RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Dokonalé květiny pro vyjádření vaší lásky a romance

Romantické květiny pro zamilované

 

Květiny plné lásky a romance jsou nejen pro svátek svatého Valentýna dlouhodobou stálicí a sázkou na jistotu. Některé květy jsou automaticky a symbolicky považovány za romantičtější než jiné. Z některých doslova sálá romantická jiskra, aniž byste museli něco dodávat, a právě tento druh květin vás určitě zajímá. Mnoho mužů, ale také žen, má s romantikou spojené klasické a tradiční červené růže, které se staly ideálem romantické květiny, ovšem není trochu škoda zůstat pouze u jednoho druhu s tak širokou nabídkou řezaných květin? Pokud se ovšem červených růžích nechcete vzdát, nevadí, i tak je můžete například doplnit některými zajímavými a méně známými druhy, které dokážou ukázat vaši lásku a zamilovanost. Pojďte se společně v dnešním článku podívat na druhy květin, které vám pomohou vytvořit dokonalou romantickou atmosféru bez nutnosti dalších slov. Stačí jedno jediné – kytice složená z následujících druhů a budete mít o romantiku postaráno.

 

 

Lilie

Lilie mají tu výhodu, že jsou stejně jako oblíbené růže k dostání po celý rok. Zároveň právě kombinace růží a lilií je velmi oblíbenou. Často se tato oblíbená kombinace využívá na svatby jako hlavní nevěstina kytice, nebo do kytic pro družičky. Ačkoliv hlavním symbolem pro lilie je krása, i přesto dokážou vyjádřit vaše milostné a laskavé city. Jedna z prvních zmínek o liliích v umění pochází už z Číny, kde je květina velmi oblíbenou. Mezi nejčastější barevné kombinace lilií patří červená, žlutá nebo bílá. Kombinace romantické červené s jemnou bílou bude skvělou volbou kytice pro vaši přítelkyni, snoubenku nebo manželku.

 

Tulipány

Už dávno v Turecku, v dobách Osmanské říše se tulipány začaly používat jako romantické květiny, a to zejména tulipány červené barvy. Existuje dokonce legenda spojená s červeným tulipánem, která popisuje neskonalou lásku vládce, který ztratil svoji milovanou, kterou miloval tak moc, že bez ní nedokázal žít až se svůj život rozhodl skoncovat skokem do propasti, kde se odrazil od stěny skály a jeho krev se rozstříkla na tulipány, které obarvila červenou barvou. Legenda praví, že právě červené tulipány jsou symbolem opravdové a nekonečné lásky, jsou tedy ideální volbou do romantické kytice.

 

Karafiáty

Karafiáty mají k láskyplné symbolice skutečně blízko, jsou to druhé nejoblíbenější květiny, které ženy dostávají na Valentýna. Nutno podotknout, že v našich končinách se na karafiát stále díváme spíše jako na květinu pro smuteční události, což je obrovská škoda. Karafiátů existuje hned několik druhů a proto bychom jejich krásu neměli zužovat pouze na smuteční události. Jejich další výhodou je rozhodně jejich výdrž, kdy vám ve váze při správné péči vydrží až tři týdny. Růžová barva karafiátů je navíc spojena s náklonností, proto je kytice růžových karafiátů ideální květinou na rande.

 

Hortenzie

Hortenzie vám dokonale pomohou vyjádřit velikost vaší lásky! Jejich obrovské květy jsou ideální do romantických květin. Nejen díky své velikosti se hortenzie staly velmi oblíbenými svatebními květinami. Hortenzie mají všechno jsou neuvěřitelně sentimentální, majestátní, ale přitom stále dokonale jemné. Kytice složená z hortenzií bude rozhodně správnou volbou pro jakýkoliv romantický krok, který plánujete ve vašem vztahu uskutečnit. Využijte také jejich dokonalých barevných kombinací, které jen tak u květin nenajdete.

 

Jasmín

Jasmín se svým nádherným jemným, bílým květem, který navíc neskutečně nádherně voní dokáže oslnit každou slečnu. Pokud chcete tedy oslnit nejen vzhledem kytice, ale také dokonalým parfémem, který ji dostane do kolen, bude kytice s jasmínem správným krokem!

 

Kosatec

Kosatec vás zaujme nejen svou nádherně fialovou barvou, ale také svým dokonalým postavením. Kytice složená z čerstvých kosatců dokáže rozjasnit den naprosto každému! Existuje navíc spoustu jednotlivých odrůd, které můžete libovolně kombinovat pro vytvoření co nejzajímavější kytice. Síla a jedinečnost kosatce rozhodně potěší každou ženu bez výjimky.

 

Šeřík

Krása a originalita šeříků je obzvláště přesvědčivá. Každá barva šeříku má navíc svůj originální význam, bílý šeřík symbolem poctivosti a neposkvrněnosti. Fialové šeříky jsou naopak symbolem první lásky a zamilovanosti, což je dobré zvážit v případě, že hledáte dokonalou květinu na první nebo druhé rande. Šeříky mají navíc v porovnání s tradičními řezanými květy trochu jinou anatomii. Najdete je totiž na keři, který vytváří stonky nádherných, voňavých květů v bílé, růžové, červené nebo fialové barvě. Nejznámější barvou je pravděpodobně fialová, se kterou se zejména během jarních měsíců můžete setkat hojně v naší volné přírodě. Pokud je tedy váš vztah teprve na začátku, nebo jste v poznávací fázi, kytice s šeříkem dokonale vyjádří vaše emoce.

 

Orchidej

Na rozdíl od jiných květin, mají květy orchideje okrouhlé okvětní lístky v téměř pravidelných geometrických tvarech. Orchideje jsou známé pro předávání výjimečných zpráv, proto se často používají pro vyjádření vašich nejniternějších emocí. Orchideje jsou vnímány jako odraz vaší náklonnosti, proto vaše polovička ihned vycítí, co máte na srdci. Už v dobách viktoriánských měla orchidej výjimečnou pozornost a postavení, byla považována za výstřední květ, který dokonale vyjádří vaši lásku a zamilovanost.

 

Slunečnice

Brilantní a zářivé slunečnice jsou jednou z nejrychleji se rozvíjejích květin na severní polokouli. A i přesto, že slunečnice stále více vede v hospodářské funkci, než v té dekorativní a stylistické, neměli bychom ji rozhodně opomínat. Nádherná kytice plná slunečnic dokáže rozjasnit i ten nejponuřejší den, proto pokud hledáte způsob, jak rozveselit vaši smutnou polovičku, kupte jí kytici slunečnic a rozjasněte jí den zářivě žlutými květy.

 

Růže

Růže je dokonalým symbolem, jak vyjádřit vaše „miluji tě“. Žádná květina to za vás neřekne jasněji a srozumitelněji než právě růže. Neexistuje tradičnější a symboličtější vyjádření vašich zamilovaných citů než formou červených růží. Červená barva je u růže navíc symbolem uznání, které vyjadřujete vaší polovičce. A i přesto, že neexistuje trefnější vyjádření vašich emocí, zkuste dát přednost jiným druhům. K červené růži se navíc můžete vždycky vrátit.

 

Květy z louky

Tušíte, jak vyjádříte skutečně nejvíc vaši lásku? No přeci květinami, které ji sám natrháte. Samozřejmě, ne každé roční období tomu přeje, nicméně během jarních a letních měsíců můžete vytvořit skutečně nádherné květinové kombinace, které vaši partnerkou dostanou do absolutní euforie! A to nejen svou krásou, vůní, ale zejména vaším gentlemanským činem, který se jen tak nevidí! I když to pravděpodobně nebude nejkrásnější květina, kterou kdy dostala, rozhodně to bude květina plná emocí a romantických zpráv.

 

Ať už vyberete jakýkoliv druh z výše zmíněných, můžete si být jistí, že každá květina a kytice vykouzlí ženám úsměv na tváři. Dnešním článkem jsme vás chtěli inspirovat a připomenout, že existují i jiné druhy květin, než jsou červené růže, které zná každý. Nebojte se tedy experimentovat s méně známými druhy květin, které nejsou o nic méně krásnější, jenom jsou často v obdivu oblíbených druhů trochu utlačovány, což je obrovská škoda!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AISHA

AISHA

ALEXANDRA

ALEXANDRA

AMY

AMY

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

DARCIA

DARCIA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIOLETAS

VIOLETAS

SOFIE

SOFIE

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

OTILIE

OTILIE

LILIEN

LILIEN

ANEŽKA

ANEŽKA

ESTER

ESTER

ROOSY

ROOSY

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

ETELA

ETELA

LIA

LIA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Péče o poinsettie: Jak se starat o vánoční hvězdy

Péče o poinsettie: Jak se starat o vánoční hvězdy

Jak se starat o poinsettie

Jak se starat o poinsettii, euphorbia pulcherrimu, neboli vánoční hvězdu? Není to s nimi jako s nenáročnými pokojovkami a je pravda, že trochu speciální péče skutečně potřebují! Tyto vybíravé rostliny vyžadují specifické pěstitelské potřeby, aby si zachovaly své vánoční květy, pro které si je většina z nás pořizuje. Při správné péči by si však vaše sváteční poinsettie měly i nadále držet květy nebo přinejmenším zůstat atraktivní ještě několik týdnů poté.

Číst celé
Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé