RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Narozeninová květina pro měsíc září

Zářiové narozeninové květiny

 

Při pohledu do kalendáře jste zjistili, že v září vás čeká několik oslav narozenin a vy už teď máte stres z toho, co pořídit zářijovým oslavencům? Máme pro vás jednoduché, efektivní a hlavně funkční řešení. Abyste udrželi narozeninové dary stále osobní a zároveň promyšlené, řezané květiny měsíce budou nádherným dárkem s přidanou hodnotou. Pro měsíc září se květinami měsíce staly nádherné a oblíbené astry a povíjnice trojbarvá. Pokud vás zajímá historie a symbolika květin, spojených s měsícem září, dnešní článek pro vás bude ideálním čtením!

 

Květina měsíce září: Astra


Stručná historie a původ aster

Oficiální a první květinou spojenou s měsícem září je astra. Tato nádherná květina, která pochází z čeledi Asteraceae, ve které jsou například také kopretiny nebo sedmikrásky. V divoké přírodě se astry vyskytují nejčastěji v jižní Evropě nebo v Severní Americe.

Astry jsou mnohým lidem známé také pod názvem hvězdnice, mrazivky, čínské astry nebo sedmikrásky. Navíc astry nejsou jenom krásným doplňkem, ale mají významné místo v tradiční medicíně a pro mnohé tradiční domorodé kmeny hrají zásadní roli. Například naši starověcí předci používali astry k vypalování negativní energie. A to jak z lidského těla pomocí kouření, tak i z pálení květin, které mělo vyhnat negativní vlivy z celé oblasti. Domorodé kmeny dodnes využívají květiny jako léčbu proti bolesti svalů, hlavy nebo nachlazení.

Název astra pochází z řeckého slova pro hvězdu, který je už na první pohled spjatý se tvarem květu aster. Ovšem nejen to! Další symbolika spojená s hvězdou pochází z řecké mytologie a příběh je spojen s bohyní řeckých Titánů padajících hvězd a nočních věštců, tedy bohyní Asterií. Podle legendy astry pocházejí ze slz bohyně, která plakala, když viděla jak málo hvězd je na obloze.

 

Významy a symbolika aster

Jak jsme již zmínili v úvodu, astra je oficiální květinou pro měsíc září, čímž nese spoustu významů a symboliky spojenou právě s tímto měsícem. Astra obecně vyjadřuje víru, lásku, úspěch a moudrost. Značí také statečnost, trpělivost a štěstí.  V některých kulturách jsou květy ve tvaru hvězdy spojeny s významem smutku ze smrti milované osoby, jejíž duše se dostala právě do nebe, kde září jako hvězda na obloze. Ve viktoriánské éře květina představovala kouzlo a šarm. Astry jsou navíc jedny ze dvou oficiálních druhů květin na oslavu k 20. výročí svatby, druhou květinou určenou pro tuto speciální událost je nádherná lilie.

 

Astry můžete pořídit v různých odstínech od fialové, bílé, růžové nebo i v červené barvě. Fialové květy aster patří pravděpodobně mezi ty nejběžnější a zároveň nejuznávanější. Stejně jako ostatní květy fialové barvy znamenají královskou hodnost, moudrost a výjimečnost, jelikož už historicky je fialová barva známým znakem královské rodiny a hodnosti. Bílé astry naopak symbolizují nevinnost a čistotu. Představují také nové začátky, proto jsou vhodnou volbou nejen jako narozeninový dárek pro zářijové oslavence, ale také na oslavu nové práce, narození miminka nebo k promocí. Květy růžových aster jsou naopak znázorněním lásky a citlivosti, kdežto červená barva u aster symbolizuje nehynoucí oddanost.

 

Tipy při nákupu řezaných aster

Narozdíl od jiných řezaných květin astry dokonale fungují jako akcent nebo jako výplňové květy do kytici a to v různých typech kytic. Ovšem to není jediné využití nádherných aster a kytice ve které astry budou dominovat nebo bude dokonce složená pouze s aster bude vypadat nádherně! Zde vám přinášíme několik tipů pro nákup aster, abyste měli jistotu, že kupujete skutečně květiny v nejlepší kondici.

 

●     Nekupujte předčasně sklizené astry, protože jejich uzavřené pupeny se nikdy neotevřou.

●     Hledejte astry se dvěma až čtyřmi květy na jednom stonku.

●     U řezaných aster sledujte, zda nemají známky nemoci nebo plísně. Žloutnoucí nebo načernalé listy naznačují špatné skladovací podmínky.

●     Po nákupu aster ihned vybalte kytici z obalu a seřízněte stonky pod úhlem. Odstraňte listy, které by byly ve váze pod hladinou vody a teprve poté kytici umístěte do vázy. Pokud chcete pomoct prodloužit životnost vašich květů, můžete do vody přimíchat květinovou výživu.

●     Astry běžně ve váze vydrží po dobu 5 až 10 dnů. Jejich zdraví můžete velmi snadno pozorovat na okvětních lístcích nebo listech, které jsou náchylné k vadnutí. Proto je důležité pravidelně kontrolovat kytici, abyste se mohli případně odumřelých květin nebo listů zbavit.

 

Povíjnice trojbarvá

Měsíc srpen nemá ovšem pouze jednu jedinou květinu měsíce, naopak, další květinou pro oslavence v měsíci září je povíjnice trojbarvá. V anglickém překladu Morning glory znamená doslova ranní sláva, se kterou je spojena jedna její zajímavost. Tato květina začíná kvést brzy z rána a během dne umírá. Zároveň je také květinou na oslavu 11. výročí od svatby.

 

V řeči květin představuje neopětovanou lásku, která je znovu symbolicky spojená s její krátkou životností. Symbolizuje také náklonnost, smrtelnost, smutek nebo vzkříšení. V čínské tradici tyto květiny znamenaly den, kdy se milenci mohli setkat. Legenda spojená s touhle symbolikou vypráví příběh, když se dva mladí do sebe zamilovali, svou lásku dali na první místo a tak začali zanedbávat své povinnosti. Bohové je oddělili na dva různé břehy řeky a dovolili jim se setkat pouze jeden den v roce.

Květy povíjnice můžete najít také v různých barevných variantách včetně fialové, modré, bílé, žluté nebo červené. Primární symbolika bílé povíjnice vyjadřuje čistotu, nevinnost, zatímco červená barva je symbolem silného srdce. Nejčastější barvou povíjnice je fialová. Během léta ji spatříte v našich končinách skutečně v hojném množství.

 

Ať už zvolíte tradiční astru, nebo méně známou povíjnici, můžete si být jistí, že úsměv na tváři a skutečnou radost za promyšlený, tematický a symbolický narozeninový dárek. Květiny jsou sázkou na jistotu, avšak květina měsíce je skutečným promyšleným překvapením a potěšením zároveň. Každý oslavenec jistě ocení nápad, který jste do dárku vložili. Povíjnice bude vhodnější volbou jako ozdoba na letní oslavu pro oslavence, už z důvodu její krátké životnosti. Astry budou naopak vhodné do kytice, jako řezané květiny, které dokonale odrazí symboliku květin. Nakombinujte dokonalou variaci barev a druhů aster a vytvořte tak dokonalou kytici pro zářijové oslavence.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

APOLENA

APOLENA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé