RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Doručované květy ve formě pupenů

Proč některé čerstvé květiny přichází v podobě pupenů?

Stalo se vám někdy, že jste si objednali kytici online a kurýr vám přivezl sice kytici druhu, jež jste si objednali, ale místo nádherně rozkvetlé kytice byly květy stále ve formě pupenů? Pokud ano, neměli byste být na kurýra či online květinářství naštvaní ba naopak! Má to jeden prostý důvod. Hlavním důvodem, proč některé online květinářství zasílají kytice ve formě pupenů je zajištění toho, aby si jejich příjemce užil hlavní krásu kytice tak dlouho, jak je jen možné. Pokud by se k vám dostala už rozkvetlá kytice, pravděpodobně by její životnost byla mnohem kratší, než když ji získáte ještě v podobě pupenů. V dnešním článku se zaměříme na  životní cyklus květin, který vám pomůže pochopit, proč některé online květinářství raději volí pupeny, před plně rozvinutými květy. 

 

Čerstvé květiny dodávané v podobě pupenů

Při objednávce květin online, si můžete občas povšimnout drobné poznámky, že dané květinářství doručuje kytky ještě ve formě pupenů. Může to být z důvodu bezpečnějšího transportu, které květy ve formě pupenu lépe snášejí. Navíc z toho plyne také hlavní benefit, kterým je bezpochyby delší životnost květiny u vás. Například karafiáty nebo růže jsou často zasílány ve formě nerozvinutých pupenů, díky své krátké životnosti, aby si je zákazníci mohli užít co nejdéle. Mezi další květy s poměrně omezenou životností patří také lilie, kosatce, tulipány nebo peruánské lilie.

Fáze rostliny po doručení

Jakmile obdržíte kytici v podobě pupenů, můžete si užívat sledování jejího vývoje přímo u vás doma! Zpočátku možná vaše kytice nevypadá jako ta, na kterou jste klikli při potvrzení vaší objednávky, ovšem nebojte, už od prvního rozvinutí se začnou dít kouzla. První věc po doručení květiny, kterou je dobré udělat je rozhodně seříznutí stonků a umístit je do vázy s čerstvou vodou a nejlépe i výživou, abyste květině zajistili snad co nejkvalitnější péči. Po této základní péči by se první pupeny měli začít rozvíjet již další den. Ovšem každý květ je originál a otevírá se svým vlastním tempem, proto je dobré zůstat trpělivý a vyčkávat. Jakmile se vám květy plně otevřou, můžete si najednou užívat jejich bohatou krásu hned několik dní. A to by se vám v případě, že byste kytku dostali již plně rozvinutou jen tak nepovedlo. Navíc pokud chcete kytici udržet svěží co nejdéle, ujistěte se, že měníte vodu každý druhý až třetí den. V případě, že by se zespoda na koncích stonků začal objevovat sliz, seřízněte stonek o několik centimetrů a vyměňte vodu ve váze za čerstvou.

 

Pokud vám přece jen kurýr doveze plně rozvinutou kytici, i tak se s dobrou péčí můžete těšit z její krásy několik dnů. Ovšem už tento přístup by pro vás měl být trochu varovným a zvážit zda příště zvolíte stejnou službu. Na druhou stranu, pokud chcete věnovat kytici někomu druhému a nechcete ji věnovat ve formě pupenů, může to být pro vás výhoda. Jenom musíte počítat se skutečností, že kytice nevydrží stejně dlouhou dobu, jako ta, která by byla doručena ve formě pupenů.

Je také nutné počítat s tím, že každá květina má jinak dlouhou životnost. Například průměrná životnost růže je zpravidla jeden až tři týdny, kdy záleží zejména na konkrétním druhu. Gerbery jsou také vděčné květy, které při správné péči vydrží až přes dva týdny. Se stejně dlouhou životností je na tom například také karafiát, lilie nebo řezaná orchidej. Naopak frézie, hortenzie nebo astry už tak odolné nejsou a většinou dokáží dělat parádu pouze týden. Proto je nutné vždy počítat s očekávanou dobou životností pro konkrétní rostlinu.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Péče o poinsettie: Jak se starat o vánoční hvězdy

Péče o poinsettie: Jak se starat o vánoční hvězdy

Jak se starat o poinsettie

Jak se starat o poinsettii, euphorbia pulcherrimu, neboli vánoční hvězdu? Není to s nimi jako s nenáročnými pokojovkami a je pravda, že trochu speciální péče skutečně potřebují! Tyto vybíravé rostliny vyžadují specifické pěstitelské potřeby, aby si zachovaly své vánoční květy, pro které si je většina z nás pořizuje. Při správné péči by si však vaše sváteční poinsettie měly i nadále držet květy nebo přinejmenším zůstat atraktivní ještě několik týdnů poté.

Číst celé
Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé