RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Zajímavosti o kaméliích

Kamélie, co jste možná nevěděli

Při výběru nové květiny pro váš domov a zejména při zasílání květin vašim blízkým je vždy dobré zjistit si o rostlině alespoň základní informace a zajímavosti. Zejména pokud posíláte kytici a rádi byste s ní sdělili konkrétní zprávu. Kamélie je oblíbenou květinou do domácnosti, jelikož je nádherným doplňkem a zároveň opravdu nenáročnou květinou díky svým nádherným, jemným květům. V dnešním článku si představíme několik základních faktů a zajímavostí spojených právě s kamélií. Proto se pohodlně usaďte a užijte si následující řádky věnované právě jemné kamélii.

 

 

Počátky kamélie

Původ kamélie pochází z jižní a východní Asie, proto není divu, že mezi nejvýznamnější místa, kde můžete tuto rostlinu najít patří právě Japonsko, Čína, Indie, Korea a Indonésie. Najdete je jako drobné kvetoucí stromy nebo keře, které jsou stále zelené. V dnešní době známe přibližně 300 druhů a až 3000 kultivarů a hybridů. Její původ úzce souvisí také s jejími teplotními nároky. Kamélie miluje chladnější prostředí a to zejména díky tomu, že pochází ze svahů japonských hor.

 

Čaj

Kamélie je součástí rodiny Theaceae, tedy čajovníkovité, což je významná rodina čajů. Samotná kamélie je často označována jako čajovník, protože právě ona je jednou z nejběžnějších rostlin používaných pro výrobu čaje. Proto nezoufejte pokud vaše kamélie nemá nejkrásnější květy ze všech kamélií, její listy budou pravděpodobně skvělé pro vaření toho nejchutnějšího čaje, který můžete nabídnout. A navíc okouzlit vaše hosty s přípravou domácího čaje.

 

Velikost a květy kamélie

V závislosti na druhu vaší kamélie, může rostlina vyrůst do výšky až 6 metrů! A to je opravdu hodně. Některé druhy vyrostou dokonce do výšky živých plotů nebo topiary, což z nich může dělat opravdu zajímavé doplňky každé zahrady. Pokud tedy chcete krásnou a výraznou dekoraci na zahradě, kterou nikdo nepřehlédne, právě kamélie bude správnou volbou. Květy kamélie mohou mít různou barvu. Nejčastěji je ale uvidíte kvést bílými, červenými, růžovými, žlutými nebo fialovými květy. Občas můžete mít štěstí a narazit i na vícebarevné kombinace. V závislosti na konkrétním druhu, kterou si vybere může vaše kamélie produkovat dvojité nebo jednoduché květy, které připomínají růže nebo pivoňky. Květy mají nejčastěji velikost od 1 cm do 13 cm.

 

Kvetoucí sezóna

Kamélie má obrovskou výhodu, jelikož kvete po většinu roku. Období květu začíná na podzim a pokračuje po celou zimu až do jarního období. To znamená, že váš domov bude plný krásných barev během nejchladnějších měsících v roce. Pokud máte kamélii v květináči u vás na zahradě, nezapomeňte ji na zimní měsíce umístit domů. Uložte ji na chladnější místa v domě jako je například nevytápěná chodba nebo hala. Nejlépe se jí bude dařit při teplotě 5 až 10 stupňů celsia. Proto je důležité pohlídat si příchozí mrazíky a následně pravidelně kontrolovat teplotu v místnosti.

 

Životnost kamélií

Nejstarší rostlinu kamélie najdete v klášteře Panlong v Číně. Tento keř zde byl vysazen již v roce 1347 a roste zde doposud. Obvykle se tyto keře dožívají 100 až 200 let a to už je opravdu dlouhá doba!

 

Symbolika

Kamélie jsou nejčastěji spojovány s oddaností, roztomilostí a úctou. Pokud tedy chcete někomu sdělit a dokázat, jak moc vám na něm záleží, kamélie jsou ideální květinou k narozeninám, svátku nebo překvapení jen tak. Nezapomeňte však vaší kamélii připravit ideální zázemí, kde se jí bude dostávat během dne dostatek světla a teplota v místnosti nebude příliš vysoká. Kamélii zalévejte s rozvahou, dejte si spíše pozor na to, abyste ji nepřelili a kořeny kamélie nezačaly hnít.

 

Ať už se rozhodnete kamélii darovat, nebo pěstovat, věříme, že dnešní tipy a rady rozhodně využijete a oceníte. Kamélie jsou opravdu nádherné květiny, které rozzáří každý smutný kout.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé