RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Pivoňky

Co je dobré vědět, před koupí pivoněk

Jakmile se rozhodnete pro koupi čerstvých květin, v květinářství na vás čeká opravdu bohatý výběr všech různých druhů květin. Jednou z nejpopulárnějších možností, kterou můžete zvolit, jsou právě pivoňky. Pivoňky se v posledních letech staly opravdu oblíbenými květy, které zejména během pozdního jara nabírají na oblibě. Pokud jste si právě vy zvolili kytici pivoněk, je dobré znát hned několik faktů, týkajících se zejména jejich vlastností, které vám následně pomohou o snadnější a dlouhodobější péči.

 

Sezóna pivoněk

Při nákupu pivoněk je důležité brát ohled na jejich poměrně krátkou a rychlou sezónu v roce, která v našich klimatických podmínkách vychází na období od konce dubna až do poloviny června. Záleží také na konkrétním území, kde se nacházíte. To znamená, že máte doslova jenom pár týdnů, abyste využili jejich krásy a pořídili krásnou kytičku. Možná také díky jejich omezené dostupnosti během roku, se pivoňky staly ještě vyhledávanější. Díky tomu, že právě tyto měsíce v roce patří mezi oblíbené svatební měsíce, se pivoňky staly také oblíbenou svatební květinou. Díky jejich jemnosti a romantickému nádechu tak dokáží vytvořit nádherné svatební aranžmá.

Jak dlouho pivoňky vydrží?

Každá řezaná květina má jinak průměrnou dobu vytrvalosti od doby co jsou jednotlivé stonky odříznuty od květiny. Pivoňka patří bohužel mezi ty s krátkou životností a její květy z většiny případů vydrží v průměru kolem 5 dnů. Právě díky této krátké délce kvetení je dobré květiny kupovat ještě ve formě pupenu, než plně rozvinuté. Doma můžete alespoň sledovat proces, kdy se z pupenu stává nádherný plný květ pivoňky! Doba než se pivoňky plně otevřou z pupenu do celé své krásy trvá zpravidla kolem dvou dnů.

Péče o pivoňky

Jakmile jednou obdržíte kytici plnou pivoněk, je na čase jim dopřátu tu nejlepší a nejpreciznější péči! Zde vám představíme několik tipů, jak se nejlépe o pivoňky postarat.

●       Nejprve si připravte čistou, vymytou vázu a naplňte ji čerstvou vodou. Do vody nasypte výživu, kterou byste měli dostat v každém květinářství spolu s kyticí. Výživu jemně promíchejte, je to důležitá složka v péči o květiny, protože pomáhá chránit před bakteriemi, které by mohly následně napadnou stonky pivoněk.

●       Dále kytici zbavte obalu, ve kterém jste ji pravděpodobně donesli domů a seřízněte stonky květiny po úhlem. Délka seříznutého stonku by měla být zhruba 3-4 centimetry.

●       Nezapomeňte také odstranit jednotlivé listy, které se nacházejí pod vodou, mohly by totiž způsobit rychlejší hynutí celé květiny a to rozhodně nechceme! Jakýkoliv další rostlinný materiál totiž podporuje růst bakterií, které květiny pomalu likvidují.

●       Následně uspořádejte květiny pivoněk, přesně podle vašeho gusta a velikosti vaší vázy.

●       Mezi opomíjené, ale velmi důležité body patří výběr toho správného místa pro vaši kytici. Měli byste se vyhnout přímému slunci a také místu, kde se vyskytuje pravidelný průvan větru.

●       Poté je důležité sledovat stav a vývoj vaší kytice, pravidelně kontrolovat zda má dostatečnou hladinu vody, zda je voda čistá, nebo potřebuje vyměnit a také sledovat konce stonků. Pokud jste si všimli slizké textury na konci stonků, potřebují seříznout ostrým a hlavně čistým nožem!

Tipy pro co nejhezčí aranžmá

Uspořádání pivoněk může být opravdu zábava. Díky jejich obrovským a hlavně plným květům vám postačí pár stonků, které dokáží vytvořit bohatou kytici. Pokud chcete zkusit něco méně tradičního, než je běžná kytice ve váze, můžete například stonky pivoněk seříznout až těsně pod květy a položit je na hladinu vody do průhledné misky. Počet pivoněk volte v závislosti na velikosti misky. Vznikne vám tak zajímavá a netradiční dekorace, která zaujme rozhodně každého hosta!

Pokud plánujete naopak pivoňky umístit do vázy je dobré promyslet jejich finální vzhled. Díky opravdu velkým květům pivoněk budou potřebovat jednotlivé stonky seříznout jinak dlouhý konec stonku, aby vytvořili nádhernou oblou kytici. Pro ještě zajímavější kytici můžete k pivoňkám přidat také další květy. Nádherně vypadají spolu s růžemi nebo šeříkem, pokud pivoňky chcete doplnit pouze něčím zeleným, nádherně může posloužit například eukalyptus.

Pro jakou příležitost zvolit pivoňky?

Pivoňky se hodí naprosto pro každou příležitost. Ať už slavíte narozeniny, výročí, plánujete výzdobu svatby nebo si chcete kytičku pořídit jen tak pro radost domů do vázy. Pivoňky jsou spojovány jenom s pozitivními zprávami jako je štěstí, prosperita nebo romantika. Možná právě díky těmto zprávám jsou oblíbenými svatebními kyticemi.

 

Věříme, že vám dnešní článek pomůže s péči o pivoňky a vaše další kytice budou jenom krásně růst a užívat si vaši precizní péči!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DITA

DITA
Neprodejné

DORA

DORA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé