RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Pamětní zahradní rostliny

Vše o pamětních rostlinách 

Možná jste už někdy zaslechli o tradici vysazování pamětních květin v moment, kdy nás opustí blízká osoba, která pro nás znamenala něco víc. Tato tradice se mnoha zemích udržuje jako zvyk a to v obou podobách. V podobě kdy se narodí nový přírůstek, tak mu rodiče nechají vysadit strom nebo rostlinu života, který s ním vyrůstá a nebo naopak jako památku na milovaného člověka, který nás navždy opustil. V České republice se můžeme setkat čas od času právě se stromem života, který společně s dítětem roste a vyvíjí se. Ovšem není nutné, aby to byl strom, naopak to mohou být rostliny, které jsou spjaty s konkrétním ročním obdobím, kdy nás milovaný člověk opustil a mohou se tak stát i připomínkou na konkrétní fázi života.

 

Vzpomínkové zahradní rostliny mohou být ty, které měl milovaný člověk obzvlášť rád, poskytují místo klidu a zapamatování. Zároveň ve vás budou vyvolávat příjemné vzpomínky kdykoliv se na ně jen podíváte. Zasazení rostlin nejen do země, ale hlavně do vaší paměti je trvalou poctou a důkazem, že i když už tu s vámi nemůže fyzicky být, místo ve vašem srdci má napořád.

 

Zasaďte si vaše blízké do paměti pomocí květin

Existuje mnoho nápadů, které můžete realizovat na pamětní výsadbu. Některé květinové výsadby kombinují rostliny s dalšími upomínkovými předměty, které mohou mít různý charakter. Zde je důležité zvážit nejen váš vzájemný vztah s dotyčným, ale také jeho osobnost. To, co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat na druhé, právě v tento moment je velmi důležité klást důraz na osobní prostor. Zvažte také budoucí vývoj pamětní rostliny, jak bude vypadat během různých ročních období, kdo k ní bude mít přístup, na jakém speciálním místě ji necháte vysadit nebo také kolik péče bude vyžadovat. Můžete tak vysadit pouze jednu jedinou rostlinu nebo naopak vysadit rovnou celou památeční zahrádku.

 

Pokud byl zesnulý skutečným zahradníkem, miloval rostliny, zahradničení a všechny povinnosti i radosti spojené právě s rostlinami a pěstováním, můžete to vzít ještě vážněji a na jeho počest vybudovat celou zahrádku se vším, co měl dotyčný rád. Při každé práci si na něj navíc vzpomenete a bude vás hřát pocit, že jste možná spolu s dotyčným ve speciálním spojení. Zaměřte se na výsadbu plodin, které měl dotyčný rád, nebo jsou zajímavým symbolem ve vašem vzájemném vztahu. Například pokud jste jako malé děti chodili společně k babičce na jahody, můžete vysadit jahodový záhon, který vytvoří speciální vzpomínky jen a jen pro vás. Památeční zahrádky mohou mít různou formu a jen a jen na vás jak tuto možnost uchopíte a zpracujete.

 

Rostliny k uctění našich milovaných

Skutečné rostliny pro pamětní zahradu by v ideálním případě měly i něco znamenat. Pokud dotyčný miloval růže, bude právě růže ideální květinou pro uctění památky. Vyberte několik oblíbených druhů nebo takové, které vám nejvíce dotyčného připomínají a zasaďte je na vámi vybrané místo. Můžete kombinovat více druhů dohromady, nebo naopak vsadit kartu na jeden konkrétní druh, který byl dotyčného nejoblíbenější.

Cibuloviny, trvalky, okrasné rostliny nebo stromy... vše ze zmíněného může nést speciální význam pro smuteční rostliny. Například vyjádření pocty k padlým vojákům se dá prosadit pomocí květin v červené, bílé nebo modré barvě. Krásná kombinace vlasteneckých vzpomínek můžete vyjádřit pomocí zahradních rostlin jako jsou červené petunie, bílé plamenky a modré stračky. Díky této kombinaci vytvořit dokonalou hru vlasteneckých barev a dáte najevo vaši úctu k padlým a zasnulým.

Chcete-li vzpomínky uchovat po celý rok, promíchejte jednotlivé cibulky a květiny, které kvetou během různých ročních období, jedině tak zajistíte, že na památečném místě bude vždy něco kvést. Rostliny v památeční zahradě vám mohou také připomenout oblíbenou vůni. Pro tuto konkrétní volbu jsou skvělé například šeříky, růže nebo levandule.

 

Existují také květy, které v překladu dokážou svým způsobem také připomenout naše nejbližší. Mezi takové rozhodně patří pomněnky se svými jasně modrými květy a snadnou údržbou.  Rostliny s vlasteneckými jmény se také velmi hojně používají ke cti padlých vojáků. Například Freedom (svoboda) alstromérie, Peace (mír) lilie, nebo Patriot hosta. Pokud chcete vyznat úctu někomu, kdo zesnul v mladém věku, nebo dokonce ještě jako dítě, nejvhodnější volbou pro tento moment je poukázat na čistotu duše. Čisté, neposkrvrněné srdce, plné mládí a milosti lze projevit například bílými liliemi nebo kopretinami, které jsou symbolem nevinnosti. Jedná se navíc o nejtradičnější květiny, které se věnují právě při smutečních událostech. Bílá barva má symbolizovat naději, že se duše zesnulého dostaví do stavu věčného klidu a spokojenosti.

 

Existuje mnoho způsobů a druhů květin, které můžete použít jako smuteční upomínky, pamatujte, že vždy nejvíce záleží na vzájemném vztahu, který jste společně se zesnulým měli.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé