RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Devět důvodů, proč dát během podzimu šanci sušeným květinám

Jak si zkrášlit domov sušenými květinami

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá a sleduje designové trendy v designu a květinách ví, že květiny a květinové dekorace jsou základním prvkem dobře stylizované místnosti. Většina z nás přirozeně dává přednost čerstvých květinám, které nám do našich domovů dokážou přinést alespoň trochu pocitu svěžesti a přírody. V minulých letech jsme ale zaznamenali trend, kdy se do popředí začaly dostávat i sušené květiny, které umí vykouzlit podobně krásné květinové aranžmá jako ty živé nebo je elegantně doplnit. Jejich velkou výhodou je samozřejmě také jejich dostupnost a fakt, že jsou vhodným doplňkem téměř ke každému stylu. Můžete je využít do základní výzdoby, přidat do kytice nebo si jen tak zpestřit koutek trochou sušené trávy. V dnešním článku vám pomůžeme zjistit, zda je to ten správný trend i pro vaši domácnost, pomůžeme vám s procesem sušení a samotným aranžováním sušených květin.

 

Každá sušená květina je jiná

Sušené květiny jsou často mylně házeny do jednoho pytle, což je velká chyba. Stejně jako každá čerstvě řezaná květina vyzařuje svojí krásou a jedinečnou energií. Stejně tak mohou i sušené květiny být součástí různorodé škály jedinečných stylů od moderních aranžmá s uhlazenými a jednoduchými květy až po expozice ve stylu divoké louky. Chcete-li vytvořit modernější vzhled, použijte sušené květiny v kombinaci s exotičtějšími druhy, které mají ve většině případů neobvyklé tvary a textury. Držte se jednoduchosti a nevyplňujte prázdný prostor zbytečnostmi, naopak nechejte květiny dýchat a dopřejte vašemu aranžmá potřebnou vzdušnost.

V případě, že toužíte potom si vytvořit kytici nebo květinové aranžmá ve venkovském stylu, do kterého sušené květiny doslova vybízí. Kombinujte slunečné a zářivé barvy společně s různými druhy sušené trávy. Snažte se také myslet lokálně a podporovat buď místní floristy a prodejce nebo se sami vydejte na lov do přírody, kde můžete čas od času najít skutečné skvosty! Jakmile si začnete hrát se zajímavými barevnými kombinacemi a oblíbenými květinami, docílíte tak nádherné přirozené kytice, která splní všechny potřebné atributy, který venkovský styl vyžaduje.

 

Přemýšlejte nad květinami jinak

Zatímco čerstvé květiny lze libovolně naaranžovat do každé vázy, se sušenými květinami můžete zajít ještě mnohem dál! Sušené květiny jsou opravdu všestranné, proto nemusí jen nudně sedět ve váze. Naopak je můžete zakomponovat do netradičních květinových věnců! Ano, věnce skutečně nemusí pouze viset na vchodových dveřích, ale naopak se mohou stát stylovou součástí vašeho interiéru! Můžete je vystavit téměř v každé místnosti, kde mohou působit jako živé umělecké dílo. Drobné sušené květinové stonky mohou být použity také pro styling dárků, kdy stačí stonek proplést mezi stuhu, nebo pomocí okrasných lepítek připevnit přímo na dárek či dárkovou kazetu. Stonky sušených květin dokážou ozvláštnit nejen dárky, ale také prostírání nebo s nimi můžete například ozdobit váš vánoční stromeček. Nemusíte se bát sušené květiny také napasovat do netradičních váz a nádob.

Se sušenými květinami si můžete tedy vyhrát v mnoha různých směrech a dodat tak obyčejným věcem nádech přírody.

 

Zeleň je nutnost

Jakmile se vrhnete do tvorby aranžmá ze sušených květin, je dobré zařadit i jeden základní stonek, který bude živým elementem celé rostliny. Je velmi zajímavé a efektivní pracovat a kombinovat jak sušené, tak i živé květiny. Například u eukalyptu, kterého existuje hned několik zajímavých druhů, úžasně voní i vypadá! Kombinace sušených květin s eukalyptem vás možná mile překvapí. Bude vypadat naprosto fantasticky v souhře se sušenými květinami.

 

Přidejte texturu a vůni

Jakmile začnete tvořit kytice a jiná květinová aranžmá, je vždy důležité myslet na klíčové ohniskové květy, které ve většině případů tvoří hlavní bod celého aranžmá. Ovšem v každém aranžmá se najde místo pro přidání zajímavé textury, se kterou vám může pomoci například gypsophila, známější pod názvem nevěstin závoj, která je proslulá svou jemností a elegantním nádechem. Většina lidí ji zná v tradiční bílé barvě, ovšem je k dostání ve více odstínech. Nevěstin závoj tak dokonale vyplní prázdnější místa a navíc vašemu aranžmá dodá zajímavou strukturu. Strukturu do kytice můžete přidat samozřejmě také pomocí zajímavě tvarovaných květin, kterými jsou například scabiosa, protea nebo echinops, tyto dokonalé květy vám dodají drama a styl!

Co se týče sušených květin, sušená levandule patří oprávněně mezi jednu z nejoblíbenějších sušených květin. Nejen díky své jedinečné a nezaměnitelné barvě, ale také pro svou dokonalou uklidňující vůni. Další, o něco méně tradiční sušenou květinou jsou také sušené palmy.

 

Kombinujte je i několikrát do roka

Jednou z nejlepších věcí na sušených květin je rozhodně jejich dlouhověkost, což vám dává možnost je využít hned několikrát! Během léta je můžete kombinovat se svěžími zelenými trávami a barevnými květy, na podzim je naopak nechat vyniknout co nejvíce a zkombinovat do nádherných hřejivých tónů. V zimě je přidat k přírodnímu jehličí a doladit je zlatavými nebo stříbrnými tóny, které upozorní na sváteční atmosféru a na jaro je naopak sladit se svěžími barvami jarních květin. Jedna sušená květina se dá využít opravdu efektivně a hojně do různých aranžmá, nebojte si s nimi pohrát a zapojit je do různých designů.

 

Sláva udržitelnosti

Díky tomu, že jsou sušené květy dlouhotrvající, jsou v porovnání s čerstvě řezanými květinami také mnohem udržitelnější variantou. Díky tomu, jak neustále roste větší důraz na ekologii a uvědomnělejší chování vůči přírodě, roste také popularita a oblíbenost sušených květin. Náhrada jednorázových řešení za dlouhotrvající a udržitelnější varianty stále láká více a více lidí. Proto se sušené květiny staly dokonalou alternativou k čerstvým květinám.

 

Profesionálně sušené vs. domácí

Velkou otázkou zůstává, jaké květiny jsou vhodnější pro květinová aranžmá. Domácí sušené květiny jsou samozřejmě tou nejudržitelnější a nejlokálnější volbou, kterou můžete zvolit. Musíte ale počítat s tím, že se to mírně odrazí také na jejich kvalitě a výdrži, která nebude natolik vysoká jako u sušených květin, které můžete zakoupit v renomovaných květinářstvích. Domácí sušené květiny začnou dříve ztrácet svůj tvar a i svou barvu. Speciální sušené květiny, které můžeme najít v obchodech prošly několika chemickými úpravami a postřiky, aby vydržely co nejdéle. Z tohoto důvodu nemůžete srovnávat životnost sušených květin z obchodu a sušených květin, které si usušíte sami doma.

 

Bezúdržbová krása

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na další benefit, kterým je jejich minimální údržba, čímž si můžete ušetřit spoustu času. Pokud si navíc sušené květiny koupíte a nevhrnete se na jejich sušení doma, čas kterým jim budete muset věnovat je téměř nulový. Nejsou omezeny žádnou sezónou a dokážou vnést teplý nádech do každého ročního období.

 

Ať už se rozhodnete usušit si vaše květiny u vás doma, nebo je pořídit v obchodě, aranžmá v kombinaci se sušenými květinami bude zkrátka vždy vypadat dobře! Dejte šanci sušeným květinám a přidejte vašemu domovu nádech tepla a přírody, věřte nebo ne, ale v sušených květinách naleznete pouze samé benefity!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé