RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květinová pořekadla

Květinová pořekadla a přirovnání

Ať už ve filmech, z dětství, od kamarádů nebo jen tak z doslechu, pravděpodobně každý z nás zná a někdy použil metaforu či vtipné přirovnání. Tyto výrazy jsou přirozenou částí naší komunikace, proto je naprosto běžně používáme aniž bychom se nad nimi hlouběji zamýšleli. Mnoho výrazů má už desítky či stovky let dlouhou historii a my pro vás vybrali dnes ty nejznámější, ale také méně známé které jsou jakkoliv spojeny s květinami. Mnoho z nich se také vztahuje právě ke královně všech květin, tedy k růži, kde jsou přirovnání často související s vzhledem. Čemuž se není co divit, růže jsou opravdu nádherné květiny, které v nejednom rčení odkazují na především ženskou krásu. Proto se pohodlně usaďte a pojďte spolu s námi nahlédnout na rčení a přirovnání spojená s květinami.

 

Je krásná jako z růže květ

Začneme hned se zmíněnými růžemi, tohle přirovnání odkazuje na ženskou krásu, která je přirovnaná k růžím. Růže jsou mezi květinami považovány za opravdové královny, které svou krásou předčí leccos. Na jednu stranu je to škoda, jelikož existuje spousta dalších, možná méně známějších, ale rozhodně ne méně krásnějších květin než jsou růže, které jsou opravdu oblíbené, a když nevíte jakou kytku zvolit, pravděpodobně ve většině případů často skončíte u růží. Na druhou stranu si svou slávu jistě zaslouží a symbolem se staly bez debat oprávněně.

Zastav se a přivoň si k růži!

Tento květinový příkaz je populární zejména v anglicky mluvících zemích a kulturách. Neexistuje snad výstižnější věta pro tuto uspěchanou dobu, než je právě tahle, která nás vybízí ke zpomalení. Odkazuje ke všem lidem, kteří jsou neustále ve stresu, uspěchaní, mají pocit že nic nestíhají a že jim život doslova proplouvá mezi prsty. Proto je na čase se aspoň na chvíli zastavit a jak rčení říká, přivonět k růži. Jedná se metaforu, proto nemusíte nutně čichat k růžím, tento příkaz vás ale vybízí ke zpomalení a zastavení našich uspěchaných životů. Užívejte si obyčejných věcí jako jsou například květiny, žijte přítomným okamžikem a nenechte se strhnout vlivy moderního života, které nás neustále drží v přesvědčení, že vše co děláme musí být hned abychom toho stihli co nejvíce a byli snad co nejvíce produktivní. Dalším významem z této metafory je také pozitivní vliv přírody na naši mysl. Trávit čas na čerstvém vzduchu a v přírodě působí pozitivně nejen na lidské tělo, ale také lidskou mysl, proto příroda dokáže mít opravdu pozitivní účinky při léčbě úzkostí a stresu.

Svěží jako kopretina!

Když vám někdo řekne, že vypadáte svěže jako kopretina, berte to rozhodně jako krásný kompliment! Toto sdělení doslova křičí, že vám to sluší a že vypadáte opravdu dobře! Tahle věta má poměrně dlouhou historii zejména v historii anglii kdy slovo pro kopretinu bylo zároveň symbolem pro denní oko. Určitě když si představíte vzhled kopretiny, minimálně trochu vám připomíná oko, další vlastností kopretiny je její vlastnost se každou noc zavřít a se slunečním světlem znovu otevřít. To má symbolizovat dobrý spánek a onu opěvovanou svěžest kopretiny, protože jenom dobře vyspaný člověk může vypadat skvěle a odpočatě.

A teď přichází růže..

Další věta která symbolizuje dobré časy. Předpovídá, že vás v životě čekají šťastné události a spokojený život. Toto přísloví se stalo populární obzvláště v padesátých letech minulého století, kdy bylo použito v písni ve slavném muzikálu Gypsy.

Každá růže má své trny

Tohle přísloví má dlouhou historii, používalo se již ve starověkém Řecku, bohužel jeho původ není znám. Ovšem jeho význam je poměrně jednoduchý na pochopení. A to, že každý má své nedostatky, bez ohledu na to, jak perfektní se jeví, vždy existuje něco, co není tak dokonalé jak se možná na první pohled zdálo. Na toto rčení je nutné pamatovat zejména v prvních fázích vztahu, kdy máme na očích nasazené růžové brýle, se kterými přehlížíme téměř všechny nedostatky, jakmile ale tato doba pomine, najednou na povrch začnou vyplývat věci, které jsme úspěšně přehlíželi, proto je vždy dobré si nechat realistický nadhled, který nám pomůže se držet při zemi a s těmito drobnými vadami na kráse pracovat.

Není růže bez trní

Podobné jako předešlé rčení je i tohle. Ukazuje to na fakt že nic není zadarmo a pokud chceme dosáhnout té nejkrásnější růže, nemůžeme čekat že nám spadne do klína, ale musíme ji jít naproti. Dalo by se to přeložit hned do několika životních rovin, ať už je to krásná slečna, o kterou musíme bojovat, nebo vysněná práce, pro kterou musíme vyvinou určité úsilí a zatnou zuby.

Má oči jako pomněnky

Klasické přirovnání odkazující na nádhernou modrou barvu pomněnek. Toto přirovnání je rozhodně úctyhodná lichotka, která by měla potěšit každou ženu. Nejen, že muž ví, jakou mají barvu pomněnky, ale navíc s tím umí i pracovat! A to se vždycky cení!

Dutý jako bambus

Nakonec přirovnání z trochu jiného soudku než byla všechna doposud. Toto přirovnání rozhodně není lichotka, ale naopak. Přirovnání se používá na lidskou hloupost. Když je někdo dutý jako bambus, pravděpodobně se toho za svůj život moc nenaučil a nemůžete od něj čekat nic moc chytrého.

 

To byla pouze hrstka rčení a přirovnání, které jsou nějakým způsobem spojeny s květinami a přírodou. Můžeme si všimnout, že příroda nás má rozhodně co učit a všechny legendy a mýty jsou snadno aplikovatelné na každodenní život. Doba se sice mění, ovšem lidské vlastnosti stále zůstávají, proto i když jsou některá přirovnání nebo rčení staré stovky až tisíce let, můžeme si být neustále jistí jejich platností.

Doufáme, že se vám dnešní článek líbil a těšíme se na vás u dalšího.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

FILOMENAS

FILOMENAS
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Péče o poinsettie: Jak se starat o vánoční hvězdy

Péče o poinsettie: Jak se starat o vánoční hvězdy

Jak se starat o poinsettie

Jak se starat o poinsettii, euphorbia pulcherrimu, neboli vánoční hvězdu? Není to s nimi jako s nenáročnými pokojovkami a je pravda, že trochu speciální péče skutečně potřebují! Tyto vybíravé rostliny vyžadují specifické pěstitelské potřeby, aby si zachovaly své vánoční květy, pro které si je většina z nás pořizuje. Při správné péči by si však vaše sváteční poinsettie měly i nadále držet květy nebo přinejmenším zůstat atraktivní ještě několik týdnů poté.

Číst celé
Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé