RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Podzimní aranžmá

Podzimní trendy v květinách

Možná se to při prvním pohledu z okna nemusí úplně zdát, ale právě podzim patří mezi jedno z nejbohatších ročních období, které si můžeme užívat. Podzim je opravdu jedinečný zejména  pro jeho barevné kombinace. Můžeme si užívat kombinace zářivých barev spolu s neutrálními tóny, které nám tak vytvoří naprosto nepřehlédnutelné květinové aranžmá. Pokud si nejste jistí, jak správně nakombinovat podzimní barvy, a jak si celkově poradit s podzimní aranžmá přinášíme vám dnes hned několik tipů jak s touto úlohou naložit. Věříme, že si s našimi tipy podzim opravdu užijete a zjistíte jak jednoduché je vytvořit podzimní aranžmá. Odhalíme také několik nejlepších podzimních květinových trendů, které můžete v této sezóně vyzkoušet.

Oblečte květy!

Není nutné být upjatý na květiny ve váze nebo v květinové pěně, naopak si velmi efektivně a hravě můžete užít také květiny ve vašich outfitech! Můžete zvolit květinové vzory na halenkách, svetrech nebo jako výšivky na riflích. Přitom existuje opravdu spousta způsobů jak nosit květiny! Můžete je umístit do vašeho účesu, využít je ve špercích nebo si třeba vyrobit i vlastní brož. Zároveň můžete také zvážit jak zakomponovat například sušené květiny do vašeho stylu. Buďte kreativní a využijte květinový potenciál co nejvíce.

 

Krása nedokonalosti

Je to tak, krása tkví v nedokonalostech a jedině ty, dělají cokoliv na světě krásnějším. Ať už jsou to vaše pihy, netradiční odstín vlasů nebo sestřih, právě tyto drobnosti, které se mírně vymykají z tradičního stylu dělají ten váš styl dokonalým. A to stejné platí i pro květinové aranžmá nebo samotné kytice a právě podzimní květinové dekorace mají opravdu co nabídnout. Můžete to využít jako ispiraci pro kombinaci jednotlivých prvků, které se možná na první pohled zdají nekombinovatelné. Můžete například spárovat honosné a opravdu luxusně vypadající květy se stonky pšenice nebo jinými naprosto obyčejnými obilninami. Nejde pouze o pokus vytvořit kontrast, ale také zajímavější texturu, která zaujme každé oko. Co se týče vázy, nebojte se také experimentovat! Stačí se pouze rozhlédnout po vašem bytě a možná vám padne do oka něco, co by vás dříve použít jako vázu ani nenapadlo! Mohou to být například staré vázy, kterým chybí kousek odlomeného skla, popraskané konvice nebo truhlíky, zkrátka cokoliv, co jste mysleli, že už má svůj život za sebou, ale v tento moment se vám to náramně hodí a skvěle poslouží! Nejen že navodíte skvělý rustikální vzhled, ale s trochou ošuntěných kusů navodíte i tu správnou halloweenskou atmosféru.

 

Sušené květy

Hlavní dominantou podzimu jsou rozhodně nádherně zbarvené stromy hrající zářivými paletami všech teplých barev. S příchodem zimy je naprosto přirozené že i stromy ztrácejí své listy, které se ovšem dají velmi efektivně využít do podzimních aranžmá a vy můžete díky nim vytvořit tak nádherné podzimní aranžmá plné teplých barev. Jeden bod, který byste opravdu při aražování nádherných podzimních listů neměli podcenit, je rozhodně pořádné vysušení jednotlivých listů, předtím než s nimi začnete jakkoliv pracovat. Nejlepším způsobem jak se vypořádat se sušením je zavěsit jednotlivé listy vzhůru nohama, budete mít zajištěno nejen kvalitní usušení, ale hlavně vaše listy neztratí tvar ani se nijak výrazně nepoškodí. Pokud je už nestihnete využít na letošní výzdobu, nezoufejte, snadno je můžete uložit do vzduchotěsné nádoby a využít následující rok.

 

Ikebana

Ikebana je design pro milovníky minimalistického stylu a jednoduchosti. Možná jste si v poslední době v obchodech nebo na internetu všimli, že se obchodníci drží zejména jednoduchých tvarů i barev a přesně o tom je i samotná ikebana! Tento trend je tradiční japonské umění aranžování květin, kdy samotná příprava aranžmá a designování květin ve vás vyvolává meditativní účinky a umožňuje vám se skutečně spojit s přírodou. Díky ikebaně vám tedy vznikne nejen nádherné aranžmá, navíc můžete také v klidu meditovat a uklidnit vaši mysl, což je obzvláště v ponurých podzimních měsících opravdu třeba.

 

Nezapomeňte, že nejen barvy, které vidíme v přírodě jsou spojeny s podzimem, ale jsou to také teplé barvy, které nám alespoň trochu dokážou navodit pocit tepla a pohody. Jakmile teploty poklesnou, dokážou i samotné barvy člověka zahřát a přivodit mu pocit tepla. A i když na vašich parapetech není žádná zeleň, zářivá kytice nebo dekorace u vás v místnosti dokáže doslova kouzla a vy se hned budete cítit lépe.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ CRAZY

KVĚTINOVÝ KOŠ CRAZY

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z EUSTOMY A FRÉZIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ Z EUSTOMY A FRÉZIÍ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Zajímavosti o kaméliích

Zajímavosti o kaméliích

Kamélie, co jste možná nevěděli

Při výběru nové květiny pro váš domov a zejména při zasílání květin vašim blízkým je vždy dobré zjistit si o rostlině alespoň základní informace a zajímavosti. Zejména pokud posíláte kytici a rádi byste s ní sdělili konkrétní zprávu. Kamélie je oblíbenou květinou do domácnosti, jelikož je nádherným doplňkem a zároveň opravdu nenáročnou květinou díky svým nádherným, jemným květům. V dnešním článku si představíme několik základních faktů a zajímavostí spojených právě s kamélií. Proto se pohodlně usaďte a užijte si následující řádky věnované právě jemné kamélii.

 

Číst celé
Škodlivé rostliny pro kočky

Škodlivé rostliny pro kočky

Rostliny nebezpečné pro vaše kočičí mazlíčky

Kočky a psi patří mezi nejběžnější domácí mazlíčky, kteří nám zpříjemňují naše bytí a bez nich by to už zkrátka nebylo ono. Jsou to většinou oni, komu se můžeme vypovídat, když je nám nejhůř, jsou to oni, kteří nás i v tom nejpochmurnějším počasí vytáhnout na procházku a jsou to oni, kteří nám domov, dělají tím pravým domovem. Ovšem tito tvorové jsou od přírody docela zvědaví a mezi jejich oblíbené činnosti patří lezení a prozkoumávání různých věcí. Tato zvědavost je ale často může také velmi snadno přivodit do problémů a s tím souvisí i dnešní článek. Kočky často holdují rostlinám, hrají si s jejich lístky, okusují je nebo se hrabou různě v květináčích. Pokud jste majitelem kočičí slečny nebo kocoura, rozhodně byste měli vědět o rostlinách, které jsou pro vašeho čtyřnohého mazlíčka škodlivé! Je důležité tyto druhy květin a rostlin znát, aby si vaše kočka u vás doma neublížila a nebyla vystavena nebezpečí v podobě květin. V dnešním článku si tedy představíme různé druhy květin, které jsou pro kočky nebezpečné. Tak pojďme se na ně společně podívat.

Číst celé
Jak vnést romantiku zpět do vztahu

Jak vnést romantiku zpět do vztahu

Romantické květiny, které vnesou vášeň zpět do vašeho vztahu

Rok 2020 byl pro mnohé, nejen páry, opravdu velkou zkouškou se kterou se nadále potýkáme a možná ještě dlouho potýkat budeme. Ať už někoho mohla tato doba zasáhnout zejména z finanční stránky, největší zátěž měla rozhodně naše psychika, která mohla být napadena hned z několika důvodů. Každé vystoupení z naší komfortní zóny sebou nese určitý tlak na naši psychiku. Může to být dlouhé odloučení párů, které se nemohou setkat ať už z důvodů nařízení, nebo nemoci. Druhým extrémem je naopak home-office, do které mnozí naskočili doslova za chodu a neměli na výběr žádnou jinou volbu. K tomu přičteme děti na online výuce doma, což taky našemu soustředění na práci moc nepřidá a navíc, nejspíše ta nejvíce frustrující věc na celé situaci je, že nikdo z nás netuší, kdy tato doba skončí a jaké to bude poté. Všechny tyto přímé i nepřímé dopady mají vliv nejen na naši psychiku, ale také na naše vztahy, zejména partnerské. Po letech soužití se určitá forma romantiky začne z vašeho vztahu přirozeně vytrácet a vy sundáte ony zamilované, růžové brýle, přes které jste vaši partnerku nebo partnera doposud viděli.

Dobrou zprávou však je, že se správnými romantickými květinami a gesty můžete onen smysluplný oheň plný vášně znovu vzplanout. Bude vám stačit pouze trocha nápaditosti, květin a vaši partnerku dostanete do kolen. V dnešním článku si tedy představíme několik zaručených rad a tipů, jak přinést vášeň zpět do vašeho vztahu. Pojďte se společně s námi podívat na možnosti, jak na to!

Číst celé