RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Škodlivé rostliny pro kočky

Rostliny nebezpečné pro vaše kočičí mazlíčky

Kočky a psi patří mezi nejběžnější domácí mazlíčky, kteří nám zpříjemňují naše bytí a bez nich by to už zkrátka nebylo ono. Jsou to většinou oni, komu se můžeme vypovídat, když je nám nejhůř, jsou to oni, kteří nás i v tom nejpochmurnějším počasí vytáhnout na procházku a jsou to oni, kteří nám domov, dělají tím pravým domovem. Ovšem tito tvorové jsou od přírody docela zvědaví a mezi jejich oblíbené činnosti patří lezení a prozkoumávání různých věcí. Tato zvědavost je ale často může také velmi snadno přivodit do problémů a s tím souvisí i dnešní článek. Kočky často holdují rostlinám, hrají si s jejich lístky, okusují je nebo se hrabou různě v květináčích. Pokud jste majitelem kočičí slečny nebo kocoura, rozhodně byste měli vědět o rostlinách, které jsou pro vašeho čtyřnohého mazlíčka škodlivé! Je důležité tyto druhy květin a rostlin znát, aby si vaše kočka u vás doma neublížila a nebyla vystavena nebezpečí v podobě květin. V dnešním článku si tedy představíme různé druhy květin, které jsou pro kočky nebezpečné. Tak pojďme se na ně společně podívat.

 

Lilie

Možná je tomu těžké uvěřit, ale je to tak. Oblíbené lilie jsou opravdu vysoce toxické pro naše kočičí kamarády a při požití jakékoliv části rostliny od květu až po listy, nebo dokonce často u menších koček stačí pouze požití pylu, může způsobit vážné poškození ledvin. Olizování pylu, pití vody z vázy, ve které jsou umístěny lilie nebo žvýkání jednoho až dvou lístků asijské lilie či tygří lilie stačí k tomu, aby vaší kočce způsobil smrtelnou reakci.

 

Cykas japonský

Celá rostlina cykasu je pro kočky nebezpečná, ale zvláště semena rostliny obsahují největší množství toxinu. Stačí pouhé požití jednoho nebo dvou semen a vaše kočka může mít velmi vážné problémy doprovázené nejčastěji zvracením, průjmem letargií a v nejhorším případě úplným selháním jater. Proto si nákup cykasu, pokud vlastníte kočku, raději rozmyslete a zvolte jinou, neškodnou variantu.

 

Tulipány

Oblíbené jarní květiny, které často zdobí naše vázy jsou taktéž nebezpečné pro naše čtyřnohé kočičí miláčky. Ovšem co se týče tulipánů, nebezpečnější jsou pro kočky na zahradě, kde cibule tulipánů obsahují toxiny, které mohou u koček způsobit nevolnost, podráždění slinivky nebo způsobit nadměrné slinění. Raději na vaši zahradu zasejte něco neškodnějšího.

 

Podzimní krokus

Podzimní krokusy, které běžně květou právě v tomto období jsou obzvláště nebezpečnou rostlinou pro kočky. Obsahují alkaloid kolchicin, který je při požití pro kočky vysoce toxický. Všechny části krokusu jsou tak pro kočky nebezpečné a vysoce toxické. Požití jakékoliv části rostliny vede u koček k intenzivních dýchacím potížím, zvracení, krvavému průjmu nebo k trvalému poškození ledvin a jater.

 

Azalka

Azalky, krásné různorodé kvetoucí keře, které jsou bohužel pro kočky velkým nepřítelem, jelikož pro ně představují opravdové riziko. Všechny části rostliny jsou pro kočky jedovaté a to hlavně z důvodu výskytu toxinu Grayanotoxinu. Stačí malé požití rostliny, které u koček dokáže vyvolat nadměrné slinění, zvracení, slabost, průjem a dokáže ovlivnit celkový centrální nervový systém.

 

Narcis

Oblíbené jarní trvalky, které jsou známé svou zářivou barvou a patří také mezi první květiny, které po dlouhé zimě hlásí, že jaro je zpět! Bohužel i tyto na první pohled radostné a pozitivní květy mohou pro kočky představovat opravdový problém. Všechny části rostliny obsahují jedovatou složku lykorin, které jsou pro kočky jedovaté. Při požití části narcisu může u koček dojít ke slinění, zvracení, srdeční arytmii a v některých případech dokáže výrazně snížit i krevní tlak.

 

Anglický břečťan

Oblíbená pokojovka v podobě anglického břečťanu může být nebezpečnou dekorací, pokud vlastníte kočičího mazlíčka. Anglický břečťan obsahuje triterpenoidní saponiny, které při požití mohou u koček vyvolat zvracení nebo průjem. Pokud chcete mít bezpečné domácí prostředí pro vaši kočku, raději se tomuto druhu rostliny vyhněte.

 

Dopřejte vaší kočce bezpečný domov a proto se raději vyhněte všem výše zmíněným rostlinám. Pokud se vám i přes veškerou vaši opatrnost stane, že vaše kočka požije některou z rostlin, neváhejte a ihned vyhledejte veterináře. Všechna setkání koček s těmito rostlinami mohou mít až fatální důsledky a je dobré jim předejít. Doufáme, že vám náš dnešní článek pomohl zjistit něco nového a vytvořit tak pokojnější a mírumilovnější domov pro vašeho čtyřnohého mazlíčka u vás doma i na zahradě.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AISHA

AISHA

ALEXANDRA

ALEXANDRA

AMY

AMY

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

DARCIA

DARCIA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIOLETAS

VIOLETAS

SOFIE

SOFIE

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

OTILIE

OTILIE

LILIEN

LILIEN

ANEŽKA

ANEŽKA

ESTER

ESTER

ROOSY

ROOSY

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

ETELA

ETELA

LIA

LIA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé