RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Hlavní trendy vánoční výzdoby pro rok 2021

Jaké jsou trendy vánoční výzdoby pro rok 2021

V dnešní nevyzpytatelné době je důležité, aby se společnost stále více sbližovala a byla si oporou. Potýkáme se s globálními, zdravotními problémy, změnou klimatu, ale také digitálním vývojem, který se zaměřuje na rychlý život a neustálou dostupnost. Náš život ale vyžaduje rovnováhu, jinak bychom se z toho všeho zanedlouho skutečně zbláznili, proto je pro nás v tento moment domov důležitější než kdy jindy a toužíme se na Vánoce sejít s rodinou a přáteli. Oslavit tento kouzelný čas společně a raději fyzicky než digitálně.

 

Nápady na vánoční výzdobu

Ať už jsou Vánoce! Všichni se na toto roční období těšíme, chceme se sejít s blízkými přáteli, na které během roku moc nemáme čas a hlavně držet se našich oblíbených tradic, o kterých jsou Vánoce! A to i co se dekorací týče. Všechny svíčky, hvězdy, jedle, šišky... bez nich by nám během adventu něco chybělo. A přitom pociťujeme významné změny a taky stres, abychom všechno stihli do posledního detailu zařídit a zajistit. Tyto změny můžeme pocítit i ve vánoční floristice: znovuobjevení a ocenění domova vyzvedává tradiční a známé věci v duchu milovaných Vánoc.

Opravdu si všimnete, že se k tomu stále více hlásí témata životního prostředí a ekologie.

Přírodní materiály jsou stále více žádané a procházky lesem se stávají nekonečnou inspirací. Trvanlivé materiály a řemeslné výrobky nabírají na popularitě a oblíbenosti a zelená barva získává na významu jako symbolická barva přírody. O recyklaci a upcyklaci slýcháme nejen v módě, ale také v interiérovém designu více než kdy jindy.

 

Po období krize je však patrná i touha po luxusu a extravagance. To se odráží ve zcela nových, živých barevných paletách a nových designech. Je čas připravit se na vánoční atmosféru a nebát se do tradiční výzdoby zakomponovat i některé z nových trendů.

Šest vánočních trendů


Vybrali jsme pro vás šest aktuálních trendů, pro zimní sezónu 2021, o kterých byste rozhodně měli vědět!

 

Stylový a útulný

Zimní období je často spojováno s ledem a sněhem. Krátké dny trávíme na zimních procházkách v mrazivé krajině a po návratu domů se těším do vyhřátých pokojů s útulnými dekami. S těmito zimními sny souzní jasná barevná paleta, která obsahuje jak chladné, tak i teplé a neutrální barvy, které v kombinaci s přírodními materiály a dokáže poskytnout dokonale útulnou atmosféru.

 

Bohatý a botanický

Zelená jako symbolická barva přírody nabývá na významu, zejména v období Vánoc. Množství stálezelených květin a přírodních materiálů vzdává úctu životnímu prostředí a slibuje důvěrně známé přírodní oslavy. Botanické rostliny jsou na denním pořádku. V kombinaci s luxusními doplňky, širokou škálou materiálů dokáže vytvořit dokonalé dekorace s nádechem přírody, kterou zejména v zimním období velmi oceníme.

 

Ekologický a kreativní

Důraz a smysl pro komunitu je nadále na vzestupu. Začínáme si stále více uvědomovat, že zdroje tohoto světa se musí dělit se všemi a také s nimi musíme nakládat s rozmyslem a rozumně. Proto se v době Vánoc vyrábí dekorace z recyklovaných výrobků, přírodních a udržitelných materiálů, které mohou nést “domácí charakter". Nebojte se být kreativní a spojit tradiční a přírodní styly společně s moderními a tak trochu experimentálními kousky.

 

Opulentní a řemeslné

V tomto trendu se promítají zejména odolné materiály a řemeslné zpracování, které společně v této kombinaci vytvoří dokonalý hodnotný design. Teplé hnědé tóny, které nejčastěji najdeme na bohatých dřevěných materiálech společně s leskem třpytiých dekorací přinášejí pocity luxusu a slavnostní nálady. Ideální na štědrovečerní hostinu, která se koná skutečně jenom jednou do roka.

 

Přírodní a organické

Touha po jednoduchosti, přírodě a udržitelnosti je středobodem tohoto čistého, ale slavnostního tématu. Zejména v období svátků hledáme útočiště s komfortem, vzdáváme se křiklavých barev a obklopujeme se měkkými tvary, které uklidňují naše smysly. Kombinace mnoha přírodních materiálů a barev s přírodní zelení, matným zlatem a světlem svíček vytváří útulnou sváteční náladu.

 

Klasické a elegantní

V nejisté době roste touha po klasické eleganci a pevných hodnotách. Okouzlující vánoční hvězda a sytě červené nebo jemné krémové barvě, ale také známá a výrazná amarylka je z květinového hlediska ztělesněním tradiční vánoční červené. Různé odstíny červené v kombinaci s tmavě zelenou, krémovou a zlatou jsou základem klasických tvarů a nadčasového designu. Nový akcent můžete přidat pomocí královské fialové barvy.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

LUDMILA

LUDMILA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Lednové narozeninové květiny

Charismatický karafiát a křehká sněženka jsou dokonalou dvojicí květin pro měsíc leden. I když jsou oba druhy spojovány s měsícem lednem, to je asi všechno, co mají tyto krásné rostliny společného! V dnešním článku se však na obě z nich podíváme trochu více zblízka. Prozradíme si jejich obecné vlastnosti, symboliku a důvod, proč byste právě některou ze zmíněných květin měli věnovat jako narozeninovou květinu lednovému oslavenci. Tohle a mnohem víc vás čeká právě v dnešním článku.

Číst celé
Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Nejlepší způsob jak poděkovat - květina

 

Děkuji, jednoduché slovo, které však znamená mnoho. Je to slovo, které říkáme, když přijímáme laskavost od lidí, které známe, nebo od cizích lidí; je to slovo, která říkáme, když dostáváme radu; a je to slovo, které vyslovujeme, když chceme někomu projevit uznání. Ačkoli tyto situace tvoří nejčastější důvody, proč říkáme "děkuji", v našem životě existuje mnoho dalších případů, kdy toto jednoduché slovo můžeme vyslovit.

Číst celé
Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Jak si doma vypěstovat svoje bylinky

Bojujte proti zimním nemocem pomocí léčivých bylinek! Mnoho zahrádkářů zařazuje bylinky jako běžné rostliny do své zahrady, kde si pomocí nich vnese alespoň trochu vůně a barev na přilákání opylovačů. Ať už chcete bylinky pěstovat pro kulinářské, léčebné nebo okrasné účely, v žádném z příkladů určitě neuděláte chybu. Pokud už u vás na zahradě pěstujete léčivé bylinky, věděli jste, že si můžete vypěstovat přímo také pokojovou zahrádku s léčivými bylinami? Mnohým rostlinám se bude dařit v interiéru, pokud budou mít dostatek světla a dobře propustnou půdu.  

Číst celé