RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak a kdy oslavit Ženy

Oslavte sílu ženství květinami!

Mezinárodní den žen každoročně nabízí ideální příležitost, jak oslavovat ženství a ženskou sílu doslova všude na světě. Je to den, kdy můžete uctít všechny důležité ženy ve vašich životech ať už jde o maminku, babičku sestru kamarádku, přítelkyni nebo třeba i paní prodavačku, která vám v pekáně každé ráno připravuje kafe a loupáček pro lepší den. Protože ruku na srdce, bez ní by vaše ráno nebylo takové, jaké máte rádi. Oceňte ženy, které vás inspirovaly, které jsou pro vás vzorem nebo které obdivujete za jejich činy, chování nebo příspěvek, který přinesly společnosti. Mezinárodní den žen je svátek, který byl vytvořen v důsledku boje za rovnoprávnost. Je to den kdy ženy ukázaly svou sílu a odhodlaly se vzít slovo do svých rukou a doslova vyjít do ulit. Proto bychom si tyto významné okamžiky a momenty měly neustále připomínat a hlavně na ně nezapomínat, protože i nadále v dnešní době ženy čelí neustálým stereotypům a jsou často znevýhodňovány vůči mužů. Proto tato pomyslná bitva za rovnoprávnost stále není vyhrána a je dobré si ji alespoň jednou do roka, 8. března připomenout a podpořit tuto velmi důležitou a transformační myšlenku.

 

Nerovnost v roce 2021

I přes dlouhý boj za práva žen by bylo odvážné tvrdit, že je vyhráno. Téměř všude na světě nalezneme určitou formu genderové nerovnosti a to včetně žen, které se nachází v rozvinutějších zemích planety, mezi které patří například i Evropa. Jeden z největších problémů, kterým evropské ženy nadále čelí je stále nedostatečná výše mzdy ve srovnání s muži. Často čelí také diskriminaci v různých povolání, kdy zaměstnavatelé stále raději preferují muže a to zejména díky víře, že ženy by jim zanedlouho utekly na mateřskou dovolenou, proto si raději pojistí místo muži, na které se mohou více spolehnout. Při pohledu na politické a další vládní či národní zastoupení si můžete často povšimnou absence žen nebo velké nerovnosti vůči mužům. Problém žen se tedy neomezuje pouze na pracoviště, ale také ve společnosti, politice a veřejném životě. Proto svátek, jako je Mezinárodní den žen, pomáhá nadále zvýšit povědomí o tomto táhlém problému, který je bohužel nadále realitou, nikoli minulostí.

 

Šéfové, inspirujte se!

Jak ocenit ženy v práci? Je to přitom tak jednoduché! Mnoho firem a společností na Mezinárodní den žen zavedlo tradici - kytice do práce. Jak jinak ocenit ženy, než čerstvými květy? Ve Velké Británii mají dokonce speciální kytici, která je spojena se symbolikou nerovnosti. Jedná se o kytici bílých a červených růží, které mají ztvárnit ostrou vizualizaci toho, jak jsou ženy často přehlíženy. Jenom si představte kytici plnou červených růží, přičemž ve středu najdete výraznou bílou, tohoto kontrastu si všimne naprosto každý. Bílá růže má symbolizovat křehkost ženy v mužském prostředí.

 

Jedna žena z dvaceti

I přesto, že se na vysoce postavených místech můžete setkat s velmi úspěšnými ženami. V porovnání pouze jedna z dvaceti generálních ředitelů, kteří se nachází v nejúspěšnějších evropských společnostech je ženského pohlaví. Velkou motivací pro ženy, které by rády jednoho dne dosáhly kariéry generální ředitelky může být například Whitney Wholfe Herd, pouze 31letá generální ředitelka společnosti Bumble, která se stala nejmladší miliardářkou na světě!

 

Většina zdravotního personálu na pozici zdravotních sester a bratrů jsou ženy

V dnešní nemilé době, kdy je zdravotnický personál uctíván a obdivován více než kdy jindy, je z velké části na pozicích zdravotních sester a bratrů zastoupen právě odhodlanými a vytvrvalými ženami, které jsou ochotné obětovat svůj čas a své zdraví, aby pomohli společnosti v tak náročné době jako je dnes.

 

O 900 hodin práce navíc

Není tajemstvím, že ženy mají výrazně nižší platy, než jejich mužští kolegové. Ovšem možná jste již slyšeli tu šokující zprávu že by ženy museli ročně odpracovat téměř o 900 hodin více, aby si vydělaly stejnou sumu, jako muži. Rozdíl mezi platy mužů a žen je velkým problém, který se bohužel stále více prohlubuje.

 

Žena, hlava státu?

Nedávná studie odhalila, že pouhých 12 zemí z celkových 195 má v čele vlády ženu. Ačkoliv se tento konkrétní údaj od roku 2000 téměř zdvojnásobil, čeká nás ještě dlouhá cesta k genderové paritě.

 

Komu letos věnujete kytici?

Tak co, už jste se rozhodli, které ženě v letošním roce věnujete kytici? Ať už to bude kdokoliv a s jakýmkoliv příběhem v pozadí, věříme že právě kytice čerstvých květin udělá den, věnovaný právě ženám krásnější. Můžete si vybrat například z široké nabídky svěžích tulipánů, které mimo jiné potěší i svým jarním vzhledem. Nebo z kolekce jarních květin, které zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVIEN

KVĚTINOVÝ KOŠ BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ CELESTINA

KVĚTINOVÝ KOŠ CRAZY

KVĚTINOVÝ KOŠ CRAZY

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ SANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z EUSTOMY A FRÉZIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ Z EUSTOMY A FRÉZIÍ

DOROTHY

DOROTHY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Výsadba podle sluneční mapy

Výsadba podle sluneční mapy

Sluneční mapa, jak vystopovat slunce na vaší zahradě

První věc, která by vás měla zajímat, pokud se právě chystáte vysadit si ideální květiny do vaší zahrady je ta, kolik slunečního světla se na konkrétní místa během dne dostává. Tato jednoduchá otázka přitom dokáže překvapit opravdu spoustu lidí. Mnoho rostlin je doslova závislých na tom, kolik slunečního světla se jim během dne dostane a je důležité, aby byly rostliny umístěny na místě, které splňuje jejich specifické požadavky na sluneční světlo. Proto je opravdu užitečné si před samotným velkolepým zahradním projektem, který je spojen s výsadbou jednotlivých rostlin zmapovat vaši zahradu a pochopit tak pohyb světla a stínu u vás na zahradě. Tento průzkum vám následně umožní umístit správné rostliny do ideální expozice, aby je poté slunce zbytečně nespálilo, nebo naopak neměly zakrnělý nebo zrychlený růst.

Číst celé
Jak zachránit ohnuté stonky

Jak zachránit ohnuté stonky

Ohnuté okvětní stonky, jak je zachránit?

Známe to pravděpodobně každý, ať už jsme na zahradě, kde děti běhají a hrají si a občas se jim do cesty připlete květina kterou nechtěně pošlapou, nebo při nesprávné koordinaci s květinami se občas stane nemilá věc, že se stonky květin se ohnou nebo jinak poškodí. I tato nepříjemná zkušenost se dá celkem ladně zachránit, pokud budete postupovat správně. První nejdůležitější věcí je nepanikařit a snažit se je opravit. K opravě ohnutých stonků vám bude stačit pár jednoduchých nástrojů a drobná dávka trpělivosti a zručnosti. S dnešními tipy, které jsme si pro vás připravili si už nikdy nemusíte lámat hlavu a smutnit nad ohnutými stonky.

 

Číst celé
Udržte si valentýnské růže svěží

Udržte si valentýnské růže svěží

Šest jednoduchých kroků, jak udržet valentýnské růže svěží

Pokud se stanete šťastlivci, kteří budou patřit mezi vyvolené příjemce růží na letošního Valentýna, pravděpodobně je budete chtít udržet co nejdéle! Proto je dobré se předem naučit pár základních tipů a triků, které vám pomohou udržet vaše čerstvé krásky co nejdéle. Nejde přitom o žádnou vědu, stačí dodržovat pár základních kroků a vaše růže nebo jakákoliv další květina vám bude dělat radost co nejdéle! V dnešním článku vám představíme několik jednoduchých tipů jak zajistit, aby růže u vás doma vydržely co nejdéle svěží. Pojďte společně s námi nahlédnout pod pokličku uspěsné péče o čerstvě řezané květiny, aby jste jim už jednou provždy byli schopni zajistit tu nejlepší péči, kterou si zaslouží.

Číst celé