RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Hlavní trendy vánoční výzdoby pro rok 2021

Jaké jsou trendy vánoční výzdoby pro rok 2021

V dnešní nevyzpytatelné době je důležité, aby se společnost stále více sbližovala a byla si oporou. Potýkáme se s globálními, zdravotními problémy, změnou klimatu, ale také digitálním vývojem, který se zaměřuje na rychlý život a neustálou dostupnost. Náš život ale vyžaduje rovnováhu, jinak bychom se z toho všeho zanedlouho skutečně zbláznili, proto je pro nás v tento moment domov důležitější než kdy jindy a toužíme se na Vánoce sejít s rodinou a přáteli. Oslavit tento kouzelný čas společně a raději fyzicky než digitálně.

 

Nápady na vánoční výzdobu

Ať už jsou Vánoce! Všichni se na toto roční období těšíme, chceme se sejít s blízkými přáteli, na které během roku moc nemáme čas a hlavně držet se našich oblíbených tradic, o kterých jsou Vánoce! A to i co se dekorací týče. Všechny svíčky, hvězdy, jedle, šišky... bez nich by nám během adventu něco chybělo. A přitom pociťujeme významné změny a taky stres, abychom všechno stihli do posledního detailu zařídit a zajistit. Tyto změny můžeme pocítit i ve vánoční floristice: znovuobjevení a ocenění domova vyzvedává tradiční a známé věci v duchu milovaných Vánoc.

Opravdu si všimnete, že se k tomu stále více hlásí témata životního prostředí a ekologie.

Přírodní materiály jsou stále více žádané a procházky lesem se stávají nekonečnou inspirací. Trvanlivé materiály a řemeslné výrobky nabírají na popularitě a oblíbenosti a zelená barva získává na významu jako symbolická barva přírody. O recyklaci a upcyklaci slýcháme nejen v módě, ale také v interiérovém designu více než kdy jindy.

 

Po období krize je však patrná i touha po luxusu a extravagance. To se odráží ve zcela nových, živých barevných paletách a nových designech. Je čas připravit se na vánoční atmosféru a nebát se do tradiční výzdoby zakomponovat i některé z nových trendů.

Šest vánočních trendů


Vybrali jsme pro vás šest aktuálních trendů, pro zimní sezónu 2021, o kterých byste rozhodně měli vědět!

 

Stylový a útulný

Zimní období je často spojováno s ledem a sněhem. Krátké dny trávíme na zimních procházkách v mrazivé krajině a po návratu domů se těším do vyhřátých pokojů s útulnými dekami. S těmito zimními sny souzní jasná barevná paleta, která obsahuje jak chladné, tak i teplé a neutrální barvy, které v kombinaci s přírodními materiály a dokáže poskytnout dokonale útulnou atmosféru.

 

Bohatý a botanický

Zelená jako symbolická barva přírody nabývá na významu, zejména v období Vánoc. Množství stálezelených květin a přírodních materiálů vzdává úctu životnímu prostředí a slibuje důvěrně známé přírodní oslavy. Botanické rostliny jsou na denním pořádku. V kombinaci s luxusními doplňky, širokou škálou materiálů dokáže vytvořit dokonalé dekorace s nádechem přírody, kterou zejména v zimním období velmi oceníme.

 

Ekologický a kreativní

Důraz a smysl pro komunitu je nadále na vzestupu. Začínáme si stále více uvědomovat, že zdroje tohoto světa se musí dělit se všemi a také s nimi musíme nakládat s rozmyslem a rozumně. Proto se v době Vánoc vyrábí dekorace z recyklovaných výrobků, přírodních a udržitelných materiálů, které mohou nést “domácí charakter". Nebojte se být kreativní a spojit tradiční a přírodní styly společně s moderními a tak trochu experimentálními kousky.

 

Opulentní a řemeslné

V tomto trendu se promítají zejména odolné materiály a řemeslné zpracování, které společně v této kombinaci vytvoří dokonalý hodnotný design. Teplé hnědé tóny, které nejčastěji najdeme na bohatých dřevěných materiálech společně s leskem třpytiých dekorací přinášejí pocity luxusu a slavnostní nálady. Ideální na štědrovečerní hostinu, která se koná skutečně jenom jednou do roka.

 

Přírodní a organické

Touha po jednoduchosti, přírodě a udržitelnosti je středobodem tohoto čistého, ale slavnostního tématu. Zejména v období svátků hledáme útočiště s komfortem, vzdáváme se křiklavých barev a obklopujeme se měkkými tvary, které uklidňují naše smysly. Kombinace mnoha přírodních materiálů a barev s přírodní zelení, matným zlatem a světlem svíček vytváří útulnou sváteční náladu.

 

Klasické a elegantní

V nejisté době roste touha po klasické eleganci a pevných hodnotách. Okouzlující vánoční hvězda a sytě červené nebo jemné krémové barvě, ale také známá a výrazná amarylka je z květinového hlediska ztělesněním tradiční vánoční červené. Různé odstíny červené v kombinaci s tmavě zelenou, krémovou a zlatou jsou základem klasických tvarů a nadčasového designu. Nový akcent můžete přidat pomocí královské fialové barvy.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

APOLENA

APOLENA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

LUDMILA

LUDMILA

MARIANA

MARIANA

RACHEL

RACHEL

MICHEL

MICHEL

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé