RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jakou květinu ke Dni matek

Květina pro Den matek

Nalezení dokonalé květiny, které se rozhodnete věnovat vaší jediné a nezaměnitelné mamince na významný sváteční den - Den matek, může být občas opravdovou výzvou. Od kytice, která oslavuje mateřství chcete totiž opravdu hodně! Chcete aby se jí líbila a byla jí sympatická, aby splňovala její styl a zároveň aby za vás daná květina dokázala vyjádřit skutečný sentiment lásky, péče a vděčnosti. Chcete vyjádřit vaše emoce a pocity, ale hlavně vděk za všechny činy, které pro vás vaše máma kdy udělala. Můžete samozřejmě vybírat ze široké škály krásných barevných květin ke dni matek. Od tulipánů, podmanivých pivoněk, klasických růží nebo odolných orchidejí, všechny zmíněné květiny jsou rozhodně jarními bestsellery, které můžete vaší mamince věnovat. Zároveň jsou dostupné v různých barvách a variantách.

 

 

Ovšem i Den matek má svou konkrétní květinu, kterou jsou v naší společnosti trochu nedoceněné karafiáty. V dnešním článku si tedy přiblížíme historii křehkých karafiátů a povíme si o tom, proč právě z nich se stala oficiální květina, která se hojně věnuje ke dni matek.

 

Historie spojená s dnem matek

V roce 1908 se dáma jménem Anna Jarvis oficiálně zapsala do historie jako první dáma, která v USA uspořádala oslavu tohoto dnes již významného dne, dne který je věnován našim jedinečným maminkám. Anniným snem bylo věnovat alespoň jeden jediný den v kalendáři těm nejdůležitějším osobám v našich životech, tedy našim matkám. Oficiálně byl tento svátek v USA s krásnou myšlenkou uznán v roce 1914. V Československu se na oficiální oslavy tohoto svátku čekalo o něco déle, konkrétně až roku 1923 kdy hlavní propagátorkou byla Alice Masaryková. Zajímavostí také je, že se tento svátek slaví různě na světě  odlišné dny. Ve Velké Británii oslavují Den matek každou čtvrtou postní neděli, kdežto v Česku se slaví podle amerického vzoru každou druhou květnovou neděli. V Arabských zemích má svátek konkrétní datum 21. března. 

 

Proč zrovna karafiáty?

Během historicky prvního Dne matek, který se slavil, rozdala zakladatelka Anna Jarvis 500 karafiátů všem matkám, které se účastnily sborové služby na ministerstvu, kde byla její zesnulá matka učitelkou. Od toho dne se církev rozhodla pravidelně rozdávat karafiáty jako projev uznání při každé bohoslužbě, která se konala právě na Den matek. Příběh a povědomí o svátku matek se začal postupně rozšiřovat dál a brzy se tak stal normou mezi ostatními církvemi a komunitami.

 

Význam karafiátu pro Den matek

Botanici a odborníci na květiny tvrdí, že právě Anina matka, pro kterou byl první Den matek věnován, milovala karafiáty a milovala je natolik, že měla zahradu plnou karafiátů. Přirozeně se tak růžové karafiáty staly symbolem pro Den matek. Nejčastěji v růžové barvě, která je symbolem neutuchající a nehynoucí lásky k našim matkám. Bílé karafiáty mají v tento den taktéž významné zastoupení, jsou věnovány matkám, které s námi bohužel už nadále nejsou na tomto světě. Kromě toho, že jsou karafiáty symbolem oslavy Dne matek, mají po celém světě také širokou škálu fascinující symboliky a různých významů, které vychází především z kultury konkrétních států. Některé příklady nejznámějších významů přikládáme níže:

 

Zelené karafiáty: Zelené karafiáty jsou významné zejména pro významnou irskou událost, Den svatého Patrika. Každý irský patriot tento svátek poctivě slaví a i když v tento svátek hraje nejvýznamnější roli oblíbený nápoj, zelené karafiáty zde mají také významné postavení. Zároveň zelené karafiáty jsou spojené s básníkem Oscarem Wilde, který je miloval.

Červený karafiát: Květina v rudých barvách je jasným symbolem vášně a lásky. Jedná se o národní květinu temperamentního Španělska, kde ji lidé znají pod názvem Clavel. V sousedním Portugalsku je naopak známá karafiátová revoluce, která je oslavou portugalské nezávislosti. Někdo oslavuje svobodu klíčema, jiní karafiáty.

Bílý karafiát: Bílá barva u karafiátu znamená nevinnost a čistotu. V Holandsku se například bílé karafiáty používají k uctění památky statečných vojáků,  kteří bojovali během války.

 

Nezapomeňte tento rok si v kalendáři poznamenat významný den, Den matek, který tento rok připadá na 9. května. A potěšte vaši maminku krásnou kyticí květin. Ať už to budou symbolické karafiáty nebo její oblíbený druh, můžete si být jistí, že vaše milující gesto rozhodně ocení. Můžete se inspirovat výběrem květin například u nás na Flora online, kde na vás čeká výběr těch nejčerstvějších květin! Stačí si jen vybrat.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé