RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Udržte si valentýnské růže svěží

Šest jednoduchých kroků, jak udržet valentýnské růže svěží

Pokud se stanete šťastlivci, kteří budou patřit mezi vyvolené příjemce růží na letošního Valentýna, pravděpodobně je budete chtít udržet co nejdéle! Proto je dobré se předem naučit pár základních tipů a triků, které vám pomohou udržet vaše čerstvé krásky co nejdéle. Nejde přitom o žádnou vědu, stačí dodržovat pár základních kroků a vaše růže nebo jakákoliv další květina vám bude dělat radost co nejdéle! V dnešním článku vám představíme několik jednoduchých tipů jak zajistit, aby růže u vás doma vydržely co nejdéle svěží. Pojďte společně s námi nahlédnout pod pokličku uspěsné péče o čerstvě řezané květiny, aby jste jim už jednou provždy byli schopni zajistit tu nejlepší péči, kterou si zaslouží.

 

Výběr správné vázy

Mezi první a zcela základní kroky patří rozhodně výběr vázy, která by měla být především čistá. Vždy je nutné před používáním vázu důkladně očistit, abyste z ní odstranili všechny nechtěné bakterie. Pro mytí mýdlovou vodou a opravdu důslené propláchnutí by vám mělo stačit a růžím tak zajistit čisté prostředí pro jejich život. Pokud jste ještě nevybrali ideální růži pro oslavu Valentýna, můžete načerpat vždy svěží a výhodnou nabídku u nás na Flora-online, kde vás čekají pouze ty nejčerstvější kytice růží pro každou příležitost.

 

Voda a výživa

Jakmile vyberete tu správnou velikost vázy a pořádně ji pročistíte, je na čase vytvořit květinám příjemné prostředí. K tomu nepotřebujete nic jiného, než vodu a výživu, kterou je nutné vždy pečlivě promíchat. Vázu naplňte vodou zhruba do tří třetin. Květiny jsou opravdu velmi podobné nám lidem, proto nerady pijí špinavou vodu! Vodu byste měli měnit pravidelně, nejlépe každých pár dnů. Pokud jste navíc zvolili průhlednou skleněnou vázu, buďte obzvláště ostražití na vývoj života ve váze. V případě různých keramických váz je nutné kontrolovat zevnitř a myslet na tyto pravidelné kontroly více.

 

Vyndejte květy z obalu

Rozbalte růže a vyndejte je z obalu, ve kterém vám byly doručeny. Pokud vám květiny přišly ručně vázané, nechejte květinářskou sponu kolem stonků. Díky tomu budou růže držet požadovaný tvar a ušetří vám tak mnoho času s případným aranžováním květin do vázy. Pokud jste navíc dostali růže v ekologickém balení, nezapomeňte s ním naložit co nejšetrněji. Všechny papírové krabičky jdou snadno recyklovat a plastové obaly od výživy nebo jiných doplňků vyhoďte do plastů.

 

Seřízněte stonky

Dalším nezbytným krokem jak udržet vaše růže co nejdéle svěží je rozhodně správné seříznutí stonku, zhruba 2 cm od konce pomocí ostrých nůžek nebo zahradnických speciálních nůžek. Stonky opravdu nesnáší tupou ocel! Naopak při zacházení s tupými zahradnickými pomůckami, si můžete mnohem snadněji ublížit, než s těmi ostrými. Stonky vždy seřízněte pod úhlem 45 stupňů, abyste květům zajistili co největší povrchovou plochu, ze které budou schopné přijímat vodu a hydratovat tak celou květinu.

 

Odstraňte ochranné lístky

Poté co z růže odstraníte ošklivé ochranné lístky, získáte najednou tvrdší a tmavé květy, které se krásně vyjmou na vnější straně vašich růží. Většina květinářství je záměrně nechává na většině nejen valentýnských růží, aby při přepravě ochránily jemné vnitřní květy. Jedná se o snadnou a efektivní ochranu, díky které budete mít zajištěnu dodávku těch nejkrásnějších květů. Ochranné okvětní lístky jsou navíc opravdu snadno odstranitelné a pomohou vám odhalit perfektní lístky, které se nachází přímo pod nimi.

 

Najděte ideální místo pro vaši kytici

Ano, i výběr místa dokáže velmi významně ovlivnit život ve váze, proto je nutné vybírat opravdu pečlivě. Snažte se růže držet mimo parapety a jiné proudy tepla nebo chladu, které by mohl negativně ovlivnit život vaší kytice. Radiátory a jiné tepelné tělesa nejsou zrovna dobrými společníky čerstvě řezaných květin, proto se snažte takovým místům vyvarovat. Mísa ovoce může taktéž negativně ovlivnit život vašich květin díky uvolňování plynů. Proto vyberte místo, kde nejlépe eliminujete všechny zmíněné negativní prvky.

 

Pokud budete dodržovat tyto jednoduché, ale opravdu efektivní kroky, můžete si krásu vaší kytice užívat opravdu dlouho!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé