RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Dušičky dekorace

Dušičky a květiny na hrob, jak si vybat ty správné?

Památka všech zesnulých, známá pod všedním pojmem Dušičky připadá na datum 2. listopadu a je významným dnem pro křesťany z římskokatolické církve, kdy vzpomínají na své blízké zesnulé. Nejenom římskokatolická církev vzpomíná na své předky, ale také církev husitská či protestantská.

 

Historie Dušiček

Dušičky se dle tradice slaví již od 10. století, kdy se opat Odilo snažil čelit proti pohanským obřadům. Katolickým svátkem se stala až ve 12. století, kdy křesťané vzpomínají na duše v očistci a o století později se tento svátek rozšířil do západních církví.

Dušičkové zvyky

Běžným zvykem během dušičkového období v křesťanských zemích je návštěva hřbitovů a rozsvícení svíček, spolu s výzdobou hrobů ať už formou živých květin či umělých.Tento akt má symbolizovat víru a vděčnost. Dalším zvykem jsou také bohoslužby a mše svaté, během Dušiček má kněz povolení nosit černé roucho, které je typické pro pohřby. V České republice jsou Dušičky hned po Vánocích a Velikonocích významným křesťanským svátkem, v anglosaských zemích je toto období spojeno se svátkem Halloweenu.

Dušičková výzdoba

Na dušičkovou výzdobu se často používají sušené, či umělé květiny. Hlavním důvodem jsou začínající ranní mrazíky a nevyzpytatelné listopadové počasí. Pokud je ale začátek listopadu teplejší, používají se také živé řezané květiny nebo vysazené květináče, oblíbené jsou například chryzantémy.

Květiny na hrob

Pokud chcete letos vsadit na něco originálnějšího než jsou tradiční (ale krásné) chryzantémy, přinášíme vám další tipy, které jsou odolné do listopadového počasí.

 

Astry - patří mezi trvalky a potěší každé oko pro svou pestrou barevnost a bohaté květy. Jsou dobře odolné proti ranním mrazíkům a ideálním místem jsou pro ně slunná prostranství nebo částečný stín. Hodí se jak na vysazení přímo do záhonku nebo také do truhlíků a květináčů.

 

Macešky - se běžně vysazují během září, ovšem přežijí i menší mrazíky. Macešky jsou známé zejména pro svou širokou barevnou paletu můžeme vybírat od žlutých, fialových, vínově červených nebo bílých barev. Macešky nejsou tak odolné jako výše zmíněné astry, proto je dobré je před velkými mrazy chránit.

 

Vřes - je ozdobí svými barvami každý květináč nebo záhonek. Pro jeho růst je nutná výživná a kyselejší půda s pH 5,5. Vřesy mají také rády výsluní a nevadí jím ani polostín.

 

Keře a polokeře - ano, i menší keřík může udělat plno parády. Vybírejte hlavně keře či polokeře se zajímavými listy nebo výraznými barevnými plody. Oblíbenými jsou například stálezelený Zimostráz, Hebe nebo nízký Skalník.

 

Mech, kůra a další plody lesa - les by měl být ve spojitosti s podzimním obdobím na prvním místě. Není nic snadnějšího, než si udělat procházku do lesa a nasbírat zde podzimní plody na dekorace. Ať už ze šípků, mechu, jehličnanů, plodů jeřabin vytvoříte jakékoliv aranžmá, rozhodně tím vaše dekorace prokoukne! Ideální volbou je tyto nasbírané plody zapíchnout do aranžovací hmoty a vložit je do květináče nebo truhlíku.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 6

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 2

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ RŮŽE BÍLÉ

SMUTEČNÍ KYTICE 9

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 12

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ŽÍHANÉ

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SMUTEČNÍ KYTICE 14

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 16

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Sluneční znamení a květiny

Sluneční znamení a květiny

Květiny a znamení měsíce – STŘELEC (24.11.-20.12.)

Jak se tak ten letošní rok chýlí ke svému konci a ten nejkratší den v roce se blíží, my se dostáváme do období slunečního znamení Střelce. Ti, co se narodili v období mezi 22. listopadem a 21. prosincem jsou zastupováni souhvězdím lukostřelce. Vzhledem k tomu, že se jedná o jedno z těch ohnivých znamení zvěrokruhu, mohou být lidé narození během tohoto období vášniví, ale také náladoví. Proto výběr té správné květiny, abychom střelce překvapili, obnáší nějaké to uvážení.

Dnes se vám pokusíme toto znamení trošku poodkrýt. Podíváme se na to, co dělá Střelce úžasné a co je snadno vykolejí. A čím tedy na zrozence ve Střelci zapůsobíme?

Podívejme se, co Střelce řídí a na květiny, které nejlépe zachytí tyto dobrodružné a idealistické nátury.

 

Číst celé
Kolik růží v kytici

Kolik růží v kytici

Význam počtu růží

Přemýšleli jste někdy nad významem počtu růží? Že různé počty mohou symbolizovat různé věci a zprávy kterou kytkou sdělíte? Naopak, počet růží může zdůraznit vaši symbolickou zprávu, kterou kytkou chcete sdělit. A to ať už kytku věnujete své partnerce či partnerovi, kamarádce nebo komukoliv jinému, přesvědčte se, že darujete správný počet růží. Náš dnešní článek vám pomůže nahlédnout na symboliku počtu růží.

Číst celé
Význam barvy růží

Význam barvy růží

Jaký mají význam barvy růží

Přemýšleli jste někdy nad významem jednotlivých barev růží a co se za ním skrývá? Růže patří mezi jedny z nejoblíbenějších květin a není divu, že se za dobu jejich oblíbenosti staly určitým symbolem ztvárňujícím lásku a uznání.

V dnešním průvodci si představíme, co symbolizují jednotlivé barvy. Není totiž růže jako růže a jejich barva může vypovědět více, než by se mohlo na první pohled zdát. Darováním růží různých barev totiž můžete říct více, než jste si možná do dnešního dne mysleli.

Číst celé