RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejčastější situace pro zaslání květin v roce 2020

V jakých situacích nejčastěji lidé posílali květiny v roce 2020?

Všichni se nejspíše shodneme, že na rok 2020 jen tak nezapomeneme. Byl to rok jako na horské dráze, kdy jsme ještě v lednu neměli sebemenší ponětí o tom, co nás v roce 2020 čeká. V průběhu února a března ovšem získal rok 2020 zcela jiné obrátky a my všichni jsme se najednou ocitli v situaci, jako nikdy předtím. Nikdo v tu dobu ještě netušil, jak dlouho celá tato situace bude trvat a o to hůř, nevíme to dodnes. Ovšem rok 2020 se nenesl pouze v negativním slova smyslu, naopak se určitě každému z nás otevřely nové možnosti sebepoznání a vyjádření emocí. Proběhlo hned několik průzkumů, které se zaměřovali na lidské nákupní chování a vůbec na celkovou změnu v nakupování, které nám rok 2020 přinesl.

Přinášíme vám tedy v dnešním článku pečlivou analýzu anonymních dat, které se netýkají ničeho jiného, než našich oblíbených květin! Zajímají vás otázky kolik květin bylo posláno s přáním brzkého uzdravení? Posílali se spíše květiny s radostným a povzbudivým podtónem, než ty smuteční? Ve Velké Británii provedli velkou analýzu dat ze zpráv, které lidé nechávali napsat na krátké vzkazy pro své nejbližší, které umožnily provést tento pozoruhodný výzkum!

 

Jaká byla nákupní nálada květin ve Velké Británii?

Možná vás to překvapí, možná ne, ale nejčastější zprávou, která byla odeslána pomocí květinového vzkazu byla „Miluji tě”. A vůbec největší počet květin, které byly odeslány právě s tímto vzkazem bylo odesláno v průběhu měsíce března, kdy Británie, stejně jako většina zbytku Evropy vstoupila do úplného lockdownu. Existuje zde spojitost, že většina květin byla pravděpodobně odeslána našim nejmilovanějším maminkám, jelikož Velká Británie slaví Den Matek právě v březnu. A jak jinak vyjádřit vaše nejhlubší city mamince, když se s ní nemůžete setkat? No přece květinou!

Zároveň ale bylo opravdu velké množství květin zasláno rodinám, kterým odešel jejich blízký. Spousta smutečních květin byla zaslána právě v dubnu a květnu, následně pak znovu v říjnu, jelikož Velká Británie procházela naprosto stejným scénářem jako Česká republika. Smuteční květiny tedy dominovaly dubnu a květnu.

 

A co další květinové zprávy?

Další důvod, který lidi doslova donutil k tomu, aby překvapili své nejbližší, se kterými se bohužel v těžkých chvílích lockdownu nemohli potkat, byla vděčnost. Vděčnost se vyskytla doslova na všech frontách a lidská podpora neznala mezí! Mezi nejobvyklejší případy patřily květiny pro vyjádření podpory klíčovým pracovníkům a zaměstnancům, kteří se ocitli v první linii. Byly to nejen zdravotníci, lékaři, sestry, policie, ale také psychologové, prodavačky a spousta dalších profesí, kteří byli vystaveni do první linie najednou se z nich stali uctívání hrdinové. Lidé posílali na tyto místa květiny s vyjádřením vděku a podpory. Děkovali jim za jejich tvrdě odvedenou práci a odhodlání v boji proti viru.

 

Do první pětky se navíc dostal jeden méně očekávaný segment a to byly květiny zaslány.. jen tak, pro radost. Mnohem více lidí poslalo květiny jen tak, než předchozí rok. Pravděpodobně to bylo způsobeno znovu uzavřením veškerých služeb a jednou z mála možností, která stále zůstala lidem otevřená byla online volba. Lidé byli mnohem více odkázáni na e-shopy a online nákupy, proto se výdělky e-commerce vystřelili opravdu vysoko!

 

Zde přinášíme seznam nejčastějších emocí a pocitů, které lidé vyjádřili během zasílání květin v roce 2020 ve Velké Británii:

 

●     Zamilovanost

●     Omluva

●     Rozveselení

●     Jen tak

●     Podpora k uzdravení

●     Naděje

●     Síla

●     Smutek

●     Vyjádření upřímné soustrasti

 

A co vy? Vyzkoušeli jste během roku 2020 služby online květinářství, nebo se stále odhodláváte k vaší první objednávce? Ať už rok 2021 bude jakýkoliv, online květinářství sebou nese hned několik benefitů a výhod, proto není na co čekat a květiny online můžete objednat už dnes. U nás na Flora online nabízíme opravdu široký výběr pro všechny různé příležitosti, stačí si jen vybrat a radost v podobě květin už může být na cestě!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Význam svátku MDŽ

Význam svátku MDŽ

Proč věnujeme kytice k Mezinárodnímu dni žen?

Mezinárodní den žen patří k velmi oblíbené každoroční tradici a tento speciální den připadá vždy na stejné datum, kterým je 8. března. Mohlo by se zdát, že se jedná pouze o marketingový nebo spotřebitelský tah, nalákat co nejvíce lidí, aby utratili co nejvíce peněz za drobné dárky pro jejich vyvolené ženy. Ovšem nejedná se o žádný komerční svátek, naopak, Mezinárodní den žen má velmi zajímavou a hlavně pro všechny ženy důležitou historii, která by neměla být opomíjená. Svátek má legendární více než stoletou historii, která je postavená na boji za stejná práva pro ženy. Jednou z přetrvávajících tradic této oslavy však zůstává naše oblíbená činnost, kterou je rozdávání květin za uznání pro všechny silné ženy, které se nebojí vystoupit z řady a bojovat za své práva. I když se jedná o smysluplný projev plný uznání, je vhodné nahlédnout i do historie, kde tato krásná a velmi důležitá tradice vznikla.

Číst celé
Darujete květiny k MDŽ?

Darujete květiny k MDŽ?

Darujte květiny k MDŽ!

Může se to zdát jako klišé, ale květiny jsou stále velkým překvapením, které můžete darovat na Mezinárodní den žen. Nemůžeme říci, že se jedná pouze o jeden jediný způsob jak můžete efektivně a hezky oživit Mezinárodní den žen ženám ve vašem okolí, ovšem květiny nadále zůstávají skutečně skvělým a efektivním dárkem, jak tento den můžete uctít. Navíc květiny přidají tomuto důležitému dni v roce příjemný pocit oslavy a důležitosti. V dnešním článku si prozradíme, proč právě květiny jsou skvělou volbou jak oslavit a připomenout si významnost tohoto dne, jaké květiny je nejlepší zaslat vašim vyvoleným ženám v životě a proč i vy, byste 8. března měli sáhnout po květinách pro vaše oblíbené ženy. A to v i případě že jste muž, nebo žena!

Číst celé
Jak na skvrny od pylu

Jak na skvrny od pylu

Jak zaručeně odstranit skvrny od pylu?

Lilie jsou zaručeně nadčasově krásné, plné oslnivé vůně, barev a elegance. Stalo se vám už ale někdy, že jste se při přičichnutí jejich oslnivé vůně přiblížili až tak blízko, že vám na oblečení zůstaly jasně oranžové šmouhy od pylu? Určitě jste nebyli jediní, kterým se to přihodilo! Tyto jemné částice jsou primárně určeny pro včely, bohužel ale také dokážou pěkně pevně držet na oblečení. Ale nemusíte ihned panikařit, že je vaše oblíbená halenka na odpis, existuje totiž spolehlivý trik, jak zaručeně odstranit pylové skvrny z oblečení rychleji, než se stihnou dostat ještě dál! V dnešním článku si představíme hned několik praktických tipů, které vám pomůžou zatočit s těmito skvrnami a šetrně se jich zbavit.

 

Číst celé