RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny podle měsíce narození

Květiny podle měsíce narození, co o vás napoví? (1. díl)

 

Před celou digitální dobou, kdy dokážeme jedním klikem odeslat zprávu na druhý konec světa byly na výběr pouze milostné dopisy a květiny jak sdělit své city, získat vytouženou náklonnost a vyznat někomu lásku.

 

Jazyk květin, nazývaný také jako květomluva byl zejména v 18. století dobře přijímanou praxí. Tedy v době kdy se důležité a hlavně citově zabarvené zprávy posílaly pomocí dopisů a květin, jelikož byly tak důležité, než aby se vyjádřily pouze slovy. Lidé využívali také slovník květin, který jim pomohl lépe vysvětlit, co které květiny znamenají. V dnešní době se rozhodně symbolika květin nikam nevytratila. Kromě toho, že jsou nejčastěji květiny považovány za symbol lásky, jsou také spojovány s každým jednotlivými měsíci roku. Jaká je ta vaše pravá narozeninová květina a co o vás vypovídá? Poznáte se v jejich tradičních motivech? V dnešním díle si představíme první polovinu roku, kde si prozradíme květy spojené s měsíci od chladného ledna až do začátku letních měsíců, tedy sluncem prosluněného června.

 

Leden & karafiáty

Jeden vůbec z nejranějších květů, které se začínají pěstovat je karafiát a právě on je symbolem pro lidi narozené v prvním měsíci roku. Jedním z důvodů může být i ten, že právě karafiáty jsou jedny z mála květin, které kvetou i během chladných měsíců mezi které únor neodmyslitelně patří. Pro mnohé je karafiát symbolem lásky a fascinace, najdeme ho ale v různých barvách, přičemž každá z nich má svůj jedinečný význam. Karafiáty rostou po celý rok a právě tato skutečnost a snadná dostupnost během celého roku jim umožnila stát se jednou z nejoblíbenějších květin.

 

Únor & fialky

Mnozí z vás si možná myslí, že díky Valentýnu by únorovou květinou měla být právě romantická růže. vyvedeme vás z omylu. Únoru totiž patří jedinečné fialky plné vůně a nevinnosti. Už starověcí Řekové spojovali fialky s Afroditou, tedy bohyní lásky a krásy, čímž si tento květ vysloužil pověst věrnosti a skromnosti. Další květinou spojenou s měsícem únorem je také Prvosenka jarní, která je známá pod lidovým názvem petrklíč.

 

Březen & narcisy

Jeden z nejvýraznějších symbolů jara, kdy jejich veselá žlutá barva představuje slunce, radost a přátelství. Tento květ je znamením bezkonkurenční lásky, jehož pověst sahá až do starověkého Egypta. Není proto divu, že se pravidelně objevuje také v klasické literatuře a je oblíbenou květinou pro básníky.

 

Duben & sedmikrásky

Duben zastupují drobné sedmikrásky, které jsou oblíbené pro svou čistotu, nevinnost a loajalitu. Zejména v dubnu je můžeme tyto drobné krásky najít rozeseté po trávnících, kde vytváří nádherný přírodní koberec plný jarní vůně. Většina z nás jich zná zejména v jejich tradiční kombinaci žlutého středu a bílých okvětních lístků, nicméně sedmikrásek existuje až neuvěřitelných 250 druhů! Můžeme je najít například i v oranžové, růžové nebo červené barvě.

 

Květen & konvalinky

Pro všechny narozené v květnu je symbolickou květinou měsíce konvalinka. Elegantní bílé květy, které představují jednu z nejdůležitějších lidských vlastností, kterou je pokora. Konvalinky jsou oblíbené zejména mezi nevěstami, právě kvůli jejich pokoře a čistotě. Co se týče konvalinek, jsou poměrně vzácné díky své omezené sezónnosti, která z ní dělá exkluzivní rostlinu.

 

Červen & růže

Červnové narozeniny zastupuje královna všech květů, kterou není nikdo jiný než všem známá růže. Již po dlouhá staletí je růže symbolem pro vášeň a lásku, díky své jedinečné kráse a omamné vůni. Nicméně, stejně jako například karafiáty různé barevné provedení růží mají své jedinečné významy na které bychom neměli zapomínat.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽÍ DAFNE

KYTICE RŮŽÍ DAFNE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SESTAVTE SI KYTICI RŮŽÍ

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CRAZY

BIBIANA

CORAL

MARTA

SESTUPNÁ KYTICE

KIRA

ALEXIS

JULIANA

JUSTINA

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ADRIANA

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RUDÉ RŮŽE + PLYŠÁK

RUDÉ RŮŽE + PLYŠÁK
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EUSTOMA

BERTA

RUDÉ RŮŽE + RAFFAELO 150g

RUDÉ RŮŽE + RAFFAELO 150g
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ LOVE

EUSTOMA + FREZIE

MELANIE

CHANEL

OTILIE

CHRYZI

LETICIA

AGATA

HELIS

LIA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Kytice jako poděkování

Kytice jako poděkování

Květiny jako poděkování pro učitele

V dnešní nelehké době, kdy se učitelé museli doslova ze dne na den přizpůsobit situaci a přetransformovat od školních tříd do online prostředí je to více než aktuální téma. Jakmile se věci znovu začnou dávat do normálu, paní učitelka si od vašich dětí bezesporu zaslouží pořádnou odměnu. A nejen za tento počin, ale za celý školní rok strávený s dětmi ve školních lavicích, odpovídající několikrát za den na ty stejné otázky, řešení poznámek a dalších záležitostí spojených se školními léty. Jejich odpovědnost ale školou nekončí, přesahuje také běžnou školní dobu strávenou nad domácími úkoly a plánováním. Proto je vhodné na konci roku či u nějaké významnější události zvážit květiny právě pro učitele. Pokud si nejste jistí s výběrem, v dnešním článku si ukážeme nějaké nápady.

Číst celé
Levandulové růže

Levandulové růže

Význam a symbolika levandulových růží

Jedinečnost a krása levandulových růží je nesporná. Světle fialový odstín zkrátka květinám sluší, dokáže jim zvýraznit jejich jemnost a romantický nádech. Zároveň levandulové růže nejsou úplně nejběžnějšími růžemi, které potkáte všude, člověk naopak musí mít trochu štěstí, aby na ně narazil. Jakmile se vám poštěstí rozhodně neváhejte a pořiďte si je! V dnešním článku se podíváme více zblízka na význam a symboliku levandulově fialových růží a doufáme že se díky našemu článku dozvíte něco nového.

Číst celé
Květiny podle měsíce narození 2

Květiny podle měsíce narození 2

Květiny podle měsíce narození, co o vás napoví? (2. díl)

V minulém díle jsme se podívali na první půlrok květin podle měsíce narození. V dnešním díle nás čeká druhá polovina roku, kdy dokončíme letní měsíce a vrhneme se na význam květin podzimních a zimních měsíců. Pojďte i dnes spolu s námi zjistit, zda právě vaše narozeninová květina symbolikou odpovídá měsíci vašeho narození a sdílíte spolu s ní stejné vlastnosti.

 

Číst celé