RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Pivoňky

Co je dobré vědět, před koupí pivoněk

Jakmile se rozhodnete pro koupi čerstvých květin, v květinářství na vás čeká opravdu bohatý výběr všech různých druhů květin. Jednou z nejpopulárnějších možností, kterou můžete zvolit, jsou právě pivoňky. Pivoňky se v posledních letech staly opravdu oblíbenými květy, které zejména během pozdního jara nabírají na oblibě. Pokud jste si právě vy zvolili kytici pivoněk, je dobré znát hned několik faktů, týkajících se zejména jejich vlastností, které vám následně pomohou o snadnější a dlouhodobější péči.

 

Sezóna pivoněk

Při nákupu pivoněk je důležité brát ohled na jejich poměrně krátkou a rychlou sezónu v roce, která v našich klimatických podmínkách vychází na období od konce dubna až do poloviny června. Záleží také na konkrétním území, kde se nacházíte. To znamená, že máte doslova jenom pár týdnů, abyste využili jejich krásy a pořídili krásnou kytičku. Možná také díky jejich omezené dostupnosti během roku, se pivoňky staly ještě vyhledávanější. Díky tomu, že právě tyto měsíce v roce patří mezi oblíbené svatební měsíce, se pivoňky staly také oblíbenou svatební květinou. Díky jejich jemnosti a romantickému nádechu tak dokáží vytvořit nádherné svatební aranžmá.

Jak dlouho pivoňky vydrží?

Každá řezaná květina má jinak průměrnou dobu vytrvalosti od doby co jsou jednotlivé stonky odříznuty od květiny. Pivoňka patří bohužel mezi ty s krátkou životností a její květy z většiny případů vydrží v průměru kolem 5 dnů. Právě díky této krátké délce kvetení je dobré květiny kupovat ještě ve formě pupenu, než plně rozvinuté. Doma můžete alespoň sledovat proces, kdy se z pupenu stává nádherný plný květ pivoňky! Doba než se pivoňky plně otevřou z pupenu do celé své krásy trvá zpravidla kolem dvou dnů.

Péče o pivoňky

Jakmile jednou obdržíte kytici plnou pivoněk, je na čase jim dopřátu tu nejlepší a nejpreciznější péči! Zde vám představíme několik tipů, jak se nejlépe o pivoňky postarat.

●       Nejprve si připravte čistou, vymytou vázu a naplňte ji čerstvou vodou. Do vody nasypte výživu, kterou byste měli dostat v každém květinářství spolu s kyticí. Výživu jemně promíchejte, je to důležitá složka v péči o květiny, protože pomáhá chránit před bakteriemi, které by mohly následně napadnou stonky pivoněk.

●       Dále kytici zbavte obalu, ve kterém jste ji pravděpodobně donesli domů a seřízněte stonky květiny po úhlem. Délka seříznutého stonku by měla být zhruba 3-4 centimetry.

●       Nezapomeňte také odstranit jednotlivé listy, které se nacházejí pod vodou, mohly by totiž způsobit rychlejší hynutí celé květiny a to rozhodně nechceme! Jakýkoliv další rostlinný materiál totiž podporuje růst bakterií, které květiny pomalu likvidují.

●       Následně uspořádejte květiny pivoněk, přesně podle vašeho gusta a velikosti vaší vázy.

●       Mezi opomíjené, ale velmi důležité body patří výběr toho správného místa pro vaši kytici. Měli byste se vyhnout přímému slunci a také místu, kde se vyskytuje pravidelný průvan větru.

●       Poté je důležité sledovat stav a vývoj vaší kytice, pravidelně kontrolovat zda má dostatečnou hladinu vody, zda je voda čistá, nebo potřebuje vyměnit a také sledovat konce stonků. Pokud jste si všimli slizké textury na konci stonků, potřebují seříznout ostrým a hlavně čistým nožem!

Tipy pro co nejhezčí aranžmá

Uspořádání pivoněk může být opravdu zábava. Díky jejich obrovským a hlavně plným květům vám postačí pár stonků, které dokáží vytvořit bohatou kytici. Pokud chcete zkusit něco méně tradičního, než je běžná kytice ve váze, můžete například stonky pivoněk seříznout až těsně pod květy a položit je na hladinu vody do průhledné misky. Počet pivoněk volte v závislosti na velikosti misky. Vznikne vám tak zajímavá a netradiční dekorace, která zaujme rozhodně každého hosta!

Pokud plánujete naopak pivoňky umístit do vázy je dobré promyslet jejich finální vzhled. Díky opravdu velkým květům pivoněk budou potřebovat jednotlivé stonky seříznout jinak dlouhý konec stonku, aby vytvořili nádhernou oblou kytici. Pro ještě zajímavější kytici můžete k pivoňkám přidat také další květy. Nádherně vypadají spolu s růžemi nebo šeříkem, pokud pivoňky chcete doplnit pouze něčím zeleným, nádherně může posloužit například eukalyptus.

Pro jakou příležitost zvolit pivoňky?

Pivoňky se hodí naprosto pro každou příležitost. Ať už slavíte narozeniny, výročí, plánujete výzdobu svatby nebo si chcete kytičku pořídit jen tak pro radost domů do vázy. Pivoňky jsou spojovány jenom s pozitivními zprávami jako je štěstí, prosperita nebo romantika. Možná právě díky těmto zprávám jsou oblíbenými svatebními kyticemi.

 

Věříme, že vám dnešní článek pomůže s péči o pivoňky a vaše další kytice budou jenom krásně růst a užívat si vaši precizní péči!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DITA

DITA

DORA

DORA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

ZOLMA

ZOLMA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SUNNY

SUNNY

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Péče a starost o květiny

Péče a starost o květiny

Jak předejít vadnutí květin?

Asi to všichni známe, dostaneme nádhernou kytici čerstvých květin, které bohužel během chvilky začnou ztrácet na životě a vadnout. Přičemž vadnutí květin můžeme naší péči a starostí o květiny zpomalit hned o několik dnů. Nejčastější chybu, které se dopouštíme je, že jakmile květiny umístíme do vázy, necháme je žít vlastním životem a myslíme si, že máme vystaráno. Ovšem tomu tak rozhodně není a květiny potřebují naši péči po chvíli, jakmile je umístíme do vázy. V dnešním článku si představíme několik základních tipů a rad, které je dobré dodržovat, pokud chceme aby se květinám u nás dařilo a vydržely nám co nejdéle.

Číst celé
Doručované květy ve formě pupenů

Doručované květy ve formě pupenů

Proč některé čerstvé květiny přichází v podobě pupenů?

Stalo se vám někdy, že jste si objednali kytici online a kurýr vám přivezl sice kytici druhu, jež jste si objednali, ale místo nádherně rozkvetlé kytice byly květy stále ve formě pupenů? Pokud ano, neměli byste být na kurýra či online květinářství naštvaní ba naopak! Má to jeden prostý důvod. Hlavním důvodem, proč některé online květinářství zasílají kytice ve formě pupenů je zajištění toho, aby si jejich příjemce užil hlavní krásu kytice tak dlouho, jak je jen možné. Pokud by se k vám dostala už rozkvetlá kytice, pravděpodobně by její životnost byla mnohem kratší, než když ji získáte ještě v podobě pupenů. V dnešním článku se zaměříme na  životní cyklus květin, který vám pomůže pochopit, proč některé online květinářství raději volí pupeny, před plně rozvinutými květy. 

Číst celé
Květiny k narozeninám v červenci

Květiny k narozeninám v červenci

Narozeninové květy pro měsíc červenec

Letní měsíce, oslavy a narozeniny.. Určitě znáte někoho, kdo slaví svoje narozeniny právě v červenci. A pokud právě pro něj hledáte onen ideální dárek, dnes vám přinášíme skvělý tip, jaké ideální květiny zvolit pro červencové oslavence. Každý měsíc má pro své oslavence konkrétní druh květin, které jsou pro něj symbolické a právě pro měsíc červenec jsou to nádherné stračky, které jsou svým jedinečným vzhledem zkrátka nepřehlédnutelné. Dneska si povíme, proč právě stračka je ideální volbou jako narozeninová květina pro měsíc červenec.

Číst celé