RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Sedm zajímavých faktů o slunečnicích, které byste měli znát

Co byste měli vědět o slunečnicích 

Slunečnice patří mezi jedny z nejznámějších květin na světě. Konkurovat jim mohou snad jenom známější růže, tulipány nebo lilie. Pravděpodobně nikomu dlouze slunečnice popisovat nemusíme. Ty nádherné žluté, vysoké rostliny přináší svou zářivou barvou energii jak do interiéru, tak i do zahrady. Jsou to všestranné rostliny, které nejsou známé jen pro svou krásu, ale také pro své další využití a zpracování. Semínka slunečnic můžeme najít na svém ranním chlebu, slunečnicový olej naopak v kuchyňské polici, nádherné květy v naší váze. Slunečnice díky svému veselému a radostnému vzhledu dokážou vnést pozitivní energii i do těch nejméně prosvětlených prostor. Základy o slunečnicích víme, pojďte si společně s námi prozradit ještě něco navíc. Přinášíme vám sedm zajímavých faktů o slunečnicích, o kterých jste dodnes možná neměli ani tušení. Tak pojďme rovnou na to!

 

Slunečnice dokážou být skutečně vysoké!

Možná si myslíte že jsme skutečně slunečnicoví blázni, ovšem ne takoví jako německý pěstitel Hans-Peter Schiffer, který svým pěstováním slunečnic dosáhl až samotného rekordu do Guinnessovi knihy rekordů. V srpnu roku 2014 se mu podařilo vypěstovat slunečnici, která dosáhla neuvěřitelné výšky 9,17 metru! Tím pokořil rekord o nejvyšší slunečnici a svým triumfem se tak zapsal do Guinessovi knihy rekordů, kde si nadále drží tento pozoruhodný rekord.

 

Slunečnice bez slunce neexistují

Stejně jako většina živočichů a rostlin, slunečnice bez slunce zkrátka nežije. Miluje ho dokonce natolik, že za ním své nádherné květy pravidelně otáčí. Tento pozoruhodný proces otáčení se nazývá heliotropismus, při které se rostliny buďto pohybují nebo rostou ve směru slunce. U slunečnic je to schopnost obracet se směrem za sluncem. Díky němu dokážou slunci čelit doslova po celý den. Hlavy slunečnic tak vždy uvidíte natočené směrem ke sluníčku.

 

Slunečnice jsou také vynikající pochoutkou

Semínka slunečnic jsou skutečným zázrakem a lahodnou pochoutkou, kterou můžete jíst přímo, nebo nimi můžete oživit vaši snídani. Přidejte si několik slunečnicových semínek do ranní kaše, cereálií nebo je využijte při pečení domácího chleba či müsli tyčinek. Slunečnicové semínka jsou vhodná do různých pečených dobrot, nebojte se jimi oživit lahodné slané krekry, nebo jimi posypat váš oblíbený salát, který díky nim získá alespoň zdroj kvalitních tuků. Tradiční využití slunečnicových semínek pravděpodobně znáte, ovšem věděli jste, že se slunečnicové semínka využívají na výrobu másla? Slunečnicové máslo je podobné arašídovému nebo jiným oříškovým máslům, můžete si jej namazat na toast nebo je přihodit do ranní kaše.

 

Slunečnice může mít i více hlav!

Jakmile se řekne slovo slunečnice, většina z nás si pravděpodobně vybaví jednu majestátní hlavu, tyčící se na vysokém stonku. Ovšem tahle představa může být trochu zkreslená, ve skutečnosti slunečnice může mít hned několik menších hlav. Střed květu tvoří takzvané diskové květy, které se ale mohou nadále množit. Vnější žluté části jsou paprskové květy, které se naopak množit nemohou.

 

Slunečnice pomáhá čistit okolní ovzduší

Před několika lety vědci zjistili, že slunečnice mají speciální schopnost, díky které dokážou absorbovat nebezpečné záření ze svého okolí. Díky tomuto zjištění byly po katastrofách, které se staly v Černobylu a Fukušimě, hojně vysazeny po celém okolí. Doslova miliony slunečnic byly vysazeny v oblastech a jejich přilehlém okolí, které byly výrazně změněny touhle tragickou událostí.

 

Oblíbenost slunečnic v národním měřítku

Slunečnice mají svůj primární původ v Americe, přičemž některé státy jsou na tyto květiny tak hrdé, až je začaly považovat za svou národní květinu. Například americký stát Kansas v USA bere slunečnici za svou národní květinnu. Jejich popularita a oblíbenost však nezůstala pouze v USA a rozšířila se až do Evropy, kdy v Ukrajině je slunečnice taktéž natolik oblíbená, až se stala národní květinou.

 

Australané také milují slunečnice!

V Austrálii take lidé milují slunečnice, dost o tom vypovídá fakt, že se každoročně od roku 2001 koná soutěž slunečnic na University of Queensland. Tato soutěž vybízí všechny učásníky, aby se pokusli vypěstovat co nejvyšší slunečnici. Akce má za cíl inspirovat a nalákat nové studenty ke studiu zemědělských věd. Jedná se o jedinečnou soutěž, která spojuje jak zábavu, tak i vědu.

 

Už asi nemusíme opakovat fakt, že slunečnice jsou skutečně rostliny plné pozitivní energie, radosti a pozitivních myšlenek. Jejich popularita se dostala skutečně do celého světa a neexistuje snad krásnější letní pohled, než na pole plné žlutě rozkvetlých slunečnic. Slunečnice jsou navíc vhodné nejen jako zahradní květiny, kde se budou se svou výškou nádherně výjimat mezi ostatními, ale také jako veselé řezané květy do vázy na váš pracovní, či jídelní stůl. Využijte jejcih sezóny a užijte si je skutečně dosyta!  Uvidíte, že vám přinesou pozitivní energii, náladu a v případě kanceláře i nový elán do pracovních povinností. A to se rozhodně vyplatí!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BABETA

BABETA
Neprodejné

DITA

DITA
Neprodejné

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

ANITA

ANITA
Neprodejné

PARIS

PARIS
Neprodejné

KASTY

KASTY
Neprodejné

KLODI

KLODI
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE

SLUNEČNICE + RŮŽE
Neprodejné

TERI

TERI
Neprodejné

HELIS

HELIS
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4
Neprodejné

KASTY SET 1

KASTY SET 1
Neprodejné

KASTY SET 2

KASTY SET 2
Neprodejné

KASTY SET 3

KASTY SET 3
Neprodejné

KASTY SET 4

KASTY SET 4
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 1

SLUNEČNICE SET 1
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 2

SLUNEČNICE SET 2
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 3

SLUNEČNICE SET 3
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 4

SLUNEČNICE SET 4
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA
Neprodejné

ELIANA

ELIANA
Neprodejné

MALVINA

MALVINA
Neprodejné

ROXANA

ROXANA
Neprodejné

SABINA

SABINA
Neprodejné

ROZARIE

ROZARIE
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé