RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Umělé květiny

Umělé květiny? Jak na ně aby vypadaly věrohodně

Známe to všichni, pořídíme si domů květiny a chceme aby nám dělaly parádu snad co nejdéle. Očekáváme, nebo alespoň tajně doufám že nám vydrží ve váze alespoň několik týdnů, ovšem často po týdnu či dvou přijde zklamání a my se s naší kyticí musíme rozloučit. Bohužel čerstvé květiny nikdy nebudou mít životnost pokojovek. Pokud vám záleží zejména na estetičnosti, můžete zkusit zvolit umělé květiny, které v dnešní době seženete v mnoha variantách a často i těžko uvěříte, že se jedná opravdu o umělé květiny, jak věrohodně a precizně budou vyrobené. V dnešním článku si prozradíme jak na to, aby umělé květy vypadaly co nejvěrohodněji a zároveň jak s nimi naložit.

 

Správný výběr květů

Stejně jako u čerstvých květin, tak i u umělých je velmi důležitý správný výběr květů. Kvalita hraje hlavní roli zkrátka všude. Proto vždy pečlivě vybírejte! Nejbezpečnější variantou je koupit umělé květiny u vašeho oblíbeného obchodníka, kde nakupujete dekorace běžně, nebo prozkoumat recenze na internetu. Je důležité aby květy vypadaly co nejdůvěryhodněji a realisticky jako opravdu čerstvé. Levné umělé květiny mají často roztřepené okraje, vybledlé a neodpovídající barvy nejen květů, ale také plastových stonků s listy. Volte takové květiny, u kterých jste si vy sami na první pohled nebyli jistí zda se jedná o opravdu čerstvou květinu, nebo o umělou náhražku.

Kam s umělými květinami?

Stejně jako čerstvě řezané květiny, ani umělé, nemají rády přímé sluneční světlo. Sluníčko u čerstvých květin způsobuje rychlejší vadnutí, naopak u umělých květin vyžírá barvu a kytka tak velmi rychle začíná blednout a vypadat dobře. Proto je vhodné zvolit místa s polostínem nebo raději s úplným stínem kde se vaší umělé kytici bude rozhodně dařit! Umělé květiny můžete vystavit například do vyšší skleněné nebo keramické vázy stejně jako čerstvě řezané květiny, nádherně vypadají také na věncích, v lucerničkách nebo i květináčích. Využijte výhod umělých květin a umístěte je podle vašich představ.

Pravidelné čištění

Stejně jako jakékoliv jiné dekorativní předměty ve vaší domácnosti nebo kanceláři, tak i na umělé květiny bohužel sedá prach. Existuje hned několik různých způsobů jak můžete tyto květiny spolehlivě vyčistit! Někdo například volí vysavač, který sice spolehlivě odtraní všechen nežádoucí prach, ovšem je nutné s ním zacházet velmi opatrně jelikož může samotné květiny díky silnému proudu vzduchu poškodit. Na vyčištění můžete použít také jemné prachovky nebo na umělé stonky a listy použít navlhčený hadřík, který ale rozhodně nepoužívejte na hedvábné květy, u kterých bych se mohla barva velmi rychle rozpustit! Proti usazování prachu funguje také pravidelný úklid, kterému zabráníte hromadění prachu, ovšem v tomto případě se nejedná rozhodně o stoprocentní výsledek.

Správné skladování

Pokud rádi například se sezónou nebo ročním obdobím střídáte různé dekorace a s nimi i právě umělé květiny, ujistěte se, že je správně skladujete. Krabice nebo box, do které květiny ukládáte by měl být řádně vyčištěný a uložen na tmavém, nejlépe i chladném místě, kde květiny přečkají dobu, než nadejde znovu jejich sezóna.

 

Doufáme že vám náš dnešní krátký průvodce o tom jak správně skladovat, čistit a umístit umělé květiny pomohl ujasnit jak se správně o ně starat. Investice do kvalitnějších se rozhodně vyplatí a proto následná precizní péče se vám rozhodně zúročí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGATA

AGATA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

SILVIE

SILVIE

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Péče a starost o květiny

Péče a starost o květiny

Jak předejít vadnutí květin?

Asi to všichni známe, dostaneme nádhernou kytici čerstvých květin, které bohužel během chvilky začnou ztrácet na životě a vadnout. Přičemž vadnutí květin můžeme naší péči a starostí o květiny zpomalit hned o několik dnů. Nejčastější chybu, které se dopouštíme je, že jakmile květiny umístíme do vázy, necháme je žít vlastním životem a myslíme si, že máme vystaráno. Ovšem tomu tak rozhodně není a květiny potřebují naši péči po chvíli, jakmile je umístíme do vázy. V dnešním článku si představíme několik základních tipů a rad, které je dobré dodržovat, pokud chceme aby se květinám u nás dařilo a vydržely nám co nejdéle.

Číst celé
Doručované květy ve formě pupenů

Doručované květy ve formě pupenů

Proč některé čerstvé květiny přichází v podobě pupenů?

Stalo se vám někdy, že jste si objednali kytici online a kurýr vám přivezl sice kytici druhu, jež jste si objednali, ale místo nádherně rozkvetlé kytice byly květy stále ve formě pupenů? Pokud ano, neměli byste být na kurýra či online květinářství naštvaní ba naopak! Má to jeden prostý důvod. Hlavním důvodem, proč některé online květinářství zasílají kytice ve formě pupenů je zajištění toho, aby si jejich příjemce užil hlavní krásu kytice tak dlouho, jak je jen možné. Pokud by se k vám dostala už rozkvetlá kytice, pravděpodobně by její životnost byla mnohem kratší, než když ji získáte ještě v podobě pupenů. V dnešním článku se zaměříme na  životní cyklus květin, který vám pomůže pochopit, proč některé online květinářství raději volí pupeny, před plně rozvinutými květy. 

Číst celé
Květiny k narozeninám v červenci

Květiny k narozeninám v červenci

Narozeninové květy pro měsíc červenec

Letní měsíce, oslavy a narozeniny.. Určitě znáte někoho, kdo slaví svoje narozeniny právě v červenci. A pokud právě pro něj hledáte onen ideální dárek, dnes vám přinášíme skvělý tip, jaké ideální květiny zvolit pro červencové oslavence. Každý měsíc má pro své oslavence konkrétní druh květin, které jsou pro něj symbolické a právě pro měsíc červenec jsou to nádherné stračky, které jsou svým jedinečným vzhledem zkrátka nepřehlédnutelné. Dneska si povíme, proč právě stračka je ideální volbou jako narozeninová květina pro měsíc červenec.

Číst celé