RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Zdobení svatebních dortů květinami

Svatební dorty s květinami

Květiny jsou a vždy byly krásným doplňkem každého svatebního dortu, existuje ale tolik způsobů, jak je zakomponovat právě třeba do svatebních sladkostí tak, aby leckdy splnily nejen estetickou stránku, ale hlavně aby si na nich hosté mohli případně i pochutnat. Můžete vytvořit cukrové květiny, malované vzory na dortech, nebo využít kouzla čerstvých květin a zakomponovat přímo ty! Pečlivě si promyslete jakou variantu zvolíte, ať zbytečně nepřekombinujete několik různých stylů, které by si ve výsledku mohly spíše odporovat. V dnešním článku vám přinášíme trochu inspirace, jak můžete zakomponovat květy do sladkých pokrmů a dobrot!

 

Cukrové květiny

Krásný a tradiční způsob jak můžete začlenit květiny do vašeho svatebního dortu. Cukrové květiny zná a miluje naprosto každý! Jedná se ale o poměrně složitý proces, kde každý detail vyžaduje opravdové úsilí a pozornost jelikož právě květy z dortu budou dělat krásnou podívanou a každý se na ně zaměří pod opravdovým drobnohledem. Zvolte tedy opravdu cukráře s dlouhou praxí, který má už nějaké zkušenosti z vytvářením cukrových květin a umí si s nimi opravdu hezky pohrát. Můžete vybírat z široké škály květin a barev, zde se kreativitě opravdu meze nekladou. Před finálním dortem si nechte od cukráře nebo cukrářky připravit pár kousků a teprve až tehdy rozhodněte o finálním vítězi. Nikdo nechce být zklamán výsledkem a zkazit si tak příjemný pocit z celého dortu. Největší výhodou cukrových květin je ta, že je můžete sníst!

 

Čerstvé květiny

Na váš dort můžete samozřejmě také využít čerstvé květiny, což vám dává ideální prostor sladit svatební kytici společně s dortem a dalšími květinovými dekoracemi. Můžete použít stejné druhy a udělat tak působivé kombinace. Čerstvé květiny dodají dortu krásný vzdušný vzhled, avšak narozdíl od cukrovým květů si na nich poté nemůžete pochutnat a pravděpodobně je musíte před prvním krájením všechny odstranit, aby hosté neměli na talířích kousky stonků nebo okvětních lístků. Pokud vám jde tedy pouze o estetiku a styl, čerstvé květy pro vás budou správnou a velmi působivou volbou.

 

Polonahé dorty

Jedná se o rostoucí trend, který využívá taktéž čerstvých květů na takzvaných nahých nebo polonahých dortech, které jsou bez polevy, pouze s krémem nebo korpusem. Květiny v tento moment plní funkci opravdové dekorace a dodávají celému dortu vintage a venkovský styl. Pokud tedy plánujete svatbu právě v tomto stylu, můžete se nechat inspirovat polonahými dorty s květinami! Květiny dortu navíc přidají také barvy a můžete si s nimi opravdu vyhrát a vykouzlit tak rozmanité dekorace. Ať už použijete světlé a neutrální barvy květin pro jednoduchý, elegantní styl nebo se odvážete různě barevnými stonky, aby váš dort získal naopak život nebo romantický vzhled, věříme, že každá varianta bude vypadat působivě a nádherně.

 

Vodopád

Myslíme, že název mluví sám za sebe. Oblíbené kaskádové květiny, které postupně sestupují po vrstvách dortu vytvoří opravdu jedinečný a nenahraditelný efekt. Vodopádu můžete docílit jak čerstvými květinami, tak i cukrovými, kterých budete ale potřebovat opravdu hodně. Proto se zde rozhodujte podle funkčnosti a preferencí, které od vašeho dortu očekáváte. Navíc kaskády se dají krásně udělat i pomocí cukru nebo krému, který stačí pouze doplnit o jednotlivé kousky květin, což může být zajímavá varianta, pokud netoužíte po kytkami zasypaném dortu.

 

Malované květy

Pokud milujete vzhled květin, ale nechcete sladce vypadající cukrové květy nebo se naopak bojíte na dort použít čerstvé květiny, kompromis v podobě malovaných květů přímo na dort může být efektivním řešením. Vaši hosté určitě ocení skutečné umění a design dortu, který mu dodá opravdovou uměleckou hodnotu!

 

Jedlé květy

Existuje široká nabídka jedlých květů, které jsou jak živé, tak jedlé a vaši hosté se tam nemusí ostýchat je strčit přímo do pusy a pochutnat si na nich. Prozkoumejte nabídku jedlých květů a vyberte přesně ty, které budou splňovat jak chuťové požadavky, tak i dekorativní.

Nabídka květů, které můžete aplikovat na váš svatební dort je opravdu široká, proto se nemusíte obávat omezeného výběru a naopak můžete zvolit přesně ten, který je vašemu srdci a preferencím nejbližší. Doufáme, že vám náš dnešní průvodce usnadní výběr a vaše volba bude ta nejlepší!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ  RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PLNÝ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PLNÝ RŮŽÍ

KOŠ RUDÝCH RŮŽÍ

KOŠ RUDÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LOVE

KVĚTINOVÝ KOŠ LOVE

KVĚTINOVÝ KOŠ ROSE

KVĚTINOVÝ KOŠ ROSE

KVĚTINOVÝ KOŠ PURPLE

KVĚTINOVÝ KOŠ PURPLE

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ CHANEL

KVĚTINOVÝ KOŠ CHANEL

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANE

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANE

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ ALEXIS

KVĚTINOVÝ KOŠ ALEXIS

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

KVĚTINOVÝ KOŠ EDIT

KVĚTINOVÝ KOŠ EDIT

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé