RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Gerbery kytice

Jaký význam a symboliku mají gerbery?

Gerbery, květiny plné barev a života, mají svůj původ v Jižní Africe. Tyto na první pohled výrazné květiny, které můžeme najít v široké škále barev od nejtmavší červené, přes teplou žlutou až po krémové, bílé a broskvové tóny. Asi nikoho nepřekvapí, že ve viktoriánské době byla gerbera symbolem štěstí a radosti. Protože komu gerbera nevykouzlí úsměv na tváři?

 

Jaký význam má gerbera?

Gerbery mají hned několik různých významů, ovšem většina z nich je úzce spojena se štěstím. Například ve starém Egyptě gerbery symbolizovaly blízkost k přírodě a slunci. Keltové naopak věřili, že gerbery dokážou zmírnit lidské trápení a stres každodenního života. Jakýkoliv druh gerber je spojován s pravdou a štěstím, které symbolicky věnováním gerber přejete i příjemci.

 

Význam podle barev

Barevný význam hraje důležitou roli snad u všech druhů květin, stejně tak je tomu i u gerber.

●       Oranžová barva symbolizuje sluneční svit života.

●       Červená barva znamená bláznivou, ale upřímnou zamilovanost, která neustále vzkvétá.

●       Bílá barva je symbolem čistoty a dětské nevinnosti.

●       Růžová barva symbolizuje obdiv, uznání a upřímnou účtu k obdarovanému člověku.

●       Žlutá barva je symbolem veselosti a radosti ze života.

 

Kde se vzal název gerbera?

Gerbera z rodu hvězdnicotvarých (Asterales) a čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) získala jméno po německém botaniku, lékaři a přírodovědci Traugottu Gerberovi, který cestoval na daleké výzkumné cesty.

 

Symbolika gerber

Gerbery jsou symbolem šťastného a spokojeného života. Už v historii symbolizovala gerbera nevinné dětské srdce, které je především spojováno s bílými gerberami, jež jsou známé pro svou jedinečnou čistotu. Bílé gerbery tak mají symbolizovat vděčnost našich dětí za život. Následně je symbolem spokojenosti a jemnosti. Gerbery bezesporu patří mezi jedny z nejveselejších květin, které můžete věnovat, jejich jedinečný tvar a široká škála různých barev dávají prostor opravdové kreativitě a projevu vaší osobnosti. Gerbery umožňují vznik kyticích nabitých plné pozitivní energie, radosti a spokojenost. S čím gerbery rozhodně nespojujte je smutek a lítost! Tyto květiny jsou naopak oslavou života, radosti a jeho krásy.

 

Gerbera a její vlastnosti

Gerbera je původem z Jihoafrické republiky, kde jsou pro její růst ideální klimatické podmínky. Gerbery mají jednu významnou vlastnost, pro kterou jsou poměrně populární. Jsou skvělým pomocníkem při odstraňování nebezpěčných trichlorethylenů, formaldehydů a benzenu ze vzduchu. Díky čemuž vám dokážou nádherně vyčistit vzduch ve vašem interiéru. Jsou také skvělým pomocníkem ke kvalitnějšímu spánku, jelikož ve večerních hodinách uvolňují nepřetržitý proud čerstvého kyslíku. Zatímco jiné květiny naopak kyslík berou, gerbery vám ho s radostí produkují.

Gerbery se jako okrasné květy začaly pěstovat koncem 18. století, kdy zároveň došlo i ke šlechtění různých odrůd a barev. V dnešní době patří gerbery mezi jedny z nejoblíbenějších řezaných květin na světě vůbec.

Gerbery stejně jako slunečnice mají rády sluníčko a proto se za ním otáčí. Pokud vás tento zajímavý fakt zaujal, zkuste si nastavit časosběr na svém telefonu nebo fotoaparátu a zachytit jak se gerbery vesele točí přímo za sluncem.

 

Kdy a komu věnovat gerbery?

Gerbery jsou ideálním dárkem pro ty, co se rozhodli vykročit životu napřed a udělat zásadní rozhodnutí ve svém životě. Kytice broskvových nebo růžových gerber dodá energii a pozitivní mysl v počátečních fázích jejich dobrodružství. Naopak kytice bílých gerber je skvělou volbou při narození miminka, bílé gerbery přinesou radost a čistotu do jeho nového života. Pokud se právě blíží konec školního roku, gerbery jsou taktéž skvělou volbou jak ocenit paní učitelky za roční snahu vychovat a vzdělat naše děti.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BEATRIX

BEATRIX

CARMEN

CARMEN

CINDY

CINDY

SUNNY

SUNNY

LINDA

LINDA

SMUTEČNÍ KYTICE 6

SMUTEČNÍ KYTICE 6

GONA

GONA

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

MIX GERBERY

MIX GERBERY

PIPA

PIPA

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

MARIANA

MARIANA

GERBERY

GERBERY

ESTEL

ESTEL

BONITA SET 1

BONITA SET 1

ASTER

ASTER

DEBY

DEBY

ROOSY

ROOSY

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

NANCY

NANCY

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 12

SMUTEČNÍ KYTICE 12

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

ZORKA

ZORKA

MILA

MILA

SMUTEČNÍ VĚNEC 9

SMUTEČNÍ VĚNEC 9

SMUTEČNÍ VĚNEC 10

SMUTEČNÍ VĚNEC 10

SMUTEČNÍ VĚNEC 12

SMUTEČNÍ VĚNEC 12

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé