RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Škodlivé rostliny pro kočky

Rostliny nebezpečné pro vaše kočičí mazlíčky

Kočky a psi patří mezi nejběžnější domácí mazlíčky, kteří nám zpříjemňují naše bytí a bez nich by to už zkrátka nebylo ono. Jsou to většinou oni, komu se můžeme vypovídat, když je nám nejhůř, jsou to oni, kteří nás i v tom nejpochmurnějším počasí vytáhnout na procházku a jsou to oni, kteří nám domov, dělají tím pravým domovem. Ovšem tito tvorové jsou od přírody docela zvědaví a mezi jejich oblíbené činnosti patří lezení a prozkoumávání různých věcí. Tato zvědavost je ale často může také velmi snadno přivodit do problémů a s tím souvisí i dnešní článek. Kočky často holdují rostlinám, hrají si s jejich lístky, okusují je nebo se hrabou různě v květináčích. Pokud jste majitelem kočičí slečny nebo kocoura, rozhodně byste měli vědět o rostlinách, které jsou pro vašeho čtyřnohého mazlíčka škodlivé! Je důležité tyto druhy květin a rostlin znát, aby si vaše kočka u vás doma neublížila a nebyla vystavena nebezpečí v podobě květin. V dnešním článku si tedy představíme různé druhy květin, které jsou pro kočky nebezpečné. Tak pojďme se na ně společně podívat.

 

Lilie

Možná je tomu těžké uvěřit, ale je to tak. Oblíbené lilie jsou opravdu vysoce toxické pro naše kočičí kamarády a při požití jakékoliv části rostliny od květu až po listy, nebo dokonce často u menších koček stačí pouze požití pylu, může způsobit vážné poškození ledvin. Olizování pylu, pití vody z vázy, ve které jsou umístěny lilie nebo žvýkání jednoho až dvou lístků asijské lilie či tygří lilie stačí k tomu, aby vaší kočce způsobil smrtelnou reakci.

 

Cykas japonský

Celá rostlina cykasu je pro kočky nebezpečná, ale zvláště semena rostliny obsahují největší množství toxinu. Stačí pouhé požití jednoho nebo dvou semen a vaše kočka může mít velmi vážné problémy doprovázené nejčastěji zvracením, průjmem letargií a v nejhorším případě úplným selháním jater. Proto si nákup cykasu, pokud vlastníte kočku, raději rozmyslete a zvolte jinou, neškodnou variantu.

 

Tulipány

Oblíbené jarní květiny, které často zdobí naše vázy jsou taktéž nebezpečné pro naše čtyřnohé kočičí miláčky. Ovšem co se týče tulipánů, nebezpečnější jsou pro kočky na zahradě, kde cibule tulipánů obsahují toxiny, které mohou u koček způsobit nevolnost, podráždění slinivky nebo způsobit nadměrné slinění. Raději na vaši zahradu zasejte něco neškodnějšího.

 

Podzimní krokus

Podzimní krokusy, které běžně květou právě v tomto období jsou obzvláště nebezpečnou rostlinou pro kočky. Obsahují alkaloid kolchicin, který je při požití pro kočky vysoce toxický. Všechny části krokusu jsou tak pro kočky nebezpečné a vysoce toxické. Požití jakékoliv části rostliny vede u koček k intenzivních dýchacím potížím, zvracení, krvavému průjmu nebo k trvalému poškození ledvin a jater.

 

Azalka

Azalky, krásné různorodé kvetoucí keře, které jsou bohužel pro kočky velkým nepřítelem, jelikož pro ně představují opravdové riziko. Všechny části rostliny jsou pro kočky jedovaté a to hlavně z důvodu výskytu toxinu Grayanotoxinu. Stačí malé požití rostliny, které u koček dokáže vyvolat nadměrné slinění, zvracení, slabost, průjem a dokáže ovlivnit celkový centrální nervový systém.

 

Narcis

Oblíbené jarní trvalky, které jsou známé svou zářivou barvou a patří také mezi první květiny, které po dlouhé zimě hlásí, že jaro je zpět! Bohužel i tyto na první pohled radostné a pozitivní květy mohou pro kočky představovat opravdový problém. Všechny části rostliny obsahují jedovatou složku lykorin, které jsou pro kočky jedovaté. Při požití části narcisu může u koček dojít ke slinění, zvracení, srdeční arytmii a v některých případech dokáže výrazně snížit i krevní tlak.

 

Anglický břečťan

Oblíbená pokojovka v podobě anglického břečťanu může být nebezpečnou dekorací, pokud vlastníte kočičího mazlíčka. Anglický břečťan obsahuje triterpenoidní saponiny, které při požití mohou u koček vyvolat zvracení nebo průjem. Pokud chcete mít bezpečné domácí prostředí pro vaši kočku, raději se tomuto druhu rostliny vyhněte.

 

Dopřejte vaší kočce bezpečný domov a proto se raději vyhněte všem výše zmíněným rostlinám. Pokud se vám i přes veškerou vaši opatrnost stane, že vaše kočka požije některou z rostlin, neváhejte a ihned vyhledejte veterináře. Všechna setkání koček s těmito rostlinami mohou mít až fatální důsledky a je dobré jim předejít. Doufáme, že vám náš dnešní článek pomohl zjistit něco nového a vytvořit tak pokojnější a mírumilovnější domov pro vašeho čtyřnohého mazlíčka u vás doma i na zahradě.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AISHA

AISHA

ALEXANDRA

ALEXANDRA

AMY

AMY

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

DARCIA

DARCIA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIOLETAS

VIOLETAS

SOFIE

SOFIE

LINDA

LINDA

SILVIE

SILVIE

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

KVĚTINOVÝ KOŠ LILIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LILIÍ

OTILIE

OTILIE

LILIEN

LILIEN

ANEŽKA

ANEŽKA

ESTER

ESTER

ROOSY

ROOSY

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

ETELA

ETELA

LIA

LIA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Sedm skvělých květin vhodných pro dětské zahradníky

Sedm skvělých květin vhodných pro dětské zahradníky

Nejvhodnější rostliny pro malé zahradníky

Pravděpodobně jste již někdy zaslechli, že jedním z nejlepších způsobů, jak v něčem dosáhnout dobrých výsledků, je začít v mládí. A to stejné platí i u zahradničení. Děti milují nepořádek a jak asi sami tušíte, zahradničení nepatří zrovna mezi nejčistší práce, naopak se u toho můžete pořádně zaneřádit, z čehož budou děti rozhodně nadšené! Naučte své děti už v raném věku, jak se sází nová semínka, pěstuje ovoce a zelenina a jak se pořádně kope do hlíny. Mějte však na paměti, že se způsob zahradničení s dětmi mírně liší od toho, když zahradničíte sami. S dětmi musíte začít pomalu a jednoduše, aby si z toho něco odnesli, proto vám přinášíme seznam nejlepších květin, které můžete hravě zasadit s dětmi a užijete si to jak vy, tak i vaše ratolesti. Jdeme se tedy na tyto květiny společně podívat.

Číst celé
Nejlepší místa kde se pokochat jarními květinami

Nejlepší místa kde se pokochat jarními květinami

Kam vyrazit pokochat se květinami

Podle nás neexistuje lepší způsob, jak strávit krásný jarní den, než vyrazit ven a užít si veškerých benefitů, které jarní příroda a počasí nabízí. To bez váhání zahrnuje ty nejkrásnější květiny celé sezóny! I když se v jarním období budete koupat v kráse květin na vaší zahradě, místních parcích a zahradách, rozhodně není na škodu načerpat trochu inspirace i ze světa a doufat, že jakmile doba dovolí, i vy budete moci všechna tato krásná místa navštívit. Různé evropské destinace mají rozhodně co nabídnou, nahlédneme i za oceán a ukážeme vám místa, které na jaro ožívají zcela novým životem. Pokud někdy v budoucnu budete plánovat jarní dovolenou a jste přitom vášnivým milovníkem květin všeho druhu, tyto destinace by vám rozhodně neměly uniknout.

Číst celé
Tradiční květy na Den Matek

Tradiční květy na Den Matek

Jaké jsou tradiční květiny pro oslavu Dne matek?

Den matek se neúprosně blíží, přičemž jaro je v plném proudu, ideální čas využít tuto příležitost ke koupi kytice čerstvých květin. Den matek znamená v našem podání jediné = květiny! Pro ty z vás, kteří si nejsou jistí, jaký druh květin pro vaši maminku zvolit, jsme se rozhodli nahlédnout na tři tradiční květiny pro Den matek trochu podrobněji. Nejedná se o žádné neznámé druhy květin, naopak představíme si příběhy tradičních karafiátů, růží a tulipánů a jejich spojitost s tímto významným dnem, který je oslavou všech maminek po celém světě!

Číst celé