RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (1. díl)

Nejzajímavější květiny podzimu (1. díl)

Pomalu, ale jistě začneme vytahovat zpoza skříně huňaté svetry, které jsme na jaro s koncem zimního období odložili hluboko do skříní. Ovšem letní počasí se s námi pomalu, ale jistě začíná loučit a všechno začíná nasvědčovat tomu, že se podzim neodkladatelně blíží. Milovníci chladnějšího počasí, dýňových pochoutek a vůně skořice se už jistě nemůžou dočkat! Zároveň i květinový milovníci teplých barev, kterými podzim doslova překypuje! Podzim přináší nádhernou barevnou paletu sytě červených barev, připomínající spálené pomeranče nebo nádherné tlumené, ovšem hřejivé, horčicové barvy.

 

Podzimní čas doslova láká k tomu, zachumlat se pod deku, dát si svůj oblíbený teplý nápoj a užívat si pochmurných dlouhých večerů společně s vašimi nejbližšími. Možná by se mohlo zdát, že nastává smutné období pro všechny milovníky květin, jelikož právě léto je považováno za nejlepší období s nejširší nabídkou čerstvých, zářivých a voňavých květin. To se nám pravděpodobně vyvrátit skutečně nepodaří, nicméně vás můžeme uklidnit alespoň tím, že i podzim má v květinové říši rozhodně co nabídnout! V dnešním článku jsme si pro vás připravili seznam oblíbených podzimních květin, které jsou pro toto období tou nejlepší volbou. Můžete si s nimi rozzářit váš interiér, překvapit podzimní oslavence, nebo s nimi potěšit vaše nejbližší.

 

Slunečnice

Slunečnice dokážou rozzářit skutečně každé prostředí, protože jsou téměř synonymem slunečního svitu. Co víc bychom si měli přát do mlhavých podzimních dnů, které se budou navíc nadále zkracovat a měnit v černočernou tmu. Někdo by možná mohl namítat, že slunečnice patří spíše mezi letní květiny, nikoliv mezi podzimní, ovšem kvetou dostatečně pozdě na to, aby se daly považovat za podzimní květiny. Tyto veselé květy rozvíjejí své nádherné žluté okvětní lístky v období od července do září a díky svému jasnému vzhledu a zářivým barvám jsou ideální volbou do vázy ve vašem interiéru. Případně s nimi vždy můžete rozzářit den každému, kdo to potřebuje. Slunečnice mají svůj originální původ v Severní Americe a původně zde byla pěstována jako zdroj potravy. Jak už lze z jejich názvu poznat, je inspirován sluncem, za kterým jsou slunečnice svoje obrovské, zářivé hlavy schopny směřovat každý den. Jsou to opravdové milovnice tepla s světla. Pokud hledáte způsob, jak si užít slunečnice co nejvíce, můžete je jednoduše naaranžovat do vázy a užívat si jejich krásy, nebo naopak vytvořit sofistikovanější květinové aranžmá, do kterých zapojíte jejich zářivé květy. Slunečnicová pole jsou nádhernou letní podívanou, která doslova hřeje u srdce.

 

Jiřiny

Sladké a téměř dokonale symetrické jiřiny jsou skutečnou radostí na pohled v každém květinovém aranžmá. Jejich téměř dokonalé řady jednotlivých okvětních lístků v široké škále barev z nich dělají vskutku velké favority v řezaných květinách. Někdo by stejně jako u slunečnic mohl namítat, že se jedná o čistě letní květiny, my si to ale nemyslíme! Jiřiny totiž mohou kvést svými nádhernými květy kdykoliv v období mezi koncem června až do začátku listopadu, díky čemuž si tyto krásky můžete užívat mnohem později, než většinu květin. Pokud chcete navodit skutečně podzimní atmosféru, hledejte jiřiny v zářivých odstínech červené, která stejně jako u růže symbolizuje lásku a vášeň, což z jiřin dělá perfektní kytici pro podzimní rande. Můžete zvolit také sytě růžové květy, jejich význam je spojen s laskavostí a milostí.

Jiřiny navíc přicházejí nejen v řadě různých barev, ale také tvarů a velikostí. Od zábavných květů ve tvaru koule, které se hrdě tyčí na jemných stoncích až po ty, které mají vrstvu po vrstvě rozvětvené okvětní lístky. Zajímavost na konec, jiřiny jsou národním květem Mexika a to hlavně díky dokonalým podmínkám pro jejich pěstování. Daří se jí v horských oblastech a její barevná škála dokonale odráží mexický temperament.

 

Nevadlec

Zářivé barvy a lákavě načechraný vzhled, který doslova láká k pomuchlání. Nádherné měkké, kudrnaté hlavičky, které patří mezi oblíbené nápadné podzimní květiny. Nevadlec symbolizuje odvahu a krásu, a ať už je vystavíte kdekoliv, dokážou vždy vytvořit poutavé ohnisko. Nevadlec kvete koncem léta - začátkem podzimu, jsou oblíbenou volbou v mnoha sezónních květinových aranžmá zejména v srpnu a září. Jejich tvar na první pohled připomíná mozek, což může znít trochu zvláštně, ale neděste se, i přes tuto podobnost zůstává nevadlec nádhernou zářivou květinou. Nevadlec najdete v řadě podzimních barev, od ohnivě pomerančové až po odvážnou kaštanovou, která by svou barvou mohla velmi snadno konkurovat barvám měnících se listů.

 

Mochyně židovská

Tyto neobvyklé podzimní rostliny jsou stálými oblíbenci! Jejich tvar je jednoduše jedinečný, proto je téměř nutnost si jich v jejich období užít co nejvíce. Neexistuje snad více podzimní květina než mochyně, která doslova vypadá jako miniaturní visící dýně nebo oranžová lucernička. Jsou perfektní volbou pokud hledáte elegantní způsob, jak začlenit téma Halloween do vašeho domova! Jakmile mochyně odkvete, můžete je i nadále využít jako poutavou dekoraci a to ve více podobách. Můžete je například zavěsit na stěnu, využít ve váze nebo při přípravě podzimních věnců a dalších dekorací, do kterých vám přinesou dokonalou barvu. Jejich velkou výhodou je ta, že i po odkvětu neztratí svou nádherně zářivou barvu. Mochyně nejčastěji kvetou v období mezi červencem až říjnem, což z nich dělá ideální dekoraci na každou halloweenskou oslavu.

 

Astry

Sladké hvězdnicovité astry jsou pomalým, ale jistým vítáním podzimu. Během srpna až září předvádějí své nádherné purpurové okvětní lístky a jasné žluté centra. Astry mají vazby na řeckou mytologii, jelikož existuje legenda, která praví, že astry byly vytvořeny ze slz bohyně Astraea, která byla smutná, že je nebe téměř bez hvězd. Její slzy dopadly na zem a na jejich místě vykvetly nádherné astry. Nyní si astry užíváme zejména pro jejich nádherný vzhled! Astry dokážou nádherně rozzářit každý podzimní truhlík a přinést tak spoustu barev nejen k vám domů, ale také do vaší zahrady. Navíc je můžete kombinovat například se slunečnicí, se kterou vytvoří opravdu působivé a hřejivé duo! Astry jsou navíc narozeninovou květinou pro všechny oslavence, kteří slaví narozeniny v měsíci září, což z nich dělá ideální dárek pro všechny, kteří se narodili v prvním podzimním měsíci.

 

Chryzantémy

Chryzantémy jsou k dostání celoročně, ovšem až na podzim si květina opravdu přijde na své se svými dokonalými oranžovými, vínovými a žlutými odstíny které si můžete užívat nejen v sezónních kyticích. Tato květina není jen nádherným květem, ale za svou krásou skrývá také mnoho léčebných účelů. Z nádherných květů chryzantémy si můžete například uvařit výborný čaj, který dokáže snižovat vysoký krevní tlak a dokáže působit protizánětlivě. Chryzantémy navíc kvetou celé září a říjen, proto si zejména v podzimním období můžete užívat jejich krásu skutečně plnými doušky. Jejich barvy jsou okouzlující a dokážou přinést radost do každé kytice i domácnosti. V Austrálii jsou navíc chryzantémy oficiální květinou pro Den matek díky jejich roztomilé přezdívce „maminky“. Tato tradice však nemusí nutně zůstat pouze v Austrálii, klidně se inspirujte a u dalšího Dne matek překvapte vaši maminku zářivou kyticí plnou chryzantém.

 

To by bylo pro dnešní podzimní speciál vše, ovšem vy se můžete těšit na další dávku podzimní inspirace hned v dalším díle, kde si představíme zbylých pět adeptů pro dokonalé podzimní kytice a květinová aranžmá. Podzim má skutečně co nabídnout, proto využijte jeho květinového potenciálu co nejvíce. Zářivé barvy připomínající letní teplo dokážou přinést pozitivní a útulnou atmosféru nejen do vašeho domova, ale zejména vás dokážou pohladit po duši a příjemně potěšit v pochmurných podzimních dnech. Ovšem abychom nebyli příliš pesimističtí i podzimní měsíce nás mohou ještě velmi překvapit svým počasím v podobě babího léta, proto doufejme v to nejlepší a snad si užijeme ještě spoustu podzimních dnů zalitých zlatavým sluncem.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BABETA

BABETA
Neprodejné

DITA

DITA
Neprodejné

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

ANITA

ANITA
Neprodejné

PARIS

PARIS
Neprodejné

KASTY

KASTY
Neprodejné

KLODI

KLODI
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE

SLUNEČNICE + RŮŽE
Neprodejné

TERI

TERI
Neprodejné

HELIS

HELIS
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4
Neprodejné

KASTY SET 1

KASTY SET 1
Neprodejné

KASTY SET 2

KASTY SET 2
Neprodejné

KASTY SET 3

KASTY SET 3
Neprodejné

KASTY SET 4

KASTY SET 4
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 1

SLUNEČNICE SET 1
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 2

SLUNEČNICE SET 2
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 3

SLUNEČNICE SET 3
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 4

SLUNEČNICE SET 4
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA
Neprodejné

ELIANA

ELIANA
Neprodejné

MALVINA

MALVINA
Neprodejné

ROXANA

ROXANA
Neprodejné

SABINA

SABINA
Neprodejné

ROZARIE

ROZARIE
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé