RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Magické černé květy

Deset magických černých květů

Netradiční černá barva u květin doslova vzbuzuje tajemnost a eleganci. Působí na nás, jakoby snad černé květy pocházely z naprosto jiného světa, než toho našeho. Ve skutečnosti však žádné černé květy neexistují a jde pouze o velmi tmavé odstíny fialové nebo červené barvy. Černá barva je symbolem moci, tajemství a elegance. Zároveň také může symbolizovat rozloučení a poslední sbohem. Co se týče romantiky a černých květů, symbolizují negativitu, proto je rozhodně nevolte jako květiny na rande. Jediné co může být považováno za romantické až magické gesto je jeden samotný černý květ, který bude náznakem tajemství.

Čistý černý květ je svatým grálem pro všechny pěstitele a dosáhnout ho je opravdu složité a určitým způsobem i magické. Ve viktoriánské době se lidé bavili sběrem černých květů a ten, kdo měl na svém kontu co nejvíce exotických druhů byl uctíván a obdivován. Pojďme se společně v dnešním článku podívat na seznam deseti nejznámějších černých květů.

Jiřina černá

Ve skutečnosti jde o velmi tmavou vínovou, někdy až čokoládovou barvu. Ovšem jednotlivé druhy mohou být tmavší, než jiné. Co mají ovšem všechny společné je fakt, že vypadají úžasně v kyticích jako středové květy. Jejich temná barva dokáže upoutat pozornost a vytvořit tak opravdu zajímavý středový prvek.

 

Krásenka čokoládová

Krásenka čokoládová je dalším zástupcem tmavě červeného květu, který můžete dokonce pěstovat vy sami na vlastní zahradě. Všechno co krásenka vyžaduje je pouze dobře odvodněná půda a plné slunce. Její velmi příjemnou zvláštností je fakt, že opravdu voní sladce po čokoládě a vanilce, proto je ideální květinou pro všechny milovníky sladkých vůní. I když je tato kráska původem z Mexika, dokáže plodit nádherné květy i v našich končinách a to v období od června až do září.

 

Maceška černá

Černá maceška má tak tmavou a tajemnou tmavě fialovou barvu, až na první pohled vypadá téměř zcela černě. Jiné odrůdy macešek mají většinou barevné okvětní lístky a černou skvrnu blízko středu květu. Tyto drobné květy jsou skvěle odolné a brilantně rozjasní každou zahradu. O černé macešce se také říká, že přitahuje lásku k tomu, kdo ji nosí, tak možná můžete zkusit štěstí.

 

Černá lilie

Ohromující a majestátní nápadné květiny v tmavě fialovo červené barvě vypadají naprosto nádherně v kyticích. Navíc je můžete pěstovat i venku, na vaší zahradě, kde se mohou stát nádherným ohniskem pozornosti. Dorůstají výšky 1 až 1,5 meru a jejich nádherné květy budete moci obdivovat v období od června do srpna, kdy budou kvést v celé své kráse.

 

Černá růže

Pravděpodobně jedna z nejznámějších černých květin není nikdo jiný než honosná černá růže, která jak jsme už řekli, ve skutečnosti černá vůbec není. U růže dochází bohužel často k samotnému barvení na černou, ale i přesto zůstávají magicky ohromující.

 

Kornoutice africká

Kornoutice africká se pyšní opravdu tmavými květy, které sice vypadají černě ale jejich barva je ve skutečnosti kaštanová nebo fialová. Jsou mnohem vzácnější než její kolegyně bílé lilie kala, které jsou taktéž velmi oblíbené. V kyticích kohoutice vypadá naprosto perfektně a díky svému dokonalému vzhledu dodá potřebnou eleganci do naprosto každé kytice.

 

Tullipán Queen of the night

Krásné tulipány v tmavě fialové barvě dodají nejen každé zahradě zajímavý prvek, ale zejména každé kytici! Jejich další výhodou je rozhodně doba květu. V čase kdy už většina tulipánů odkvetla, přichází ten správný čas prá pro tulipány Queen of the night, zároveň se jedná o vyšší druh, který dosahuje výšky 45 až 60 centimetrů, proto se ve vaší kytici nebo zahradě bude rozhodně vyjímat!

 

Taka velkokvětá

Tato již na první pohled zajímavá černá květina s vousem visícím směrem dolů a to přímo z jejího středu je opravdu zajímavou a netradiční květinou. Možná právě proto si v anglickém překladu vysloužila název netopýří orchidej. Taka ke svému životu potřebuje teplo, proto ideálním místem pro pěstování jsou zimní zahrady, které jí dokážou poskytnou nejen teplo, ale také vlhkost. Pro zajímavost její kořen se využívá v tradiční čínské medicíně nejčastěji k léčbě žaludečních vředů. Proti vysokému krevnímu tlaku, ale také na popáleniny.

 

Topolovka

Tyto modročerné, vysoké a majestátní rostliny sluší každé zahradě! Pokud je plánujete zasadit i do vaší zahrady, směřujte je do zadní části, kde vám poskytnou nádherný klasický zahradní vzhled. Jejich krásu si navíc můžete užívat od poloviny až do konce léta.

 

Černá sametová petunie

Jedná se o první celočernou petunii na světě. Její místo je zejména v květináčích na vašich zahradě kde vytváří nádherný kontrast ostatním barevným odrůdám petúnií. Existuje navíc ještě jedna tajemná odrůda, která má navíc žlutý pruh uprostřed každého okvětního lístku.

 

To by bylo pro dnešek všechno ze světa magických černých květů, které můžete pořídit nejen k vám na zahradu, ale také jako kouzelné překvapení plné tajemství pro vaše nejbližší. Pokud hledáte opravdu netradiční květinu nebo květinu plnou tajemství například jako překvapení na Halloween, možná právě černá barva u květin bude tou správnou a zajímavou volbou jak překvapit a potěšit. Nabídka je opravdu široká a vy máte rozhodně z čeho vybírat. Proto se nebojte sáhnout do netradičních vod a vyberte tu správnou magickou květinu ještě dnes!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé