RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Řezané květiny a jejich největší vývozci

Největší vývozci řezaných květin - statistiky

 Na začátku nového roku všichni milují statistiky. Všichni se rádi ohlíží za uplynulými roky, co přinesly, co vzaly, co by se naopak dalo zlepšit nebo co si udržet. V dnešním příspěvku nahlédneme na co jiného, než na světovou statistiku vývozu řezaných květin z roku 2018. Podle holandské květinové burzy, tržby globálního trhu s řezanými květinami činily přes 9 miliard amerických dolarů! Zdá se vám to neuvěřitelné? Pojďme tedy spolu na tuto statistiku nahlédnout trochu zblízka.

 

 Trocha porovnání ve světovém měřítku

 Celková hodnota vývozu kytic ve srovnání s rokem 2014 klesla. A to u všech vyvážejících zemí v průměru celkem o 3,5 %, kdy celková tržba činila až 9,3 miliardy dolarů. Rok 2014 byl ale co se vývozu týče opravdu vrcholovým. Naopak v porovnání s rokem 2017 se tržba zvýšíla a to až o krásných 4,4 %.

A kde se prodávalo nejvíce? V roce 2018 evropské země byly tahounem mezi všemi světovými kontinenty! Prodalo se zde vůbec nejvíc řezaných květin! V dolarové hodnotě částka dosáhla až neuvěřitelných 5 miliard dolarů, což je až 55,4 % z celkové světové hodnoty. Pokud nahlédneme na ostatní kontinenty, tak Latinská Amerika bez Mexika, ale včetně Karibských států představuje asi 26,3 % africký export bere krásných 10,3 % a asie naopak pouhých 6,4 %.

Drobné procenta poté zbývají na Severní Ameriku, která zastupuje asi 1,4 % celého vývozu a Oceánii včetně Austrálie a hlavního tahouna Nového Zélandu s asi 0,2 %.

Ptáte se jak se dá taková statistika vůbec zjistit? Docela jednoduše. Každá řezaná květina na globálním trhu má svůj 4-místný kód začínající 0603, díky tomuto kódu lze na trhu snadno zmapovat o jaké květiny se jedná.

 

 15 zemí s největším exportem květin

 

 Název země               Hodnota v dolarech      Procentuální podíl
Nizozemí                         4,3 miliardy                          47,8 %
Kolumbie                         1,5 miliardy                          16,2 %
Ekvádor                            851,9 milionu                        9,5 %
Keňa                                  575  milionu                          6,4 %
Etiopie                              230,7 milionu                         2,6 %
Belgie                               150,1 milionu                         1,7 %
Malajsie                           116,2 milionu                         1,3 %
Itálie                                 111,9 milionu                         1,2 %
Čína                                  108,2 milionu                         1,2 %
Thajsko                            77,8 milionu                           0,9 %
Bělorusko                        71  milionu                             0,8 %
Německo                         68,3 milionu                           0,8 %
Kanada                             62,2 milionu                           0,7 %
Španělsko                        54 milionu                              0,6 %
Jihoafrická republika   53,1 milionu                           0,6 %
 

Podle hodnot uvedených výše, se jedná až o 92,1 % celkové hodnoty vyvezených řezaných květin v roce 2018, rozdělených pouze do 15 zemí na světě! Mezi jedny nejvýznamnější vývozce od roku 2014 a zároveň také nejrychleji rostoucí patří možná trochu s překvapením právě Bělorusko, které svůj podíl zvýšilo až o neuvěřitelných 4 214 %, Jihoafrická republika s o 60 %, Kanada s nárůstem až o 33,2 % a Etiopie o 32,3 %.

Naopak pokles ve vývozu zaznamenala Belgie s poklesem až o 47,5 %, dále Německo s poklesem o 26,7 %, hlavní lídr tabulky, tedy Nizozemí s poklesem o 8 % a Ekvádor o 7,2 %.

 

A co společnosti dovážející květiny?

Mezi top společnosti, které dovážející řezané květiny patří podle společnosti Zepol hlavní nadnárodní obchodníci. Mezi které patří Almacenes Vaca z Mexika. Hosley International z USA, další dvě místa v žebříčku patří taktéž mexickým společnostem San Antonio Imports a Viveres El Triunfo a páté místo zabírá všem známý americký WalMart.

 

A co česká republika?

Co se týče v porovnání s konkurenty, naše malá země ve vývozu květin nemá moc příležitostí na úspěch, nicméně co se týče dovozu, Česká republika projevuje stále vyšší a vyšší zájem o řezané květiny. Za posledních 5 let stoupla poptávka po řezaných květinách o více než 50 %! V Česku se nejvíce květin dováží právě z Nizozemí, Kolumbie, Keni a Ekvádoru a mezi nejoblíbenější květiny tradičně patří růže, chryzantémy, karafiáty, ale také orchideje a lilie. Co se týče dovozu květin a jejich celkové hodnoty, čísla se pohybují v milionech. U růží jsou to dokonce stovky milionů, a roční hodnota se pohybuje kolem 500 milionů korun za dovoz, u karafiátů je to kolem 75 milionů a chryzantémy v částce až 175 milionů korun. Češi nejvíce nakupují květiny na Svátek Svatého Valentýna a k MDŽ.

 

Zdroj: Všechny potřebné statistiky byly nalezeny na adrese: http://www.worldstopexports.com/flower-bouquet-exports-country/

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGATA

AGATA

ALENKA

ALENKA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BEATRIX

BEATRIX

BELLA

BELLA

BERENIKA

BERENIKA

CARMEN

CARMEN

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

ELEN

ELEN

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LUISA

LUISA

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

CHANEL

CHANEL

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

MIX GERBERY

MIX GERBERY

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

JOLANDA

JOLANDA

LUDMILA

LUDMILA

MARIANA

MARIANA

RACHEL

RACHEL

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Omluva květinou

Omluva květinou

Řekněte promiň správnými květinami

Každý z nás někdy udělal chybu, na kterou by nejraději zapomněl a vymazal ji. Ovšem nejdůležitější věc, na kterou je dobré brát ohled je rozhodně ponaučení ze svých chyb. Upřímná omluva je cennější, než by se na první pohled mohlo zdát a vězte, že dotčený člověk si ji bude ještě dlouho pamatovat. Pokud tedy chcete vyjádřit své pocity lítosti a požádat vašeho blízkého o upřímné odpuštění, zkuste to květinami. Při správné volbě dokážou opravdové zázraky! Nevěříte? Pojďte se spolu s námi podívat na konkrétní druhy květin, které dokážou říct omluvu skoro za vás.

Číst celé
Kytice pro Vás

Kytice pro Vás

Proč je občas dobré koupit kytici sám sobě

Květiny. Aneb ty, které dělají každý okamžik o něco kouzelnější, ty které dokáží zlepšit i ten nejhorší den, ty které dokážou vykouzlit úsměv za jakékoliv situace a také ty, které nás provázejí všemi důležitými událostmi našeho života. Květiny jsou většinou spojovány se speciálními událostmi jako jsou narozeniny, svátky, výročí všeho druhu a jiných situacích, které máme v hlavě zafixovány jako oslavné. Ovšem byla by škoda zúžit věnování květin jen a pouze do několika dní v roce, nemyslíte? Možná si kladete otázku, že byste rádi dostali květiny, ale ve vašem okolí není nikdo, kdo by vám je mohl věnovat. I tato situace má snadné řešení. Pořiďte si květiny sami pro sebe? Zdá se vám to šílené? Ale kdepak, není na tom nic zvláštního a mýtus že květiny by se měly pouze dostávat nebo snad že květiny by měli darovat pouze muži ihned vyžeňte z hlavy! Život je příliš krátký na to, abychom neustále na něco čekali, proto neváhejte a udělejte si radost třeba hned dnes! Navíc to sebou nese hned několik výhod a my si dneska prozradíme jaké.

Číst celé
Rozvoz růží

Rozvoz růží

Rozvoz růží

Růže jsou naprostým květinovým základem, který každý z nás alespoň jednou věnoval a určitě také dostal. Není divu, že při slovu kytice se mnohým vybaví právě květina růží a ještě častěji kytice červených růží. Ty jsou symbolem zejména pro romantické události jako je výročí ale hlavně svátek všech zamilovaných. Ovšem nejen pro romantické události jsou růže v tou správnou a jedinou volbou, růže jsou nejvíce univerzální květiny, které můžete věnovat v opravdu různorodých situacích a není žena, která by je neocenila. V dnešním článku se budeme věnovat všem růžím, které můžete poslat pomocí našeho kurýra a výběr je opravdu široký! Tak se na to pojďme společně podívat.

Číst celé