RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny pro babičku

Jak vybrat květinu pro babičku

Navzdory všem trendům a nápadům k narozeninovým dárkům, které každý rok přicházejí a postupem času zase odcházejí, je kytice čerstvých květin tradičním a jedním z nejoblíbenějších způsobů jak udělat vašim nejbližším hezčí den a to z jednoho prostého důvodu. Darování květin je jednoduchým nenáročným gestem, které dokáže v okamžiku rozjasnit den. U květin navíc můžete vždy vybírat ze široké škály barev, typů, stylů a celkového provedení. Samozřejmě vždy můžete vsadit na jistotu a zvolit tradiční chryzantémy, karafiáty nebo růže. Ovšem pokud chcete vaši babičku překvapit a potěšit něčím novým a nezvyklým měli byste dát šanci právě méně známým a neotřelým druhům. Pokud si tedy přejete ukázat vaši starost, lásku a vděk vaší babičce, v dnešním článku naleznete skvělé tipy na květiny, které jim vykouzlí úsměv na tváři.

 

Ideální kytice pro babičku


Pokud hledáte ideální květinu pro vyjádření své lásky a vděku babičce, elegantní uspořádání růží bude těžké porazit. Růže jsou univerzálním symbolem lásky a jsou nádherným způsobem jak vyjádřit vaši lásku k prarodičům za všechno, co pro vás kdy udělali. Ať už vyberete jednoduchou kytici v babiččině oblíbené barvě, propracované aranžmá ve váze nebo reprezentativní krabici plnou krásných zajímavých květin, vaše babička bude rozhodně potěšena!

 

Růžové růže

Červené růže pro babičku dejte bokem, soustřeďte se raději na nádhernou růžovou barvu. Významy spojené s růžovými růžemi zahrnují náklonnost, péči, uznání, jemnost a obdiv. Všechny tyto jedinečné významy se dokonale pojí se vzájemným vztahem vnučky nebo vnuka s babičkou. Růžové růže jsou vhodnou volbou pro ženy vašich životů a to ať už se jedná o maminky, babičky nebo sestry, růžové růže budou vždy skvělou volbou. Jejich jemná krása nádherně reflektuje ženskou eleganci.

 

Bílé růže

Bílé růže jsou symbolem čistoty mateřství a jsou další vhodnou květinovou volbou pro babičky. Bílé růže symbolizují čistotu a nevinnost a jsou často spojovány s duchovní láskou. Neexistuje čistší láska, než je láska mateřská, která se přenáší do vztahu s babičkou. Nevinnost bílých růží je skvělým potěšením pro babičky.

 

Žluté růže

Žlutými růžemi vaší babičce vyznáte soucit kamarádství. Dokážete jí, že pro vás není pouze babičkou, ale také skutečnou kamarádkou. Žluté růže jsou veselé, světlé a jsou symbolem přátelství, péče a radosti. Pokud je tedy pro vás vaše babička více, než jen babička, ale vnímáte ji jako skutečnou kamarádku na kterou se můžete obrátit kdykoliv, kytice žlutých růží může být tou správnou volbou.

 

Lilie všech barev

Nádherně voní a přicházejí v řadě nádherných barev a stylů. Vypadají fantasticky v jednobarevném nebo i vícebarevné kytici. Můžete je věnovat samostatně nebo jako součást smíšené kytice, kterou dokáží lilie povýšit na opravdu majestátní kytici. Co se týče barev u lilií, růžová barva vyjadřuje lásku, obdiv a porozumění, bílé lilie jsou symbolem čistoty, žluté vyjadřují štěstí a oranžové pozitivní vztah. Všechny barevné symboly lilií mohou být vhodnou volbou do kytice pro vaši babičku.

Správná barva je základ


Bez ohledu na to, jaký druh květin vyberete, růžová barva květů bude nejvhodnější volbou do  kytice pro vaši babičku. Naštěstí mnoho různých druhů květin je k dispozici právě v nejrůznějších odstínech růžové, proto budete mít široký výběr a spoustu možností. Od tradičních oblíbených růžových chryzantém, přes jemné, střapaté karafiáty až po světlé gerbery a stylové tulipány rozhodně najdete růžovou květinu přesně podle vašich představ. Žlutá barva naopak přinese babičce radost, veselí a optimismus, kterého není nikdy dost!

Dlouhodobější dárek


Pokud je vaše babička ostřílená zahradnice, nebo raději preferuje praktičtější dárky, můžete ji překvapit například orchidejí v květináči, která ji bude dělat radost ještě dlouho poté, co květinu dostane. Orchidej navíc taktéž seženete v různých odstínech růžové barvy, proto se můžete i nadále držet ženskosti a jemných tónů. Další zajímavou volbou mohou být sukulenty netradičních tvarů a variací, které vypadají opravdu stylově a dodají každému interiéru příjemný nádech zeleně s minimální údržbou.

 

Pokud ale znáte oblíbenou květinu vaší babičky, můžete se držet její oblíbené klasiky, kterou jí zaručeně uděláte nefalšovanou radost. Důležitý je fakt, že jste si na vaši milovanou a jedinečnou babičku vzpomněli a rozhodli se jí potěšit krásnými květy přesně na míru. Nezapomínejte na prarodiče a udělejte jim radost krásnými čerstvými květy smyslných vůní. Vzácných chvil s babičkami bychom si měli vážit o to více, proto neváhejte a ještě dnes překvapte vaši babičku některou z naší široké nabídky květin na Flora online.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

FILOMENAS

FILOMENAS
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé