RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejlepší místa kde se pokochat jarními květinami

Kam vyrazit pokochat se květinami

Podle nás neexistuje lepší způsob, jak strávit krásný jarní den, než vyrazit ven a užít si veškerých benefitů, které jarní příroda a počasí nabízí. To bez váhání zahrnuje ty nejkrásnější květiny celé sezóny! I když se v jarním období budete koupat v kráse květin na vaší zahradě, místních parcích a zahradách, rozhodně není na škodu načerpat trochu inspirace i ze světa a doufat, že jakmile doba dovolí, i vy budete moci všechna tato krásná místa navštívit. Různé evropské destinace mají rozhodně co nabídnou, nahlédneme i za oceán a ukážeme vám místa, které na jaro ožívají zcela novým životem. Pokud někdy v budoucnu budete plánovat jarní dovolenou a jste přitom vášnivým milovníkem květin všeho druhu, tyto destinace by vám rozhodně neměly uniknout.

 

Nizozemí

Tato destinace pravděpodobně nikoho příliš nepřekvapí. Slavný Keukenhof, nazývaný často také jako Zahrada Evropy je považován za jednu z největších květinových zahrad na celém světě! Každoročně je zde vysazeno přibližně 7 milionů cibulek, které v době svého květu tvoří nádherné květinové mozaiky. Festival tulipánů se zde koná každoročně v jarním období a trvá kolem 2 měsíců. Milovníci tulipánů si toto místo rozhodně oblíbí a budou se moci kochat až 800 různými druhy tulipánů.

 

Itálie

Roseto Fineschi, neboli zahrada plná růží, kterou můžete najít ve středním Toskánsku patří nepochybně do hledáčku každého milovníka růží! V této zahradě najdete nejvíce kultivarů růží, než v jakékoliv jiné růžové zahradě na světě. Pokud toužíte spatřit ty nejvzácnější odrůdy růží, můžete si být jistí, že budete na správném místě! Nemluvě o tom, jak jedinečnou a omamnou atmosféru toto místo má.

 

Francie

Francie nabízí hned několik zajímavých míst, kde se můžete pokochat jarními květinami. Mezi nejoblíbenější však patří Monetova zahrada v Giverny. Tato slavná zahrada se skládá ze dvou různých částí a to z květinové zahrady, která je známá pod názvem Clos Normand a vodní zahrady. Prohlídku si zde můžete zajistit jak s průvodcem ve skupině, nebo i individuálně. Díky průvodci se dozvíte také mnoho zajímavých informací jak o květinách, tak i samotném místě.

 

Nejen Evropa, ale také Amerika má během jarních měsíců co nabídnout. Kam se podívat v USA v jarním období?

 

Washington D.C

Washington D.C. je doslova vyhlášený svými třešňovými květy, na které se nejen jeho obyvatelé, ale také turisté těší každé jaro. Dokonce i úplně první třešně, které zde kdy byly vysazeny jsou stále naživu a ve zdravé kondici. Pro všechny milovníky historie je Washington D.C ideálním cílem jak spojit návštěvu krásných památek a zároveň se pokochat nádhernými květinami.

 

Kalifornie

Západ USA má taktéž co nabídnout, slavná rezervace s názvem Poppy v Antelope Valley v Kalifornii je skvělým místem, kde se můžete pokochat nádhernými dlouhými lány plných oranžových vlčích máků. Rezervace navíc nabízí jak 8 kilometrů stezek po kopcích, ze kterých budete mít úžasnou podívanou na maková pole.

 

Kam v České republice?


Nesmíme zapomínat samozřejmě také na naši krásnou zem, která má rozhodně co nabídnout.

 

Flora Olomouc

Pravidelně se koná známá výstava květin, Jarní Flora Olomouc, která je bohužel pro rok 2021 zrušena. Aktuálně můžeme jen doufat, že letní a podzimní měsíce přinesou větší potěšení a Olomouc bude opět plný výstavních květin.

 

Levandulová farma Starovičky

Pokud jste milovníky levandule potěší vás rozhodně Levandulová farma Starovičky, kde se můžete pokochat dlouhými lány plných voňavé levandule. Po cestě se navíc můžete zastavit v obchůdku s levandulovými produkty a odnést si něco pořádně uklidňujícího i s sebou domů. Levandulová farma se navíc nachází v krásném prostředí Jižní Moravy, tudíž se vám nabídne nejen nádherný pohled na levandulové pole, ale také na krásné a tradiční vinice, kterými je tento kraj proslulý.

 

Ačkoliv dnešní doba cestování nepřeje, inspirace není nikdy dost a my doufáme, že již brzy budeme moci vycestovat za květinami různě po světě. Nyní nám nezbývá nic jiného, než se kochat nad fotkami, plánovat a hlavně věřit, že tomu bude tak co nejdříve.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé