RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Řezané květiny, které vydrží

Dlouhotrvající řezané květiny, které rozzáří váš domov

Volba správných květin do vašeho domova opravdu dokáže změnit pocit, jak se budete u vás cítit a jakou energii bude nejen váš domov, ale také vy na druhé vyzařovat. Květiny jsou známé tím, jak dokážou změnit náladu a celkové prostředí ve vašem domě a jak málo stačí, abyste se vy sami cítili šťastnější a pozitivnější. Při výběru těch správných květin do vaší vázy je nutné myslet také na životnost jednotlivých květin a brát v potaz, že květiny s prokázaně delší životností stojí opravdu o něco více než ty, které vydrží doslova pár dnů. Ovšem cena by vás určitě neměla odradit, naopak se držte představy, že vám květiny budou dělat radost mnohem déle, než ty, které by byly sice levnější, ale jejich služba by netrvala ani zdaleka tak dlouho. V dnešním článku vám představíme několik z nejoblíbenějších dlouhotrvajících květin, které se u vás doma budou doslova vyjímat!

Lilie

Lilie patří mezi jedny z vůbec nejpozoruhodnějších řezaných květin, i když je většina z nás zná především jako květiny v květináči. Je známo, že jako řezané květy lilie vydrží až po dobu 10 dnů. Tyto exotické a poněkud orientální krásky jsou oblíbené nejen pro svůj vzhled, ale také pro svou jedinečnou vůni, kterou u vás doma určitě nepřehlédnete. Další výhodou je že nepotřebujete mnoho jednotlivých stonků, pro dosažení co největšího efektu, naopak díky svému zajímavému vzhledu a vůni vám stačí doslova pár stonků. Pokud máte obavy z nadměrného pylu nebo jen nechcete aby se vám pylové snítka válela po stole, můžete to vyřešit odstraněním tyčinek z květů. Navíc tímto jednoduchým krokem dokážete prodloužit celkovou životnost květu.

 

Slunečnice

Slunečnice je jedna z nezaměnitelných květin, která je nositelem radosti. Jako řezaná květina vám vydrží po dobu 7 až 10 dnů. Zatímco většina dlouhotrvajících květin je známá svými dlouhými stonky s velkými květy, co se týče slunečnice je k dispozici i v menších odrůdách, které sice pravděpodobně nenajdete na poli, ale v květinářství se na vás i mini verze rozhodně budou těšit. Pokud se rozhodnete pro pěstování slunečnic na vaší zahradě, je dobré je zastřihnout ještě předtím, kdy jsou stále částečně otevřené. Jakmile květy zcela vykvetou a otevřou se plně sluníčku, nevydrží u vás doma tak dlouho, a to i když se o ně budete starat nejlépe jak umíte. Proto se opravdu nebojte zastřihnout květy i přesto, že nejsou zcela rozvinuté, jejich krásu a pomalou změnu v plné otevření si budete moci užívat i u vás doma.

 

Tulipány

Tulipány jsou doslova květy pro každou příležitost a jejich životnost ve váze sčítá týden až 10 dnů, pokud se o ně staráte opravdu dobře. Další významným benefitem tulipánů je jejich široká škála barev a různých odrůd, které dělají finální kytici o to zajímavější. Můžete namixovat různé druhy a barvy a vytvořit si tak opravdu originální a jedinečnou květinu. Mimo barvy si můžete u tulipánů hrát i s výškou, delší kytice jsou ideální na váš jídelní stůl nebo konferenční stolek do obývacího pokoje, naopak drobnější kytičky jsou skvělou dekorací do vaší koupelny.

 

Mečíky

Ve váze vám mečíky budou dělat parádu po dobu 7 až 10 dnů, často i mnohem déle, pokud jim zajistíte ideální podmínky. Nejen že jsou oblíbené pro jejich dlouhou životnost, ale také pro jejich působivé vysoké stonky s mnoha květy. Stejně jako tulipány jsou k dispozici v mnoha barvách ze kterých je rozhodně co vybírat. Mečíky můžete vystavit samostatně nebo je kombinovat s dalšími druhy květin, kterým potřebujete dodat výšku.

 

Náš souhrn je pouze několik základních možností, po jakých květinách sáhnout, pokud je pro vás životnost řezaných květin jako jeden z nejdůležitějších rozhodovacích indikátorů. Důležité je také nezapomínat, že každá rostlina potřebuje naprosto jinou péči a proto před pořízením je důležité zjistit jaké prostředí a místo je ideální pro daný druh a zda jste schopni tyto podmínky zajistit, pokud ano, dále není nad čím váhat a hurá do pořizování! Váš domov ožije, vaše nálada bude o poznání lepší a celkové bude prostředí kolem vás mnohem příjemnější. Tak nečekejte a objednejte ještě dnes kytici přesně podle vašeho gusta na Flora online.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

AISHA

AISHA

AMY

AMY

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELISE

BELISE

BIBIANA

BIBIANA

CATHARINA

CATHARINA

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

DARCIA

DARCIA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIOLETAS

VIOLETAS

SOFIE

SOFIE

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

LUDMILA

LUDMILA

OTILIE

OTILIE

MICHEL

MICHEL

LILIEN

LILIEN

ANEŽKA

ANEŽKA

ESTER

ESTER

ROOSY

ROOSY

CORAL

CORAL

ETELA

ETELA

LIA

LIA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé