RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Velikonoční tradice a zvyky ve světě

Velikonoce ve světě 

Svátky Velikonoční mají stejně jako například Vánoce různé tradice a zvyky všude na světě. Když někomu ze zahraničí povíte o našich tradicích, s největší pravděpodobností se setkáte s vyděšeným výrazem a otázkou. “Jak proboha můžete mlátit ženy?!” A následovat otázkou.. “A jak za to můžou být ještě rády?!” No tradice jsou různé a jak pro někoho mohou být nepochopitelné ty naše, nám se naopak nemusí pozdávat cizí. Důležité je respektovat a vzdělávat se. Proto dnes přinášíme malý přehled o zajímavých velikonočních tradicích, se kterými se můžete při návštěvě v období svátků Velikonočních setkat.

 

Velikonoce v Austrálii

V Austrálii jako většině anglicky mluvících zemí mezi oblíbené velikonoční aktivity patří zejména lov na velikonoční vajíčka. Také velikonoční volno je v Austrálii vůbec prvním volnem po vánočních svátcích, proto mnoho lidí vyráží na cesty a utíká si užít prodloužený víkend do zahraničí. Zároveň díky prohozeným ročním obdobím než máme u nás, si australané ještě utíkají užít pořádného tepla před příchodem zimy. Co se ale týče zvyků a tradic, je to v Austrálii poněkud problém, vzhledem k velké míře rozdílných národností. Stejně jako u nás se zde během Velikonoc koná velké množství mší a církevních obřadů, které jsou následně spojeny s doprovodným programem. Mezi oblíbenou velikonoční pochoutku patří tzv. Hot cross bun, které připomínají české minimazance s křížkem uprostřed. Jedná se o sladké housky nejčastěji s rozinkami, doplněné o zdobení ve tvaru kříže.

Oblíbenou tradicí je zde tzv. Easter hat parade, neboli Velikonoční klobouková přehlídka, kdy si děti sami, nebo za pomoci svých rodičů mají vyrobit svůj originální klobouk s velikonoční tematikou a následně se soutěží ve všech různých kategoriích o nejšílenější, nejbarevnější, největší nebo nejoriginálnější klobouk.

 

Velikonoce v USA

Hlavním svátečním dnem v období Velikonoc je Velký pátek a neděle, nikoliv Velikonoční pondělí jako u nás. Proto hlavní oslava probíhá zejména v neděli, kdy se celá rodina tradičně sejde na sváteční oběd. Mezi oblíbené velikonoční jídlo patří pečené jehněčí, sladké brambory a nebo také pečená šunka. Oblíbenými velikonočními aktivitami je hledání vajíček schovaných různě po domě i po zahradě a také hra Egg roll, kdy děti soutěží v kutálení vajíček pomocí lžíce. Tato tradice se dodržuje i na prezidentském dvoře, kdy se pravidelně na trávníku Bílého domu na Velikonoční pondělí kutálí soutěžní vajíčka. Tato tradice sahá až do 19. století!

 

Velikonoce v Mexiku

Divoké Mexiko má i divoké Velikonoce. Přípravy na velkolepou oslavu Velikonoc trvají někde i několik měsíců! Rozdílem je také fakt, že Velikonoce se zde většinou neslaví pouze od pátku do pondělí, ale hned několik týdnů! Mexičané jsou velmi nábožensky založení, proto Velikonocím přikládají velkou váhu a opravdu oslavy berou zodpovědně. Už během svatého týdne před Velikonoci se v Mexiku koná spousta akcí. Na popeleční středu drží mexičané tradiční masový půst, během kterého často konzumují oblíbený pokrm capirotada, který se skládá z banánů, rozinek a másla, na Zelený čtvrtek zdobí své domovy ale zcela nejvýznamnějším dnem je pro mexičany Velký pátek, tedy den kdy byl Kristus ukřižován. V tento den se zde konají křížové cesty a jeden z největších průvodů se koná ve městě Iztapalapa, kde se průvodu Via Crucis účastní více než milion lidí! Pokud si chcete užít Velikonoce netradičně spolu s květinami, mexické město Cholula je ideálním místem. Každý rok se zde vytváří barevné koberce přímo z okvětních lístků, které představují symboliku Velikonoc. Celé náměstí je nakonec pokryto mozaikovým kobercem z okvětních lístků.

 

Velikonoce ve Francii

Francie jakožto země gurmánů má Velikonoční tradice spojeny hlavně s jídlem. Ve městě Haux, se každoročně na Velikonoce podává na náměstí omeleta z 4500 vajec! Omeleta je určena až pro tisíc strávníků. Tato omeleta má svůj příběh až v dávných Napoleonských dobách, kdy se Napoleon spolu s armádou na své cestě po Francii zastavili ve zdejším malém městečku a snědli zde všechny omelety, které ji chutnaly tak moc, že samotný Napoleon všem místním nařídil, aby shromáždili jejich vejce a další den připravili obrovskou omeletu pro celou jeho armádu. Během Velikonoc si také většina francouzských kaváren a pekáren pečlivě chystá své Velikonoční menu a drobné sladkosti, které kupují rodiče svým dětem, ty mají za úkol na Velikonoční pondělí najít tyto tématické sladkosti různě po domě. Stejně jako v Německu děti věří, že jim je po domě schoval velikonoční zajíček, nikoli rodiče.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALENKA

ALENKA

ALICE

ALICE
Neprodejné

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

DESIRE

DESIRE

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TULIPÁNY

TULIPÁNY
Neprodejné

TULIPA

TULIPA
Neprodejné

SPRING

SPRING
Neprodejné

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

RACHEL

RACHEL

FRIDA

FRIDA
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX

BONITA SET 1

BONITA SET 1

ASTER

ASTER

SESTAVTE SI KYTICI RŮŽÍ

SESTAVTE SI KYTICI RŮŽÍ

TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE
Neprodejné

DEBY

DEBY

OSTIN

OSTIN

CRAZY

CRAZY

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

LONY

LONY

EUSTOMA + FREZIE

EUSTOMA + FREZIE

KASTY

KASTY
Neprodejné

NANCY

NANCY

FREZIE + SANTINY

FREZIE + SANTINY

SERENA

SERENA

BONITA SET 2

BONITA SET 2

BONITA SET 3

BONITA SET 3

SET BONITA 4

SET BONITA 4

ORIGINAL

ORIGINAL
Neprodejné

CHRYZI

CHRYZI

KVĚTINOVÝ KOŠ LOVE

KVĚTINOVÝ KOŠ LOVE

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé