RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Dušičky dekorace

Dušičky a květiny na hrob, jak si vybat ty správné?

Památka všech zesnulých, známá pod všedním pojmem Dušičky připadá na datum 2. listopadu a je významným dnem pro křesťany z římskokatolické církve, kdy vzpomínají na své blízké zesnulé. Nejenom římskokatolická církev vzpomíná na své předky, ale také církev husitská či protestantská.

 

Historie Dušiček

Dušičky se dle tradice slaví již od 10. století, kdy se opat Odilo snažil čelit proti pohanským obřadům. Katolickým svátkem se stala až ve 12. století, kdy křesťané vzpomínají na duše v očistci a o století později se tento svátek rozšířil do západních církví.

Dušičkové zvyky

Běžným zvykem během dušičkového období v křesťanských zemích je návštěva hřbitovů a rozsvícení svíček, spolu s výzdobou hrobů ať už formou živých květin či umělých.Tento akt má symbolizovat víru a vděčnost. Dalším zvykem jsou také bohoslužby a mše svaté, během Dušiček má kněz povolení nosit černé roucho, které je typické pro pohřby. V České republice jsou Dušičky hned po Vánocích a Velikonocích významným křesťanským svátkem, v anglosaských zemích je toto období spojeno se svátkem Halloweenu.

Dušičková výzdoba

Na dušičkovou výzdobu se často používají sušené, či umělé květiny. Hlavním důvodem jsou začínající ranní mrazíky a nevyzpytatelné listopadové počasí. Pokud je ale začátek listopadu teplejší, používají se také živé řezané květiny nebo vysazené květináče, oblíbené jsou například chryzantémy.

Květiny na hrob

Pokud chcete letos vsadit na něco originálnějšího než jsou tradiční (ale krásné) chryzantémy, přinášíme vám další tipy, které jsou odolné do listopadového počasí.

 

Astry - patří mezi trvalky a potěší každé oko pro svou pestrou barevnost a bohaté květy. Jsou dobře odolné proti ranním mrazíkům a ideálním místem jsou pro ně slunná prostranství nebo částečný stín. Hodí se jak na vysazení přímo do záhonku nebo také do truhlíků a květináčů.

 

Macešky - se běžně vysazují během září, ovšem přežijí i menší mrazíky. Macešky jsou známé zejména pro svou širokou barevnou paletu můžeme vybírat od žlutých, fialových, vínově červených nebo bílých barev. Macešky nejsou tak odolné jako výše zmíněné astry, proto je dobré je před velkými mrazy chránit.

 

Vřes - je ozdobí svými barvami každý květináč nebo záhonek. Pro jeho růst je nutná výživná a kyselejší půda s pH 5,5. Vřesy mají také rády výsluní a nevadí jím ani polostín.

 

Keře a polokeře - ano, i menší keřík může udělat plno parády. Vybírejte hlavně keře či polokeře se zajímavými listy nebo výraznými barevnými plody. Oblíbenými jsou například stálezelený Zimostráz, Hebe nebo nízký Skalník.

 

Mech, kůra a další plody lesa - les by měl být ve spojitosti s podzimním obdobím na prvním místě. Není nic snadnějšího, než si udělat procházku do lesa a nasbírat zde podzimní plody na dekorace. Ať už ze šípků, mechu, jehličnanů, plodů jeřabin vytvoříte jakékoliv aranžmá, rozhodně tím vaše dekorace prokoukne! Ideální volbou je tyto nasbírané plody zapíchnout do aranžovací hmoty a vložit je do květináče nebo truhlíku.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 6

SMUTEČNÍ KYTICE 6

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 2

SMUTEČNÍ KYTICE 2

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ RŮŽE BÍLÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE BÍLÉ

SMUTEČNÍ KYTICE 9

SMUTEČNÍ KYTICE 9

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 12

SMUTEČNÍ KYTICE 12

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ŽÍHANÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ŽÍHANÉ

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SMUTEČNÍ KYTICE 14

SMUTEČNÍ KYTICE 14

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SRDCE 1

SRDCE 1

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé