RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Rostliny pro začátečníky

Nejlepší rostliny pro začátečníky

Možná jste se právě nastěhovali do svého prvního vlastního bytu, nebo jste se pouze rozhodli si vaše bydlení trochu zútulnit a přidat do něj trochu života a přírody v podbě pokojových rostlin. Nicméně jedno máte určitě společné, s kytkami se teprve pomalu začínáte oťukávat a moc nevíte kde začít. Ničeho se nebojte, žádný učený nespadl z nebe a právě v dnešním článku si společně ukážeme, se kterými pokojovými rostlinami je nejlepší začít, jelikož si nevyžadují žádnou složitou či těžkou péči. V zahradnictví či květinářství vám určitě rádi pomůžou, ovšem menší příprava, než se vydáte na lov květin není nikdy na škodu. Tak jdeme na to!

 

Tchýnin jazyk

Výdrž a otužilost těchto pokojovek, je jedna z hlavních vlastností, které potěší každého začátečníka. Začít s něčím náročným je první věc, na kterou byste měli myslet vždy, pokud s něčím začínáte. Tchýnin jazyk je rostlina, která si opravdu užívá dostatek světla, ovšem dokáže krásně růst i nadále, pokud se mu ho úplně nedostává. Nenáročnost pokračuje i v zalévání. Nemusíte dodržovat žádný přísný harmonogram zálivky, jediná věc, kterou je dobré si pohlídat je vyhnout se přílišnému přelévání. Další skvělou zprávou je, že tchýnin jazyk můžete najít až v 60 různých druzích!

 

Kaktusy a sukulenty

Jednou z největších výhod pěstování sukulentů a kaktusů je skutečnost, že tyto nejen pokojové rostliny nerostou příliš rychle. Zároveň si také nemusíte lámat hlavu s umístěním kaktusů, jelikož jejich požadavky na místo nejsou opět nijak náročné. Ovšem pokud jim chcete dopřát, kaktusy i sukulenty mají rádi teplejší prostředí s dostatečným množstvím sluníčka a minimálním zaléváním. Takže pokud si zapomenete váš kaktus zalít, nemusíte se strachovat že by uhynul, naopak se vyvarujte přílišnému zalévání, což by mohlo kaktusu uškodit. Kaktusy potřebují zalít až v ten moment, kdy si všimnete že půda začíná vysychat pod povrchem.

 

Bambus

Pokud chcete pořídit zároveň i rostlinu, která vám přinese i pozitivní energii do vašeho bytu, je bambus tou správnou volbou! O bambusu se říká, že je symbolem štěstí. Zároveň má také skvělé vlastnosti pro začínající zahradníky! Je schopný přežít i ve složitějších podmínkách bez dostatečného světla. Navíc stejně jako předešlé květiny nepotřebuje příliš zalévat. Takže i když občas zapomenete bambus zalít, nevadí, ani to na něm nepoznáte!

 

Tillandsie

Tillandsie možná na první pohled laického oka vypadá složitě na pěstování, ovšem opak je pravdou! Ve skutečnosti je tillandsie velmi snadné pěstovat, co ovšem může být obtížnější je přimět aby rozkvetla. Proto, aby tilandsie dokázala produkovat její krásné květy, které najdete hned v několika různých barvách, potřebuje dostatek tepla a také pravidelné zalévání. Potěšit je můžete také dostatečnou vlhkostí, kterou může zajistit právě pravidelná zálivka a k tomu navíc filtrované světlo. Při zalévání se vždy ujistěte, že se voda dostala až ke kořenům a nezůstala pouze na povrchu. Během vegetačního období může pomoci také občasné hnojení. S tím to ale nepřehánějte! Tillandsie může být například skvělou volbou květiny, kterou pořídit jako další v pořadí potom, jakmile si vyzkoušíte svoji péči na květinách, které jsme zmínili výše.

 

Jakmile si odzkoušíte své pěstovatelské schopnosti na rostlinách z dnešního článku, získáte základní povědomí o pěstování pokojových květin, které můžete následně prohloubit a hlavně zužitkovat u dalších a náročnějších druhů. Zkuste pěstování pokojových rostlin brát jako hru, na které se postupně učíte pořádně zdokonalovat vaše schopnosti a pomalu tak roste i vaše úroveň. Po čase jistě najdete rostliny, které se vám líbí nejvíce a i péče, kterou jim dáváte sklízí nejen úspěch, ale hlavně vám dělá radost

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXANDRA

ALEXANDRA

ALEXIS

ALEXIS

ALICE

ALICE
Neprodejné

AMY

AMY

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

APOLENA

APOLENA

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

ARIEL

ARIEL

AUGUSTINA

AUGUSTINA

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CORIN

CORIN

DESIRE

DESIRE

DITA

DITA
Neprodejné

ELIEN

ELIEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

VIOLETAS

VIOLETAS

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé