RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak využít luční kvítí do vázaných kytic

Luční kvítí, které lze přidat do kytice

V poslední době se lidé stále více vracejí ke kořenům. Doby, kdy jsme hromadili zbytečnosti jsou minulostí, nyní se naopak trendy zcela otočily. Minimalismus a návrat ke kořenům nabírá stále více na oblibě. S tím souvisí také návrat k přírodě a k lučnímu kvítí, které si pamatujeme z dětství, když jsme jako malí běhali po louce. I nevěsty si našly oblibu v lučním kvítí a není se čemu divit, luční květy se hodí k celé řadě svateb. A to nejen k těm v rustikálním stylu! Naopak květiny z louky můžete využít také pro bohémskou svatbu, neformální nebo romantickou či moderní. S nástupem jara a léta mají luční květiny opravdu široké využití a vy tak můžete tyto nenáročné květy využít ve svůj prospěch. Existují dva hlavní způsoby, jak využít luční květiny do vaší svatební kytice. A my se právě v dnešním článku podíváme na tento druh divokých květů více zblízka.

 

Obrovská svoboda ve výběru


Volba správných květů pro svatební den není vůbec jednoduchá záležitost. Tento výrazný prvek přináší do svatební kytice a veškerého svatebního aranžmá texturu, barvy a hlavně se v nich odráží celkový styl svatby. I obyčejné luční květiny mohou váš svatební styl dokonale podtrhnout, a to ať už zvolíte obyčejný fialový bodlák nebo divoký růžový tulipán. Každá květina může do vašeho aranžmá přinést charakter a zájem. Většina lučních květin je méně strukturovaná než tradiční řezané květy. To je ale hlavní záměr a benefit lučních květů, které přidají svobodnější a přírodnější vzhled celému aranžmá. Proto se můžete spolehnout, že právě luční květy přinesou do vašeho květinového aranžmá pocit svobody a volnosti, nádherně doplní váš styl, ale neukradnou hlavní dominantu.

Které květy patří do lučních květin?


Pokud si chcete poskládat kytici z lučních květů a nevíte jaký druh květin zvolit, přinášíme vám alespoň trochu náhled na nejoblíbenější druhy.

 

Luční květy by se daly roztřídit hned do několika kategorií, mezi hlavní dvě však patří zejména běžné květy a zeleň/trávy. Mezi oblíbené druhy lučních květů patří například bodláky, chrpa, echinacea, pupalka nebo i lipový květ. Pokud chcete vaši luční kytici doladit k dokonalosti, neměli byste však zapomenout na zeleň, kterou seženete na louce taktéž velmi snadno. V tomto případě bude záležet zejména na stylu kytice, zda sáhnete po travinách, bylinách, kapradinách nebo eukalyptu je jen na vás. Do této sekce by se daly zahrnout také listy tropických květin, ovšem pro ty byste ale do volné přírody museli odcestovat trochu jižněji.

 

Luční květy navíc poskytují úžasný základ pro hru s ostatními květinovými doplňky do vaší kytice. Pro zemitý nádech můžete přidat bylinky, trávy nebo dokonce i obilí! Například pšenice vypadá v mnoha kyticích opravdu poutavě! Různorodě kombinuje textury květin, doplňujte navzájem jednotlivé květy a vyhrajte si s tím, co nám příroda nabízí. Ne nadarmo se říká, že květy jsou nejlepším přítelem nevěsty.

Levandule patří mezi oblíbené luční květy nejen do svatebních kytic. Přidáním jednoduchých, voňavých větviček levandule můžete oživit a hlavně ovonět tradiční svatební kytici. Spousta nevěst volí také kytice, kde není levandule pouze jako doplněk, ale jako hlavní, dominantní prvek, celé kytice. Je zde velká výhoda ve velikosti levandule, která je opravdu kompaktní a lehčí, proto ji nevěsta vydrží mít u sebe celý den. Navíc můžete snítka levandule zakomponovat i jako drobnou dekoraci do vlasů.

 

Sedmikrásky rozhodně nesmí ve výběru lučních květů za žádnou cenu chybět! Stejně jako s levandulí a divokými tulipány s nimi nemůžete nic zkazit a co víc, sedmikrásek existuje hned několik různých druhů. Proto si můžete vyhrát jak s velikostmi tak i s barvami.

 

Pryskyřník, hrachor nebo kozí brada naopak vnese do kytice energii a optimismus. Pokud chcete vaši kytici rozzářit, nebojte se sáhnout po některé ze zmíněných. Žlutá barva dokáže oživit jemnější kytice a dodat jim trochu optimismu.

 

Pokud potřebujete kytici naopak zjemnit růžovou nebo fialovou barvou, můžete vsadit na jetel, kakost, orlíček nebo kostřavu. Všechny tyto luční květy seženete v létě na českých loukách. Pokud vás láká spíš modrý odstín, můžete zkusit zakomponovat drobné pomněnky, nádherně modré hadince nebo veselé chrpy. České louky mají rozhodně co nabídnout.

Nebojte se lučních květů v kombinaci s řezanými květy


Obecně se dá říci, že kytice divokých květů je mnohem volnější a méně formálnější, než tradiční kytice složené pouze z řezaných květin. I přesto je zde ale velká pravděpodobnost, že bude vaše kytice obsahovat dominantnější druhy, které mohou zastoupit právě tulipány nebo růže. U výběru lučních květů postupujte běžným způsobem. Hlavním kritériem bude pravděpodobně barva a celkový vzhled, který by měl souznít se zbytkem.

 

Prozkoumejte vaši louku a uvidíte, jaké poklady tam v hlavní sezóně na přelomu jara a léta dokážete najít. Příroda je nekonečnou inspirací i pro floristy a ti odvážnější se rozhodně nebojí zapojit nedoceněné luční květy i do opravdu luxusních kytic. Poměr řezaných květin a lučních květin je pouze na vás. Pokud si zprvu nejste jistí, můžete zvolit luční květiny pouze jako jemný doplněk k řezaným květinám a postupem času přidávat a zkoušet nové variace. Příroda nám nadělila neuvěřitelné množství jak řezaných, tak zejména lučních květin, proto by byla obrovská škoda nevyužít jejich potenciálu a přehlížet jejich krásu.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé