RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak dlouho vydrží řezané květiny

Jak dlouho vydrží řezané květiny ve váze?

Otázka, která patří mezi jedny z nejčastějších je jak dlouho vydrží čerstvě řezané květiny ve váze.. Není vůbec divu, otázka je to oprávněná! Ovšem ani na tuto otázku neexistuje pouze jedna univerzální nebo správná odpověď. Každá květina je trochu jiná a vyžaduje také jiné zacházení, podmínky a péči. Každá květina má své specifické vlastnosti, které se odrážejí rovněž na její životnosti. V dnešním článku si ale prozradíme alespoň orientační dobu životnosti, pro jednotlivé druhy čerstvě řezaných květin.

 

Každý z nás si samozřejmě přeje, aby řezaná kytice zůstala svěží a bohatá co nejdéle. Ovšem stejně jako všechny věci, ani čerstvé květiny nevydrží věčně. Dnes jsme si pro vás ale připravili hned několik užitečných tipů, aby vaše kytice vydržela čerstvá co nejdéle. Zkuste to přijmout jako malou výzvu a postupně se dopracovat pomalými krůčky k co nejdelší době. Věřte, že časem zjistíte co ve vašem obydlí řezaným květinám vyhovuje nejvíce. Přesto přinášíme pár univerzálních tipů, které rozhodně doporučujeme vzít za své.

 

Naše tipy, aby květina vydržela ve váze co nejdéle svěží:

 

●       Každý den, nebo každý druhý den seřízněte čistými nůžkami nebo nožíkem stonky o pár centimetrů. Řez provádějte s mírným sklonem, aby květina měla přísun čerstvé vody každý den.

●       Vodu ve váze měňte každý den. Ovšem pozor, vyhněte se příliš teplé vodě, která by mohla květinám naopak uškodit, než pomoci.

●       Umístěte kytici na mírně chladném místě, které není vystaveno přímému slunečnímu světlu.

●       Před umístěním do vázy použijte rostlinnou výživu, která by neměla chybět k žádné řezané květině. Pokud byste ji z jakéholiv důvodu nedostali, určitě je k sehnání v každém květinářství. Jako alternativu můžete do vázy přidat trochu cukru.

●       Dávejte pozor, aby listy nebyly ponořené ve vodě.

●       Ujistěte se, že váza, do které květinu plánujete umístit, je čistá a nejsou v ní žádné nečistoty, které by mohly zapříčinit plíseň.

 

Abychom vám poskytli trochu jasnější náhled, rozdělili jsme různé typy běžných řezaných květin do jednotlivých kategorií podle podobné životnosti. Díky tomuto rozdělení můžete odhadnout, jak dlouho by konkrétně vaše kytice mohla vydržet svěží.

 

Jeden týden

První skupina jsou květy s nejkratší životností, které s dobrou péči dokážou dělat radost a ozdobu vašemu stolu zhruba jeden týden. Mezi tyto květy patří:

●       Tulipány

●       Sedmikrásky

●       Kosatce

●       Vlčí mák

●       Hrachor

 

Týden a půl

Druhou skupinou jsou květy, které zpravidla vydrží o něco déle než květiny z první skupiny. Dokážou vypadat svěží až po dobu deseti dnů. Záleží na okolních podmínkách a na pečlivosti vaší péče.

 

●       Mečíky

●       Hortenzie

●       Frézie

●       Růže

●       Pivoňky

●       Jiřiny

●       Slunečnice

●       Lilie

●       Zlatobýl

 

Jeden až dva týdny

Mezi poslední skupinu patří květy, které toho vydrží nejvíce. Parádu dokáží dělat dokonce déle než dva týdny! Samozřejmě je důležité pravidelně vyměňovat vodu a zkracovat stonky.

 

●       Gerbery

●       Karafiáty

●       Chryzantémy

●       Třezalky

 

Jak sami tušíte, nejčastěji řezané květiny vydrží do dvou týdnů. Ovšem pokud dokážete zajistit naprosto špičkové podmínky, možná se vám podaří tuto dobu překonat. Pokud se budete držet našich základních rad, rozhodně se vám vaše kytice odvděčí krásnými a dlouhotrvajícími květy.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé