RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Řezané květiny a jejich největší vývozci

Největší vývozci řezaných květin - statistiky

 Na začátku nového roku všichni milují statistiky. Všichni se rádi ohlíží za uplynulými roky, co přinesly, co vzaly, co by se naopak dalo zlepšit nebo co si udržet. V dnešním příspěvku nahlédneme na co jiného, než na světovou statistiku vývozu řezaných květin z roku 2018. Podle holandské květinové burzy, tržby globálního trhu s řezanými květinami činily přes 9 miliard amerických dolarů! Zdá se vám to neuvěřitelné? Pojďme tedy spolu na tuto statistiku nahlédnout trochu zblízka.

 

 Trocha porovnání ve světovém měřítku

 Celková hodnota vývozu kytic ve srovnání s rokem 2014 klesla. A to u všech vyvážejících zemí v průměru celkem o 3,5 %, kdy celková tržba činila až 9,3 miliardy dolarů. Rok 2014 byl ale co se vývozu týče opravdu vrcholovým. Naopak v porovnání s rokem 2017 se tržba zvýšíla a to až o krásných 4,4 %.

A kde se prodávalo nejvíce? V roce 2018 evropské země byly tahounem mezi všemi světovými kontinenty! Prodalo se zde vůbec nejvíc řezaných květin! V dolarové hodnotě částka dosáhla až neuvěřitelných 5 miliard dolarů, což je až 55,4 % z celkové světové hodnoty. Pokud nahlédneme na ostatní kontinenty, tak Latinská Amerika bez Mexika, ale včetně Karibských států představuje asi 26,3 % africký export bere krásných 10,3 % a asie naopak pouhých 6,4 %.

Drobné procenta poté zbývají na Severní Ameriku, která zastupuje asi 1,4 % celého vývozu a Oceánii včetně Austrálie a hlavního tahouna Nového Zélandu s asi 0,2 %.

Ptáte se jak se dá taková statistika vůbec zjistit? Docela jednoduše. Každá řezaná květina na globálním trhu má svůj 4-místný kód začínající 0603, díky tomuto kódu lze na trhu snadno zmapovat o jaké květiny se jedná.

 

 15 zemí s největším exportem květin

 

 Název země               Hodnota v dolarech      Procentuální podíl
Nizozemí                         4,3 miliardy                          47,8 %
Kolumbie                         1,5 miliardy                          16,2 %
Ekvádor                            851,9 milionu                        9,5 %
Keňa                                  575  milionu                          6,4 %
Etiopie                              230,7 milionu                         2,6 %
Belgie                               150,1 milionu                         1,7 %
Malajsie                           116,2 milionu                         1,3 %
Itálie                                 111,9 milionu                         1,2 %
Čína                                  108,2 milionu                         1,2 %
Thajsko                            77,8 milionu                           0,9 %
Bělorusko                        71  milionu                             0,8 %
Německo                         68,3 milionu                           0,8 %
Kanada                             62,2 milionu                           0,7 %
Španělsko                        54 milionu                              0,6 %
Jihoafrická republika   53,1 milionu                           0,6 %
 

Podle hodnot uvedených výše, se jedná až o 92,1 % celkové hodnoty vyvezených řezaných květin v roce 2018, rozdělených pouze do 15 zemí na světě! Mezi jedny nejvýznamnější vývozce od roku 2014 a zároveň také nejrychleji rostoucí patří možná trochu s překvapením právě Bělorusko, které svůj podíl zvýšilo až o neuvěřitelných 4 214 %, Jihoafrická republika s o 60 %, Kanada s nárůstem až o 33,2 % a Etiopie o 32,3 %.

Naopak pokles ve vývozu zaznamenala Belgie s poklesem až o 47,5 %, dále Německo s poklesem o 26,7 %, hlavní lídr tabulky, tedy Nizozemí s poklesem o 8 % a Ekvádor o 7,2 %.

 

A co společnosti dovážející květiny?

Mezi top společnosti, které dovážející řezané květiny patří podle společnosti Zepol hlavní nadnárodní obchodníci. Mezi které patří Almacenes Vaca z Mexika. Hosley International z USA, další dvě místa v žebříčku patří taktéž mexickým společnostem San Antonio Imports a Viveres El Triunfo a páté místo zabírá všem známý americký WalMart.

 

A co česká republika?

Co se týče v porovnání s konkurenty, naše malá země ve vývozu květin nemá moc příležitostí na úspěch, nicméně co se týče dovozu, Česká republika projevuje stále vyšší a vyšší zájem o řezané květiny. Za posledních 5 let stoupla poptávka po řezaných květinách o více než 50 %! V Česku se nejvíce květin dováží právě z Nizozemí, Kolumbie, Keni a Ekvádoru a mezi nejoblíbenější květiny tradičně patří růže, chryzantémy, karafiáty, ale také orchideje a lilie. Co se týče dovozu květin a jejich celkové hodnoty, čísla se pohybují v milionech. U růží jsou to dokonce stovky milionů, a roční hodnota se pohybuje kolem 500 milionů korun za dovoz, u karafiátů je to kolem 75 milionů a chryzantémy v částce až 175 milionů korun. Češi nejvíce nakupují květiny na Svátek Svatého Valentýna a k MDŽ.

 

Zdroj: Všechny potřebné statistiky byly nalezeny na adrese: http://www.worldstopexports.com/flower-bouquet-exports-country/

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALENKA

ALENKA

ALICE

ALICE
Neprodejné

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BEATRIX

BEATRIX

BELLA

BELLA

BERENIKA

BERENIKA

CARMEN

CARMEN

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

ELEN

ELEN

VIVIENA

VIVIENA

TULIPA

TULIPA
Neprodejné

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LUISA

LUISA

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

CHANEL

CHANEL

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

MIX GERBERY

MIX GERBERY

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

JOLANDA

JOLANDA

LUDMILA

LUDMILA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé