RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Aranžmá s vázou ve tvaru trumpety

Jak na květinové aranžmá: Váza ve tvaru trumpety

Vázy ve tvaru trumpety jsou poměrně oblíbeným prvkem dekorace. Často se s nimi můžeme setkat nejen v domácnosti, ale také na společenských akcích, kde jsou významnou součástí svatebních nebo narozeninových dekorací. Nejčastěji v závislosti na výšce vázy je vhodné zvolit také druh květin. Co se týče trumpetových váz, je opravdu z čeho vybírat, jelikož se jedná o jeden z nejčastějších tvarů vůbec. Trumpetové vázy jsou nejčastěji vyrobeny z křišťálu, skla a ty opravdu tradiční z porcelánu. Jak už název napovídá, tvar vázy je podobný trumpetě, která se od vrchu dolů rozšiřuje, což zajistí stabilitu vázy a nemusíte se bát, že by se vám květina nečekaně převrátila. Mohou být ovšem také netradiční typy vázy, které se naopak ze spod k vrchu rozšiřují a i tak se bude jednat o trumpetovou vázu. Pokud vás zajímá, jak správně uspořádat květiny do takového typu vázy, v dnešním článku si prozradíme hned několik tipů, při kterém vaše aranžmá bude ve váze s tvarem trumpety vypadat zkrátka dokonale!

Co budete k dokonalému aranžmá potřebovat?

●     Vázu ve tvaru trumpety

●     Růže (ideálně v levandulové barvě, která bude dokonale ladit s ostatními květy)

●     Jícnovku

●     Fialové karafiáty

●     Eukalyptus

●     Květinovou pěnu

 

Jak na ideální aranžmá?

Naším úplně prvním krokem bude seřezání květinové pěny na správnou velikost. Tu poznáte tak, že vám ideálně zapadne právě do trumpetového tvaru, který se nachází na vrchní části vázy. Řežeme nejlépe tak, aby květinová pěna nevyčuhovala z vázy, ale byla pěkně položená uvnitř vázy. Řežeme nejlépe na prkýnku nebo plastové desce a provádíme pevné a jednotné řezy, které nám zajistí hladkou strukturu pěny. A samozřejmě si při řezání dáváme pozor na naše prsty!
Jakmile máme nařezáno, květinovou pěnu namočíme do vody a začneme se samotným květinovým aranžmá. Celou pěnu do vázy opět umístíme až na konci s finálním aranžmá.
Jako první začneme s okrajovými květy a listy, které mohou přesahovat i okraje samotné vázy. A to vůbec nevadí! Naopak tento ledabylý vzhled dokáže vytvořit zajímavé věci. V našem případě okrajové listy budou tvořeny eukalyptem, který dodává aranžmá ideální přírodní vzhled a díky němu si přineseme na náš stůl trochu opravdové zeleně. Navíc nemusíme využít všechny stonky do okrajů, pár z nich si můžeme nechat také do zbytku aranžmá.
Následně přidáme květy růží tak, aby nám netvořily shluky. Tudíž budeme přidávat jednu po druhé mírně od sebe a při každé další se na aranžmá zkusíme podívat z více strach. Dále přidáme karafiáty a jícnovku, u kterých platí totéž pravidlo co u růží. Snažíme se, aby nám stejné druhy květin netvořily shluky.
Jakmile jsme máme pokrytou celou plochu svrchní květinové pěny, můžeme do míst s většími mezerami přidat trochu zbylé zeleně, která nám krásně pomůže rozbít jednolitost a přidá tak celkovému aranžmá ten pravý šmrnc! Navíc to přidá finálnímu aranžmá přidá výšku a plnost v uspořádání.
Jakmile máme hotovo, opatrně přendáme květinovou pěnu do otvoru ve váze a můžeme ji postavit na stůl, nebo kamkoliv se vám zlíbí. Aranžmá natočíme tak, aby nebyla vidět případná hluchá místa.
 

Tuto metodu, postupného dekorování trumpetové vázy můžete využít pro jakoukoliv velikost, šířku i délku trumpetové vázy. Platí zde jednoduché pravidlo a to čím širší vaše váza je, tím větší květy zvolte a naopak. Pro velká aranžmá jsou ideální například slunečnice, hortenzie nebo chryzantémy, zatímco růže a karafiáty jsou vhodnější do menších váz a drobnějších aranžmá. Samozřejmě můžete zvolit libovolné květiny, nejen ty, co jsme si dnes představili a ukázaly. Důležité je zvolit pouze květiny, kterým vyhovují stejné podmínky a mají stejnou výdrž.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

LUDMILA

LUDMILA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé