RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Umělé květiny

Umělé květiny? Jak na ně aby vypadaly věrohodně

Známe to všichni, pořídíme si domů květiny a chceme aby nám dělaly parádu snad co nejdéle. Očekáváme, nebo alespoň tajně doufám že nám vydrží ve váze alespoň několik týdnů, ovšem často po týdnu či dvou přijde zklamání a my se s naší kyticí musíme rozloučit. Bohužel čerstvé květiny nikdy nebudou mít životnost pokojovek. Pokud vám záleží zejména na estetičnosti, můžete zkusit zvolit umělé květiny, které v dnešní době seženete v mnoha variantách a často i těžko uvěříte, že se jedná opravdu o umělé květiny, jak věrohodně a precizně budou vyrobené. V dnešním článku si prozradíme jak na to, aby umělé květy vypadaly co nejvěrohodněji a zároveň jak s nimi naložit.

 

Správný výběr květů

Stejně jako u čerstvých květin, tak i u umělých je velmi důležitý správný výběr květů. Kvalita hraje hlavní roli zkrátka všude. Proto vždy pečlivě vybírejte! Nejbezpečnější variantou je koupit umělé květiny u vašeho oblíbeného obchodníka, kde nakupujete dekorace běžně, nebo prozkoumat recenze na internetu. Je důležité aby květy vypadaly co nejdůvěryhodněji a realisticky jako opravdu čerstvé. Levné umělé květiny mají často roztřepené okraje, vybledlé a neodpovídající barvy nejen květů, ale také plastových stonků s listy. Volte takové květiny, u kterých jste si vy sami na první pohled nebyli jistí zda se jedná o opravdu čerstvou květinu, nebo o umělou náhražku.

Kam s umělými květinami?

Stejně jako čerstvě řezané květiny, ani umělé, nemají rády přímé sluneční světlo. Sluníčko u čerstvých květin způsobuje rychlejší vadnutí, naopak u umělých květin vyžírá barvu a kytka tak velmi rychle začíná blednout a vypadat dobře. Proto je vhodné zvolit místa s polostínem nebo raději s úplným stínem kde se vaší umělé kytici bude rozhodně dařit! Umělé květiny můžete vystavit například do vyšší skleněné nebo keramické vázy stejně jako čerstvě řezané květiny, nádherně vypadají také na věncích, v lucerničkách nebo i květináčích. Využijte výhod umělých květin a umístěte je podle vašich představ.

Pravidelné čištění

Stejně jako jakékoliv jiné dekorativní předměty ve vaší domácnosti nebo kanceláři, tak i na umělé květiny bohužel sedá prach. Existuje hned několik různých způsobů jak můžete tyto květiny spolehlivě vyčistit! Někdo například volí vysavač, který sice spolehlivě odtraní všechen nežádoucí prach, ovšem je nutné s ním zacházet velmi opatrně jelikož může samotné květiny díky silnému proudu vzduchu poškodit. Na vyčištění můžete použít také jemné prachovky nebo na umělé stonky a listy použít navlhčený hadřík, který ale rozhodně nepoužívejte na hedvábné květy, u kterých bych se mohla barva velmi rychle rozpustit! Proti usazování prachu funguje také pravidelný úklid, kterému zabráníte hromadění prachu, ovšem v tomto případě se nejedná rozhodně o stoprocentní výsledek.

Správné skladování

Pokud rádi například se sezónou nebo ročním obdobím střídáte různé dekorace a s nimi i právě umělé květiny, ujistěte se, že je správně skladujete. Krabice nebo box, do které květiny ukládáte by měl být řádně vyčištěný a uložen na tmavém, nejlépe i chladném místě, kde květiny přečkají dobu, než nadejde znovu jejich sezóna.

 

Doufáme že vám náš dnešní krátký průvodce o tom jak správně skladovat, čistit a umístit umělé květiny pomohl ujasnit jak se správně o ně starat. Investice do kvalitnějších se rozhodně vyplatí a proto následná precizní péče se vám rozhodně zúročí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé