RADI VÁM PORADÍME na tel .:
košík: 0 ks
celková cena: 0.00 €
0
Dokončiť objednávku

Pamětní zahradní rostliny

Vše o pamětních rostlinách 

Možná jste už někdy zaslechli o tradici vysazování pamětních květin v moment, kdy nás opustí blízká osoba, která pro nás znamenala něco víc. Tato tradice se mnoha zemích udržuje jako zvyk a to v obou podobách. V podobě kdy se narodí nový přírůstek, tak mu rodiče nechají vysadit strom nebo rostlinu života, který s ním vyrůstá a nebo naopak jako památku na milovaného člověka, který nás navždy opustil. V České republice se můžeme setkat čas od času právě se stromem života, který společně s dítětem roste a vyvíjí se. Ovšem není nutné, aby to byl strom, naopak to mohou být rostliny, které jsou spjaty s konkrétním ročním obdobím, kdy nás milovaný člověk opustil a mohou se tak stát i připomínkou na konkrétní fázi života.

 

Vzpomínkové zahradní rostliny mohou být ty, které měl milovaný člověk obzvlášť rád, poskytují místo klidu a zapamatování. Zároveň ve vás budou vyvolávat příjemné vzpomínky kdykoliv se na ně jen podíváte. Zasazení rostlin nejen do země, ale hlavně do vaší paměti je trvalou poctou a důkazem, že i když už tu s vámi nemůže fyzicky být, místo ve vašem srdci má napořád.

 

Zasaďte si vaše blízké do paměti pomocí květin

Existuje mnoho nápadů, které můžete realizovat na pamětní výsadbu. Některé květinové výsadby kombinují rostliny s dalšími upomínkovými předměty, které mohou mít různý charakter. Zde je důležité zvážit nejen váš vzájemný vztah s dotyčným, ale také jeho osobnost. To, co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat na druhé, právě v tento moment je velmi důležité klást důraz na osobní prostor. Zvažte také budoucí vývoj pamětní rostliny, jak bude vypadat během různých ročních období, kdo k ní bude mít přístup, na jakém speciálním místě ji necháte vysadit nebo také kolik péče bude vyžadovat. Můžete tak vysadit pouze jednu jedinou rostlinu nebo naopak vysadit rovnou celou památeční zahrádku.

 

Pokud byl zesnulý skutečným zahradníkem, miloval rostliny, zahradničení a všechny povinnosti i radosti spojené právě s rostlinami a pěstováním, můžete to vzít ještě vážněji a na jeho počest vybudovat celou zahrádku se vším, co měl dotyčný rád. Při každé práci si na něj navíc vzpomenete a bude vás hřát pocit, že jste možná spolu s dotyčným ve speciálním spojení. Zaměřte se na výsadbu plodin, které měl dotyčný rád, nebo jsou zajímavým symbolem ve vašem vzájemném vztahu. Například pokud jste jako malé děti chodili společně k babičce na jahody, můžete vysadit jahodový záhon, který vytvoří speciální vzpomínky jen a jen pro vás. Památeční zahrádky mohou mít různou formu a jen a jen na vás jak tuto možnost uchopíte a zpracujete.

 

Rostliny k uctění našich milovaných

Skutečné rostliny pro pamětní zahradu by v ideálním případě měly i něco znamenat. Pokud dotyčný miloval růže, bude právě růže ideální květinou pro uctění památky. Vyberte několik oblíbených druhů nebo takové, které vám nejvíce dotyčného připomínají a zasaďte je na vámi vybrané místo. Můžete kombinovat více druhů dohromady, nebo naopak vsadit kartu na jeden konkrétní druh, který byl dotyčného nejoblíbenější.

Cibuloviny, trvalky, okrasné rostliny nebo stromy... vše ze zmíněného může nést speciální význam pro smuteční rostliny. Například vyjádření pocty k padlým vojákům se dá prosadit pomocí květin v červené, bílé nebo modré barvě. Krásná kombinace vlasteneckých vzpomínek můžete vyjádřit pomocí zahradních rostlin jako jsou červené petunie, bílé plamenky a modré stračky. Díky této kombinaci vytvořit dokonalou hru vlasteneckých barev a dáte najevo vaši úctu k padlým a zasnulým.

Chcete-li vzpomínky uchovat po celý rok, promíchejte jednotlivé cibulky a květiny, které kvetou během různých ročních období, jedině tak zajistíte, že na památečném místě bude vždy něco kvést. Rostliny v památeční zahradě vám mohou také připomenout oblíbenou vůni. Pro tuto konkrétní volbu jsou skvělé například šeříky, růže nebo levandule.

 

Existují také květy, které v překladu dokážou svým způsobem také připomenout naše nejbližší. Mezi takové rozhodně patří pomněnky se svými jasně modrými květy a snadnou údržbou.  Rostliny s vlasteneckými jmény se také velmi hojně používají ke cti padlých vojáků. Například Freedom (svoboda) alstromérie, Peace (mír) lilie, nebo Patriot hosta. Pokud chcete vyznat úctu někomu, kdo zesnul v mladém věku, nebo dokonce ještě jako dítě, nejvhodnější volbou pro tento moment je poukázat na čistotu duše. Čisté, neposkrvrněné srdce, plné mládí a milosti lze projevit například bílými liliemi nebo kopretinami, které jsou symbolem nevinnosti. Jedná se navíc o nejtradičnější květiny, které se věnují právě při smutečních událostech. Bílá barva má symbolizovat naději, že se duše zesnulého dostaví do stavu věčného klidu a spokojenosti.

 

Existuje mnoho způsobů a druhů květin, které můžete použít jako smuteční upomínky, pamatujte, že vždy nejvíce záleží na vzájemném vztahu, který jste společně se zesnulým měli.

Z našej ponuky

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

Mohlo by vás tiež zaujímať

Popis stránky a produktu

Kytíce Slnečnic

Kytíce Slnečnic

Slnečnice a ich neskonalá krása

Leto je bohužiaľ už za nami. Opäť sme si pripomenuli, ako ten čas rýchlo letí. Je tu už znovu jeseň, čo znamená, že na záhradách začne také to klasické zber zeleniny a tiež hrabanie lístia. Bohužiaľ sa však zase na chvíľku musíme rozlúčiť s nádhernými kvetmi, ktoré sú všade okolo nás.

čítať celé
Kedy darovať ruže

Kedy darovať ruže

Aj jediná ruža poteší! Kedy ju darovať?

Každý muž má vo svojom živote minimálne jednu ženu, ktoré by mal svoje vďaka za to, čo pre neho urobila, neustále vyjadrovať. Nemusí to však byť pomocou drahých darčekov, po ktorých žena rovnako netúži. Najväčšiu radosť urobí drobnosť. Pomôžte jej preto v domácnosti alebo ju len tak kúpte kvetinu. Nemusíte však premýšľať nad kúpou drahého Puget kvetín. Stačí len kúpiť roztomilú ružu. Tá urobí vždy tú najväčšiu radosť a dokonale rozradostí každý deň, aj keby sa malo jednať o najhorší deň v vedľajšej žene živote.

čítať celé
Kedy darovať žene kvetinu

Kedy darovať žene kvetinu

Udalosti, pri ktorých nezabudnite žene darovať kvetinu

Žena je jemné stvorenie, ktoré sa musí hýčkať. Ak sa o ňu staráte a pečujete o ňu, potom je spokojná a nerobí vám zo života peklo. Podľa ženy sa tiež spozná skutočný úspešný muž. Hovorí sa totiž, že podľa úsmevu ženy sa pozná úspešný muž, preto by sa páni mali vždy starať o to, aby na perách ich partneriek bol vždy úsmev symbolizujúci to, že je milovaná.

čítať celé