RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Průvodce květinami k výročí svatby (1. díl)

Symbolické květiny výročí svatby 1. díl

Všichni víme, že každé výročí svatby je spojeno některým ze speciálních symbolů. Některá významnější výročí mají také své speciální názvy jako je zlatá svatba, stříbrná svatba a podobné symbolické názvy v závislosti na společném počtu prožitých let v manželství. Symbolické názvy svateb zná téměř každý, ale tušili jste, že každé výročí má i svou speciální květinu? Tato spojitost konkrétního výročí s květinou vám dokáže velmi usnadnit výběr toho správného dárku ke každému výročí. Ať už oslavujete vaše první, páté nebo dvacáté výročí, květiny by pro tuto speciální událost rozhodně neměly chybět! Jaké květiny zvolit pro oslavu výročí vaší svatby. V dnešním článku se můžete těšit na prvních deset let od svatby, které probereme pěkně postupně, rok po roce.

 

1. rok výročí - Karafiát

První rok od svatby je vždy speciálním výročím, které prvně slavíte svůj společný rok jako manželský pár. Karafiáty jsou díky svému živému a mladistvému vzhledu ideální pro oslavu prvního výročí. Karafiáty obecně symbolizují vášnivou, mladou lásku a i kvůli tomu jsou ideální pro novomanžele.

 

2. rok výročí - Krásenka

K druhému výročí svatby, patří krásenka mezi tradiční květiny jelikož představuje harmonii a radost, kterou láska a život nabízí. Během druhého roku manželství, kdy je hlavní zamilovaná a líbánková fáze u konce mají páry tendence hledat pohodlnou rutinu a skutečné vzájemné porozumění. Krásenka je právě pro oslavu dvou let manželství skvělou volbou.

 

3. rok výročí - Slunečnice

Silná a robustní slunečnice, stejná jako je pár ve třetím roce manželství. Právě i díky této symbolice je slunečnice tradiční květinou na oslavu třetího roku výročí od svatby. Není snad člověka, který by nemiloval slunečnice. Tato živá a veselá květina, dokáže rozjasnit každou kytici symbolizuje úctu, loajalitu a dlouhověkost. Všechny vlastnosti, které by neměly chybět žádnému pevnému manželství.

 

4. rok výročí - Pelargónie

Možná trochu netradiční, nicméně o nic méně krásnější. Ke 4. výročí jsou to právě muškáty tradiční květina, která obvykle v symbolice představuje dva lidi, jež se spojili v mysli, těle i duchu. Pelargónie jsou také známé tím, že symbolizují štěstí a pozitivní emoce, což jsou nezbytné vlastnosti pro šťastný manželský pár. Muškáty jsou navíc krásné a jemné rostliny, které do vaší výroční kytice přidají něco zvláštního.

 

5. rok výročí - Kopretina

Protože jsou kopretiny symbolem věrnosti a věčné lásky, tradičně se používájí k 5. výročí svatby. Kopretiny jsou občas povážovány za obyčejnou a ne příliš ceněnou květinu. V jejich jednoduchosti se ovšem skrývá opravdu čistá krása, která dokáže přinést spoustu štěstí a překvapení, čímž jsou skvělou květinovou variantou k oslavě 5. výročí svatby.

 

6. rok výročí - Kala lilie

Dlouhá, štíhlá a jemná kala je tradiční květinou pro oslavu 6. svatebního výročí. Tyto nádherné bílé květy často můžete najít v mnoha svatebních kyticích jelikož jsou jasným symbolem lásky. Kaly symbolizují způsob, jakým vaše vzájemná manželská láska roste a postupně se rozvíjí. Jsou ideálním květem k šestému roku manželství a projevem úcty a uznání vašemu partnerovi.

 

7. rok výročí - Frézie

Frézie jsou nepřekonatelně voňavé květy v různých barvách, které rozeznáte na první pohled. Zatímco frézie mají různé významy v závislosti na barvě, obecně jsou symbolem důvěry a ohleduplnosti, což je přesně to, co od manželského vztahu očekáváte.

 

8. rok výročí - Plamének

V osmém roku manželství jste už bez pochyb natolik silní jako dva nerozluční parťáci. Jste si vzájemnou oporou na kterou se můžete spolehnout a zároveň víte co od sebe můžete navzájem čekat. Vaše super silné pouto se i přesto mezi vámi nadále upevňuje.

 

9. rok výročí - Vlčí mák

Klasický vlčí mák, který známe nejen z pohádek, ale také z letních červených polí, které všichni tolik milujeme! Právě vlčí mák je tradičním květem pro oslavu 9. výročí svatby. Vlčí máky se pyšní svými nádherně zářivými, červenými okvětními lístky, které symbolizují naději a vzpomínky. Devátý rok manželství je skvělým obdobím k přemýšlení o společném čase a naději na mnoho dalších let, zejména dalšího roku, který bude jedním z prvních, skutečně velkých životních mezníků.

 

10. rok výročí - Narcis

Desáté výročí od svatby je obrovským mezníkem, který by se měl oslavit ve velkém stylu. Narcisy jsou mimořádnou květinou, která představuje první desetiletí manželství. Díky své jasné, žluté barvě, která má symbolizovat vzájemnou lásku. Narcisy jsou silné a odolné květiny, které dokonale reflektují váš vzájemný vztah. Vypadají navíc naprosto skvěle, když jsou uspořádány do kytice.

 

To by bylo pro dnešní článek o květinách pro oslavu svatebního výročí všechno. Květiny na oslavu prvních deseti let v manželství už znáte, v dalším článku si představíme další kandidáty, na následující společné manželské léta.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BABETA

BABETA
Neprodejné

DITA

DITA
Neprodejné

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

ANITA

ANITA
Neprodejné

PARIS

PARIS
Neprodejné

KASTY

KASTY
Neprodejné

KLODI

KLODI
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE

SLUNEČNICE + RŮŽE
Neprodejné

TERI

TERI
Neprodejné

HELIS

HELIS
Neprodejné

ELIANA

ELIANA
Neprodejné

MALVINA

MALVINA
Neprodejné

ROXANA

ROXANA
Neprodejné

SABINA

SABINA
Neprodejné

ROZARIE

ROZARIE
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé