RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Umělé květiny

Umělé květiny? Jak na ně aby vypadaly věrohodně

Známe to všichni, pořídíme si domů květiny a chceme aby nám dělaly parádu snad co nejdéle. Očekáváme, nebo alespoň tajně doufám že nám vydrží ve váze alespoň několik týdnů, ovšem často po týdnu či dvou přijde zklamání a my se s naší kyticí musíme rozloučit. Bohužel čerstvé květiny nikdy nebudou mít životnost pokojovek. Pokud vám záleží zejména na estetičnosti, můžete zkusit zvolit umělé květiny, které v dnešní době seženete v mnoha variantách a často i těžko uvěříte, že se jedná opravdu o umělé květiny, jak věrohodně a precizně budou vyrobené. V dnešním článku si prozradíme jak na to, aby umělé květy vypadaly co nejvěrohodněji a zároveň jak s nimi naložit.

 

Správný výběr květů

Stejně jako u čerstvých květin, tak i u umělých je velmi důležitý správný výběr květů. Kvalita hraje hlavní roli zkrátka všude. Proto vždy pečlivě vybírejte! Nejbezpečnější variantou je koupit umělé květiny u vašeho oblíbeného obchodníka, kde nakupujete dekorace běžně, nebo prozkoumat recenze na internetu. Je důležité aby květy vypadaly co nejdůvěryhodněji a realisticky jako opravdu čerstvé. Levné umělé květiny mají často roztřepené okraje, vybledlé a neodpovídající barvy nejen květů, ale také plastových stonků s listy. Volte takové květiny, u kterých jste si vy sami na první pohled nebyli jistí zda se jedná o opravdu čerstvou květinu, nebo o umělou náhražku.

Kam s umělými květinami?

Stejně jako čerstvě řezané květiny, ani umělé, nemají rády přímé sluneční světlo. Sluníčko u čerstvých květin způsobuje rychlejší vadnutí, naopak u umělých květin vyžírá barvu a kytka tak velmi rychle začíná blednout a vypadat dobře. Proto je vhodné zvolit místa s polostínem nebo raději s úplným stínem kde se vaší umělé kytici bude rozhodně dařit! Umělé květiny můžete vystavit například do vyšší skleněné nebo keramické vázy stejně jako čerstvě řezané květiny, nádherně vypadají také na věncích, v lucerničkách nebo i květináčích. Využijte výhod umělých květin a umístěte je podle vašich představ.

Pravidelné čištění

Stejně jako jakékoliv jiné dekorativní předměty ve vaší domácnosti nebo kanceláři, tak i na umělé květiny bohužel sedá prach. Existuje hned několik různých způsobů jak můžete tyto květiny spolehlivě vyčistit! Někdo například volí vysavač, který sice spolehlivě odtraní všechen nežádoucí prach, ovšem je nutné s ním zacházet velmi opatrně jelikož může samotné květiny díky silnému proudu vzduchu poškodit. Na vyčištění můžete použít také jemné prachovky nebo na umělé stonky a listy použít navlhčený hadřík, který ale rozhodně nepoužívejte na hedvábné květy, u kterých bych se mohla barva velmi rychle rozpustit! Proti usazování prachu funguje také pravidelný úklid, kterému zabráníte hromadění prachu, ovšem v tomto případě se nejedná rozhodně o stoprocentní výsledek.

Správné skladování

Pokud rádi například se sezónou nebo ročním obdobím střídáte různé dekorace a s nimi i právě umělé květiny, ujistěte se, že je správně skladujete. Krabice nebo box, do které květiny ukládáte by měl být řádně vyčištěný a uložen na tmavém, nejlépe i chladném místě, kde květiny přečkají dobu, než nadejde znovu jejich sezóna.

 

Doufáme že vám náš dnešní krátký průvodce o tom jak správně skladovat, čistit a umístit umělé květiny pomohl ujasnit jak se správně o ně starat. Investice do kvalitnějších se rozhodně vyplatí a proto následná precizní péče se vám rozhodně zúročí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

APOLENA

APOLENA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé