RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Gerbery kytice

Jaký význam a symboliku mají gerbery?

Gerbery, květiny plné barev a života, mají svůj původ v Jižní Africe. Tyto na první pohled výrazné květiny, které můžeme najít v široké škále barev od nejtmavší červené, přes teplou žlutou až po krémové, bílé a broskvové tóny. Asi nikoho nepřekvapí, že ve viktoriánské době byla gerbera symbolem štěstí a radosti. Protože komu gerbera nevykouzlí úsměv na tváři?

 

Jaký význam má gerbera?

Gerbery mají hned několik různých významů, ovšem většina z nich je úzce spojena se štěstím. Například ve starém Egyptě gerbery symbolizovaly blízkost k přírodě a slunci. Keltové naopak věřili, že gerbery dokážou zmírnit lidské trápení a stres každodenního života. Jakýkoliv druh gerber je spojován s pravdou a štěstím, které symbolicky věnováním gerber přejete i příjemci.

 

Význam podle barev

Barevný význam hraje důležitou roli snad u všech druhů květin, stejně tak je tomu i u gerber.

●       Oranžová barva symbolizuje sluneční svit života.

●       Červená barva znamená bláznivou, ale upřímnou zamilovanost, která neustále vzkvétá.

●       Bílá barva je symbolem čistoty a dětské nevinnosti.

●       Růžová barva symbolizuje obdiv, uznání a upřímnou účtu k obdarovanému člověku.

●       Žlutá barva je symbolem veselosti a radosti ze života.

 

Kde se vzal název gerbera?

Gerbera z rodu hvězdnicotvarých (Asterales) a čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) získala jméno po německém botaniku, lékaři a přírodovědci Traugottu Gerberovi, který cestoval na daleké výzkumné cesty.

 

Symbolika gerber

Gerbery jsou symbolem šťastného a spokojeného života. Už v historii symbolizovala gerbera nevinné dětské srdce, které je především spojováno s bílými gerberami, jež jsou známé pro svou jedinečnou čistotu. Bílé gerbery tak mají symbolizovat vděčnost našich dětí za život. Následně je symbolem spokojenosti a jemnosti. Gerbery bezesporu patří mezi jedny z nejveselejších květin, které můžete věnovat, jejich jedinečný tvar a široká škála různých barev dávají prostor opravdové kreativitě a projevu vaší osobnosti. Gerbery umožňují vznik kyticích nabitých plné pozitivní energie, radosti a spokojenost. S čím gerbery rozhodně nespojujte je smutek a lítost! Tyto květiny jsou naopak oslavou života, radosti a jeho krásy.

 

Gerbera a její vlastnosti

Gerbera je původem z Jihoafrické republiky, kde jsou pro její růst ideální klimatické podmínky. Gerbery mají jednu významnou vlastnost, pro kterou jsou poměrně populární. Jsou skvělým pomocníkem při odstraňování nebezpěčných trichlorethylenů, formaldehydů a benzenu ze vzduchu. Díky čemuž vám dokážou nádherně vyčistit vzduch ve vašem interiéru. Jsou také skvělým pomocníkem ke kvalitnějšímu spánku, jelikož ve večerních hodinách uvolňují nepřetržitý proud čerstvého kyslíku. Zatímco jiné květiny naopak kyslík berou, gerbery vám ho s radostí produkují.

Gerbery se jako okrasné květy začaly pěstovat koncem 18. století, kdy zároveň došlo i ke šlechtění různých odrůd a barev. V dnešní době patří gerbery mezi jedny z nejoblíbenějších řezaných květin na světě vůbec.

Gerbery stejně jako slunečnice mají rády sluníčko a proto se za ním otáčí. Pokud vás tento zajímavý fakt zaujal, zkuste si nastavit časosběr na svém telefonu nebo fotoaparátu a zachytit jak se gerbery vesele točí přímo za sluncem.

 

Kdy a komu věnovat gerbery?

Gerbery jsou ideálním dárkem pro ty, co se rozhodli vykročit životu napřed a udělat zásadní rozhodnutí ve svém životě. Kytice broskvových nebo růžových gerber dodá energii a pozitivní mysl v počátečních fázích jejich dobrodružství. Naopak kytice bílých gerber je skvělou volbou při narození miminka, bílé gerbery přinesou radost a čistotu do jeho nového života. Pokud se právě blíží konec školního roku, gerbery jsou taktéž skvělou volbou jak ocenit paní učitelky za roční snahu vychovat a vzdělat naše děti.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

ELEN

ELEN

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

PAULINA

PAULINA

LINDA

LINDA

GONA

GONA

GEORGINA

GEORGINA

MIX GERBERY

MIX GERBERY

PIPA

PIPA

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

GERBERY

GERBERY

ROOSY

ROOSY

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

NANCY

NANCY

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

ZORKA

ZORKA

MILA

MILA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé