RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Tropické rostliny, které rozzáří váš domov - 1. díl

Tropické rostliny pro váš domov 1.díl

Tropické květiny jsou ideálním způsobem, jak si přinést domů trochu exotiky a rozzářit váš domov něčím netradičním. V dnešní článku jsme si pro vás připravili hned několik úžasných tropických květů, které potěší vás i vaše návštěvníky. Mnoho tropických květin má odvážné a netradiční barvy, jiné naopak zaujmou svým tvarem, jedno mají ale společné, dokážou zaručeně zaujmout na první pohled. Není na škodu zjistit nějaké zajímavosti, které jsou spojeny právě s těmito tropickými kráskami, se kterými se běžně můžete setkat v obchodech.

 

Kromě toho, že jsou exotické květy vytrvalé, milují horké a vlhké prostředí a narozdíl od většiny pokojových rostlin nesnáší chlad. Tropické rostliny si proto budou užívat teploty nad 15 stupňů a také vlhkost a občasné mlžení. V dnešním článku jsme si pro vás připravili několik zajímavých tropických rostlin, které jsou zajímavé svým vzhledem.

 

Helikónie zobanitá

Helikónie má blízko k banánům a zázvoru. V květinovém aranžmá se nejčastěji používá barevná květina ve skupině listů, které se nazývají listeny. Skutečné květy helikónie jsou skryty uvnitř listenu a jsou dlouhotrvající. Listy květů helikónie připomínají humří klepeta nejen díky svému tvaru, ale taky výrazné červené barvě. Helikónii kromě červené barvy můžete najít také v oranžové tropické, nebo žluté tropické barvě, která je zakončena jasným zlatým pruhem. Helikónie je původem ze střední a jižní Ameriky a může dorůst až do výšky 4,5 metru. Existuje asi 100 různých druhů, přičemž většina z nich má velké množství hybridu. Listy helikónie vypadají podobně jako banánové listy. Mají oválný tvar v lesku připomínající pádlo. Většina rostlin helikónie je standardně celá zelená, některé druhy jsou ale v mládí jemně zbarvené nebo vzorované.

 

Toulitka

Toulitka, známá také jako anthurium, květ plameňáků nebo havajské srdce pochází z tropické části amerického kontinentu. Svůj původ mají od Mexika až po severní Argentinu a Uruguay. V řečtině znamená název anthurium ocasní květ. Toulitka je však skvělou volbou pro začínající zahradníky a majitele rostlin, jelikož péče o toulitku není vůbec náročná. Navíc její květy dokážou kvést měsíce! Jediné co je pro toulitku základem je dobře odvodněná půda, která předchází nechtěné hnilobě stonků a kořenů. Díky otevřeným květům v tvaru srdce a jejich dlouhému květenství jsou oblíbenou formou dárku. Přestože toulitka na první pohled vypadá jako květ v květu, jedná se o list, který funguje jako štít. Chrání hroty miniaturních květů, které mohou mít mnoho barev, mezi nejznámější patří růžová, oranžová a bílá.

 

Zázvor

Kvetoucí zázvor je součástí rodiny zingiberaceae, který zahrnuje až 53 rodů s více než 1300 druhy. Roste v tropických a subtropických oblastech jihovýchodní Asie. Mezi nejběžnější názvy rodu patří Alpinia, Costus a Hedychium. Několik druhů rodu alpinia se pěstuje jako okrasné rostliny, zatímco rod hedychium se nejčastěji používá v květinových girlandách a dalších aranžmá. Oblíbeným tropickým prvkem je zejména červeně zbarvený zázvor. Kvetoucí zázvor se běžně prodává jako zahradní rostliny, které v průměru dorůstají do výšky 1,5 metru. Květy zázvoru se znatelně liší od závislosti na druhu.

 

Mučenka

Mučenka, známá nejen pro své výborné plody, ale také nádherné tropické květy jsou oblíbenou výzdobou tropických zahrad. Mučenky se pyšní nádhernými voňavými květy, které jsou nejen krásné, ale navíc také léčivé! Nejčastěji se využívají při zažívacích potížích, bolestech žaludku a bolestech zubů. Mléko, které se nachází uvnitř rostliny je již dlouhou dobu přísadou do šamponů a do dalších produktů v péči o vlasy. Původ mučenky není jistý, ale nejčastěji je připisován Indii. Výška rostliny mučenky může dosáhnout až 2 metrů. Mučenky začínají kvést v polovině léta, kdy se zpočátku zelené listeny začnou barvit do červena, během několika dalších týdnů se na šiškách objeví drobné, krémově žluté květy.

 

Mokara

Mokarské orchideje patří do rodu vandaceous a patří mezi tropické orchideje vytvořené uměle člověkem, proto ji běžně v přírodě jen tak nenajdete. Byly vytvořeny v Singapuru v roce 1969 a vznikly zkřížením orchidejí rodu ascocentrum, arachnis a vanda. Od té doby byly vytvořeny desítky dalších typů orchidejí. Mokarské orchideje jsou vytrvalé a jejich květy ve tvaru hvězdice drží téměř na drátěných stoncích, většinou ve shluku 7 až 15 květů. Najdete je v různých barvách od oslňující červené, fialové růžové, žluté až po vínovou barvu. Mokary patří mezi oblíbené květy, které se často využívají ve svatebních dekoracích a pro další slavnostní události. Některé odrůdy mají děrované listy, zatímco jiné mají pevné a neprůhledné. Mokary patří mezi rostliny s relativně jednoduchou péčí a přežijí v teplotách kolem 12 až 15 stupňů celsia. Co ale k životu potřebují je vysoká vlhkost.

 

V následujícím díle si představíme další známé i méně známé druhy tropických rostlin, kterými si můžete rozzářit váš domov, ale take tropické listy, které rozzáří každé květinové aranžmá. Nebojte se si domů přinést trochu exotiky v podobě tropických rostlin, jak můžete vidět, i začátečníci zvládnou péči o tyto exotické krásky.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KASTY SET 1

KASTY SET 1

KASTY SET 2

KASTY SET 2

KASTY SET 3

KASTY SET 3

KASTY SET 4

KASTY SET 4

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Růžové květy plné romantiky

Růžové květy plné romantiky

Romantické růžové květy

 

V dnešním článku si představíme nejoblíbenější růžové květy, které mají svůj jedinečný význam  a krásnou, zamilovanou, jemnou barvu. Od jemných světle růžových tónů až po zářivé odstíny růžové. Stejně jako samotná růžová barva i růžové květy mají svou vlastní historii, kulturní významy a symboliku. Podle floriografie, vědy, která se zabývá jazykem květin, růžové květy symbolizují nejrůznější věci a žádný druh neznamená totéž, co jeho příbuzný. Abychom vám příště usnadnili výběr ideálních růžových květin, připravili jsme si pro vás seznam květů v růžových barvách, které jsou symbolem pro různé věci.

 

Číst celé
Jak se stát ekologičtějším floristou

Jak se stát ekologičtějším floristou

Jak na udržitelnost ve floristice

 

Pojmy jako udržitelnost, ekologie, šetrnost k přírodě a planetě se v poslední době začínají objevovat stále častěji. Tento trend se mimo módu a potraviny začíná promítat také do dalších sfér a jednou z nich je samozřejmě floristika, která má už tak k přírodě opravdu blízko, ovšem i přesto dokáže napáchat spoustu odpadu a produkovat velké množství plastu. Přitom existuje opravdu spousta možností, které jsou biologicky rozložitelné, kompostovatelné, recyklovatelné anebo vyrobené pod domácí střechou. Jaké jsou však rozdíly mezi jednotlivými cestami udržitelnosti a následného opakovaného využití a zpracování? A jaké změny to znamená pro tradiční chod květinářství? Všechny odpovědi naleznete v dnešním článku!

 

Číst celé
Devět vyvolených květin do letní svatební kytice

Devět vyvolených květin do letní svatební kytice

Nejkrásnější květiny do letní svatební kytice

 

Léto je oblíbeným svatebním obdobím mnoha párů. Není se však vůbec čemu divit, jelikož kombinace teplého počasí, slunce, dlouhých teplých večerů je zkrátka ideální kombinací pro velké oslavy, mezi které svatby rozhodně patří. S krásným a teplým počasím zároveň přichází rozkvět nádherných květin, které na svatebních obřadech rozhodně nesmí chybět. Květiny jsou tedy nedílnou součástí tohoto významného dne a zároveň nepostradatelnou ozdobou nevěsty. Svatba je krásnou oslavou dvou milujících lidí, kde každý detail je zásadní a podstatný proto, aby splňoval veškeré představy o jejich dokonalém dni. Pokud plánujete svatbu v letní sezóně, rozhodně byste měli zvážit následujících devět vyvolených květin, které se stanou dokonalou součástí vašeho velkého dne.

Číst celé