RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Narozeninové květiny pro měsíc prosinec

Prosincové narozeninové květiny

 

Vánoce a s nimi nejočekávanější svátky v roce jsou za dveřmi! Prosinec je měsíc plný oslav a příjemné vánoční atmosféry. A co to znamená? Rozhodně víc důvodů k nákupu květin a květinových aranžmá! Co by mohlo být pro prosincové oslavence vhodnějším květinovým dárkem než narcisy, vánoční hvězda a cesmína, tedy oficiální květiny pro měsíc prosinec? V dnešním článku vám prozradíme více o těchto atraktivních květinách, včetně jejich významu a symboliky. Ale hezky popořadě!

 

Narcis bílý (Narcissus): Oficiální květina narození pro prosinec


Jednou z oficiálních prosincových narozeninových květin je narcis (Narcissus). Narcis patří do skutečně obsáhlého rodu kvetoucích rostlin. Často bývá zaměňován s narcisy a březnovou narozeninovou květinou, protože i ty patří do stejného rodu a čeledi Amaryllis. Většina druhů narcisů kvete na jaře, existuje však několik druhů, které se pyšní svými veselými květy i v zimě, jako například právě narcis bílý.

 

Stručná historie a původ prosincové narozeninové květiny

Narcisy pocházejí ze Středomoří. V dnešní době je však najdete ve většině částech světa, včetně Asie, Evropy a Severní Ameriky. Z mnoha rostlin tohoto rodu jsou narcisy bílé neboli paperwhite nejstarší a nejrozšířenější. Vytvářejí trsy jemných a sladce vonících květů. Nenechte se ale zmást názvem, květy mohou být bílé, žluté nebo oranžové. Podle řecké mytologie pochází název této květiny od krásného mladíka jménem Narcis. Ten se příliš upnul na svůj vzhled a dostal trest od Nemesis. Následkem toho se zamiloval do svého odrazu ve vodě a zemřel utonutím. Díky tomuto příběhu se teď označení narcis používá jako přirovnání pro člověka, který si o sobě a zejména o svém vzhledu myslí až přespříliš.

 

Význam a symbolika květu narcisu

Prosincová květina narození běžně představuje čistotu, sladkost a jednoduchost. Květy narcisu jsou také často spojovány s úctou a věrností. Přesto se jejich symbolika a významy liší, protože jsou široce rozšířené v mnoha kulturách.  Například v Číně znamenají květy narcisů prosperitu a bohatství. Pro viktoriánskou dobu však tyto květy představovaly sebestřednost a často byly symbolem pro šanci na změnu.  

 

Květy narcisů podle barev

Narcisy jsou běžně bílé nebo žluté, ale jiné odrůdy vás mohou překvapit oranžovými nebo růžovými květy. Stejně jako u jiných květin se jejich významy liší podle barev. Bílé květy narcisů jsou známým symbolem nevinnosti a čistoty, stejně jako většina bílých květin. Z tohoto důvodu jsou tyto květy skvělým květinovým dárkem pro přátele a rodinu. Hodí se také jako vítací květina pro narození dítěte. 

 

Další běžnou barvou květů narcisů je žlutá. Žluté narcisy, které jsou jasné a veselé jako slunce, symbolizují pozitivní energii, radost a štěstí. Tento typ narcisu je ideální pro energického přítele nebo milovanou osobu. Žluté narcisy jsou skvělé také jako květinový dárek pro někoho výjimečného ve vašem životě.

 

Oranžový narcis  zase představuje pozitivitu a přátelství. Darujte kytici těchto květů příteli a dejte mu najevo, že si vážíte jeho přátelství nebo někomu, komu byste rádi popřáli hodně štěstí. Vzhledem k asociaci s pozitivitou jsou oranžové květy narcisů nejlepší volbou jako dárek pro ty, kteří právě udělaly velký krok a zásadní krok v kariéře nebo osobním životě, jako je nová práce, povýšení nebo nový dům.

 

Tipy pro nákup a péči o květiny narcisů

Rostliny narcisů, ať už v květináčích, nebo jako řezané květiny, jsou krásným květinovým dárkem. Jejich jemné a drobné květy mohou rozzářit jakýkoli prostor v interiéru nebo na zahradě. Mají také nádhernou vůni, díky čemuž se pro mnoho milovníků květin stávají ještě žádanějším! Zde vám přinášíme několik tipů jak zajistit nejlepší péči, pro tyto prosincové květiny.

 

Vždy používejte čistou nádobu nebo vázu a naplňte ji přibližně do poloviny čistou vodou pokojové teploty. Můžete také přidat výživu pro květiny.

Před vložením květin do vázy seřízněte stonky pod vodou pod úhlem 45 stupňů pomocí ostrého nože nebo zahradnických nůžek. Tento postup pomůže snadnějšímu vstřebávání vody.

Květy narcisů vám poděkují, pokud květině dopřejete každé dva až tři dny pravidelnou výměnou vody a opětovné seříznutí stonků.

Nádobu nebo vázu umístěte na chladné místo bez přímého slunečního záření.

 

Poinsettia a Holly: Další prosincové květiny
 

Poinsettia, oblíbená vánoční hvězda a další rostlina pro prosincové oslavence

Ačkoli jsou vánoční hvězdy častěji spojovány s Vánocemi, jsou také považovány za květiny narození pro měsíc prosinec. Poinsettiím se také říká vánoční hvězdy a vánoční květiny, a to kvůli tvaru a barvě "květů", což jsou technicky vzato listeny. Květina je pojmenována po americkém diplomatovi a lékaři Joelu Robertsovi Poinsettovi, který se významně zasloužil o přivezení těchto rostlin z Mexika do Severní Ameriky. Aztékové považovali tyto květy za symbol čistoty. Dnes květy poinsettie znamenají úspěch, dobrou náladu a oslavu. Kromě toho jsou národní květinou Trinidadu a Tobaga a květinovým znakem Madagaskaru.

 

Cesmína

Další prosincovou květinou je cesmína. Je také často spojována se svátečním obdobím, protože má veselý vzhled, který vyzařuje živé odstíny červené a zelené. Už jen z tohoto důvodu jsou cesmíny, zejména anglické nebo evropské cesmíny, často vyhledávány pro sezónní dekorace.

Mějte však na paměti, že cesmíny mají pichlavé a ostré listy, proto při jejich aranžování dbejte zvýšené opatrnosti. Už jen díky této vlastnosti jsou cesmíny symbolem bojovnosti, bolesti a lsti. Znamenají také agresivitu a obranářství. Pozitivní je však i to, že cesmíny jsou spojovány se štěstím a optimismem. Křesťané věří, že plody cesmíny jsou ve skutečnosti bílé, ale zbarvené do červena Kristovou krví. Ostnaté listy zase představují trnovou korunu.

 

Další oblíbené květiny v prosinci


Karafiáty


Karafiát, jinak známý jako hřebíčkovec růžový, je jednou z nejoblíbenějších řezaných květin s širokou škálou dostupných barev. Obecně tyto barevné květy vyjadřují odlišnost, fascinaci a lásku, ale jejich různé barvy květů vyjadřují více významů. Jedním z konkrétních příkladů jsou bílé karafiáty, které představují čistou lásku a štěstí. Červené karafiáty naopak často znamenají obdiv a hlubokou lásku a náklonnost. Fialové karafiáty jsou symbolem rozmarnosti, zatímco růžové květy karafiátů znamenají věčnou lásku matky.

 

Gardénie

Gardénie je další oblíbenou květina v prosinci. Své jméno získala díky známém botanikovi Alexandru Gardenovi. Tyto sladce vonící květiny jsou klasicky oblíbené na svatbách, zejména bílé odrůdy. Čistota a láska patří k mnoha významům těchto květin. Jsou také spojovány mimo jiné s důvěrou, obnovou, intuicí, sny a sebeochranou. Darování gardénií je navíc způsob, jak vaší vyvolené říci: "Jsi krásná".

 

Tulipány

Tulipány jsou známé svými velkými, nápadnými a pestrobarevnými květy, běžně v červené, bílé, růžové nebo žluté barvě. V řeči květin tulipány obecně znamenají dokonalou lásku. Stejně jako květiny pro prosincové narozeniny a další květiny však jejich barvy dávají různé významy. Červené tulipány často znamenají pravou, vášnivou lásku, zatímco bílé tulipány znamenají odpuštění. Oblíbené jsou také fialové tulipány, které symbolizují královskou rodinu.

 

Ať už zvolíte pro prosincové oslavence jakoukoliv květinu, vždy udělejte hlavně radost, vykouzlete úsměv na tváři obdarovaného. A to je to, o co jde především!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Lednové narozeninové květiny

Charismatický karafiát a křehká sněženka jsou dokonalou dvojicí květin pro měsíc leden. I když jsou oba druhy spojovány s měsícem lednem, to je asi všechno, co mají tyto krásné rostliny společného! V dnešním článku se však na obě z nich podíváme trochu více zblízka. Prozradíme si jejich obecné vlastnosti, symboliku a důvod, proč byste právě některou ze zmíněných květin měli věnovat jako narozeninovou květinu lednovému oslavenci. Tohle a mnohem víc vás čeká právě v dnešním článku.

Číst celé
Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Nejlepší způsob jak poděkovat - květina

 

Děkuji, jednoduché slovo, které však znamená mnoho. Je to slovo, které říkáme, když přijímáme laskavost od lidí, které známe, nebo od cizích lidí; je to slovo, která říkáme, když dostáváme radu; a je to slovo, které vyslovujeme, když chceme někomu projevit uznání. Ačkoli tyto situace tvoří nejčastější důvody, proč říkáme "děkuji", v našem životě existuje mnoho dalších případů, kdy toto jednoduché slovo můžeme vyslovit.

Číst celé
Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Jak si doma vypěstovat svoje bylinky

Bojujte proti zimním nemocem pomocí léčivých bylinek! Mnoho zahrádkářů zařazuje bylinky jako běžné rostliny do své zahrady, kde si pomocí nich vnese alespoň trochu vůně a barev na přilákání opylovačů. Ať už chcete bylinky pěstovat pro kulinářské, léčebné nebo okrasné účely, v žádném z příkladů určitě neuděláte chybu. Pokud už u vás na zahradě pěstujete léčivé bylinky, věděli jste, že si můžete vypěstovat přímo také pokojovou zahrádku s léčivými bylinami? Mnohým rostlinám se bude dařit v interiéru, pokud budou mít dostatek světla a dobře propustnou půdu.  

Číst celé