RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny a astrologie

Květiny a znamení měsíce – Kozoroh (23.12.-19.1.)

Letošní rok už máme opravdu skoro u konce a kolo na zvěrokruhu se opět otáčí, jak nás prosinec nese do období Kozoroha. Mezi 22. prosincem a 21. lednem přivítáme astrologické znamení „kozy moře“. Stejně tak jako o symbolu, který definuje Kozorohy, je třeba i o ideální astrologické květině pro vaše milované dobře rozhodnout a pečlivě ji vybrat.

Jak vybrat květinu, kterou bude Kozoroh s láskou opečovávat

Povahové rysy Kozoroha

Podobně jako Berani, Raci, Lvi a Štíři, jsou Kozorozi známí pro jejich povahu. Vždy vyvinou v boji o úspěch extra úsilí a jsou schopni ztělesnit takovou úroveň pozornosti jako nikdo jiný. Tato vlastnost ve spojení s přirozenou moudrostí a vnímavostí je dělá užitečným spojencem ve chvíli, kdy řešíme náročnou a neočekávanou situaci. 

Bohužel tento jejich rozhodný přístup (pevná vůle) mnohdy způsobuje situace, kdy je s Kozorohy ošemetné pracovat. Jsou totiž také velmi tvrdohlaví. Co je však ve společnosti Kozorohů ještě horší, je ztratit jejich důvěru. To může vést k nepřátelství a podezíravosti.
 
Kladné vlastnosti

 • trpělivý
 • disciplinovaný
 • loajální
 • moudrý
 • milují zábavu
 • disponují dobrým odhadem charakteru člověka
 
Záporné vlastnosti
 • tvrdohlavý
 • odměřený
 • neodpouští
 • prudká povaha
 • přespříliš přemýšlivý

Ideální květy pro Kozoroha

Karafiát

Karafiáty jsou díky jejich dlouhému životu ve váze a síle, zejména odolávat chladnému počasí, sezónními favority v tomto zimním období. Jejich vytrvalost osvěltuje důvod, proč jsou perfektní pro někoho, kdo je narozen ve znamení Kozoroha...navíc karafiáty existují v barvách, které jsou pro toto astrologické znamení skvělým doplňkem – v červené a bílé.

Muškát

Muškát je další nádherná květina, samozřejmě v červené, která vystihuje představivost vaší kozoroží ženy či muže. Muškáty symbolizují očekávaná setkání, která jistě potěší organizované a disciplinované zástupce tohoto znamení.

Brambořík

Brambořík je okrasná rostlinka, která vyjadřuje tu nejhlubší lásku ze všech. Právě tak jako váš věrný Kozoroh, tyto nádherné květy ukážou, že jsou vaše city skutečné a pevné.

Maceška

Macešky jsou květinou přemýšlivců, hodí se tak k tomuto hluboce přemýšlivému slunečnímu znamení se vším všudy. Ve francouzštině se dokonce maceška řekne výrazem, který je s přemýšlením spojený, „pensée“, což v překladu znamená „myšlenka“.

Limonka či statice

Pokud přijde na to, vybrat tu nejideálnější květinu pro zástupce znamení Kozoroha, síla a odolnost jsou zde samozřejmostí. V tomto případě nádherná limonka úžasně zastane tuto důležitou roli. Jedná se o rostlinku, která nejen krásně vypadá ve chvíli, kdy oslavenci dorazí v pugétu, ale může vaše oblíbené blízké těšit ještě dlouhý čas po tom. Limonka totiž nakonec uschne, ale na její kráse se to rozhodně nepodepíše.

Pokud by byl Kozoroh květina, co by byl

Kozorozi se díky jejich rezervované nátuře mohou občas jevit přísní, ale v hloubi duše jsou lidé tohoto znamení vlídní a citlivý. Zrozenci tohoto znamení jsou známí pro smysl pro povinnost, který je žene vpřed a vykonávat ty nejtěžší úkoly, a to bez přemýšlení

...vlastní je jí vysoký a rovný stonek, který se může zlomit, ale ne ohnout – to je lilie – květina hrdosti, vznešené mysli a čistoty. Pokud hledáte vyjímečný květinový dárek pro Kozorohy, toto je bezkonkurenční volba.

Známé osobnosti narozené ve znamení Kozoroha

 • Jim Carrey
 • Denzel Washington
 • Kate Middleton
 • Ellen DeGeneres
 • Michelle Obama
 • Annie Lenox
 • Elvis Presley
 • Nicholas Cage
 • Karel Čapek
 • Jiří Sovák
 • Vlasta Fialová
 • David Bowie
 • Kevin Costner
Krásné narozeniny všem Kozorohům!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

ANNA

ANNA

ARIEL

ARIEL

AUGUSTINA

AUGUSTINA

DARI

DARI

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

CATHARINA

CATHARINA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

VIVIEN SET 2

VIVIEN SET 2

VIVIEN SET 1

VIVIEN SET 1

VIVIEN SET 3

VIVIEN SET 3

AMORA

AMORA

CHANEL

CHANEL

EVŽENIE

EVŽENIE

ANITA

ANITA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé