RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Péče a starost o květiny

Jak předejít vadnutí květin?

Asi to všichni známe, dostaneme nádhernou kytici čerstvých květin, které bohužel během chvilky začnou ztrácet na životě a vadnout. Přičemž vadnutí květin můžeme naší péči a starostí o květiny zpomalit hned o několik dnů. Nejčastější chybu, které se dopouštíme je, že jakmile květiny umístíme do vázy, necháme je žít vlastním životem a myslíme si, že máme vystaráno. Ovšem tomu tak rozhodně není a květiny potřebují naši péči po chvíli, jakmile je umístíme do vázy. V dnešním článku si představíme několik základních tipů a rad, které je dobré dodržovat, pokud chceme aby se květinám u nás dařilo a vydržely nám co nejdéle.

 

Preventivní kroky

Nejdůležitější je začít s místem, kam kytici plánujete umístit. Rozhodně ji nevystavuje na místo s přímým slunečním zářením, jelikož teplo a přímé světlo podporuje vadnutí. Proto není divu, když je květina vystavena přímému slunci uvadá mnohem rychleji než v polostínu. Zároveň přímé slunce také dokáže velmi rychle usušit květy i listy rostliny.

Květinám vyhovuje chládek. Ovšem zde je dobré si dát pozor, protože není dobré květiny vystavovat průvanu vzduchu, který by stejně tak jako přímé slunce mohl podporovat rychlejší vadnutí.

Nenechávejte kytici příliš dlouho v obalu. Pokud dostanete kytici darem přímo v obalu, snažte se ho co nejrychleji sundat a umístit bez obalu přímo do vázy. V opačném případě pokud kytici darujete a stále čeká na svého příjemce, můžete obal sundat a při dalším přemisťování znovu nasadit. Jedině tak bude kytice v bezpečí a doručena bez újmy.

Těsně před umístěním do vázy seřízněte stonky. Tento počin umožní květinám absorbovat podstatně více vody a živin, než bez seříznutí. Což vede znovu k prodloužení života květiny, díky dostatečnému zajištění všech látek.

Nezapomeňte na pravidelnou výměnu vody, která zajistí dostatečnou hydrataci, bez které se květina rozhodně neobejde!

Čas od času zkontrolujte konce stonků květiny, na kterých se mohou zachytit bakterie v podobě slizu. Pokud spatříte, že jsou konce stonků slizké, seřízněte stonek o pár centimetrů a vyměňte vodu ve váze za čerstvou.

 

Jak na oživení květin?

Přijde vám že vaše kytice ztrácí život a začíná vadnout? Rádi byste tuto situaci ještě zachránili a zkusili ji oživit? Nic není nemožné, pokud kytku zachytíte ještě ve správný čas, nic není ztraceno a můžete ji zachránit. Zde je několik tipů, jak si poradit.

Pokud máte pocit, že některé z květů kytice začínají vadnout, zkuste ji seříznout stonky, které začínají hynout, protože právě tyto květy potřebují co nejvíce živin.

Dalším tipem je kytici na chvíli naložit do cukrové vody. Je to jednoduché, v jiné váze rozmíchejte tři lžičky cukru a nechejte květinu v této lázni odpočívat na chladném místě po dobu nejméně tří hodin. Pokud vám přijde, že květina je stále ve stejné kondici, zkuste přimíchat další lžičku cukru. Poté pozorujte, zda se kytka má více k životu, či nikoli.

 

Jak jste už asi zjistili, uložením květiny do vázy péče nekončí, naopak spíše začíná. Ovšem pokud vaší kytce věnujete minutku času každý den, abyste alespoň zkontrolovali jak se jí daří, náležitě se vám za to odvděčí! Vždy je navíc dobré kupovat květiny od osvědčených floristů a květinářů, jelikož budete mít jistotu, že odebírají kvalitní rostliny, kterým již předtím, než se k vám kytice dostala získala odbornou a kvalitní péči. Pokud se vám květina nezdá již při nákupu, měl by to být pro vás varovný signál, který jenom potvrzuje, že zde asi není něco v pořádku, proto je dobré se takovým květinám raději vyvarovat. U nás ve Flora online vybíráme květiny té nejvyšší kvality a zajišťujeme jim během přepravy i skladování tu nejkvalitnější péči a starost. Proto se nemusíte bát, že by květy od nás byly vystaveny nepříznivým podmínkám.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALENKA

ALENKA

ALICE

ALICE
Neprodejné

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BEATRIX

BEATRIX

BELLA

BELLA

BERENIKA

BERENIKA

CARMEN

CARMEN

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

ELEN

ELEN

VIVIENA

VIVIENA

TULIPA

TULIPA
Neprodejné

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LUISA

LUISA

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

CHANEL

CHANEL

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

MIX GERBERY

MIX GERBERY

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

JOLANDA

JOLANDA

LUDMILA

LUDMILA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé