RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak pečovat o květiny v zimě

Péče o květiny během zimních měsíců

Ať už plánujete kytici věnovat, nebo jste čerstvou krásku právě dostali, je důležité držet se několika základních pravidel, aby vám kytice dělala radost co nejdéle a vypadala stále čerstvě. Během zimních měsíců je proces údržby ještě trochu složitější a to hlavně z důvodu rozdílnosti teplot mezi domovem a venkovním prostředím. Pokud ale budete dodržovat základní kroky pro péči, které si dnes prozradíme, nejen že vaše květina bude vypadat mnohem déle svěžeji, zároveň také za stejnou cenu budete mít mnohem vyšší hodnotu, Dnes přinášíme několik nejdůležitějších rad, které je třeba mít na paměti, pokud jde o květinovou péči.

 

Péče ihned po dodání

Květiny jsou často spojovány s různými společenskými událostmi jako jsou například oslavy narozenin nebo výročí, kde spolu s ostatními dary jsou mimo hlavní pozornost. Přitom neexistuje pravděpodobně důležitější okamžik, než je ten po doručení květiny. Proto i při velkých oslavách věnujte alespoň pár minut květinám, které se vám to svou krásou odvděčí. V tento čas je důležité jednat a dodržet správné kroky hezky popořadě. V první řadě odstraňte obal v němž jste kytici dostali, zejména v zimních měsících je důležité chránit kytici před chladem, pokud tak neučinil nikdo před vámi, vyjměte kytici z obalu a šikmě zastřihněte stonky. Odstraňte také lístky ze spodní části stonku, které by mohly způsobit v reakci s vodou hnilobu. Kytici čerstvých květin ihned vložte do vázy s čerstvou vodou, která nebude příliš teplá ani studená. Tím zajistíte potřebnou hydrataci květině, která má za sebou cestu k vám na oslavu, kdy s největší pravděpodobností byla bez vody. Váza by vždy měla být perfektně čistá a vymytá. Pokud s kyticí dostanete i výživu, vysypte její obsah do vody a důkladně promíchejte ať se výživa dostane do celého objemu. Díky umístění květiny ihned do vody zajistíte, že vaše květina nebude vystavena dlouhé dehydrataci, která by ji mohla poznamenat.

 

Vyhněte se horku

Zatímco většina rostlin je teplomilných a potřebují ke svému životu stabilní a často vyšší teplotu, u řezaných květin je tomu jinak. Řezané květy by rozhodně neměly být umístěny v blízkosti žádného přímého zdroje tepla. Proto se vyhněte místům poblíž radiátoru, krbů a dalších tepelných zdrojů. Pokud by byla kytice v příliš teplém prostředí, urychlilo by to proces schnutí, což rozhodně nechcete, naopak tomu byste rádi zabránili!

 

Ani zima nehraje do karet..

Po přečtení předešlého odstavce by se mohlo zdát, že květiny potřebují chad. Záleží jak se to vezme. Stejně jako teplo i chladné teploty mohou negativně ovlivnit vaše květy. Pokud řezané květiny umístíte na chodbu, kde je sice chladnější prostředí, ovšem stabilní, nebude jim to vadit. Naopak pokud vaše řezané květiny vysavíte studenému průvanu vzduchu, tedy k oknu kde profukuje studený vzduch nebo kterým často větráte, můžete tím urychlit proces hynutí. Studený vzduch neprospívá květům ani listům květin, pokud by se setkaly s opravdu studeným až mrazivým vzduchem mohly by vmžiku zmrznout a zahynout, pokud budou vystaveny průvanu ovlivní to jejich životnost a mnohem rychleji začnou hynout a to i při správné péči.

 

Pravidelná péče

Nezapomeňte na další zlaté pravidlo v péči o květiny a tím je pravidelnost. Vašim květinám opravdu nestačí pouze precizní péče po předání, ale je nutné sledovat potřeby květiny po celou dobu. Je dobré každý den zkontrolovat květy, abyste se ujistili, že žádný z květů nezahynul, nebo se jejich stav nezačal výrazněji zhoršovat. Pokud uvidíte květy, které nevypadají už příliš svěže, okamžitě je z kytice odstraňte. To stejné platí i u listů! Nezapomínejte také na pravidelnou výměnu vody ve váze za čerstvou nebo zastřihávání stonků, na kterých se může držet sliz. Jedině tak zajistíte květině důstojný život a budete se z ní moci radovat mnohem déle.

 

Pokud budete dodržovat tyto základní tipy pro péči o řezané květy, budete si moci jejich krásy užívat mnohem déle! Stačí si je pouze osvojit a dodržovat u každých čerstvých květin.

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé