RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Růžové květy plné romantiky

Romantické růžové květy

 

V dnešním článku si představíme nejoblíbenější růžové květy, které mají svůj jedinečný význam  a krásnou, zamilovanou, jemnou barvu. Od jemných světle růžových tónů až po zářivé odstíny růžové. Stejně jako samotná růžová barva i růžové květy mají svou vlastní historii, kulturní významy a symboliku. Podle floriografie, vědy, která se zabývá jazykem květin, růžové květy symbolizují nejrůznější věci a žádný druh neznamená totéž, co jeho příbuzný. Abychom vám příště usnadnili výběr ideálních růžových květin, připravili jsme si pro vás seznam květů v růžových barvách, které jsou symbolem pro různé věci.

 

 

Kala lilie

Tyto elegantní květiny, které ve svém jménu skrývají název lilie, ale ve skutečnosti liliemi nejsou, přicházejí v různých odstínech. Jsou oblíbenými svatebními kyticemi jelikož symbolizují nevinnost a krásu. V růžové se kala lilie pyšní nádhernou sytou barvou, která je opravdu nepřehlédnutelnou.

 

Kamélie

Dokonale spořádané květy signalizující lásku, náklonnost a obdiv. Růžové kamélie se používají k projevu touhy, proto jsou vhodnou volbou pro kohokoliv, po kom se vám stýská, nebo vám chybí. Kamélie má ráda chladno a květe dokonce i v zimních měsících. Kamélie navíc patří mezi jedny z nejstarších rostlin, která se v Japonsku a Číně pěstovala již od vzniku tamních kultur. V dnešní době existuje až 2000 různých kultivarů, mezi nejoblíbenější růžovou variantu však patří Guest of Honor, který má nádherně sytou, růžovou barvu a zaujme především svou pivoňkovitou formou.

 

Pivoňky

Bohaté květy pivoněk můžeme najít v různých barvách, pokud se ale zaměříme konkrétně na růžovou barvu, nejčastěji objevíme jemně růžovou, která je spojena s romantikou, prosperitou a štěstím. Díky těmto jedinečných významům jsou pivoňky oblíbenou volbou pro svatby. Pivoňka je všestranným květem, takže je ideální pro výročí, narozeniny nebo jen tak pro potěšení a pro rozzáření dne vašich blízkých.

 

Alstromérie

Jemná květina, známá také jako peruánská lilie symbolizuje oddanost a přátelství. Jsou ideálními dlouhotrvajícími květinami, při správné péči vám budou dělat radost až po dobu dvou týdnů! Díky různým kultivarům si dnes můžeme vybírat z mnoha zářivých i jemných barev. Alstromériím se často díky jejich jihoamerickému původu přezývá také jako peruánská lilie nebo lilie nebo lilie Inků. Její exotického vzhledu si povšimnete ihned na první pohled. Svými květy na první pohled připomíná lilie, přičemž na jedné rostlině může vyrůst více než 20 květů!

 

Amarylky

Nádherné a poutavé, přesně takové jsou amarylky. Jsou určeny pro kohokoliv, kdo je pro vás neuvěřitelně důležitým a srdcem krásným člověkem. Někoho, koho si opravdu vážíte a rádi byste mu to dali najevo. Amarylky můžete znát také pod názvem hvězdník.

 

Jiřina

Jiřiny mají blízko k chryzantémám, tyto nádherné růžové květy zaplavují v létě jak zahrady tak i naše vázy. Jiřiny jsou symbolem milosti a laskavosti, díky čemuž jsou perfektním poděkováním, nebo přáním k narozeninám. Jiřiny  kvetou běžně od června do září a dorůstají výšky 0,5 metru.

 

Orchidej

Jedna z nejoblíbenějších kvetoucích rostlin vůbec. Orchideje přicházejí s tajemstvím a luxusem. Symbolizují vzácnou a jemnou krásu, potřebují hodně lásky, aby vypadaly co nejlépe, protože se jedná o opravdu výjimečné a luxusní květiny. Orchideje jsou oblíbené už jen pro svůj jedinečný luxusní vzhled, zkuste ji navíc zvolit v růžové barvě a totálně vás dostane!

 

Růžové růže

Klasické znázornění lásky se skrývá spíše za tradičními červenými růžemi. Růžové růže naopak představují obdiv, rozkvetlou lásku a náklonnost. Díky jemné, opojné růžové barvě v kytici, těchto voňavých krásek se budete cítit opravdu vyjímečně. U růžových růží zavisí také na samotném odstínu růžové, světlejší odstíny vyjadřují krásu a říkají vaše upřímné miluji tě, kdežto tmavé syté odstíny jsou vyjádřením vaší elegance a vkusu.

 

Růžové tulipány

Tyto elegantní květy většina z nás zná z fotek z Nizozemí, kde jsou slavná fotogenická pole plná barevných tulipánů. A to nejen těch růžových. Tulipány jsou ztělesněnm jara, ale představují také skutečnou lásku a péči, což z nich dělá například oblíbenou a vhodnou květinu do kytice ke Dni matek.

 

Co vy a růžová? Máte nějakou barvu kterou preferujete a kupujete pravidelně? Růžová barva je vhodnou barvou pro ženy díky své jemnosti a ženskosti. Ať už růžovou máte rádi, nebo raději volíte jiné barvy, v kyticích vypadají růžové květy opravdu nádherně.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

CHANEL

CHANEL

ANEŽKA

ANEŽKA

LIA

LIA

DARCIA

DARCIA

EVŽENIE

EVŽENIE
Neprodejné

EDIT

EDIT

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

MARTA

MARTA

DESIRE

DESIRE

GONA

GONA

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

DIANA

DIANA

RUDÉ RŮŽE + MERCI 250g

RUDÉ RŮŽE + MERCI 250g
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

MALVINA

MALVINA

ČERVENÉ RŮŽE + PLYŠÁK + MERCI

ČERVENÉ RŮŽE + PLYŠÁK + MERCI

ROXANA

ROXANA

ADRIANA

ADRIANA

DORA

DORA

ESTER

ESTER

KYTICE RŮŽÍ COLOR

KYTICE RŮŽÍ COLOR
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SCALA

SCALA

DURIANA

DURIANA

FRIDA

FRIDA
Neprodejné

VALENTÝN SET 20

VALENTÝN SET 20

KYTICE RŮŽÍ CRAZY

KYTICE RŮŽÍ CRAZY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

AGNES

AGNES

ELEN

ELEN

VALENTÝN SET 21

VALENTÝN SET 21

KYTICE RŮŽÍ MIXTA

KYTICE RŮŽÍ MIXTA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ELIEN

ELIEN

VALENTÝN SET 22

VALENTÝN SET 22

KYTICE RŮŽÍ LADY

KYTICE RŮŽÍ LADY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RUDY

RUDY

ELISABETH

ELISABETH

RUDÉ RŮŽE + PLYŠÁK

RUDÉ RŮŽE + PLYŠÁK
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé