RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Aranžmá s vázou ve tvaru trumpety

Jak na květinové aranžmá: Váza ve tvaru trumpety

Vázy ve tvaru trumpety jsou poměrně oblíbeným prvkem dekorace. Často se s nimi můžeme setkat nejen v domácnosti, ale také na společenských akcích, kde jsou významnou součástí svatebních nebo narozeninových dekorací. Nejčastěji v závislosti na výšce vázy je vhodné zvolit také druh květin. Co se týče trumpetových váz, je opravdu z čeho vybírat, jelikož se jedná o jeden z nejčastějších tvarů vůbec. Trumpetové vázy jsou nejčastěji vyrobeny z křišťálu, skla a ty opravdu tradiční z porcelánu. Jak už název napovídá, tvar vázy je podobný trumpetě, která se od vrchu dolů rozšiřuje, což zajistí stabilitu vázy a nemusíte se bát, že by se vám květina nečekaně převrátila. Mohou být ovšem také netradiční typy vázy, které se naopak ze spod k vrchu rozšiřují a i tak se bude jednat o trumpetovou vázu. Pokud vás zajímá, jak správně uspořádat květiny do takového typu vázy, v dnešním článku si prozradíme hned několik tipů, při kterém vaše aranžmá bude ve váze s tvarem trumpety vypadat zkrátka dokonale!

Co budete k dokonalému aranžmá potřebovat?

●     Vázu ve tvaru trumpety

●     Růže (ideálně v levandulové barvě, která bude dokonale ladit s ostatními květy)

●     Jícnovku

●     Fialové karafiáty

●     Eukalyptus

●     Květinovou pěnu

 

Jak na ideální aranžmá?

Naším úplně prvním krokem bude seřezání květinové pěny na správnou velikost. Tu poznáte tak, že vám ideálně zapadne právě do trumpetového tvaru, který se nachází na vrchní části vázy. Řežeme nejlépe tak, aby květinová pěna nevyčuhovala z vázy, ale byla pěkně položená uvnitř vázy. Řežeme nejlépe na prkýnku nebo plastové desce a provádíme pevné a jednotné řezy, které nám zajistí hladkou strukturu pěny. A samozřejmě si při řezání dáváme pozor na naše prsty!
Jakmile máme nařezáno, květinovou pěnu namočíme do vody a začneme se samotným květinovým aranžmá. Celou pěnu do vázy opět umístíme až na konci s finálním aranžmá.
Jako první začneme s okrajovými květy a listy, které mohou přesahovat i okraje samotné vázy. A to vůbec nevadí! Naopak tento ledabylý vzhled dokáže vytvořit zajímavé věci. V našem případě okrajové listy budou tvořeny eukalyptem, který dodává aranžmá ideální přírodní vzhled a díky němu si přineseme na náš stůl trochu opravdové zeleně. Navíc nemusíme využít všechny stonky do okrajů, pár z nich si můžeme nechat také do zbytku aranžmá.
Následně přidáme květy růží tak, aby nám netvořily shluky. Tudíž budeme přidávat jednu po druhé mírně od sebe a při každé další se na aranžmá zkusíme podívat z více strach. Dále přidáme karafiáty a jícnovku, u kterých platí totéž pravidlo co u růží. Snažíme se, aby nám stejné druhy květin netvořily shluky.
Jakmile jsme máme pokrytou celou plochu svrchní květinové pěny, můžeme do míst s většími mezerami přidat trochu zbylé zeleně, která nám krásně pomůže rozbít jednolitost a přidá tak celkovému aranžmá ten pravý šmrnc! Navíc to přidá finálnímu aranžmá přidá výšku a plnost v uspořádání.
Jakmile máme hotovo, opatrně přendáme květinovou pěnu do otvoru ve váze a můžeme ji postavit na stůl, nebo kamkoliv se vám zlíbí. Aranžmá natočíme tak, aby nebyla vidět případná hluchá místa.
 

Tuto metodu, postupného dekorování trumpetové vázy můžete využít pro jakoukoliv velikost, šířku i délku trumpetové vázy. Platí zde jednoduché pravidlo a to čím širší vaše váza je, tím větší květy zvolte a naopak. Pro velká aranžmá jsou ideální například slunečnice, hortenzie nebo chryzantémy, zatímco růže a karafiáty jsou vhodnější do menších váz a drobnějších aranžmá. Samozřejmě můžete zvolit libovolné květiny, nejen ty, co jsme si dnes představili a ukázaly. Důležité je zvolit pouze květiny, kterým vyhovují stejné podmínky a mají stejnou výdrž.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

APOLENA

APOLENA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

LUDMILA

LUDMILA

MARIANA

MARIANA

RACHEL

RACHEL

MICHEL

MICHEL

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé