RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (1. díl)

Nejzajímavější květiny podzimu (1. díl)

Pomalu, ale jistě začneme vytahovat zpoza skříně huňaté svetry, které jsme na jaro s koncem zimního období odložili hluboko do skříní. Ovšem letní počasí se s námi pomalu, ale jistě začíná loučit a všechno začíná nasvědčovat tomu, že se podzim neodkladatelně blíží. Milovníci chladnějšího počasí, dýňových pochoutek a vůně skořice se už jistě nemůžou dočkat! Zároveň i květinový milovníci teplých barev, kterými podzim doslova překypuje! Podzim přináší nádhernou barevnou paletu sytě červených barev, připomínající spálené pomeranče nebo nádherné tlumené, ovšem hřejivé, horčicové barvy.

 

Podzimní čas doslova láká k tomu, zachumlat se pod deku, dát si svůj oblíbený teplý nápoj a užívat si pochmurných dlouhých večerů společně s vašimi nejbližšími. Možná by se mohlo zdát, že nastává smutné období pro všechny milovníky květin, jelikož právě léto je považováno za nejlepší období s nejširší nabídkou čerstvých, zářivých a voňavých květin. To se nám pravděpodobně vyvrátit skutečně nepodaří, nicméně vás můžeme uklidnit alespoň tím, že i podzim má v květinové říši rozhodně co nabídnout! V dnešním článku jsme si pro vás připravili seznam oblíbených podzimních květin, které jsou pro toto období tou nejlepší volbou. Můžete si s nimi rozzářit váš interiér, překvapit podzimní oslavence, nebo s nimi potěšit vaše nejbližší.

 

Slunečnice

Slunečnice dokážou rozzářit skutečně každé prostředí, protože jsou téměř synonymem slunečního svitu. Co víc bychom si měli přát do mlhavých podzimních dnů, které se budou navíc nadále zkracovat a měnit v černočernou tmu. Někdo by možná mohl namítat, že slunečnice patří spíše mezi letní květiny, nikoliv mezi podzimní, ovšem kvetou dostatečně pozdě na to, aby se daly považovat za podzimní květiny. Tyto veselé květy rozvíjejí své nádherné žluté okvětní lístky v období od července do září a díky svému jasnému vzhledu a zářivým barvám jsou ideální volbou do vázy ve vašem interiéru. Případně s nimi vždy můžete rozzářit den každému, kdo to potřebuje. Slunečnice mají svůj originální původ v Severní Americe a původně zde byla pěstována jako zdroj potravy. Jak už lze z jejich názvu poznat, je inspirován sluncem, za kterým jsou slunečnice svoje obrovské, zářivé hlavy schopny směřovat každý den. Jsou to opravdové milovnice tepla s světla. Pokud hledáte způsob, jak si užít slunečnice co nejvíce, můžete je jednoduše naaranžovat do vázy a užívat si jejich krásy, nebo naopak vytvořit sofistikovanější květinové aranžmá, do kterých zapojíte jejich zářivé květy. Slunečnicová pole jsou nádhernou letní podívanou, která doslova hřeje u srdce.

 

Jiřiny

Sladké a téměř dokonale symetrické jiřiny jsou skutečnou radostí na pohled v každém květinovém aranžmá. Jejich téměř dokonalé řady jednotlivých okvětních lístků v široké škále barev z nich dělají vskutku velké favority v řezaných květinách. Někdo by stejně jako u slunečnic mohl namítat, že se jedná o čistě letní květiny, my si to ale nemyslíme! Jiřiny totiž mohou kvést svými nádhernými květy kdykoliv v období mezi koncem června až do začátku listopadu, díky čemuž si tyto krásky můžete užívat mnohem později, než většinu květin. Pokud chcete navodit skutečně podzimní atmosféru, hledejte jiřiny v zářivých odstínech červené, která stejně jako u růže symbolizuje lásku a vášeň, což z jiřin dělá perfektní kytici pro podzimní rande. Můžete zvolit také sytě růžové květy, jejich význam je spojen s laskavostí a milostí.

Jiřiny navíc přicházejí nejen v řadě různých barev, ale také tvarů a velikostí. Od zábavných květů ve tvaru koule, které se hrdě tyčí na jemných stoncích až po ty, které mají vrstvu po vrstvě rozvětvené okvětní lístky. Zajímavost na konec, jiřiny jsou národním květem Mexika a to hlavně díky dokonalým podmínkám pro jejich pěstování. Daří se jí v horských oblastech a její barevná škála dokonale odráží mexický temperament.

 

Nevadlec

Zářivé barvy a lákavě načechraný vzhled, který doslova láká k pomuchlání. Nádherné měkké, kudrnaté hlavičky, které patří mezi oblíbené nápadné podzimní květiny. Nevadlec symbolizuje odvahu a krásu, a ať už je vystavíte kdekoliv, dokážou vždy vytvořit poutavé ohnisko. Nevadlec kvete koncem léta - začátkem podzimu, jsou oblíbenou volbou v mnoha sezónních květinových aranžmá zejména v srpnu a září. Jejich tvar na první pohled připomíná mozek, což může znít trochu zvláštně, ale neděste se, i přes tuto podobnost zůstává nevadlec nádhernou zářivou květinou. Nevadlec najdete v řadě podzimních barev, od ohnivě pomerančové až po odvážnou kaštanovou, která by svou barvou mohla velmi snadno konkurovat barvám měnících se listů.

 

Mochyně židovská

Tyto neobvyklé podzimní rostliny jsou stálými oblíbenci! Jejich tvar je jednoduše jedinečný, proto je téměř nutnost si jich v jejich období užít co nejvíce. Neexistuje snad více podzimní květina než mochyně, která doslova vypadá jako miniaturní visící dýně nebo oranžová lucernička. Jsou perfektní volbou pokud hledáte elegantní způsob, jak začlenit téma Halloween do vašeho domova! Jakmile mochyně odkvete, můžete je i nadále využít jako poutavou dekoraci a to ve více podobách. Můžete je například zavěsit na stěnu, využít ve váze nebo při přípravě podzimních věnců a dalších dekorací, do kterých vám přinesou dokonalou barvu. Jejich velkou výhodou je ta, že i po odkvětu neztratí svou nádherně zářivou barvu. Mochyně nejčastěji kvetou v období mezi červencem až říjnem, což z nich dělá ideální dekoraci na každou halloweenskou oslavu.

 

Astry

Sladké hvězdnicovité astry jsou pomalým, ale jistým vítáním podzimu. Během srpna až září předvádějí své nádherné purpurové okvětní lístky a jasné žluté centra. Astry mají vazby na řeckou mytologii, jelikož existuje legenda, která praví, že astry byly vytvořeny ze slz bohyně Astraea, která byla smutná, že je nebe téměř bez hvězd. Její slzy dopadly na zem a na jejich místě vykvetly nádherné astry. Nyní si astry užíváme zejména pro jejich nádherný vzhled! Astry dokážou nádherně rozzářit každý podzimní truhlík a přinést tak spoustu barev nejen k vám domů, ale také do vaší zahrady. Navíc je můžete kombinovat například se slunečnicí, se kterou vytvoří opravdu působivé a hřejivé duo! Astry jsou navíc narozeninovou květinou pro všechny oslavence, kteří slaví narozeniny v měsíci září, což z nich dělá ideální dárek pro všechny, kteří se narodili v prvním podzimním měsíci.

 

Chryzantémy

Chryzantémy jsou k dostání celoročně, ovšem až na podzim si květina opravdu přijde na své se svými dokonalými oranžovými, vínovými a žlutými odstíny které si můžete užívat nejen v sezónních kyticích. Tato květina není jen nádherným květem, ale za svou krásou skrývá také mnoho léčebných účelů. Z nádherných květů chryzantémy si můžete například uvařit výborný čaj, který dokáže snižovat vysoký krevní tlak a dokáže působit protizánětlivě. Chryzantémy navíc kvetou celé září a říjen, proto si zejména v podzimním období můžete užívat jejich krásu skutečně plnými doušky. Jejich barvy jsou okouzlující a dokážou přinést radost do každé kytice i domácnosti. V Austrálii jsou navíc chryzantémy oficiální květinou pro Den matek díky jejich roztomilé přezdívce „maminky“. Tato tradice však nemusí nutně zůstat pouze v Austrálii, klidně se inspirujte a u dalšího Dne matek překvapte vaši maminku zářivou kyticí plnou chryzantém.

 

To by bylo pro dnešní podzimní speciál vše, ovšem vy se můžete těšit na další dávku podzimní inspirace hned v dalším díle, kde si představíme zbylých pět adeptů pro dokonalé podzimní kytice a květinová aranžmá. Podzim má skutečně co nabídnout, proto využijte jeho květinového potenciálu co nejvíce. Zářivé barvy připomínající letní teplo dokážou přinést pozitivní a útulnou atmosféru nejen do vašeho domova, ale zejména vás dokážou pohladit po duši a příjemně potěšit v pochmurných podzimních dnech. Ovšem abychom nebyli příliš pesimističtí i podzimní měsíce nás mohou ještě velmi překvapit svým počasím v podobě babího léta, proto doufejme v to nejlepší a snad si užijeme ještě spoustu podzimních dnů zalitých zlatavým sluncem.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BABETA

BABETA

DITA

DITA

ZOLMA

ZOLMA

SUNNY

SUNNY

ANITA

ANITA

PARIS

PARIS

KASTY

KASTY

KLODI

KLODI

SLUNEČNICE + RŮŽE

SLUNEČNICE + RŮŽE

TERI

TERI

HELIS

HELIS

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4

KASTY SET 1

KASTY SET 1

KASTY SET 2

KASTY SET 2

KASTY SET 3

KASTY SET 3

KASTY SET 4

KASTY SET 4

SLUNEČNICE SET 1

SLUNEČNICE SET 1

SLUNEČNICE SET 2

SLUNEČNICE SET 2

SLUNEČNICE SET 3

SLUNEČNICE SET 3

SLUNEČNICE SET 4

SLUNEČNICE SET 4

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA

ELIANA

ELIANA

MALVINA

MALVINA

ROXANA

ROXANA

SABINA

SABINA

ROZARIE

ROZARIE

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Pohřební květiny, jak vybrat ty správné

Pohřební květiny, jak vybrat ty správné

Jak vybrat ty správné květiny na pohřeb

 

Pohřby a odchod blízkého člověka je vždy náročnou psychickou situací, se kterou není jednoduché se vypořádat. Často nám dojdou slova a máme pocit, že náš knedlík v krku je tak velký, že nedokážeme vyslovit slova lítosti, kterou cítíme. Celou tuhle nepříjemnou situaci ale můžou velmi elegantně zachránit květiny. Zaslání květin je dokonalým projevem ohleduplnosti, která nám pomůže vyjádřit naše city a emoce. I v tomto případě je však velmi důležité vzít v úvahu nejen druh květiny, kterou se rozhodnete poslat jako projev soucitu, ale také barvu a s ní spojený i konkrétní význam.

Číst celé
Nejoblíbenější podzimní barvy

Nejoblíbenější podzimní barvy

Nejkrásnější barvy podzimu

Podzim je ideálním ročním obdobím k celkovému zpomalení a zamyšlení se. Po zážitkovém létě, kdy se krásné počasí snažíme všichni využít na maximum. Kdy máme pocit, že musíme být neustále produktivní, venku, užívat si každou minutu od východu slunce až do jeho západu je podzim obdobím, kdy máme šanci trochu zklidnit, ale zároveň začít s věcmi, které jsme během léta buďto odkládali, nebo zanedbávali. Po letních cestách a krásném počasí, díky kterému máme šanci náš volný čas trávit převážně venku nastává doba, kdy znovu budeme trávit více a více času v našich domovech. Podzim přináší také zcela novou paletu barev ve srovnání s letními odstíny. Podzimní teplé tóny ve slavnostních odstínech sklizně a zároveň inspirované velkou změnou měnícího se venkovního listí přináší do našich domovů pohodovou, teplou a hlavně útulnou atmosféru.

Číst celé
Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (2. díl)

Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (2. díl)

Nejzajímavější květiny podzimu (2. díl)

 

V minulém díle jsme si představili hned několik oblíbených podzimních květin plných barev, tvarů, a hlavně nádechu podzimu. Ačkoliv se s námi léto pomalu začíná loučit, ne všechny radosti odchází společně s ním, naopak ty květinové rozhodně zůstávají! Podzimní období je jako dělané pro teplé tóny květin, které vám dokážou nejen rozzářit váš domov, ale přinést do něj také trochu tepla a slunečních paprsků, které vytvoří nádhernou hřejivou atmosféru. V dnešním díle vás čeká další várka oblíbených podzimních květů, které vám pomohou rozzářit váš domov a možná se díky nim začnete na podzimní období těšit o něco více. Nesmutněte, že léto odchází, naopak se radujte, že jsou tu nové možnosti plné zářivých a jasných květin.

 

Číst celé