RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Zajímavosti o kaméliích

Kamélie, co jste možná nevěděli

Při výběru nové květiny pro váš domov a zejména při zasílání květin vašim blízkým je vždy dobré zjistit si o rostlině alespoň základní informace a zajímavosti. Zejména pokud posíláte kytici a rádi byste s ní sdělili konkrétní zprávu. Kamélie je oblíbenou květinou do domácnosti, jelikož je nádherným doplňkem a zároveň opravdu nenáročnou květinou díky svým nádherným, jemným květům. V dnešním článku si představíme několik základních faktů a zajímavostí spojených právě s kamélií. Proto se pohodlně usaďte a užijte si následující řádky věnované právě jemné kamélii.

 

 

Počátky kamélie

Původ kamélie pochází z jižní a východní Asie, proto není divu, že mezi nejvýznamnější místa, kde můžete tuto rostlinu najít patří právě Japonsko, Čína, Indie, Korea a Indonésie. Najdete je jako drobné kvetoucí stromy nebo keře, které jsou stále zelené. V dnešní době známe přibližně 300 druhů a až 3000 kultivarů a hybridů. Její původ úzce souvisí také s jejími teplotními nároky. Kamélie miluje chladnější prostředí a to zejména díky tomu, že pochází ze svahů japonských hor.

 

Čaj

Kamélie je součástí rodiny Theaceae, tedy čajovníkovité, což je významná rodina čajů. Samotná kamélie je často označována jako čajovník, protože právě ona je jednou z nejběžnějších rostlin používaných pro výrobu čaje. Proto nezoufejte pokud vaše kamélie nemá nejkrásnější květy ze všech kamélií, její listy budou pravděpodobně skvělé pro vaření toho nejchutnějšího čaje, který můžete nabídnout. A navíc okouzlit vaše hosty s přípravou domácího čaje.

 

Velikost a květy kamélie

V závislosti na druhu vaší kamélie, může rostlina vyrůst do výšky až 6 metrů! A to je opravdu hodně. Některé druhy vyrostou dokonce do výšky živých plotů nebo topiary, což z nich může dělat opravdu zajímavé doplňky každé zahrady. Pokud tedy chcete krásnou a výraznou dekoraci na zahradě, kterou nikdo nepřehlédne, právě kamélie bude správnou volbou. Květy kamélie mohou mít různou barvu. Nejčastěji je ale uvidíte kvést bílými, červenými, růžovými, žlutými nebo fialovými květy. Občas můžete mít štěstí a narazit i na vícebarevné kombinace. V závislosti na konkrétním druhu, kterou si vybere může vaše kamélie produkovat dvojité nebo jednoduché květy, které připomínají růže nebo pivoňky. Květy mají nejčastěji velikost od 1 cm do 13 cm.

 

Kvetoucí sezóna

Kamélie má obrovskou výhodu, jelikož kvete po většinu roku. Období květu začíná na podzim a pokračuje po celou zimu až do jarního období. To znamená, že váš domov bude plný krásných barev během nejchladnějších měsících v roce. Pokud máte kamélii v květináči u vás na zahradě, nezapomeňte ji na zimní měsíce umístit domů. Uložte ji na chladnější místa v domě jako je například nevytápěná chodba nebo hala. Nejlépe se jí bude dařit při teplotě 5 až 10 stupňů celsia. Proto je důležité pohlídat si příchozí mrazíky a následně pravidelně kontrolovat teplotu v místnosti.

 

Životnost kamélií

Nejstarší rostlinu kamélie najdete v klášteře Panlong v Číně. Tento keř zde byl vysazen již v roce 1347 a roste zde doposud. Obvykle se tyto keře dožívají 100 až 200 let a to už je opravdu dlouhá doba!

 

Symbolika

Kamélie jsou nejčastěji spojovány s oddaností, roztomilostí a úctou. Pokud tedy chcete někomu sdělit a dokázat, jak moc vám na něm záleží, kamélie jsou ideální květinou k narozeninám, svátku nebo překvapení jen tak. Nezapomeňte však vaší kamélii připravit ideální zázemí, kde se jí bude dostávat během dne dostatek světla a teplota v místnosti nebude příliš vysoká. Kamélii zalévejte s rozvahou, dejte si spíše pozor na to, abyste ji nepřelili a kořeny kamélie nezačaly hnít.

 

Ať už se rozhodnete kamélii darovat, nebo pěstovat, věříme, že dnešní tipy a rady rozhodně využijete a oceníte. Kamélie jsou opravdu nádherné květiny, které rozzáří každý smutný kout.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Zábavná fakta o Valentýnu

Zábavná fakta o Valentýnu

14 zábavných Valentýnských faktů pro pobavení

Svátek svatého Valentýna vám nejspíš nemusíme nijak blíže popisovat. Jedná se o jeden z nejslavnějších zamilovaných svátku po celém světě. Často lidé tuší za jakým účelem se leckterý svátek slaví, ovšem často už neví proč oslavy svátků dodržujeme nebo další zajímavé skutečnosti, které souvisejí s jednotlivými svátky. Často jsou to navíc docela zábavné fakta, které stojí za zmínku. My se dneska podíváme více zblízka na svátek svatého Valentýna a odhalíme některé zajímavosti a fakta, o kterých jste možná dosud ani netušili.

Číst celé
Květiny pro rok 2021

Květiny pro rok 2021

Které květiny zvolit do kytice pro oslavu roku 2021

Neexistuje snad lepší volba, než začít Nový rok s kyticí čerstvých květin, která rozjasní váš domov po silvestrovských oslavách. Pokud si nejste jistí, jaké druhy květin zvolit pro tuto speciální příležitost oslavy Nového roku, v dnešním článku vám přineseme výběr z několika druhů, které si ve své novoroční kytici doslova zamilujete. Říká se jak na Nový rok, tak po celý rok, proto si přineste hned první den v roce čerstvé květiny do svého domova, aby vás květiny doprovázely po celý rok.

Číst celé
Jaké čerstvé květiny poslat na Vánoce

Jaké čerstvé květiny poslat na Vánoce

Jaké čerstvé květiny poslat během Vánoc

I ve shonu příprav na vánoční svátky je dobré rozmazlovat naše nejbližší, kamarády nebo dokonce kolegy z práce a pracovní klienty. V této uspěchané době, kdy díky nastupující zimě nemáme moc šanci potkat krásně rozkvetlé, čerstvé květiny po cestě do práce, v přírodě nebo jen tak na procházce je ideální čas na to, abyste poslali právě kousek rozkvetlé zahrady ve formě nádherné kytice z řezaných květin právě vašim nejbližším. Květinami nikdy nic nemůžete zkazit, naopak pouze vylepšit! Kytice i květiny v květináčích jsou navíc vhodné téměř pro všechny příjemce, až na samotné alergiky, ale i pro ty se nejde ideální aranžmá. Proto neexistuje žádná výmluva, proč by květiny byly nevhodným vánočním překvapením pro vaše blízké. Otázkou zůstává jaké květiny zvolit, tak aby potěšili všechny strany. A právě na tuto záhadnou otázku si odpovíme v dnešním článku.

Číst celé