RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak a kdy oslavit Ženy

Oslavte sílu ženství květinami!

Mezinárodní den žen každoročně nabízí ideální příležitost, jak oslavovat ženství a ženskou sílu doslova všude na světě. Je to den, kdy můžete uctít všechny důležité ženy ve vašich životech ať už jde o maminku, babičku sestru kamarádku, přítelkyni nebo třeba i paní prodavačku, která vám v pekáně každé ráno připravuje kafe a loupáček pro lepší den. Protože ruku na srdce, bez ní by vaše ráno nebylo takové, jaké máte rádi. Oceňte ženy, které vás inspirovaly, které jsou pro vás vzorem nebo které obdivujete za jejich činy, chování nebo příspěvek, který přinesly společnosti. Mezinárodní den žen je svátek, který byl vytvořen v důsledku boje za rovnoprávnost. Je to den kdy ženy ukázaly svou sílu a odhodlaly se vzít slovo do svých rukou a doslova vyjít do ulit. Proto bychom si tyto významné okamžiky a momenty měly neustále připomínat a hlavně na ně nezapomínat, protože i nadále v dnešní době ženy čelí neustálým stereotypům a jsou často znevýhodňovány vůči mužů. Proto tato pomyslná bitva za rovnoprávnost stále není vyhrána a je dobré si ji alespoň jednou do roka, 8. března připomenout a podpořit tuto velmi důležitou a transformační myšlenku.

 

Nerovnost v roce 2021

I přes dlouhý boj za práva žen by bylo odvážné tvrdit, že je vyhráno. Téměř všude na světě nalezneme určitou formu genderové nerovnosti a to včetně žen, které se nachází v rozvinutějších zemích planety, mezi které patří například i Evropa. Jeden z největších problémů, kterým evropské ženy nadále čelí je stále nedostatečná výše mzdy ve srovnání s muži. Často čelí také diskriminaci v různých povolání, kdy zaměstnavatelé stále raději preferují muže a to zejména díky víře, že ženy by jim zanedlouho utekly na mateřskou dovolenou, proto si raději pojistí místo muži, na které se mohou více spolehnout. Při pohledu na politické a další vládní či národní zastoupení si můžete často povšimnou absence žen nebo velké nerovnosti vůči mužům. Problém žen se tedy neomezuje pouze na pracoviště, ale také ve společnosti, politice a veřejném životě. Proto svátek, jako je Mezinárodní den žen, pomáhá nadále zvýšit povědomí o tomto táhlém problému, který je bohužel nadále realitou, nikoli minulostí.

 

Šéfové, inspirujte se!

Jak ocenit ženy v práci? Je to přitom tak jednoduché! Mnoho firem a společností na Mezinárodní den žen zavedlo tradici - kytice do práce. Jak jinak ocenit ženy, než čerstvými květy? Ve Velké Británii mají dokonce speciální kytici, která je spojena se symbolikou nerovnosti. Jedná se o kytici bílých a červených růží, které mají ztvárnit ostrou vizualizaci toho, jak jsou ženy často přehlíženy. Jenom si představte kytici plnou červených růží, přičemž ve středu najdete výraznou bílou, tohoto kontrastu si všimne naprosto každý. Bílá růže má symbolizovat křehkost ženy v mužském prostředí.

 

Jedna žena z dvaceti

I přesto, že se na vysoce postavených místech můžete setkat s velmi úspěšnými ženami. V porovnání pouze jedna z dvaceti generálních ředitelů, kteří se nachází v nejúspěšnějších evropských společnostech je ženského pohlaví. Velkou motivací pro ženy, které by rády jednoho dne dosáhly kariéry generální ředitelky může být například Whitney Wholfe Herd, pouze 31letá generální ředitelka společnosti Bumble, která se stala nejmladší miliardářkou na světě!

 

Většina zdravotního personálu na pozici zdravotních sester a bratrů jsou ženy

V dnešní nemilé době, kdy je zdravotnický personál uctíván a obdivován více než kdy jindy, je z velké části na pozicích zdravotních sester a bratrů zastoupen právě odhodlanými a vytvrvalými ženami, které jsou ochotné obětovat svůj čas a své zdraví, aby pomohli společnosti v tak náročné době jako je dnes.

 

O 900 hodin práce navíc

Není tajemstvím, že ženy mají výrazně nižší platy, než jejich mužští kolegové. Ovšem možná jste již slyšeli tu šokující zprávu že by ženy museli ročně odpracovat téměř o 900 hodin více, aby si vydělaly stejnou sumu, jako muži. Rozdíl mezi platy mužů a žen je velkým problém, který se bohužel stále více prohlubuje.

 

Žena, hlava státu?

Nedávná studie odhalila, že pouhých 12 zemí z celkových 195 má v čele vlády ženu. Ačkoliv se tento konkrétní údaj od roku 2000 téměř zdvojnásobil, čeká nás ještě dlouhá cesta k genderové paritě.

 

Komu letos věnujete kytici?

Tak co, už jste se rozhodli, které ženě v letošním roce věnujete kytici? Ať už to bude kdokoliv a s jakýmkoliv příběhem v pozadí, věříme že právě kytice čerstvých květin udělá den, věnovaný právě ženám krásnější. Můžete si vybrat například z široké nabídky svěžích tulipánů, které mimo jiné potěší i svým jarním vzhledem. Nebo z kolekce jarních květin, které zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ CRAZY

KVĚTINOVÝ KOŠ CRAZY

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z EUSTOMY A FRÉZIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ Z EUSTOMY A FRÉZIÍ

DOROTHY

DOROTHY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé