RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květinová pořekadla

Květinová pořekadla a přirovnání

Ať už ve filmech, z dětství, od kamarádů nebo jen tak z doslechu, pravděpodobně každý z nás zná a někdy použil metaforu či vtipné přirovnání. Tyto výrazy jsou přirozenou částí naší komunikace, proto je naprosto běžně používáme aniž bychom se nad nimi hlouběji zamýšleli. Mnoho výrazů má už desítky či stovky let dlouhou historii a my pro vás vybrali dnes ty nejznámější, ale také méně známé které jsou jakkoliv spojeny s květinami. Mnoho z nich se také vztahuje právě ke královně všech květin, tedy k růži, kde jsou přirovnání často související s vzhledem. Čemuž se není co divit, růže jsou opravdu nádherné květiny, které v nejednom rčení odkazují na především ženskou krásu. Proto se pohodlně usaďte a pojďte spolu s námi nahlédnout na rčení a přirovnání spojená s květinami.

 

Je krásná jako z růže květ

Začneme hned se zmíněnými růžemi, tohle přirovnání odkazuje na ženskou krásu, která je přirovnaná k růžím. Růže jsou mezi květinami považovány za opravdové královny, které svou krásou předčí leccos. Na jednu stranu je to škoda, jelikož existuje spousta dalších, možná méně známějších, ale rozhodně ne méně krásnějších květin než jsou růže, které jsou opravdu oblíbené, a když nevíte jakou kytku zvolit, pravděpodobně ve většině případů často skončíte u růží. Na druhou stranu si svou slávu jistě zaslouží a symbolem se staly bez debat oprávněně.

Zastav se a přivoň si k růži!

Tento květinový příkaz je populární zejména v anglicky mluvících zemích a kulturách. Neexistuje snad výstižnější věta pro tuto uspěchanou dobu, než je právě tahle, která nás vybízí ke zpomalení. Odkazuje ke všem lidem, kteří jsou neustále ve stresu, uspěchaní, mají pocit že nic nestíhají a že jim život doslova proplouvá mezi prsty. Proto je na čase se aspoň na chvíli zastavit a jak rčení říká, přivonět k růži. Jedná se metaforu, proto nemusíte nutně čichat k růžím, tento příkaz vás ale vybízí ke zpomalení a zastavení našich uspěchaných životů. Užívejte si obyčejných věcí jako jsou například květiny, žijte přítomným okamžikem a nenechte se strhnout vlivy moderního života, které nás neustále drží v přesvědčení, že vše co děláme musí být hned abychom toho stihli co nejvíce a byli snad co nejvíce produktivní. Dalším významem z této metafory je také pozitivní vliv přírody na naši mysl. Trávit čas na čerstvém vzduchu a v přírodě působí pozitivně nejen na lidské tělo, ale také lidskou mysl, proto příroda dokáže mít opravdu pozitivní účinky při léčbě úzkostí a stresu.

Svěží jako kopretina!

Když vám někdo řekne, že vypadáte svěže jako kopretina, berte to rozhodně jako krásný kompliment! Toto sdělení doslova křičí, že vám to sluší a že vypadáte opravdu dobře! Tahle věta má poměrně dlouhou historii zejména v historii anglii kdy slovo pro kopretinu bylo zároveň symbolem pro denní oko. Určitě když si představíte vzhled kopretiny, minimálně trochu vám připomíná oko, další vlastností kopretiny je její vlastnost se každou noc zavřít a se slunečním světlem znovu otevřít. To má symbolizovat dobrý spánek a onu opěvovanou svěžest kopretiny, protože jenom dobře vyspaný člověk může vypadat skvěle a odpočatě.

A teď přichází růže..

Další věta která symbolizuje dobré časy. Předpovídá, že vás v životě čekají šťastné události a spokojený život. Toto přísloví se stalo populární obzvláště v padesátých letech minulého století, kdy bylo použito v písni ve slavném muzikálu Gypsy.

Každá růže má své trny

Tohle přísloví má dlouhou historii, používalo se již ve starověkém Řecku, bohužel jeho původ není znám. Ovšem jeho význam je poměrně jednoduchý na pochopení. A to, že každý má své nedostatky, bez ohledu na to, jak perfektní se jeví, vždy existuje něco, co není tak dokonalé jak se možná na první pohled zdálo. Na toto rčení je nutné pamatovat zejména v prvních fázích vztahu, kdy máme na očích nasazené růžové brýle, se kterými přehlížíme téměř všechny nedostatky, jakmile ale tato doba pomine, najednou na povrch začnou vyplývat věci, které jsme úspěšně přehlíželi, proto je vždy dobré si nechat realistický nadhled, který nám pomůže se držet při zemi a s těmito drobnými vadami na kráse pracovat.

Není růže bez trní

Podobné jako předešlé rčení je i tohle. Ukazuje to na fakt že nic není zadarmo a pokud chceme dosáhnout té nejkrásnější růže, nemůžeme čekat že nám spadne do klína, ale musíme ji jít naproti. Dalo by se to přeložit hned do několika životních rovin, ať už je to krásná slečna, o kterou musíme bojovat, nebo vysněná práce, pro kterou musíme vyvinou určité úsilí a zatnou zuby.

Má oči jako pomněnky

Klasické přirovnání odkazující na nádhernou modrou barvu pomněnek. Toto přirovnání je rozhodně úctyhodná lichotka, která by měla potěšit každou ženu. Nejen, že muž ví, jakou mají barvu pomněnky, ale navíc s tím umí i pracovat! A to se vždycky cení!

Dutý jako bambus

Nakonec přirovnání z trochu jiného soudku než byla všechna doposud. Toto přirovnání rozhodně není lichotka, ale naopak. Přirovnání se používá na lidskou hloupost. Když je někdo dutý jako bambus, pravděpodobně se toho za svůj život moc nenaučil a nemůžete od něj čekat nic moc chytrého.

 

To byla pouze hrstka rčení a přirovnání, které jsou nějakým způsobem spojeny s květinami a přírodou. Můžeme si všimnout, že příroda nás má rozhodně co učit a všechny legendy a mýty jsou snadno aplikovatelné na každodenní život. Doba se sice mění, ovšem lidské vlastnosti stále zůstávají, proto i když jsou některá přirovnání nebo rčení staré stovky až tisíce let, můžeme si být neustále jistí jejich platností.

Doufáme, že se vám dnešní článek líbil a těšíme se na vás u dalšího.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

CHANEL

CHANEL

ANEŽKA

ANEŽKA

LIA

LIA

DARCIA

DARCIA

EVŽENIE

EVŽENIE
Neprodejné

EDIT

EDIT

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

MARTA

MARTA

DESIRE

DESIRE

GONA

GONA

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

DIANA

DIANA

RUDÉ RŮŽE + MERCI 250g

RUDÉ RŮŽE + MERCI 250g
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

MALVINA

MALVINA

ČERVENÉ RŮŽE + PLYŠÁK + MERCI

ČERVENÉ RŮŽE + PLYŠÁK + MERCI

ROXANA

ROXANA

ADRIANA

ADRIANA

DORA

DORA

ESTER

ESTER

KYTICE RŮŽÍ COLOR

KYTICE RŮŽÍ COLOR
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SCALA

SCALA

DURIANA

DURIANA

FRIDA

FRIDA
Neprodejné

VALENTÝN SET 20

VALENTÝN SET 20

KYTICE RŮŽÍ CRAZY

KYTICE RŮŽÍ CRAZY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

AGNES

AGNES

ELEN

ELEN

VALENTÝN SET 21

VALENTÝN SET 21

KYTICE RŮŽÍ MIXTA

KYTICE RŮŽÍ MIXTA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ELIEN

ELIEN

VALENTÝN SET 22

VALENTÝN SET 22

KYTICE RŮŽÍ LADY

KYTICE RŮŽÍ LADY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RUDY

RUDY

ELISABETH

ELISABETH

RUDÉ RŮŽE + PLYŠÁK

RUDÉ RŮŽE + PLYŠÁK
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé