RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Útulný a svěží byt díky květinám

Květiny do každého bytu

Jakmile se jednou přestěhujete z vesnice či menšího města do velkoměsta, najednou zjistíte jak je pro vás zahrada a zeleň kolem vás důležitá. Právě tyto drobnosti si uvědomíte až ve chvíli, kdy nemůžete jen tak vyjít s kávou v ruce na zahradu, nadechnout se čerstvého vzduchu, nebo se jít slunit na sluníčko, kdy se vám zachce. Zahrada, nebo jen terasa k městským bytům je opravdové privilegium, proto se často do bytu nedostává ani dostatek světla, které by bylo dostačující pro rostliny u vás v obývacím pokoji. Právě v tento moment se pravděpodobně začnete zajímat o rostliny, které nejsou příliš náročné na péči a zároveň nevyžadují příliš světla k životu. V dnešním článku si představíme hned několik pokojových rostlin, kterým se bude dařit  ve vašem malém několika pokojovém příbytku s nízkou intenzitou světla. Protože přinést si trochu zelené oázy do vašeho bytu je to nejlepší, co nejen pro svůj prostor, ale hlavně pro svoji mysl můžete udělat.

 

Bambus mnoho světla nepotřebuje

Určitě jste již někdy zastihli bambus v kancelářích nebo na návštěvě. Kromě jeho vzácných účinků spojených s filozofií Feng Shui, která věří, že právě bambus přináší do vašeho domu štěstí a prosperitu, je tato zelená rostlina velmi nenáročná na údržbu a daří se jí i v náročných podmínkách s nízkým světlem. Mnoho lidí si taktéž myslí, že bambus patří mezi rostliny, které pomáhají čistit ovzduší v našem domě, jelikož je spojen s rodem Dracaena. Bohužel tomu ale tak není a kromě estetického vzhledu vám tato rostlina vzduch v domácnosti nevyčistí.

Toulitka Andréova

Anthurium neboli toulitka je rostlina pyšnící se naprosto nádhernými sytě červenými květy. Pokud hledáte nenáročnou, ale oku lahodící rostlinu, toulitka bude tou správnou volbou! Voskovité květy s výrazně červenou barvou kvetou totiž celoročně a nevadí jim ani vnitřní prostředí. Nepotřebují také příliš slunečního světla, naopak se jim ve stínu daří ještě lépe. Pro co nejkvalitnější a nejdelší růst ocení vlhké prostředí, proto se jim bude rozhodně dařit jak u vás v koupelně, tak i na kuchyňském parapetu. Další bezesporou výhodou je rozhodně jejich vlastnost pro čištění vzduchu. Toulitka dokáže odstranit nežádoucí alergeny přímo ze vzduchu a proto vám dokáže snadno vytvořit prostředí pro snadnější dýchání. Na co je ale nutné dát si pozor je její jedovatost, pokud tedy vlastníte domácí mazlíčky nebo máte malé děti, je dobré mít toulitku na vyvýšeném místě, kde s nimi nedojde do přímého kontaktu.

Toulcovka

Toulcovka je doslova ideální pokojovka pro byty se slabým osvětlením. Toulcovka patří ke stejnému rodu jako Anthurium a sdílí tak stejné kvetoucí vlastnosti. Nevyžaduje příliš slunečního světla, vystačí si pouze s odpovídající vlhkostí. Pokud vlhkost klesne na 50 %, rostlina postupně začne vadnout a nakonec uhyne. Stejně jako toulitka, i toulcovka je ideální volbou pro interiéry! Má stejnou pozitivní vlastnost, kterou není nic jiného, než umění čistit vzduch od těkavých a organických sloučenin mezi které patří například benzen a formaldehyd. Díky těmto vlastnostem pomáhá zvyšovat kvalitu vzduchu v místnosti. Jednou z méně pozitivních vlastností je toxicita jejich listů a květů, které jsou nebezpečné jak pro lidi, tak i pro zvířata. I tak zůstává toulitka skvělou volbou pro pokoje s nižším slunečním dopadem.

Chryzantéma

Chryzantéma, nazývaná také jako listopadka, hlavně díky jejím oblíbeném výskytu právě v dušičkovém období je poněkud specifická pro své vlastnosti. Sluneční světlo naopak k životu potřebuje stejně jako pravidelnou závlahu, ale díky tomu, že se vyskytuje zejména v podzimních měsících je poněkud zvyklá na krátký den. A tedy i omezenější výskyt slunečních paprsků. Chryzantéma se nejčastěji vyskytuje spíše na zahradách nebo terasách, pokud si ale chcete přinést do vašeho domova trochu barev, je chryzantéma tou správnou volbou! Dbejte však na ideální teplotu, která by neměla stoupnout nad 16 stupňů, poté by její květy mohly začít uvadat. Stejně jako toulitka a toulcovka, tak i chryzantéma patří mezi oblíbené čističe vzduchu kolem nás. Dokáže ze vzduchu odstranit amoniaky, benzen, formaldehyd ale také toluen.

Gerbera

Pokud hledáte květinu do vázy, která bude mít pozitivní účinky na váš vzduch, výběr ze široké barevné škály a nenáročné vlastnosti, gerbera vám splní všechny vaše požadavky. Gerbera se snadno dokáže přizpůsobit různým teplotám a podmínkám, proto je skvělou řezanou květinou, kterou můžete věnovat naprostým začátečníkům, kteří se s květinami zatím spíš jen seznamují.

 

Nenechte se ovlivnit vaším místem kde bydlíte a které možná na první pohled vypadá jako velmi nepřátelské stanoviště pro jakékoliv rostliny, vaše láska ke květinám se dá pěstovat zkrátka všude a to bez výjimek! Nechejte květiny kvést všude kudy jdete a udělejte si váš byt útulnější a svěžejší. Přinese vám to domov plný energie, do kterého se budete ještě raději vracet.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé