RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak vybrat ideální vázu pro vaši kytici

Ideální váza pro vaše květiny

Ať už kupujete kytici pro vaše blízké, nebo si jenom chcete udělat radost a rozzářit váš domov novou kyticí čerstvě řezaných květin, která vám při každém pohledu vykouzlí úsměv na tváři je vždy dobré se na věci dívat komplexněji a uvědomit si, že výběrem správné kytice vhodné do vašeho interiéru to nekončí, ale naopak začíná. Pokud chcete, aby vaše kytice opravdu vynikla a měla kvalitní zázemí, je vhodné zvážit také výběr kvalitní vázy, která splní všechny vaše představy a hlavně poskytne kvalitní domov pro vaši kytici. Na výběr máte širokou škálu různých sofistikovaných skleněných designů, přes netradiční tvary, styly a barevné kombinace. Výběr váz, které přesně odpovídají vašemu vkusu a stylu je opravdu široký a proto je vhodné vybrat přesně tu, která vašim květinám dodá ideální tečku a pocit, že se jedná o nerozlučnou dvojku. Jak takovou vázu ale vybrat? Přesně na tuto otázku si zodpovíme v dnešním článku.

 

Výběr správné vázy


Při výběru dokonalé vázy je třeba vzít v úvahu hned několik důležitých aspektů, jelikož existuje opravdu mnoho způsobů, jak z vaší kytice vytěžit to nejlepší. A to ať už se bavíme o barvě, textuře, tvarech nebo celkovém vzhledu, existuje několik klíčových věcí, na které je třeba myslet.

 

Velikost

Jako první, poměrně zásadní bod je rozhodně velikost vázy. Nemá smysl se pokoušet natlačit nadměrně velkou kytici do již na první pohled malé vázy. Tento efekt funguje ovšem oboustranně a naopak vložení malé kytice do velké vázy doslova zabije potenciál vaší kytice, která se ve velké váze doslova ztratí. Proto vždy vybírejte vázu úměrnou velikosti vaší kytice tak, aby v ní kytice neztratila svůj tvar, ale zároveň aby se v ní netísnila.

 

Barva

Přemýšleli jste někdy o tom, zda barva vázy bude dokonale ladit s barvami květů vaší kytice? Abyste zajistili, že kytice bude vždy vypadat dobře a stylové, je dobré pořídit si vázu v neutrální barvě, která bude vždy zaručeně ladit se všemi odstíny květů. Pokud jste milovníky dekorací, není na škodu pořídit si váz více a pohrát si tak s kontrastem. Například modrá váza bude ideálním společníkem pro oranžové květy, naopak žlutá váza nádherně doplní fialové květy. S kontrasty se dá rozhodně vyhrát!

Důležité je zvážit také celkový styl místnosti, do které plánujete kytici umístit. Pokud je váš interiér spíše v neutrálních barvách a jednoduchém stylu, určitě byste měli volit moderní a nenásilné tvary, které nikdy nevyjdou z módy. Pokud naopak dáváte přednost divočejšímu a odvážnější stylu, nebojte se sáhnout po zajímavějších vázách, kde se umělci vyřádili s volbou barev nebo vsaďte na odvážnější a netradiční tvary.

 

Výška

Mimo šířky vázy bychom rozhodně neměli opomíjet i její výšku. Příliš krátká váza způsobí, že se vám květiny postupem času začnou ohýbat přes okraj vázy, v horším případě se zcela převrhnout. V opačném případě, kdy byste zvolili příliš vysokou vázu naopak květiny zapadnou, což naprosto zničí příjemný požitek a emoce z květin.

 

Tvar

Už máte vybrané květiny a zvažujete ideální tvar vázy, do které je dáte? Máme pro vás jednoduchý tip, jak se snadno rozhodnout pro ideální tvar vázy. Pokud máte k dispozici robustní, krátkou, čtvercovou vázu, využijte tento tvar pro kratší ale honosnější kytice, které v ní dokonale vyniknou a budou tak dokonalým dominantním prvkem. Naopak pokud máte vysokou a štíhlou vázu, zvolte květiny s dlouhými stonky a nepřehánějte to s objemem kytice. V tomto případě to bude výška kytice a délka stonků, které vytvoří nádherný elegantní vzhled. Zvažte také prostor, kam si přejete vázu umístit. Na poličky a prosklené vitríny zvolte vázu z lehčích materiálů, kdežto na pevné těžiště se nebojte masivních váz, které vypadají naprosto dokonale!

 

Nebojte se experimentů!

Asi všichni si dokážeme představit několik tradičních tvarů váz. Nebojte se ovšem trochu zaexperimentovat, pravděpodobně půjde nahradit tradiční vázu i několika nádobami, které máte doma po ruce. Mnoho designérů v dnešní době volí různé nádoby jako jsou například skleněné láhve na mléko, džemy, zavařovací sklenice nebo konve na vodu místo tradiční vázy a funguje to skvěle! Pokud tedy máte pocit, že nedisponujete ideální vázou pro vaši kytici, zkuste se porozhlédnou po domácnosti a třeba najdete ideální vázu tam, kde byste to nečekali.

 

Průhledná nebo neprůhledná?

Je dost pravděpodobné, že jste se nad touhle otázkou nikdy příliš nazamýšleli, nebo vám nepřišla nijak podstatná. Přičemž zde opravdu existuje poměrně snadná a jednoduchá odpověď. Pokud máte jednodruhovou nebo jednoduše tvarovanou kytici, je vhodné a vkusné zvolit průhlednou vázu. V průhledné váze se tak stonky stanou součástí celkového aranžmá a budou působit vzdušně, čímž dodají finálnímu vzhledu krásnou finální tečku. Naopak neoprůhlednou vázu zvolte v moment, kdy pracujete s více druhy květin, které mají různě tlusté stonky a nepůsobí tak jednotně. Také v případě rustikálních kytic kdy jsou stonky nejednotné a slabší. U neprůhledné vázy je vždy lepší zvolit jemné barvy, aby nebrala příliš pozornosti a kytici nedala do ústranní.

 

Jaké tvary vázy, se vyplatí mít doma
 

Váza ve tvaru slzy

Asi všichni známe jeden z nejtypičtějších tvarů vázy. Není jim nikdo jiný než tvar slzy, která se zužuje směrem vzhůru. Tento druh vázy je ideální pro extrémně jemné stonky, které se chlubí spíše svými pupeny, než samotnými květy. Váza ve tvaru slzy je vhodná například pro kytici konvalinek nebo šeříku.

 

Čtvercová váza

Tento moderní styl vázy je vhodný do každého interiéru a zejména do těch moderních! Jednoduchý tvar je zkrátka sázka na jistotu. Čtvercové vázy naleznete v různých výškách, tloušťce ale také materiálech. Jsou ideální pro robustnější kytice, kterým dokážou poskytnout kvalitní oporu. Čtvercová váza je vhodná pro kytici tulipánů, hortenzií nebo sasanek. Robustní, kulaté květy jsou skvělým kontrastem do čtvercových váz.

 

Kulaté vázy

Jemnější a romantičtější styl vázy by neměla chybět u žádného milovníka klasického stylu. Kulaté vázy jsou ideální volbou pro kytice v romantickém stylu jako jsou například pivoňky, kosatce, gerbery nebo stračky. Jemné, zakulacené tvary vyzdvihnou dokonalé struktury jednotlivých květů.

 

A jak jste na tom vy s vaší výbavou? Vlastníte jednu vázu, do které dáváte všechny kytice, které dostanete, nebo vás naopak baví zkoumat nové tvary váz a hrát si s jejich variabilitou? Doufáme, že vám dnešní článek pomohl zjistit, jaký tvar vázy je ideální pro konkrétní druh nebo velikost kytic a příště už nebudete dumat nad tím, do jaké vázy vaši kytici umístit.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

LUDMILA

LUDMILA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé