RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Narozeninová květina pro měsíc září

Zářiové narozeninové květiny

 

Při pohledu do kalendáře jste zjistili, že v září vás čeká několik oslav narozenin a vy už teď máte stres z toho, co pořídit zářijovým oslavencům? Máme pro vás jednoduché, efektivní a hlavně funkční řešení. Abyste udrželi narozeninové dary stále osobní a zároveň promyšlené, řezané květiny měsíce budou nádherným dárkem s přidanou hodnotou. Pro měsíc září se květinami měsíce staly nádherné a oblíbené astry a povíjnice trojbarvá. Pokud vás zajímá historie a symbolika květin, spojených s měsícem září, dnešní článek pro vás bude ideálním čtením!

 

Květina měsíce září: Astra


Stručná historie a původ aster

Oficiální a první květinou spojenou s měsícem září je astra. Tato nádherná květina, která pochází z čeledi Asteraceae, ve které jsou například také kopretiny nebo sedmikrásky. V divoké přírodě se astry vyskytují nejčastěji v jižní Evropě nebo v Severní Americe.

Astry jsou mnohým lidem známé také pod názvem hvězdnice, mrazivky, čínské astry nebo sedmikrásky. Navíc astry nejsou jenom krásným doplňkem, ale mají významné místo v tradiční medicíně a pro mnohé tradiční domorodé kmeny hrají zásadní roli. Například naši starověcí předci používali astry k vypalování negativní energie. A to jak z lidského těla pomocí kouření, tak i z pálení květin, které mělo vyhnat negativní vlivy z celé oblasti. Domorodé kmeny dodnes využívají květiny jako léčbu proti bolesti svalů, hlavy nebo nachlazení.

Název astra pochází z řeckého slova pro hvězdu, který je už na první pohled spjatý se tvarem květu aster. Ovšem nejen to! Další symbolika spojená s hvězdou pochází z řecké mytologie a příběh je spojen s bohyní řeckých Titánů padajících hvězd a nočních věštců, tedy bohyní Asterií. Podle legendy astry pocházejí ze slz bohyně, která plakala, když viděla jak málo hvězd je na obloze.

 

Významy a symbolika aster

Jak jsme již zmínili v úvodu, astra je oficiální květinou pro měsíc září, čímž nese spoustu významů a symboliky spojenou právě s tímto měsícem. Astra obecně vyjadřuje víru, lásku, úspěch a moudrost. Značí také statečnost, trpělivost a štěstí.  V některých kulturách jsou květy ve tvaru hvězdy spojeny s významem smutku ze smrti milované osoby, jejíž duše se dostala právě do nebe, kde září jako hvězda na obloze. Ve viktoriánské éře květina představovala kouzlo a šarm. Astry jsou navíc jedny ze dvou oficiálních druhů květin na oslavu k 20. výročí svatby, druhou květinou určenou pro tuto speciální událost je nádherná lilie.

 

Astry můžete pořídit v různých odstínech od fialové, bílé, růžové nebo i v červené barvě. Fialové květy aster patří pravděpodobně mezi ty nejběžnější a zároveň nejuznávanější. Stejně jako ostatní květy fialové barvy znamenají královskou hodnost, moudrost a výjimečnost, jelikož už historicky je fialová barva známým znakem královské rodiny a hodnosti. Bílé astry naopak symbolizují nevinnost a čistotu. Představují také nové začátky, proto jsou vhodnou volbou nejen jako narozeninový dárek pro zářijové oslavence, ale také na oslavu nové práce, narození miminka nebo k promocí. Květy růžových aster jsou naopak znázorněním lásky a citlivosti, kdežto červená barva u aster symbolizuje nehynoucí oddanost.

 

Tipy při nákupu řezaných aster

Narozdíl od jiných řezaných květin astry dokonale fungují jako akcent nebo jako výplňové květy do kytici a to v různých typech kytic. Ovšem to není jediné využití nádherných aster a kytice ve které astry budou dominovat nebo bude dokonce složená pouze s aster bude vypadat nádherně! Zde vám přinášíme několik tipů pro nákup aster, abyste měli jistotu, že kupujete skutečně květiny v nejlepší kondici.

 

●     Nekupujte předčasně sklizené astry, protože jejich uzavřené pupeny se nikdy neotevřou.

●     Hledejte astry se dvěma až čtyřmi květy na jednom stonku.

●     U řezaných aster sledujte, zda nemají známky nemoci nebo plísně. Žloutnoucí nebo načernalé listy naznačují špatné skladovací podmínky.

●     Po nákupu aster ihned vybalte kytici z obalu a seřízněte stonky pod úhlem. Odstraňte listy, které by byly ve váze pod hladinou vody a teprve poté kytici umístěte do vázy. Pokud chcete pomoct prodloužit životnost vašich květů, můžete do vody přimíchat květinovou výživu.

●     Astry běžně ve váze vydrží po dobu 5 až 10 dnů. Jejich zdraví můžete velmi snadno pozorovat na okvětních lístcích nebo listech, které jsou náchylné k vadnutí. Proto je důležité pravidelně kontrolovat kytici, abyste se mohli případně odumřelých květin nebo listů zbavit.

 

Povíjnice trojbarvá

Měsíc srpen nemá ovšem pouze jednu jedinou květinu měsíce, naopak, další květinou pro oslavence v měsíci září je povíjnice trojbarvá. V anglickém překladu Morning glory znamená doslova ranní sláva, se kterou je spojena jedna její zajímavost. Tato květina začíná kvést brzy z rána a během dne umírá. Zároveň je také květinou na oslavu 11. výročí od svatby.

 

V řeči květin představuje neopětovanou lásku, která je znovu symbolicky spojená s její krátkou životností. Symbolizuje také náklonnost, smrtelnost, smutek nebo vzkříšení. V čínské tradici tyto květiny znamenaly den, kdy se milenci mohli setkat. Legenda spojená s touhle symbolikou vypráví příběh, když se dva mladí do sebe zamilovali, svou lásku dali na první místo a tak začali zanedbávat své povinnosti. Bohové je oddělili na dva různé břehy řeky a dovolili jim se setkat pouze jeden den v roce.

Květy povíjnice můžete najít také v různých barevných variantách včetně fialové, modré, bílé, žluté nebo červené. Primární symbolika bílé povíjnice vyjadřuje čistotu, nevinnost, zatímco červená barva je symbolem silného srdce. Nejčastější barvou povíjnice je fialová. Během léta ji spatříte v našich končinách skutečně v hojném množství.

 

Ať už zvolíte tradiční astru, nebo méně známou povíjnici, můžete si být jistí, že úsměv na tváři a skutečnou radost za promyšlený, tematický a symbolický narozeninový dárek. Květiny jsou sázkou na jistotu, avšak květina měsíce je skutečným promyšleným překvapením a potěšením zároveň. Každý oslavenec jistě ocení nápad, který jste do dárku vložili. Povíjnice bude vhodnější volbou jako ozdoba na letní oslavu pro oslavence, už z důvodu její krátké životnosti. Astry budou naopak vhodné do kytice, jako řezané květiny, které dokonale odrazí symboliku květin. Nakombinujte dokonalou variaci barev a druhů aster a vytvořte tak dokonalou kytici pro zářijové oslavence.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGATA

AGATA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

SILVIE

SILVIE

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Pohřební květiny, jak vybrat ty správné

Pohřební květiny, jak vybrat ty správné

Jak vybrat ty správné květiny na pohřeb

 

Pohřby a odchod blízkého člověka je vždy náročnou psychickou situací, se kterou není jednoduché se vypořádat. Často nám dojdou slova a máme pocit, že náš knedlík v krku je tak velký, že nedokážeme vyslovit slova lítosti, kterou cítíme. Celou tuhle nepříjemnou situaci ale můžou velmi elegantně zachránit květiny. Zaslání květin je dokonalým projevem ohleduplnosti, která nám pomůže vyjádřit naše city a emoce. I v tomto případě je však velmi důležité vzít v úvahu nejen druh květiny, kterou se rozhodnete poslat jako projev soucitu, ale také barvu a s ní spojený i konkrétní význam.

Číst celé
Nejoblíbenější podzimní barvy

Nejoblíbenější podzimní barvy

Nejkrásnější barvy podzimu

Podzim je ideálním ročním obdobím k celkovému zpomalení a zamyšlení se. Po zážitkovém létě, kdy se krásné počasí snažíme všichni využít na maximum. Kdy máme pocit, že musíme být neustále produktivní, venku, užívat si každou minutu od východu slunce až do jeho západu je podzim obdobím, kdy máme šanci trochu zklidnit, ale zároveň začít s věcmi, které jsme během léta buďto odkládali, nebo zanedbávali. Po letních cestách a krásném počasí, díky kterému máme šanci náš volný čas trávit převážně venku nastává doba, kdy znovu budeme trávit více a více času v našich domovech. Podzim přináší také zcela novou paletu barev ve srovnání s letními odstíny. Podzimní teplé tóny ve slavnostních odstínech sklizně a zároveň inspirované velkou změnou měnícího se venkovního listí přináší do našich domovů pohodovou, teplou a hlavně útulnou atmosféru.

Číst celé
Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (2. díl)

Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (2. díl)

Nejzajímavější květiny podzimu (2. díl)

 

V minulém díle jsme si představili hned několik oblíbených podzimních květin plných barev, tvarů, a hlavně nádechu podzimu. Ačkoliv se s námi léto pomalu začíná loučit, ne všechny radosti odchází společně s ním, naopak ty květinové rozhodně zůstávají! Podzimní období je jako dělané pro teplé tóny květin, které vám dokážou nejen rozzářit váš domov, ale přinést do něj také trochu tepla a slunečních paprsků, které vytvoří nádhernou hřejivou atmosféru. V dnešním díle vás čeká další várka oblíbených podzimních květů, které vám pomohou rozzářit váš domov a možná se díky nim začnete na podzimní období těšit o něco více. Nesmutněte, že léto odchází, naopak se radujte, že jsou tu nové možnosti plné zářivých a jasných květin.

 

Číst celé