RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Pohřební květiny, jak vybrat ty správné

Jak vybrat ty správné květiny na pohřeb

 

Pohřby a odchod blízkého člověka je vždy náročnou psychickou situací, se kterou není jednoduché se vypořádat. Často nám dojdou slova a máme pocit, že náš knedlík v krku je tak velký, že nedokážeme vyslovit slova lítosti, kterou cítíme. Celou tuhle nepříjemnou situaci ale můžou velmi elegantně zachránit květiny. Zaslání květin je dokonalým projevem ohleduplnosti, která nám pomůže vyjádřit naše city a emoce. I v tomto případě je však velmi důležité vzít v úvahu nejen druh květiny, kterou se rozhodnete poslat jako projev soucitu, ale také barvu a s ní spojený i konkrétní význam.

 

Proto jsme pro vás v dnešním článku vytvořili seznam květin, které patří mezi nejvhodnější právě pro tuto situaci společně s vysvětlením, co jejich barva symbolizuje a vy díky tomu máte příležitost sestavit krásné aranžmá, které vám pomůže vyjádřit vaše emoce. Navíc díky naším kurýrům ve Flora online si můžete být jistí, že květiny vždy dorazí načas!

Vyberte tu správnou barvu


Předtím, než vyberete konkrétní květinu, kterou budete chtít zaslat, je dobré zvážit různé barevné kombinace a jejich symboliku. Pokud trochu bojujete s tím, jakou barvu vybrat pro vaše květiny, možná vám pomůže náš krátký průvodce barvami a hned budete vědět, která barva je nejvhodnější volbou právě pro vaše blízké.

 

●     Červená barva: Často symbolizuje lásku a krásu, obvykle se dává rodině nebo osobě, která ztratila svého nejbližšího. Pokud tedy víte o někom, kdo přišel o svou druhou polovičku, červené květiny budou vhodnou volbou abyste ukázaly vaši lásku a podporu.

●     Bílá barva: Bílá barva je nejběžnějším typem barvy květu pro smuteční události, protože znamená jak nové začátky, tak i vzpomínky. Může také představovat nevinnost a čistotu, což je vhodné například při ztrátě mladšího člověka nebo dítěte.

●     Žlutá barva: Žlutá může představovat světlo a naději v temných chvílích ztráty. Ačkoliv žádné květiny nebudou schopny někoho úplně rozveselit, květy v této barvě mohou také představovat přátelství a teplo.

●     Růžová barva: Růžové květiny symbolizují ženskost a krásu, tudíž jsou vhodnou volbou pro každého, kdo ztratil manželku nebo maminku.

●     Fialová barva: Fialová může být skvělým způsobem, jak ukázat rodině, že vám na nich záleží a že máte starost. Zároveň pomocí fialových květů dokážete sdělit váš zájem a ukázat vašim blízkým, že budete vždy stát po jejich boku. Fialová navíc symbolizuje loajalitu a respekt.

 

Jaký druh květin vybrat


Nyní, když jsme si přiblížili barevné významy, je na čase vybrat správný typ květu a zjisti,t který je pro vás a pro danou událost nebo situaci nejvhodnější volbou. Připravili jsme pro vás seznam květin, kterými nejlépe vyjádříte vaši lásku a podporu v této tíživé situaci.

 

Karafiáty

Karafitáty jsou známé svou jedinečnou vůní a nádhernými, členitými až volánkovými okvětními lístky. Karafiáty jsou poměrně tradiční květinou, se kterou se můžete často setkat jak na pohřebních věncích, tak i ve smutečních květinách. Červenými karafiáty dáte pozůstalým najevo, že jste tu v každé situaci pro ně nebo pomocí růžových karafiátů dokážete udržet vzpomínku na jejich milovaného. Karafiáty jsou vhodné pro katolické a křesťanské pohřby.

 

Chryzantémy

Tyto jedinečné květiny, známé také jako listopadky mají po celém světě různé významy, které by neměly být opomenuty při výběru smutečních květin. Asijské země například považují bílé chryzantémy za symbol zármutku, zatímco evropské země považují tuto květinu za symbol smrti a používají ji převážně k bohoslužbám nebo hrobům. V USA jsou obvykle chryzantémy vnímány jako bezstarostné květiny, kterými uctíte život zesnulého.

 

Lilie

Lilie patří mezi krásné květiny, které je vhodné poslat rodině pozůstalého. Jsou běžně spojovány s novými začátky a tedy i novými kapitolami života. Tyto květy jsou pro každou rodinu krásnou připomínkou toho, že na zesnulého nebude nikdy zapomenuto, ale je na čase se soustředit na budoucnost a získat nový pohled na život. V křesťanství lilie vyjadřuje myšlenku, že se duše očistila a byla přijata do nebe. Proto jsou lilie vhodné pro všechny katolické obřady.

 

Orchideje

Orchideje zprostředkovávájí věčnou lásku díky jejich schopnosti žít mnohem déle, než jiné květiny. Protože existuje několik druhů orchidejí, není vždy snadné se rozhodnout, které jsou ty nejlepší. Růžové a bílé orchideje jsou však nejčastější volbou pro smuteční květiny, jelikož jsou symbolem nevinnosti a vzpomínek. Orchideje také představují věčnou lásku.

 

Růže

Neexistuje žádná květina, která by dokázala zprostředkovat svou krásu tak, jako ikonická růže. Růže se všeobecně používají k projevu lásky a uznání, díky čemuž se z nich stávají ideální květiny pro vzpomínkové bohoslužby. Ať už si vyberete bílé růže, které mají symbolizovat vzpomínky, nebo červené růže, abyste dokonale vyjádřili vaši lásku, určitě s výběrem nešlápanete vedle.

 

Narcisy

Narcisy patří spíše mezi veselé květy, které lze darovat jako oslavu šťastného života. Tato květina je symbolem jara, znovuzrození a nových začátků, což všem truchlícím připomíná, že není všem dnům konec.

 

Mečíky

Mečíky jsou známé svým dlouhým stonkem s jasnými okvětními lístky, které přicházejí v řadě ohromujících barev. Tato srpnová květina je vhodnou volbou do smutečních kytic, protože symbolizuje sílu a charakter. Pokud se rozhodnete darovat mečíky, společně s nimi darujete i sílu pozůstalým, kteří si prochází těžkými chvílemi.

 

Ibišky

Květy ibišku jsou oblíbenou volbou květin při ztrátě manželky nebo maminky. Tyto jemné květiny představují ženskost a krásu, proto jsou vhodnou volbou pro uctění památky ženy vašeho života.

 

Hyacinty

Hyacinty mohou mít různé významy, pokud je ale použijete na pohřbu, představují smutek a úzkost. Hyacinty dodají každé smuteční události sladkou vůni, která povzbudí myšlenky truchlících, že tu pro ně stále jste jako opora. Název pochází z řecké mytologie, kdy sparťanský princ jménem Hyacinthus umírá při tragické nehodě a řecký bůh Apollo na jeho počest vytvoří právě květinu hyacintu.

 

Šeříky

Pokud hledáte vhodné květiny pro pohřeb mladého člověka nebo dítěte, právě šeříky vám pomohou důstojně vyjádřit váš smutek a vyjádřit podporu pozůstalým. Šeříky jsou pro tuto situaci nejlepší volbou díky jejich významu a symbolice. Tyto nádherné purpurové květy představují nevinnost, mládí a čistotu. Nejen symbolika dělá z šeříků vhodnou květinu pro tuto smutnou situaci, ale také jejich silná vůně pomůže poskytnout útěchu těm, kteří truchlí.

 

Tulipány

Tulipány pravděpodobně nebudou první květinovou volbou, která vás napadne ve spojení se smutečními květinami. Nicméně pokud přemýšlíte o smutečních květinách, mohou být dobrou volbou, pokud chcete poslat trochu povzbuzení. Tyto květy symbolizují naději a veselost, které mohou pomoci zlepšit náladu a přinést trochu světla do této smutné a náročné situace.

 

Doufáme, že vám náš dnešní průvodce pomůže alespoň trochu usnadnit výběr správné kytice pro poslední rozloučení. Jedná se o poslední a jedinečnou možnost, jak dát najevo úctu rodině zesnulému a opravdu důstojně se rozloučit s blízkým člověkem.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Devět nápadů jak na unikátní závěsnou zahradu

Devět nápadů jak na unikátní závěsnou zahradu

Jak na závěsnou zahradu

Ať už vlastníte mini byteček, jste rodiči zvědavých batolat nebo vaši čtyřnozí mazlíčky patří mezi vynalézavé tvory, kteří musí všechno očichat, prozkoumat a občas také ochutnat. Ve všech případech nám určitě dáte za pravdu že se z různých důvodů rádi vyvarujete umísťováním květin na zem, do prostoru.

Navíc v dnešní době floristé stále více vytvářejí aranžmá, která se dají použít na méně tradiční místa. Ať už jsou to vzhledově zajímavá terária nebo závěsné květiny, které se stávají stále více oblíbenější. Každého potěší ušetřený metr plochy, která se dá využít i jinak. Navíc závěsné zahrady jsou nejen praktické, ale svým vzhledem dokáží také dokonale okořenit a ozvláštnit každý interiér. Určitě své rostliny můžete jednoduše zavěsit za háčky na strop, ale možností, jak vytvořit závěsnou zahradu je nekonečné množství. Tak proč si s ní neužít o to větší zábavu!

Číst celé
Sukulenty a dešťová voda

Sukulenty a dešťová voda

Nejlepší voda pro vaše sukulenty

Sukulenty a voda, kdo by si vůbec pomyslel, že se jedná o něco, nad čím bychom měli nějak více přemýšlet? Vždyť sukulenty vodu vlastně vůbec nepotřebují, nebo ano? Sukulenty skutečně patří mezi rostliny s velmi jednoduchou péčí v porovnání s ostatními druhy. Možná jste už ale někdy zaslechli, že kohoutková voda není zrovna nejlepší volbou při péči o rostliny. Použití nesprávného druhu vody vám dokáže někdy skutečně zavařit a dokáže vytvořit problémy, kterým bychom se často při použití jiné vody mohli velmi snadno vyhnout. V dnešním článku se dozvíte, jaký druh vody je nejlepší nejen pro vaše sukulenty a kaktusy. Ačkoliv je obecně známo, že právě tyto druhy si na vodu moc nepotrpí. Je vhodné jim při občasném zalévání poskytnout vodu, která jim neuškodí, ale naopak jim pomůže ke správnému a optimálnímu růstu.

Číst celé
Narozeninové květiny pro měsíc říjen

Narozeninové květiny pro měsíc říjen

Říjnové narozeninové květiny

 

Každý měsíc v roce má svoji symolickou, rodnou květinu, která je spojena s významem a osobností lidí, narozených právě v tento měsíc. Ani v říjnu tomu není jinak a dokonce tento konkrétní měsíc má narozeninové květiny hned dvě! Možná se ptáte, k čemu vlastně jsou symbolické květiny měsíce. Věří se, že určité vlastnosti a symboly těchto květů zdědí lidé, kteří se v daný měsíci narodili. Říjnoví oslavenci mají obzvláště štěstí! Jsou s nimi spojeny dva výjimečné květy, kterými jsou krásenka a nádherný zářivý měsíček lékařský. Pojďte se společně s námi podívat na jedinečnou symboliku květů, pro narozeninové květiny měsíce října.

Číst celé