porovnání s ženami? Pro muže máme špatnou zprávu, průměrně si totiž za dary na Valentýna připlatí až dvakrát více než ženy. V USA muži v průměru utratí 130 dolarů, kdežto ženy pouhých 70 dolarů. Z toho plyne jediné vysvětlení = ženy je zkrátka nutné rozmazlovat!

●     Nezapomeňte také na své mazlíčky! Každý rok v USA přibližně 9 milionů lidí, kupuje dárek pro své domácí mazlíčky. Možná právě zde si mohou singles kompenzovat valentýnské oslavy.

●     Právě svátek svatého Valentýna je hned po Vánocích druhým největším svátkem, kdy si lidé vyměňují blahopřání. Proto neváhejte a udělejte vaší polovičce letos radost s některou ze zamilovaných kartiček. Ve světě se jich prodá až 1 miliarda! A to už je tedy opravdu ohromné číslo.

●     Možná vás trochu překvapí, ale nejsou to ženy, které dostávají nejčastěji zamilované přáníčka. Naopak jsou to učitelé! Dále poté děti, maminky a poté až přítelkyně a manželky. Firma Hallmark byla vůbec jednou z prvních, která začala vyrábět zamilované Valentýnské přání a to už v roce 1913.

●     Více než pro jednu třetinu mužů je naprosto v pořádku, když od své přítelkyně nebo manželky nedostanou na Valentýna vůbec nic.

 

Květinové valentýnské fakta

●     Odhaduje se, že v USA na nákupy valentýnských květinových dárků lidé utratí částku kolem 3,3 miliardy dolarů. A to počítáme částky pouze spojené květinovými dary.

●     Jediný den v roce, který stále triumfuje v nákupu květin svátek svatého Valentýna je pouze Den Matek.

●     Odhadem se předpokládá že 43 milionů američanů pořídí valentýnskou květinu pro své blízké. A to nemusí být nutně přítelkyně nebo manželka, Valentýn můžete oslavit s kýmkoliv, kdo je vašemu srdci blízký!

●     Fakt, který vás zřejmě nepřekvapí, ale nejprodávanějším květinovým druhem stále zůstává stálice v podobě červených růží. V roce 2016 až 63 procent lidí, do 35 let zakoupili právě červenou růži.

●     Kdo říká, že nemůžete si být sami svým Valetýnem? V roce 2015 si až 18 procent lidí poslalo květiny sami.

●     Oblíbeným vázáním květin na svatého Valentýna se stala krajka. Její romantická a zároveň sexy povaha je vskutku nepřekonatelná.

 

Nejvyhledávanější květy na Valentýna

Jak jsme již zmínili, květinovou stálicí zůstává červená růže. Ovšem není jedinou valentýnskou květinou. Hned za růží si čestné místo drží lilie, orchidej, tulipány, gerbery, levandule, duhovky a spousta dalších. Proto se rozhodně nebojte zvolit něco originálnějšího než je červená růže. Možná právě nečekaná volba květin bude ještě více oceněna, než prvoplánová rudá růže.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé